بازگشت کیف‌ طلایی گمشده به مسافر قطار

روزنامه ایران : کیف پر از پول و مدارک نماینده یک شرکت خارجی که در راه‌آهن گم شده بود به صاحبش بازگردانده شد.
ایمان ولی پور، مأمور خط راه‌آهن شمال شرق 2  که کیفی پر از پول، اجناس گرانقیمت و اسناد باارزش را پیدا کرده بود آن را به صاحبش که نماینده شرکت ریلی قزاقستان بود، بازگرداند.

ساعت 19 و 50 دقیقه شنبه 14 آذرماه وقتی که قطار گرگان سوت حرکت خود را کشید و کارکنان ایستگاه، قطار را به سمت تهران حرکت دادند ایمان به سمت نمازخانه می‌رود که آنجا یک کیف چرمی‌قهوه ای رنگ پیدا می‌کند. او بعد از نماز برای پیدا کردن صاحب کیف در ایستگاه جست و جو می‌کند اما متوجه می‌شود که صاحب کیف نیست و با قطار رفته است.ایمان می‌گوید: من بخاطر یک تجربه قبلی، کیف را نزد خود نگه داشتم و به کسی ندادم. داخل کیف را برای پیدا کردن مشخصات صاحبش نگاه کردم تبلت، لپ‌تاپ و دوگوشی گرانقیمت، چهار مهر برای تبادل کالا و واگن بین قزاقستان و ایران، یک دسته چک بانک پاسارگاد، ضمانت نامه‌های بانکی، پول، قرارداد بین دو شرکت راه ابریشم قزاقستان و راه‌آهن شمال شرق 2 و کارت تبادل بین‌المللی همراه با وسایل دیگری داخل کیف بود.وی می‌افزاید: در نخستین فرصت، یافتن کیف را به مدیر اطلاع دادم و آن را تا صبح نزد خودم نگه داشتم. صاحب کیف ساعت 4 صبح متوجه گم‌شدن کیف باارزش خود می‌شود و برای یافتن آن جست‌وجو می‌کند که متوجه می‌شود کیفش در ایستگاه پیدا شده و یابنده آن را اطلاع داده است.اما گویا بعضی‌ها به ایمان گفته اند: چرا کیف را برنداشتی! کیف، لپ‌تاپ، تبلیت و گوشی‌ها هیچکدام رمز نداشته و ارزش مدارک و وسایل داخل کیف 500 میلیون تومان بوده است در صورتی که تو برای یک تا دو میلیون حقوق کار می‌کنی؟!ایمان می‌گوید: حتی یک درصد هم نخواستم کیف را بردارم. من انجام وظیفه کردم. 15 سال است در راه‌آهن کار می‌کنم تا پول حلال به خانه ببرم و نمی‌شد که پیدا کردن کیف را خبر ندهم این در مرام من و شخصیت خانوادگی ما نیست. من هیچوقت نمازم را ترک نکردم. وقتی خدا را قبول داری به عنوان یک مسلمان باید اعتقادت نیز کامل باشد. برای تشکر از ایمان مدیران راه‌آهن و شرکت راه‌آهن ابریشم که صاحب هزاران واگن بین‌المللی است به او تلفن زده‌اند و گفته‌اند پاداش نقدی خواهند داد. راه‌آهن به کارمندش  گفته او باعث سرافرازی راه‌آهن است و 200  هزار تومان پاداش و یک تشویقی در پرونده به او تعلق خواهدگرفت.

ایمان با خوشحالی ابراز می‌کند: این حرکت حتی برای ایران هم خوب شد و خارجی‌ها خواهند گفت رفتیم ایران و کیفمان را جا گذاشتیم، کارمندی آن را پیدا کرد و برگرداند. داخل کیف قراردادهایی بود که پیدا کردن دوباره آن ماه‌ها به طول می‌انجامید و اگر کسی برمی‌داشت می‌توانست مدارک را هم نابود کند.ایمان می‌افزاید: من یک بار دیگر هم کیفی را داخل خودروی مسافرکشی پیدا کردم و آن را به راننده تحویل دادم اما گویا به دست صاحبش نرسید به این خاطر تجربه داشتم.
+53
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  اگر ایمان افغانی بود ایا این مدارک و وسایل و پولها را پس میداد ؟ نه هرگز پس افغانها بخوانند و کمی انسانیت یاد بگیرند . هیچگاه درمورد افعانیها نخوانده ام که افغانی در کشور خودش یا در کشور ایران چنین کار خیری را مثل ایمان انجام داده باشند . فقط این خبرها را خونده ام که افغانیها یا در افغانستان یا در ایران دست به دزدی و جنایت زده اند. درود بر ایمان عزیز و بزرگوار که کار انسانی انجام داده امیدوارم در زندگیش همیشه موفق باشد.
  22
  9
  ‌چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  *بی همتا* - برلین، آلمان
  درود برشرف ووجدانش ....
  1
  11
  ‌چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  kolah-ghermezi - ونکوور، کانادا
  [::دوستدار - استهکلم، سوئد::] . دوست عزیز اینکه افغانیهاى جرم و جنایات زیادى نه همه شون ، ولى خیلیهاشون که خودشون هم میدونن شکى نیست !! ولى چندین سال پیش یک راننده تاکسى افغانى در لس انجلس بعد از اینکه مسافرت رو به فرودگاه میرسونه متوجه کیفى در ماشینش میشه که ایشون هم به صاحبش برگردوند!! پول و چک پول و مدارک خیلى مهم و با ارزش داخلش بود و بهرصاحبش برگردوند !!! سلامت باشین !!!.
  2
  16
  ‌چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴ - ۲۰:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.