مشاور عالی نمایندگی ولی فقیه در سپاه: برخی از مسئولین باید از اوباما و همسرش درس بگیرند

سردار یدالله جوانی، مشاور عالی نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران طی گقتگویی اظهار داشت: اگر دولت‌ها بخواهند انحرافی را در مسیرانقلاب به وجود بیاورند طبیعی است که سپاه اینجا با چشمان باز باید به رسالت خود عمل کند.
 
سردار یدالله جوانی، مشاور عالی نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران طی گقتگویی اظهار داشت: اگر دولت‌ها بخواهند انحرافی را در مسیرانقلاب به وجود بیاورند طبیعی است که سپاه اینجا با چشمان باز باید به رسالت خود عمل کند.
 
به گزارش «انتخاب»، وی افزود:  اصل بر حمایت، پشتیبانی و یاری کردن دولت است که این وظیفه سپاه بوده اما طبیعی است که همانند 3 سال گذشته اگر بخواهد جایی اتفاقی رخ دهد که آن اتفاق زمینه و بسترهایی را فراهم کند برای اینکه روحیه ی انقلابی در جامعه ما ضعیف و کمرنگ شود و انقلاب از مسیر خودش خارج شود، طبیعی است که سپاه پاسداران در آن جا به وظیفه خودش عمل می‌کند.
 
گزیده گفتگو نسیم با سردار جوانی در زیر می آید:
 
سپاه٬ پاسدار انقلاب است، براساس اساسنامه سپاه که مصوبه مجلس شورای اسلامی می‌باشد، علاوه بر پاسداری از انقلاب در برابر هر نوع تهدیدی باید بایستد.
 
● اگر تهدید نظامی باشد ماهیت نظامی سپاه پررنگ می‌شود و اگر تهدید نرم و سیاسی و فرهنگی باشد ماهیت فرهنگی این نهاد پر رنگ و اگر تهدید امنیتی باشد این نهاد باید در بعد امنیتی خودش را در عرصه وارد کند.
 
● اگر دولت‌ها بخواهند انحرافی را در مسیرانقلاب به وجود بیاورند طبیعی است که سپاه اینجا با چشمان باز باید به رسالت خود عمل کند.
 
● سپاه در صحنه همواره باید حضور داشته باشد و از این انقلاب مراقبت کند. این مهم نیست که آن عاملی که می‌خواهد انحراف بوجود آورد چه کسی باشد و در چه جایگاهی و موقعیتی قرار گرفته باشد؟
 
● اگر سپاه بخواهد این ملاحظات را در نظر داشته باشد٬ اصلا نمی‌تواند با محافظه کاری از انقلاب محافظت کند.
 
● در دولت کنونی نیز به همین شکل بوده بدین معنا که اصل بر حمایت، پشتیبانی و یاری کردن دولت است که این وظیفه سپاه بوده اما طبیعی است که همانند 3 سال گذشته اگر بخواهد جایی اتفاقی رخ دهد که آن اتفاق زمینه و بسترهایی را فراهم کند برای اینکه روحیه ی انقلابی در جامعه ما ضعیف و کمرنگ شود و انقلاب از مسیر خودش خارج شود، طبیعی است که سپاه پاسداران در آن جا به وظیفه خودش عمل می‌کند.
 
● یکی از مجموعه‌هایی که به وظایف خود به خوبی با فتنه ۸۸ برخورد کرد٬ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود.
 
● سپاه براساس رسالتی که برعهده دارد باید زود‌تر از باقی متوجه خطرات شود که در غیر این صورت مشکلات سنگینی بوجود خواهد آمد.
 
● در دوره اصلاحات نیاز بود که نیروهای انقلاب، نیروهای سپاه و نیروهای بسیج تحلیلی درست و همواره و به روز اطلاع رسانی شوند که در پی این امر تصمیم گرفتیم هفته نامه صبح صادق را دایر کنیم.
 
● طبق قانون باید نیروهای بسیجی را که اکنون ده‌ها میلیون هستند نسبت به مسائل سیاسی جامعه توجیه و اطلاع رسانی کنیم.
 
● سپاه بازوی ولایت است و پیرو خط ولایت است در انتخابات هم به همین شکل بوده است.
 
● اگر انقلاب در معرض تهدید قرار بگیرد دیگر جزو ممنوعیات نیست و جزو رسالت سپاه خواهد بود.
 
● رسانه‌های منتسب به سپاه اگر ملاک‌ها را بیان می‌کند این رسانه‌ها در راستای سیاست‌های کلان و کلی نظام گام برمی‌دارند.
 
● اولین مقطع زمانی که که تهاجم فرهنگی دشمن خود را نشان داد در حوزه سیاسی اجتماعی فتنه ۷۸ بود که بنده آن را نمونه کوچک‌تر از فتنه ۸۸ می‌دانم.
 
● در سال ۸۸ فشار‌ها نشان می‌داد که سال‌های سال‌ این فتنه برنامه ریزی شده بود و مجموعه‌هایی پشت صحنه سرکار و فعال بودند تا این اتفاق رخ دهد.
 
● در فتنه ۸۸ داستان، داستان براندازی است. براندازی توسط کسانی که زمانی در انقلاب سابقه خوبی دارند ولی دچار استحاله شدند... سپاه وقتی که با چنین مسئله‌ای مواجه می‌شود که انقلاب با توطئه‌ای از جنس فتنه مواجه است٬ قطعا ورود پیدا خواهد کرد.
 
● شخصی به نام موسوی سخنانی را می‌زند که زمانی در انقلاب اسلامی، نخست وزیر و مورد حمایت نیروهای انقلابی بوده است و قاعدتا فتنه به دست کسانی به وجود می‌آید که سابقه خوبی را در عقبه خودشان دارند.
 
● وقتی که سپاه صحنه٬ شبکه‌های اجتماعی، نوع شعار و رنگ سبز را رصد می‌کرد٬ پیش بینی می‌کرد اتفاقاتی در حال رخ دادن است... پیش بینی‌های سپاه به حدی درست بود که برخی از غربی‌ها گفتند که این فتنه توسط سپاه شکل گرفته است.
 
● نظام اسلامی رافتش آن قدر بالا است که امروز ما یک پررویی را در فتنه گران می‌بینیم که بدنبال این هستند که کروبی آزاد شود.
 
● برخی از افراد در سال ۸۸ شعارهایی را سر دادند که باید از ان افراد پرسید که شما در فتنه ۸۸ چند سالتان بود؟... برخی کسانیکه در فتنه ۸۸ در خیابان‌ها دستگیر شدند اصلا سنش به سن رای دادن نرسیده بود.
 
● نقش سپاه در مسائل سوریه نقش هدایت و کمک کردن با بهره گیری از تجاربی که اندوخته خودمان بوده می‌باشد. آموزش ۱۰ هزار نیروی مردمی شاید مهم‌ترین خدمتی بود که ملت ایران با تجارب خود به مردم سوریه کرد.
 
● باید خطوط قرمزی که آقا فرمودند تا اخر رعایت شود و اگر طرف‌های مقابل خواستند از این خطوط عبور کنند ما باید از این توافقنامه خارج شویم.
 
● مردم این انتظار را نداشتند که گزارش ۱۰۰ روزه سبک و سیاق مناظره‌ای، انتقادی و تبلیغاتی را داشته باشد.
 
● برخی از مسئولین باید از اوباما و همسرش این مطلب را درس بگیرند که گفتند ما به دخترمان تا به سن ۱۸ سالگی نرسند اجازه ورود به فیس بوک را نمی‌دهیم.

+10
رأی دهید
-102

فريادزيره آب - اهواز - ایران
مگه کودتابه چی میگن?!!!سپاه کودتاکرده مردم خبرندارن
‌سه شنبه 3 دي 1392 - 04:19
compatriot - تورنتو - کانادا
دو کلمه هم از مش یدالله بشنویم!
‌سه شنبه 3 دي 1392 - 04:41
perser68 - فلوریدا - امریکا
با یک رژیم فاشیستی مالیخولیایی آدمکش طرف هستیم که جز نابودی ایران و ایرانی‌ و ساختن یک کشور طالبانی هیچ برنامه دیگه‌ای ندارند!!!هرچی‌ آدمکش جانی و قاتل و بی‌ پدر مادر و بی‌ عاطفه و بی‌ غیرت جمع شدن تو سپاه برای کشتن و به غارت بردن سرمایه مردم!!!!
‌سه شنبه 3 دي 1392 - 04:50
razmandeh - استکهلم - سوئد
بازم که این سیفون دستشویی بیت خراب شده !!!!!!یکی‌ این سفون را بکشد حالمون بهم خورد
‌سه شنبه 3 دي 1392 - 05:19
shahramareia - تهران - ایران
یکی نیست به این بیسواد بگه سن قانونی در امریکا 18 ساله در ایران 9 حالا ایرانی ها کدام را باید در نظر بگیرند؟ مردیکه خونخوار قسم حضرت عباس را باور کنیم یا دم خروس را چطور وقتی بحث ازدواج میاد 9 سال حلاله فیس بوک حرام؟؟؟!!!. ● برخی از مسئولین باید از اوباما و همسرش این مطلب را درس بگیرند که گفتند ما به دخترمان تا به سن ۱۸ سالگی نرسند اجازه ورود به فیس بوک را نمی‌دهیم.
‌سه شنبه 3 دي 1392 - 07:00
siavash2a - تهران - ایران
اولا نظام شما خیلی وقته از مسیر اصلی خارج شد.دوما من خودم تو اعتراضات سال 88بودم خیلی جوانان تحصیل کرده و کارمند در بین مردم بودند.سپاه وقتی نتونست جلوی اعتراض مسالمت امیزو بگیره با خرابکاری خود ساخته مردم رو ارازل و اوباش خوند.سوما شما هم از اوباما یاد بگیر که هیچ وقت به ملتش دروغ نگفته هر جا رفته زنشم با خودش برده
‌سه شنبه 3 دي 1392 - 07:10
paksan - آمریکا - آمریکا
این مصاحبه ها همش از روی ترس هستش و با خطر عادی شدن روابط کشور اینها همه احساس خطر میکنند چون نون اینها در تحریمها و تهدید و کمکش هستش و با این بهانه ها هم می تونند به زور هرکاری دلشون می خواد بدست بگیرن و انجام بدن و هم فواید قاچاق برای اینها قابل چشم پوشی نیست و حالا هی دارن با مسائل تقلب 88 و سایر مسائلی که همه می دونند که دروغگو کیه خلط مطلب کنند . گزارش فساد مالی و دزدی و نابود کردن منابع کشور از کی تا حالا شده سبک مناظره یا تبلیغات ؟! جالبه اینا چون خودشون در این فساد ها نقش اول رو داشتند حسابی ترسیدن که نوبت کثافت کاری های خودشون هم برسه آخه کدوم آدم میهن پرست و به قول خودشون آزاده ای از اینکه فسادها و دزدی ها برملا بشه آن هم با مدرک و دلیل مشخص ناراحت میشه جز اینها که فقط از میهن پرستیش قیافه اش رو بلد هستند و در عمل هیچ اهمیتی به ایران و ایرانی نمی دن فقط می خواد به زور حکومت کنند .برادران قاچاقچی بهترین اسمی بود که به این منتفعان فتنه و تحریم گذاشت انتری نژاد
‌سه شنبه 3 دي 1392 - 04:23
آزاده هبوط - ملبورن - استرالیا
یکی نیست چند جفت جوراب نشسته هل بده دهن این مردک دهن گشاد!!!!!!!
‌سه شنبه 3 دي 1392 - 09:21
تن‌ تن‌ و میلو - دویسبورگ - آلمان
نخیر جناب آقای یداله خان ذوب شده در ولایت وقیح ، شما و امثال شما بهتر است که از هیملر ، فرمانده اس‌ اس‌ در ارتش نازی هیتلر درس بگیرید که می‌دانم حتما می‌گیرید !!! در ذهن بیمار شماها فقط یک ایدئولوژی نقش بسته است : تخریب و نابودی برای ادامه بقای شما لاشخورها !! فقط لطفا به آخر و عاقبت اس‌ اس‌ هم یک نظری بیندازید که ثواب دارد. اجرتون با آقا مجتبی!!!!!!!
‌سه شنبه 3 دي 1392 - 10:07
persiangulf2535 - لند‌ن - انگلیس
یه مشت ادم احمق که هنوزدر۱۴۰۰سال پیش زندگی میکنند و جلویه ازادی واسایش یه مملکت رو گرفتن ودرپشت پرده به دزدی وغارت ثروت عمومی این ملت مشغولند.
‌سه شنبه 3 دي 1392 - 10:58
كمال كميلي - تهران - ایران
درحقیقت سپاه و آن به ظاهر سپاهی وعده ای آخوندنمای تازه به دوران رسیده که فقط دنبال تامین منافع خویش بودندوهستنداین انقلاب ونظام راازمسیر اصلی وواقعی منحرف کردند! انقلابیون صادق وسپاهی و بسیجیهای واقعی و میهن دوست را که اینک می توانستند راهبران راستین ودلسوز این مملکت باشند ازبین بردید باجنایاتی که در این کشور و کشورهای دیگرانجام دادید ایران ومردمش را در دنیا ذلیل وخوار و بی هویت نمودید وامروز هرکسی را که از روی دلسوزی و تکلیف برای پیشرفت این کشور که آنرابه منجلاب کشاندیدحرفی میزندیانقدی میکندیاقدم خیری برمیدارد یابرچسبهای واهی وغیرعقلانی میزنیدوعده ای راهم میگیریدحبس میکنیدوتهدیدمیکنیدوآن رفتار ولو بدتررژیم گذشته رانیزاجرامیکنید و گمان میکنیدکه بااین رفتاربتوانید به مقاصدشوم خودبرسیدولی غافل ازاینکه این ملت دیگرنه شما راقبول داردونه حاضربه همکاری باشماهستند/خلاصه مطلب :شماهابایدهم ازملت ایران درس بگیریدوهم ازآن بیگانگانی که برخلاف شماتظاهر نمی کنندولی ایمانشان به رستاخیزواخرت ازشماهاوامثالهم بیشتر...
‌سه شنبه 3 دي 1392 - 10:38
فاطی قاطی - موگادیشو - سومالی
اتل متل توتوله گاو حسن چجوره، این حرفها معنیش همینه 33 ساله این مزخرفاتو واسه مردم تعریف میکنند.
‌سه شنبه 3 دي 1392 - 11:21
perser68 - فلوریدا - امریکا
آزاده هبوط - استرالیا. چی‌ گفتی‌،تو خواب هم چنین چیزی به ذهنم نمی‌رسید!از خنده بیهوش نشدی وقتی‌ داشتی این مطلب رو مینوشتی((:
‌سه شنبه 3 دي 1392 - 15:44
alborzi - کرج - ایران
یداله حیلی چیزارو باید از اوباما یاد بگیری حالا حالاها مونده تا بفهمی !
‌سه شنبه 3 دي 1392 - 21:25
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.