اعاده حیثیت از دانشمند بریتانیایی که در شکست نازی ها نقشی کلیدی داشت

بی بی سی : شصت سال بعد از مرگ مبهم الن تورینگ، ریاضیدان مشهور بریتانیایی، او مورد عفو ملکه بریتانیا قرار گرفت. الن تورینگ در دهه ۵۰ میلادی به دلیل همجنسگرایی محکوم شده بود. فعالان اجتماعی بریتانیا حالا خواهان اعاده حیثیت از دیگر همجنسگرایانی هستند که در دادگاههای مشابه محکوم شده بودند. . علی عطار نگاهی کرده به سرنوشت این نابغه که در ۴۱ سالگی درگذشت.

+16
رأی دهید
-3

Kiyanoush - زاربروخن - آلمان
کار با ارزشی،همچنان که نخست وزیر سابق هم بعنوان رئیس وقت دولت عذرخواهی کرد ولی‌ اینکار زمانی‌ ارزش و بهای بیشتری پیدا میکنه که با عنوان کردن این موضوع به وضعیت مشابه و حتی سختری که هنوز بد ۵۰ ساله در بعضی‌ از کشورهای جهان می‌گذره توجه بشه.
‌چهارشنبه 4 دي 1392 - 12:22
perser68 - فلوریدا - امریکا
فقط یه مغز بیمار میتونه یه چنین آدمی‌ رو بیمار بنامه چون نمیتونه بروی واکنش‌های شیمیایی درون بدن خودش کنترلی داشته باشه،بخاطر عملکرد هنوز نامشخص دوران جنینی داخل شکم مادر!!!چرا راه دور بریم!فرخ زاد یه همجنس گرا بود و همه عالم هم میدونستند و به همین خاطر مدتها بود که از جامعه ایرانی‌ ترد شده بود!اما یه نابغه بود و هزار سال دیگه شاید مثل فرخزاد پیدا نشه!!!وقتی‌ زندگی‌ نامه فرخ زاد رو آدم نگاه میکنه،کتاب‌هایی‌ که نوشته،شعر هایی که سروده،مدارکی که از دانشگاه‌های معتبر گرفته،به چند زبان صحبت می‌کرده،یه شو من بی‌ همتا بود!!!کسی‌ که اسمش در تاریخ ایران زمین جاودانه شد و نسلهای آینده ایرانی‌ یه روزی مثل همین انگلیس باید به خاطر ظلم و نژاد پرستی‌ که گذشتگان شون به فرخ زاد و مثل فرخ زاد‌ها داشتند معذرت خواهی‌ کنند!!!کسایی که امروز دم از دموکراسی میزنند،اما وقتی‌ صحبت از همجنس گرایی میشه هیچ فرقی‌ با فاشیست هیتلری نمیکنند!!!به قولی با د کاشتید و طوفان درو می‌کنید!فرخ زاد رو جمهوری فاشیست اسلامی نکشت،بلکه ما مردم ایران با ۵هزار سال تاریخ و فرهنگ غنی کشتیم،بدون شک!
‌چهارشنبه 4 دي 1392 - 17:40
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.