شعرهایی که مردم ترکیه برای "ابرو گوندش" و رضا ضراب ساختند

عصر ایران : ماجرای دستگیری رضا صراف تاجر ایرانی و همسر ابرو گوندش خواننده مشهور ترکیه ای در پرونده فساد مالی در این کشور، تبدیل به سوژه ای جنجالی در رسانه ها و شبکه های اجتماعی ترکیه شده است.

به گزارش عصر ایران در روزهای گذشته اشعار و کاریکاتورهای زیادی درباره این ماجرا در شبکه های اجتماعی ترکیه منتشر شده است.

در یکی از این اشعار، به وضعیت ابرو گوندش پس از دستگیری همسرش به اتهام فساد مالی اشاره شده است.

در این شعر می گوید:

euro dolar sayildi ( یورو دلار ساییلدی)
 ebru dusup bayildi ( ابرو دوشوب باییلدی)
 guzel ulkem in adi (گوزل اولکمین  آدی)
yolsuzlukla yayildi( یولسوزلوکلا یاییلدی)

ترجمه فارسی:

دلار و یورو را شمردند
ابرو(گوندش) افتاد و غش کرد
اسم کشور زیبایم
با ننگ فساد آغشته شد

در جوکی دیگر می گویند:" ebru 40 yil da bir, bir zengin koca buldu onada dovlet el koydu "

ترجمه فارسی: " ابرو پس از چهل سال موفق شد یک شوهر پولدار پیدا کند، آن را هم دولت مصادره کرد!"

در شعری دیگر که به طور گسترده در شبکه های اجتماعی ترکیه به اشتراک گذاشته شده است ، ادعای دولت اسلامگرای ترکیه در مورد پاکدستی به چالش کشیده شده و می گوید:

allah allah dediler (خدا خدا گفتند )
turkiye yi yediler( ترکیه را چاپیدند)

+127
رأی دهید
-13

nimaaa - نیویورک - امریکا
مردم ترکیه حق دارند ولی عموما کشورهایی جهان سوم به این صورت اداره میشند یعنی اگر رشوه در کار نباشه هیچ پروژه ای نه ساخته میشه نه واگذار میشه البته اتهامات رضایت ضرابی مربوط به اختلاس نمیشه ایشون متهم به دور زدن تحریمها و رساندن پول به دولت ایران از طریق بانک خلق میباشند.
‌چهارشنبه 4 دي 1392 - 00:55
potatis - مالمو - سوئد
nimaaa - نیویورک - امریکا-نه دوست عزیز, کشورهای جهان سوم به این صورت اداره نمیشند, اذهان مردم جهان سوم به این صورت اداره میشه.
‌چهارشنبه 4 دي 1392 - 01:52
siavash2a - تهران - ایران
حکومت ایران خوب بلده فسادو صادر کنه
‌چهارشنبه 4 دي 1392 - 06:29
azadi-iran - وین - لااتریش
دوستان، مشکل از مردم جهان ۳ است به اون سطح آگاهی‌ نرسیدند که اجازه ندهند این چنین حکومت‌های دیکتاتوری در قدرت باشند. این داستان در کشور‌های اسلامی ادامه دارد.
‌چهارشنبه 4 دي 1392 - 08:20
agha-javad - تهران - ایران
nimaaa - نیویورک - امریک-potatis - مالمو - سوئد-انسان ابتدائی بر روی زمین حریص و تشنه‌ی قدرت هست. در تمام دنیا بدین شکل هست. انسان تکامل یافته تر به دنبال دانش و درک بیشتر خلقت می‌باشد و کنترل در نفس خود دارد.
‌چهارشنبه 4 دي 1392 - 08:36
nimaaa - نیویورک - امریکا
potatis - مالمو - سوئد. دقیقا دولتمردان جهان سوم به این صورت کشور رو اداره میکنند نمونش رو در ایران و ترکیه داریم میبینیم
‌چهارشنبه 4 دي 1392 - 10:23
parsa_21 - لندن - انگلیس
پوو ف‌‌.. رضا ضراب تازه یه تکه ترکش ریزه از فسادِ مالی‌ و اقتصادی که از جانبِ حکومتِ اسلامی ایران کمانه کردهِ و خراشی کوچک بر مردمِ ترکیه آورده در مقیاسِ و مقایسه با آنچهِ که ما مردمِ ایران بیش از سه‌ دهه هست که هر روزه از جانب نمایندگانِ خدا (شیطان) بمباران میشیم، بمبهای بی‌ صدایی که صدای اونو تنها در صفهای طویل فروشِ کلیه و فروشِ .. و فروشِ ِ .. شرم و ننگ بر هر حکومت ،نظام و سیستمی‌ که با نام و نقاب دین و مذهب و خدا یک ملت و کشور را به ورطه نابودی و ویرانی می‌‌کشانن.
‌چهارشنبه 4 دي 1392 - 10:51
اذرئ ایرانئ اصل - باکو - ایران
با اینکه این رضا ادم .....هست..شکئ نیست.ولئ اون خواننده باید باعث افتخارش باشه که با یه ایرانئ ازدواج کرده..!
‌چهارشنبه 4 دي 1392 - 11:50
amonbede - تهران - ایران
مثل نارنجکی هست که ترکشهاش اطراف رو دربرگرفته حالا ببینید که در ایران که همون نارنجکه چه خبره چقدر دزدی و فساد هست
‌چهارشنبه 4 دي 1392 - 13:05
kimiaa - تهران - ایران
ترکیه رو چاپیدند؟! نخیر ایران رو چاپیدند......این پول مردم ایرانه که این عوضیها باهاش خوش میگذرونن و خرج منافع شخصی _و نه ملی_میکنند
‌چهارشنبه 4 دي 1392 - 13:22
shivaa - تهران - ایران
ترکها ایران رو چاپیدن و بازم دارن میچاپن کجای کارین....
‌چهارشنبه 4 دي 1392 - 13:31
nejaat2006 - لیدز - انگلستان
ازدواج با ابرو گوندش توسط وزارت اطلاعات و مافیای اقتصادی جمهوری اسلامی بخاطر دور زدن تحریمها برنامه ریزی شده بود. کارشون عالی بود
‌چهارشنبه 4 دي 1392 - 13:38
iran2014 - فیرفکس - امریکا
در کشور صاحب زمانی خودمان جمهوری جهل و جنون آخوندی اینها که چیزی نیستند.لااقل سه وزیر کشور ترکیه شرم کردند و استعفاء دادند بخاطر این فساد مالی, ولی در جمشوری آخوندی بیت المال را جیب شخصی خودشان میدانن.بامید روزی که شر این جنایتکارها را از سر ایران هر چه زودتر شاهد باشیم.
‌چهارشنبه 4 دي 1392 - 14:47
Farokhzad - کنت - انگلستان
این پسر جوان بى شک ثروتى از خود داشته که مافیایى جمهورى اسلامى او را هدف قرار میده ازش سوء استفاده میکند و در همین راستا براى بیشتر محبوب شدن و نزدیک شدن به مقام هاى ادارى بانکى نیز او را با ابرو گوندوش اشنا میکنند واو یک یک تاجر معرفى میشود جلوى دوربین و رسانه ها قرار میگرد رفته رفته از او میخواهند که بدون اینکه سرمایه گذارى چیزى کند به پول فراوان برسد تا به هنگام لو رفتن کارهاى او !! حال او میشود یک مهره سوخته هر ان امکان جدایى همسرش از او میباشد چون این اتفاق لطمه سنگینى به او هم میزند چه بسا دارایى هاى او هم بزیر سوال خواه ناخواه میرود ولى در أصل اقاى رضا ضراب هیچ کس دیگر نیست که او را نجات دهد تمام دارایى آش ضبط و زندانى خواهد شد !!! نکته اینجاست که این رژیم فاسد چگونه میاید بدون اینکه خودش را درگیر کند توسط اشخاص کارهاى کثیف خودشان از قبیل قاچاق مواد مخدر پول شویى قاچاق انسان قاچاق اسلحه قاچاق عتیغه که همان اثار باستانى کشورمان هست را انجام میدهد و فقط یک توصیه کنم به هم میهنانم در سراسر دنیا وقتى اینها از شما براى همکارى که پول خوبى درونش هست دعوت میکنند بهراسید
‌چهارشنبه 4 دي 1392 - 16:06
Farokhzad - کنت - انگلستان
بهرحال ما امثال اقاى رضا ضراب را از جمله خاءنین به وطن میشناسیم چرا که با این رژیم خونخوار همکار بوده و کمک بزرگى به انها میکرده این پولهاى مبلغ ناچیزى بوده که کشف شده چقدر پول بوده که مدرکى نبوده که إفشاء شود هم میهن این رژیم کثیف مادر رو از فرزند پدر رو از فرزند شوهر را از همسر خواهر را از برادر جدا کرده و ما فراموش کرده ایم که چرا اواره شدیم
‌چهارشنبه 4 دي 1392 - 16:09
Farokhzad - کنت - انگلستان
ما فراموش کرده ایم که چرا اواره شدیم چرا ٧٠٠ تا ایرانى فقط خارج از کشور بزیره اعدام هستند چرا اینهمه کودک سر چهار راهها بدنبال گدایى هستند چرا هواى الوده باعث بیمارى کلى هم وطنانمان میشود چرا فقر زیاد فحشا زیاد بیکار زیاد چرا و هزاران چراهاى دیگر تمام این اتفاقات فقط در طول این ٣٣ سال وجود حکومت ننگین اخوندیسم هست اگر امروز شما بیدار نشوید و افشاء نکنید که مبادا رفتن به ایرانتان دوچار مشکل بشود بأید این را هم بپزیرید که برادر زاده خواهرزاده دخترعمو پسرعمو و تمامى عزیزانتان بأید از ان کشور خارج بشوند با هزار و یک فشار روحى روانى جسمى مالى تحقیر بشوند که أیا به انها اجازه اقامت بدهند !!
‌چهارشنبه 4 دي 1392 - 16:10
Farokhzad - کنت - انگلستان
تمامى این مشکلات از انجا شروع میشود که ما به بهانه رفتن به ایران ساکت نشسته أیم و منتظر کسى هستیم تا ایرانمان را ازاد کنه و جالبتر اینکه چهار تا رسانه مخالف بگم یا سیاسى که سالیان زحمت میکشند و اینها را إفشاء میکنند با بى انصافى تمام میگویم اینها فقط حرف میزنند و هیچ کارى نتونستن بکنن تو این چندین سال و فقط بفکر منافع شخصى خودشان هستند حتى أندکى فکر نمیکنیم بدون جمع اورى پول چطور میخواهیم جلوى همچنین رژیم خونخوارى که تمام بودجه نفت و هزار یک فراورده ما بزیر دستشان هست و این پولها را فقط به همان اندک دست بوسان خود میدهند !!!و انها هم با دل و جون براى انها فعالیت میکنند مثله همین حمله هاى اینترنتى اشان به سایت ها و رسانه ها
‌چهارشنبه 4 دي 1392 - 16:12
tashtar12 - بلینگهام - ایالات متحده آمریکا
مردم ترکیه هم اهل حالند. جک و شعر ها با حال بود
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 18:23
کبالت3 - کرج - ایران
تا بحال هر شخص حقیقی و حقوقی که به اسم الگوی موفق اقتصادی تو ایران معرفی و به خورد خلق الله دادن معلوم شده دمب مبارکش وصل به بالاست با هزار دلیل و مدرک تو هر مناظره و مباحثه ای حاضرم ثابت کنم که هیچ شخص و موسسه ای که دقیق قانون مربوط به مالیات و عوارض یا قانون کار و بیمه و سایر قوانین جاری کسب و کار و تجارت رو رعایت کنه قادر نیست از یه حد متوسط بالاتر بره و رشد کنه.
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 19:00
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.