درمان دانش آموزان شین‌آبادی به دلیل «کمبود اعتبار» متوقف شده است

گزارش‌های رسیده از ایران حاکی است که روند درمان دانش‌آموزان آسیب‌دیده در حریق مدرسه شین‌آباد به دلیل آنچه که «کمبود اعتبار» خوانده شده است، متوقف شده و اولیای این دانش‌آموزان برای پیگیری روند درمان فرزندان خود در دفتر ریاست جمهوری ایران تجمع کرده‌اند.

بر اساس گزارش خبرگزاری‌های ایسنا و تسنیم، اولیای دانش‌آموزان شین‌آبادی یک هفته است که همراه با فرزندان خود در تهران به سر می‌برند، اما بیمارستان‌ها به دلیل عدم واریز هزینه درمان از سوی دستگاه‌های مربوطه از پذیرش آنها سر باز می‌زنند.

پدر نادیه صالح، از دانش آموزان آسیب‌دیده در مدرسه شین‌آباد پیرانشهر، در این زمینه گفته است: «یک هفته است در تهران هستم و پس از مراجعات متعدد به بیمارستان، هنوز نتوانسته‌ام فرزندم را برای درمان بستری کنم».

وی افزوده است: «مسوولان بیمارستان اظهار می‌کنند تا زمانی که پول به حساب بیمارستان واریز نشود، درمان را آغاز نمی‌کنند».

به گفته آقای صالح، این در حالی است که مسوولان وزارت بهداشت اعلام کرده بودند که برای ادامه درمان دانش آموزان به تهران بیاییم.

در روزهای گذشته، رسول خضری، نماینده پیرانشهر در مجلس، از مشکلات پرداخت هزینه‌های درمان دانش آموزان شین‌آباد انتقاد کرده و گفته بود که «متاسفانه علی رغم پیگیری‌های صورت گرفته هزینه درمان و بستری این دانش‌آموزان تا به امروز تامین نشده است».

خبرگزاری تسنیم روز سه شنبه خبر داده که اولیای دانش‌آموزان شین‌آباد برای پیگیری درمان فرزندان خود به دفتر ریاست جمهوری ایران رفته‌اند تا مشکلات درمانی فرزندان‌شان حل شود.

پدر نادیه صالح در این زمینه گفته است: «اکنون به دفتر ریاست جمهوری آمده‌ایم تا مشکلمان را به رییس‌جمهور بگوییم شاید کاری برایمان انجام شود».

در حادثه آتش‌سوزی بخاری نفتی دبستان ندای انقلاب روستای شین‌آباد در پیرانشهر که ۱۵ آذر ماه ۹۱ رخ داد، ۲۸ دانش‌آموز دختر دچار سوختگی شدند که سوختگی ۱۲ نفر از آنها شدید بوده است. در این حادثه دو دانش‌آموز جان خود را از دست دادند.

پس از بروز این حادثه، وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد که هزینه درمان دانش‌آموزان را متقبل می‌شود ولی آن‌گونه که  پدر نادیه صالح می‌گوید: «از مدتی که فرزندان‌مان در آتش‌سوزی بخاری نفتی مدرسه دچار سوختگی شده اند کار ما شده است که از وزارت بهداشت به وزارت آموزش و پرورش آواره هستیم. در حقیقت این وزارتخانه‌ها ما را به هم پاس می‌دهند».

پدر آمنه راک، از دیگر دانش‌آموزان حادثه‌دیده شین‌آباد، نیز اواخر آذرماه در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: «مسوولان گفته‌اند اگر می‌خواهید روند درمان در بیمارستان ساسان ادامه یابد باید هزینه ۲۷۰ میلیون تومانی را تقبل کنید».

وی افزوده بود: «با وجود آن که نامه درمان دانش‌آموزان در بیمارستان ساسان را داریم اما مسوولان می‌گویند این نامه مربوط به وزیر پیشین آموزش و پرورش است و اعتباری ندارد».

به گزارش خبرگزاری ایسنا، پدر سیما مرادی، یکی دیگر از دانش‌آموزان شین‌آباد، نیز گفته است: «مقرر شده بود که هزینه درمان این ۱۲ دانش‌آموز به حساب بیمارستان واریز شود اما در حال حاضر این مبلغ واریز نشده است، لذا بیمارستان از پذیرش دانش‌آموزان سرباز می‌زند».

محمودرضا محقق، معاون اجرایی معاونت درمان وزارت بهداشت، روز ۳۰ آذرماه با تایید کمبود اعتبار برای درمان دانش‌آموزان حادثه‌دیده شین‌آباد، اظهار داشت: «هزینه درمان این کودکان ۵ تا ۶ میلیارد تومان خواهد بود، هرچند تاکنون هیچ بودجه‌ای برای درمان به وزارت بهداشت تعلق نگرفته اما مقرر شده دولت تا پایان امسال بودجه درمان آنها را تامین کند».

به گفته وی، شاید لازم باشد بر روی هر یک از این کودکان حدود ۱۰ تا ۱۳ عمل جراحی صورت گیرد.

آن‌گونه که خبرگزاری ایسنا به نقل از وزارت آموزش و پرورش گزارش داده است، تا آخر آبان ماه ۹۲ بالغ بر سه میلیارد و ۵۱۱ میلیون ریال هزینه درمان این دانش‌آموزان شده است.

+41
رأی دهید
-6

compatriot - تورنتو - کانادا
خب پولش را از هدایای سعید مرتضوی که به قول بی‌هنر برای کمک به مردم دریافت میشود پرداخت کنید. دم خروس و قسم حضرت عباس؟!
‌سه شنبه 3 دي 1392 - 18:27
aram.01 - کردستان - ایران
ای خدا تا کی این الاغها بر ما حکومت میکنند...این الاغها فکر میکنند ما الاغیم و نمیدونیم درآمد ایران سالانه بالغ بر صد میلیارد دلاره و 99 میلیارد آن دزدیده میشه.
‌سه شنبه 3 دي 1392 - 19:50
آزاده هبوط - ملبورن - استرالیا
من هر زمان صحبتی از این طفل معصوم ها می شه نمی تونم جلوی اشکهام رو بگیرم...... من کمی سوختگی از دوران بچگی ام به یادگار دارم که همیشه تو مراسم ها خجالت می کشیدم تاپ بپوشم یا برقصم چرا که کسی ببینه ..........این طفل معصوم ها ........ننگ ننگ به این جمهوری دیکتاتور .....جای آخوند و ملافرستادن مدارس رو استاندارد کنند . امنیت بچه ها رو بهبود بدن ....
‌چهارشنبه 4 دي 1392 - 01:28
سرسره - اهواز - ایران
اعتبار شورای نگهبان رو خرج اینا کنید لعنتیها
‌چهارشنبه 4 دي 1392 - 01:52
siavash2a - تهران - ایران
سلامتی اقا و اطرافیانش مهمتره
‌چهارشنبه 4 دي 1392 - 06:31
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.