سایت کلمه: دو شاعر توسط سپاه پاسداران بازداشت شده‌اند

فاطمه اختصاری و مهدی موسوی، شاعر و ترانه‌سرا، از روز ۱۷ آذر در بازداشت به‌سرمی‌برند.

وبسایت خبری کلمه، نزدیک به اصلاح‌طلبان، از بازداشت مهدی موسوی و فاطمه اختصاری، شاعر و ترانه‌سرا، و نگهداری آنها در بازداشتگاه‌های سپاه پاسداران خبر داده است.

بر اساس این گزارش که روز دوشنبه، دوم دی منتشر شد، آقای موسوی و خانم اختصاری به دنبال دریافت احضاریه‌ای از دادسرای اوین در اواسط ماه آذر بازداشت شده‌اند و اکنون در بند ۲- الف زندان اوین به‌سرمی‌برند که تحت نظارت نیروهای اطلاعات سپاه پاسداران است.

دوستان و نزدیکان این دو شاعر خبر بازداشت آنها را تایید کرده‌اند و بر اساس آن‌چه نوشته‌اند، مهدی موسوی و فاطمه اختصاری روز ۱۶ آذر احضاریه دادسرای اوین را دریافت کرده‌اند، اما از مراجعه به دادسرای اوین سر باز زده‌اند که متعاقب آن، از روز ۱۷ آذر در بازداشت به‌ سر می‌برند.

آخرین نوشته‌ مهدی موسوی در فیس‌بوک نیز به روز ۱۵ آذر باز می‌گردد که از ممنوع‌الخروجی خود و خانم اختصاری در آستانه سفری به خارج از کشور خبر می‌دهد و می‌گوید: « امروز صبح اجازه خروج از کشور به من و فاطمه اختصاری داده نشد و پاسپورت ما نیز ضبط گردید. علت این موضوع را هم طبیعتا هنوز نمی‌دانیم.»

این نوشته همچنین حاوی انتقاداتی از سانسور و برخورد نیروهای امنیتی با اوست و از جمله می‌گوید: «چرا من سال‌هاست برای برگزاری یک کارگاه صرفا ادبی و حتی جلسه آموزش وزن و قافیه دچار مشکل هستم؟ چرا کتاب‌های ما با وجود مصلحت اندیشی‌ها در انتخاب اشعار و گذشتن از ممیزی شاعر و ویراستار و ناشر و... کلا مجوز نمی‌گیرد و توقیف می‌شود؟»

برخی از آثار مهدی موسوی در خارج از کشور یا به‌صورت الکترونیکی منتشر شده‌اند. فاطمه اختصاری نیز به جز مجموعه نخست اشعار خود تاکنون نتوانسته مجوز انتشار هیچ کدام از کتاب‌هایش را در ایران بگیرد.

روند بازداشت نویسندگان و فعالان رسانه‌ای و اجتماعی در ایران بار دیگر شتاب گرفته است چنان‌چه مقامات قضایی ایران به‌تازگی از بازداشت ۱۶ نفر به اتهام «همکاری» با «وبسایت‌های بیگانه» خبر داده‌اند.

این در حالی است که احیای آزادی‌های سیاسی از وعده‌های حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری امسال بود.

+42
رأی دهید
-26

azadeh11 - آمستردام - هلند
این برادران قاچاق چی‌ از مردم چی‌ میخوان . جان همه را گرفتن. مردم را بدبخت کردن. تجاوز و زندان و. همه کار می‌کنن. خدا شرشون را از سر مردم و شاعران و خبرنگاران برداره. به امید آزادی امین
‌سه شنبه 3 دي 1392 - 14:51
واقع بین ایرانی - هامبورگ - المان
وب سایت بیگانه؟؟ چه معنی دارد. یعنی همین سایتی هم که ما در ان هستیم میشود وب سایت بیگانه ؟؟؟ این بدبختی نیست ..
‌سه شنبه 3 دي 1392 - 14:53
agha-javad - تهران - ایران
وقتیکه امثال زنجانی ها، مرتضوی ها، احمدی نژادها، خامنه‌ای ها...(۱-۲ تا نیستند، اکثر مردم شدند قاتل و دزد و زورگو) در رأس کار و قدرت هستند، ظلم حد و مرزی نخواهد داشت...
‌سه شنبه 3 دي 1392 - 15:25
بت شکن - مونترال - کانادا
داش حسن مچکیم!!!؟؟؟؟
‌سه شنبه 3 دي 1392 - 16:04
azadeh11 - آمستردام - هلند
چرا منفی‌ میدید این خبر مهمی‌ هست. منتظرید تا آنها را اعدام کنن تا مثبت بدید
‌سه شنبه 3 دي 1392 - 16:23
perser68 - فلوریدا - امریکا
azadeh11 - آمستردام - هلند. شما یه سری به اون خبر مربوط به مرد معتاد زن ۱۷ساله خودش رو به خاطر سوختن غذا کشت بزن و ببین که جمهوری نکبت اسلامی چقدر همراه و همکار داره!از گوسفند و گربه سگ بگیر تا خیار و کفتر طوقی!!!همه هم روشنفکر و تحصیل کرده و فرنگی‌!!!جالب اینکه همه غربتی و عاشق کشتن!!!باز جالبتر اینکه همه بدبختی‌ها و فلاکتی که داره مثل طاعون ایران و میخوره باعث و بانیش خوده مردم هستند و آخوند و برادران سپاهی فقط انجام وظیفه میکنند!!!بقول دوستی‌ با این سادیسمی‌ها شدیم۷۵ میلیون!!!پس حالا حالا‌ها طبق گفته سگ و گربه و خیار و کفتر طوقی راه حل بیرون رفت از این تعفن اعدام اعدام و باز هم اعدام!!!من که حسود نیستم اصلا همه رو اعدام کنید تا به وجد بیایید!!!یادم رفت ‌عقاب رو هم به این مجموعه‌ روشنفکران اضافه کنید!و برادران قاچاقچی هم ۸۰درصد مردم ایران هستند به گفته دیگران!ربطی‌ به سپاه و آخوند محترم این روشنفکران نداره!!!با عرض پوزش از گرفتن وقت محترم شما!بدرود((:
‌سه شنبه 3 دي 1392 - 16:18
azadeh11 - آمستردام - هلند
پرسر۶۸ - فلوریدا - امریکا . خدا هیچ کس را گرفتار اینها نکنه. اون بچه ۱۷ ساله را پدر و مادر ش بدبخت کردن. آخه چه کسی‌ یک بچه ۱۷ ساله را شو هر میده. فقر فرهنگی‌ ما هم از دست این آخوند‌ها هست. خدا از اینها نگذره. ضمنا کیه میگه که ۸۰% مردم ما موافق اعدام هستن . چرا فکر میکنی‌ که ربطی‌ به سپاه و آخوند نداره؟ از تهران ایران . آقا‌جواد که نوشته حتما بخوانید.وقتیکه امثال زنجانی ها، مرتضوی ها، احمدی نژادها، خامنه‌ای ها...(۱-۲ تا نیستند، اکثر مردم شدند قاتل و دزد و زورگو) در رأس کار و قدرت هستند، ظلم حد و مرزی نخواهد داشت...
‌سه شنبه 3 دي 1392 - 21:56
paksan - آمریکا - آمریکا
برخورد با فکر و اندیشه راه به هیچ جایی نمی بره و همه می دونند که فکر و اندیشه سرکوب بشو نیست و شک نکنید که این عزیزان با تجربه ای واقعی از جنایات سپاه بعنوان شاهدان عینی دوباره خواهند نوشت و امروز همه دلشون می خواد این روزگار سیاه رو بنویسند و مکتوب کنند که بعد از تقلب سال 88 دیکتاتور و معاویه زمان چه برسر مردم ایران آورد
‌سه شنبه 3 دي 1392 - 22:25
آزاده هبوط - ملبورن - استرالیا
من بمیرم به اون مملکت خراب شده گل و بلبل بر نمی گردم.........امنیت زیر صفر
‌چهارشنبه 4 دي 1392 - 01:23
perser68 - فلوریدا - امریکا
azadeh11 - آمستردام - هلند. گرامی‌،شاید نتونستم مقصودم رو درست برسونم!من هم با شما هم عقیده هستم.این آخوندای متجاوز هستند که ۳۵ ساله زندگی‌ رو به کام همه ما تلخ کردند و آنچنان فشاری به مردم آوردند که همه مجبور به چه کارها نشدن!!!بدرود
‌چهارشنبه 4 دي 1392 - 04:21
perser68 - فلوریدا - امریکا
azadeh11 - آمستردام - هلند. گرامی‌،شاید نتونستم مقصودم رو درست برسونم!من هم با شما هم عقیده هستم.این آخوندای متجاوز هستند که ۳۵ ساله زندگی‌ رو به کام همه ما تلخ کردند و آنچنان فشاری به مردم آوردند که همه مجبور به چه کارها نشدن!!!بدرود
‌چهارشنبه 4 دي 1392 - 04:21
siavash2a - تهران - ایران
این حکومت حتی با فکر مردم هم کارداره
‌چهارشنبه 4 دي 1392 - 06:33
بت شکن - مونترال - کانادا
siavash2a - تهران - ایران--از اولش با فکر مردم کار داشته، اصلا دین به جز مخ زنی‌ آن هم در قشر بی‌ سواد و با سواد نا آگاه مگر هدف دیگه ایی هم دنبال می‌کند!!
‌چهارشنبه 4 دي 1392 - 19:58
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.