از دروغ 8 هزار میلیاردی تا متهم کردن نهادهای نظام به گرفتن حق السکوت

کمیسیون اصل نود ؛ وکیل مدافع مردم یا بابک زنجانی؟

انتخاب : در حالیکه پرونده بابک زنجانی که هزاران میلیارد تومان پول بیت المال را شامل می شود توسط قوه قضاییه ، وزارت نفت و نهادهای امنیتی در حال پیگیری است مراودات بابک زنجانی با برخی اعضای کمیسیون اصل نود مجلس شائبه های در افکار عمومی پدید آورده است.

به گزارش خبرنگار انتخاب، نام بابک زنجانی سال گذشته بعنوان بزرگترین بدهکاران بیت المال در سایتهای خبری مطرح شد و پس از مدتی ادعای احمدی نژاد علیه برادران لاریجانی در روز استیضاح وزیر کار که به جلسه «ب . ز با مرتضوی» اشاره داشت و سایتهای خبری پرده از هویت ب. ز برداشته وسپس این فیلم منتشر شد تا بابک زنجانی را به سوژه رسانه های گروهی تبدیل کند.

البته تا قبل از انتخابات بابک زنجانی تنها دو مصاحبه مهم با سایت باشگاه فوتبالش و بی بی سی فارسی داشت اما پس از انتخابات اقدام به مصاحبه ای رپرتاژ گونه با یکی از مجلات نمود و آن را در تیراژ دهها هزار نسخه خریداری و توزیع کرد.

اما بابک زنجانی که تا دیروز از حمایت و تایید چهار وزیر و انواع و اقسام دستگاهها برخوردار بود، این روزها با نهادهای مختلف کشور از دستگاه قضایی گرفته تا وزارت نفت ونهادهای امنیتی و وزارت مسکن مشکل دارد و در مطالب خود در فیس بوک و یوتیوب به تهدید مسئولان وزارت مسکن و وزارت نفت روی آورده است.

در این میان اقدامات تعدادی از اعضای کمیسیون اصل نود در حمایت از بابک زنجانی و تبدیل شدن آنها به سخنگو و وکیل مدافع وی شائبه برانگیز است.

یکی از نمایندگان این کمیسیون در مصاحبه ای ادعا می کند که پرونده بابک زنجانی بسته شده و وی بدهی های خود را داده است و دیگری از واریز شدن دومیلیارد یورو پول بابک زنجانی به حساب وزارت نفت خبر می دهد که بازهم تکذیب می شود.

اکنون عضو محترم کمیسیون اصل نود در اظهاراتی عجیب مدعی شده است که عده ای از نهادهای نظام به بابک زنجانی مراجعه وبه وی گفته اند که به نهادهای آنها کمک مالی بکند تا از وی تقاضای حق السکوت کرده اند تا پرونده او را پیگیری نکنند؟

قطعا منبع این ادعا شخص بابک زنجانی است و جای این سئوال وجود دارد که بر فرض اینکه چنین اتفاقی افتاده باشد بابک زنجانی چه قرابتی میان خود و این نمایندگان احساس کرده که به جای مراجعه به دستگاه قضایی و مقامات مسئول مسایل خود را با آنها در میان گذاشته است.

در همین حال یک مبع آگاه به «انتخاب» گفت: اگر این نهادها می خواهند که منابع مالی برای خود تامین کنند بجای حق السکوت خواستن آیا نمی توانند به بابک زنجانی فشار بیاورند که هزاران میلیارد تومان بدهی خود را بازگرداند که قطعا صدها برابر حق السکوت احتمالی است.

و آیا این اظهارات روی دوم حقیقتی نیست که این نمایندگان محترم بازیچه بابک زنجانی قرار گرفته اند تا وی از باز پس دادن بدهی خود به بیت المال شانه خالی کرده و یا آن را به تاخیر اندازند که در این صورت یاد و خاطره ارتباط برخی از نمایندگان با محمد رضا رحیمی و سعید مرتضوی زنده خواهد شد.

+70
رأی دهید
-5

agha-javad - تهران - ایران
این نوع انسانها ضربه‌ای بزرگ به مردم و سرزمینشان میزنند. اینها در واقع مفسد فی‌الارض باید نامیده شوند و شرشان را از هر نوع جامعه‌ای پاک نمود البته اگر انسانهای خوبی‌ در رأس حاکمیت حضور دارند و متاسفانه انسان‌های خوب و درست هرگز رهبری را به عهده نمیگیرند!.
‌سه شنبه 3 دي 1392 - 15:21
هستیا - شیراز - ایران
حالم از این مرتیکه اشغال به هم میخوره روزی چند تا خبرم ازش تو سایت میزارن این دولت هم فقط عرضه داشت پته های این و اونو بریزه رو اب اونم فقط اطرافیان احمدی نژاد هیچ غلط دیگه نکرد
‌سه شنبه 3 دي 1392 - 17:05
derafshe kavyani - بیرمنگام - انگلستان
رهبر دزد ، رئیس جمهور دزد، نمایندهٔ طویلهٔ مجلس دزد، رئیس مجلس دزد، آخوند دزد، ۳قوه دزد، پلیس دزد، کاسب دزد،و..... تنها دستاورد ۳۴ ساله این نظام ننگین ضد بشری دزد پروری و دزدی از حقوق مردمی بوده که همه چی‌ رو می‌بینند ولی‌ صداشون در نمیاد، بعد اونوقت میگن روانشاد شاهنشاه دزد بوده.مرگ بر جمهوری کثیف و حرامی آدم خوار آخوندی و تمام جیره خوران خود فروختش.
‌سه شنبه 3 دي 1392 - 17:43
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.