دبیر شورای نگهبان: حتی اگر در اقلیت باشیم باید نظام را حفظ کنیم

دبیر شورای نگهبان: حتی اگر در اقلیت باشیم باید نظام را حفظ کنیم

احمد جنتی گفته است که مدافعان جمهوری اسلامی، در ایجاد "بصیرت عمومی" در جامعه "کم کاری" کرده اند

احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان در ایران گفت افرادی که " خدمتگزار خدا" هستند، "ولو اینکه در اقلیّت باشند" وظیفه دارند نظام جمهوری اسلامی را حفظ کنند.

آقای جنتی امروز سه شنبه ۳ دی (۲۴ دسامبر)، در سخنانی در جمع تعدادی از سرپرستان دفاتر نظارت و بازرسی انتخابات شهرستان ها، بر اهمیت "توجیه مردم" به وسیله "بصیرت افزایی" تاکیده کرده و افزوده است: "در ایجاد بصیرت عمومی، ما کم کاری کرده ایم."

به گزارش روابط عمومی شورای نگهبان، آقای جنتی بخشی از اعتراضات پس از انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ را ناشی از "فقدان بصیرت اقشاری از مردم" دانسته و هشدار داده که "دیگر نباید این گونه مسائل تکرار شود."

در پی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری چهار سال پیش، گروه های بزرگی از ایرانیان در واکنش به نتایج اعلام شده این انتخابات در اعتراضات خیابانی بی سابقه ای شرکت کردند. این معترضان، نهادهای قدرتمند حکومتی و از جمله شورای نگهبان و دبیر آن، آقای جنتی را به جانبداری از محمود احمدی نژاد در انتخابات متهم می کردند.

این در حالی است که محافظه کاران حاکم، این اعتراضات را نتیجه تحریک دشمنان خارجی جمهوری اسلامی می‌دانند.

اظهارات دبیر شورای نگهبان در مورد اهمیت حفظ نظام حتی در شرایطی که حافظان جمهوری اسلامی در اقلیت قرار داشته باشند، در شرایطی عنوان شده که در ماه های گذشته، برخی از حامیان سعید جلیلی نامزد تندوری انتخابات ریاست جمهوری اخیر، روی کار آمدن حسن روحانی در این انتخابات را نتیجه به اشتباه افتادن رای دهندگان دانسته اند.

احمد علم الهدی، امام جمعه مشهد در مهر ماه گفت که به دنبال اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۲، آیت الله خامنه ای با شاره به حدود چهار میلیون رایی که آقای جلیلی به دست آورده، گفته است: "این چهار میلیون نشانگر وجود یک جوهره در این جامعه است."

چند روز پیش، محمدتقی مصباح یزدی از حامیان آقای جلیلی در انتخابات اخیر نیز گفت که خدا را شکر می‌کند که در این انتخابات تحت تأثیر "جوسازی‌ها" قرار نگرفته و از کاندیدای دیگری حمایت نکرده است.

آقای مصباح یزدی، که از نظریه پردازان با نفوذ در میان بخش هایی از سپاه و بسیج محسوب می شود، چند ماه قبل در سخنانی در دفتر آیت الله خامنه ای در قم گفته بود: "سخن اکثریت حق و باطل را مشخص نمی کند."

وی تاکید کرده بود: "اکثریت مردم تمایلات نفسانی دارند و رفتارهایی را انجام می‌دهند که مورد پسند شرع نیست."

احمد جنتی در بخشی دیگر از اظهارات امروز خود، با ابراز تأسف از ورود "ثروت" و "قدرت" در انتخابات ایران، گفته است که که شورای نگهبان باید "قاطعانه" جلوی کسانی که "فقط به دنبال پست و مقام هستند" بایستد.

وی توضیح بیشتری در مورد مصادیق مورد انتقاد خود نداده است.

+4
رأی دهید
-96

compatriot - تورنتو - کانادا
ایرانین‌یوکی، بابا تو هم کریسمسمون را خراب کردی با تصویر و نطق این فسیل! این یه جسده کی‌ به حرفاش اهمیت میده!
‌سه شنبه 3 دي 1392 - 18:08
agha-javad - تهران - ایران
بالاخره قبول کردند که اقلیت هستند و اکثریت مردم این جمهوری اسلامی جنایتکارو نمی‌خواند!!۱
‌سه شنبه 3 دي 1392 - 18:52
شنگول و منگول - لندن - انگلیس
به این میگن دموکراسی اسلامی !!! داداش این چه عکسی‌ بود گذاشتی :( کریسمس رو خراب کردی رفت
‌سه شنبه 3 دي 1392 - 19:00
دوستدار - استهکلم - سوئد
اگر نظام کثیف کنونی ایران برکنار شود و یا تغییر تحولات جدی در ان رخ دهد حتما جنتی و هم قطارانش که 35 سال است سرمایه های کشور ایران را غارت میکنند و دستشان در خون ملت ایران بوده و هست به حاشیه رانده میشوند و شاید هم بیشترشان محکمه و محکوم به جریمههای سنگین جانی و مالی شوند و یا تا می پوسند در رندان بمانند. پس حفظ نظام به معنا سرکار ماندن جنتی و هم کیشانش است.
‌سه شنبه 3 دي 1392 - 19:20
smart292 - ونکوور - کانادا
بالاخره متوجه شدی که شماها در اقلیت هستید ، و ۹۹ درصد مردم ایران آخوند و اسلام نمی خواهند. نوبت شماها تمام شده است.نابود باد اسلام زوری و آخوند آن.
‌سه شنبه 3 دي 1392 - 20:05
آزاد10 - آلمان - المان
حضرت علی به درب خانه های مردم رفت و از آنها دعوت کرد که از او حمایت کنند ولی افراد کمی از او حمایت کردند ولی حاضر بودند به خاطرش بجنگند. حضرت به علت نداشتن حمایت اکثریت از ادعایش صرف نظر کرد و تا زمانی که اکثریت مردم او را نخواستند هیچ اقدامی نکرد و به حکومت هم کمک کرد. امام حسن هم دست از خلافت کشید وقتی که دید اکثریت با او نیست. امام حسین هم تصمیم به بازگشت گرفت وقتی فهمید که کوفه دیگر او را نمیخواهد. مسئله مقبولیت برای مردم از اصول حکومت اسلامی است. این حکومت ایران مدتهاست چیزی از اسلامیت ندارد.
‌سه شنبه 3 دي 1392 - 19:18
akhoond shepeshoo - ورونا - ایتالیا
تو اگر میتونستی دایناسورها را حفظ میکردی که نسلشان از بین نره
‌سه شنبه 3 دي 1392 - 21:00
samira joon - مشهد - ایران
کی میشه تو بمیره؟همه راحت شیم
‌سه شنبه 3 دي 1392 - 21:11
پاییزان-آبان - تهران - ایران
کسی نمیدونه این چرا نمی میره ؟؟؟!!!!
‌سه شنبه 3 دي 1392 - 21:26
آخونده مفت خور - سیدنی - سیدنی
Smart ---> ایول زدی به هدف بهترین جواب رو دادی دمت گرم :D
‌سه شنبه 3 دي 1392 - 22:47
parvaz 1 - پلیموس - انگلیس
۳۴ سال همش دروغ و دزدی و کشتار مردم ایران ، حالا اقرار میکنی‌ که در اقلیت هستید ، از اولش هم در اقلیت بودید‌ای آخوندهای آدمخوار ،پس چی‌ شد اون همه دم از اقتدار میزدید . کجا رفت اون بیداری اس‌ حالی‌ ؟
‌سه شنبه 3 دي 1392 - 23:20
amir-amir - تورنتو - كانادا
نظریه هاى مصباح یزدى و جنتى دو آخوند بى سواد ساکن قم به پشیزى نمى ارزد ٠افراد فرصت طلب که فکر مى کنند مصباح در آینده مى تواند کرسى ولایت را صاحب شود به مجیز گوئى او مى پردازند٠ او در اظهاراتى ابلهانه پیش از انتخابات گفته بود مراقب باشیم کسانی که اولویتشان ایرانی بودن است، بر سر کار نیایند البته اگر غیر از این مى گفت مى باید در اتهام بى وطنى اش شک مى کردیم٠ مرحوم شادروان احمد کسروى در تعریف این جماعت گفته بود:آخوندها در این مملکت مفت خورى مى کنند و مانع پیشرف و آبادانى کشور ایران هستند.
‌سه شنبه 3 دي 1392 - 23:39
فريادزيره آب - اهواز - ایران
اینجاست که فدای آقا؛جنگنده؛ بیداری؛مریدبوشهر؛اگزام؛ذالفقار؛مرگ بررهبر و...حرفی برای گفتن ندارند
‌چهارشنبه 4 دي 1392 - 04:43
siavash2a - تهران - ایران
خدارو شکر که فهمیدی در اقلیتید.
‌چهارشنبه 4 دي 1392 - 06:30
تن‌ تن‌ و میلو - دویسبورگ - آلمان
۱۲ فروردین ۱۳۵۸ در یک رای گیری یک طرفه و فقط بایک سوال (جمهوری اسلامی- آری یا نه‌) مردم جو زده ایران رو به قهقرا کشاندند!! وقتی‌ ۹۸% مردم ایران به این سوال با آری جواب دادن ، طبیعتاً برای بقأ و تداوم دیو سیرتانی همچون احمد جنتی هم دعا کردند.
‌چهارشنبه 4 دي 1392 - 09:15
علی غزنوی - مالمو - سویدن
ما تو افغانستان افراد مثل جنتی را در زباله دانی نگهداری می کنیم، ولی تو ایران این افرا نظریه پرداز اند.
‌چهارشنبه 4 دي 1392 - 09:20
giti mvazi - منچستر - بریتانیا
آقای علی‌ غزنوی حتما این ضرب‌المثل را شنیدی که کلاغ به کلاغ می‌گوید روت سیا
‌چهارشنبه 4 دي 1392 - 12:43
علی غزنوی - مالمو - سویدن
Giti mvaz ! واقعا حرف حقیقت تلخ است. افغانستان مثل ایران مشکلات خود رو داره ، ولی تو افغانستان تا این حد خرافاتی نیست. در افغانستان خوشبختانه ازادی بیان و دیموکراسی وجود داره، هرکس راحت حرف دلش رو میزنه، ولی تو ایران بسیاری ها جرعت نداره لباس دلخواخود را بپوشه، بلکه باید به نظریه پردازان فسیلی مثل جنتی، علمالهدی، یزدی، کنی، احمد خاتمی، خامنه ای ...گوش دهد تا انها لباسش رو انتخاب کند. البته منظورم همه ای مردم ایراننیست بلکه افراد و گروهک های خرافاتی هستند کور کورانه که از این نظریه پردازان پیروی میکنند
‌چهارشنبه 4 دي 1392 - 17:16
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.