حدود ۷۰۰ شهروند ایرانی در خارج از کشور با حکم اعدام مواجه‌اند

معاون وزارت امور خارجه ایران از افزایش رقم ایرانیان زندانی در خارج از کشور گلایه کرده

یک مقام بلندپایه در وزارت امور خارجه ایران اعلام کرده است که حدود ۷۰۰ شهروند ایرانی در خارج از کشور با حکم اعدام رو به رو هستند.

ابراهیم رحیم‌پور، معاون آسیا و اقیانوسیه وزیر امور خارجه ایران گفته است که "ما حدود ۶ هزار زندانی و ۷۰۰ اعدامی در کشورهای دیگر داریم."


'قاچاق مواد مخدر و بدنامی ایرانی‌ها'

آقای رحیم پور به کلیک خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفته "اینها ارقام خوشایندی نیستند، از این نظر وقتی کشورها بیش از یک حدی شاهد افزایش این ارقام هستند طبیعتا محدودیت‌هایی [برای سفر ایرانی‌ها] ایجاد می‌کنند."

معاون وزارت امور خارجه ایران گفته است: "مالزی به دلیل قاچاق موادمخدر با مشکلاتی در این باره روبروست و افرادی که اقدام به قاچاق موادمخدر می‌کنند باعث بدنامی ایرانی‌ها می‌شوند و مانع فعالیت آسان ایرانی‌های خوش نام می‌شوند و برای تردد و سفرهای آنها مشکل ایجاد می‌کنند."

آقای رحیم پور گفته "در کشورهایی که قرارداد لغو روادید داشتیم عده‌ای با برخی اقدامات خود ایجاد تردید و سوء ظن کردند و آن کشورها نیز در پاسخ، یا لغو روادید را برداشتند یا محدود کرده‌اند و یا مراقبت‌های بیشتر از حد می‌کنند."

اوایل مهرماه امسال رسانه‌های ایران از کاهش مدت ویزای توریستی شهروندان ایرانی برای ورود به مالزی خبر دادند و اعلام شد که ایرانیانی که به مالزی سفر می‌کنند، به جای ویزای توریستی ۹۰ روزه در هنگام ورود، ویزای ۱۴ روزه دریافت می‌کنند.

پیش از آن در اوایل تابستان، اندونزی ایران را در فهرست سیاه قرار داده بود و دریافت روادید ورود به آن کشور را برای شهروندان ایرانی دشوارتر کرده بود.

سفیر اندونزی در تهران گفته بود که ۵۰۰ ایرانی در زندان‌های اندونزی محبوس هستند و برای ۴۷ نفر ایرانی نیز به جرم قاچاق مواد مخدر، حکم اعدام صادر شده است.

مقام های ایرانی حدود دو سال پیش (بهمن ماه ۱۳۹۰) اعلام کردند که ۷۰۰ زندانی تبعه ایران را در خارج از این کشور آزاد کرده اند.

وزارت امور خارجه ایران از شهروندان ایرانی خواسته است برای جلوگیری از چنین مسائلی، قوانین بین المللی و مقررات محلی را در خارج از کشور رعایت کنند.

+25
رأی دهید
-4

acemeace - کلن - آلمان
چندتا در داخل با خطر اعدام موجهند؟
دوشنبه 2 دي 1392 - 20:51
acoua - سالزبورگ - اتریش
هنر نزد ایرانیان است و بس .
دوشنبه 2 دي 1392 - 21:09
siliconvalley - مالمو - سوئد
میگم ، الان میگم ، فردا میگم، تا ۱۰۰۰ ساله دیگه هم در مورد مالزی خبر بزارن من تکرار میکنم مالزی یه کشور دزد حروم زدس و ایرانیهای بی‌ گناه رو چون همی‌ از طرف سفارت ندران می‌کنه تو زندان ، یه کم فکر یه کم عقل چرا ایرانی‌ باید مواد ببره مالزی ؟!!!!!!! چرا؟ همون مواد رو خیلی‌ خیلی‌ راحت تر می‌شه برد ترکیه فروخت ، می‌شه برد گرجستان ، می‌شه برد عراق ، کویت و....
دوشنبه 2 دي 1392 - 21:22
agha-javad - تهران - ایران
بدن دست شماها که دزدا و جانی هاش برای دولت کار کنند و همدست شماها شوند و بقیه هم اگر آزادیخواه هستند، زودتر از موعد اعدام کنید، شما‌ها که از کشتن لذت می‌برید، حتما در مذاکره بعدی با ۵+۱ این مسٔله رو پیشنهاد بدید و مطمئنا قبول میکنند چون ۱+۵ فقط دنبال باج و رشوه از شماهاست!!
دوشنبه 2 دي 1392 - 21:29
amonbede - تهران - ایران
بدبخت ما ایرانیها از حیوون هم بدتر شدیم نه تو خونه به ما رحم میکنند نه بیرون از خونه
دوشنبه 2 دي 1392 - 23:16
Alard - اِدینبرو - اسکاتلند
آقای وزیر، آیا کسی‌ هست از خود شما بپرسه چرا همه اینها وقتی‌ وارد فرودگاهای کشورهای دیگر میشوند دستگیر و شناسایی میشوند اما وقتی از ایران بیرون می‌روند آنها را کشف نمیکنند،،آیا غیر از اینه که خیلی‌ از ماموران کثیف فردگاهی با آنها شریکند.
‌سه شنبه 3 دي 1392 - 00:14
perser68 - فلوریدا - امریکا
۳۵ ساله که جمهوری نکبت اسلامی شاید۷۰۰ هزار ایرانی‌ رو اعدام و ترور کرده،۷۰۰ تا هم تو خارج اعدام شن!!!جمهوری منفور اسلامی لذت هم میبره!!!هدف نابودیه ایران و ایرانیه،می‌خواد داخل باشه یا خارج!
‌سه شنبه 3 دي 1392 - 00:51
shirzan - برلین - آلمان
Alard - اِدینبرو - اسکاتلند/ احسنت به این نکته سنجی
‌سه شنبه 3 دي 1392 - 09:23
سلسله اشکانیان - نیو یورک - ایالات متحده
خدایا به کره جنوبی رحم کن ، این روزا ایرانیا زوم کردند رو کره . اونجا هم بزودی به گند کشیده میشه !
‌سه شنبه 3 دي 1392 - 11:22
sheys - توکیو - ژابن
مالمو‌سوئد. خوب راه و چاه بلدی..شنیده بودم سوئد کار نیست و وضع خرابه ولی‌ نه تا این حد
‌سه شنبه 3 دي 1392 - 11:37
marg bar doshman - لندن - انگلستان
همه این خائنین باید اعدام شن
‌سه شنبه 3 دي 1392 - 11:45
مهم - بروكسل - بلزيك
همشون رو اعدام کنید ایران به اندازه کافی‌ جمعیت و خلافکار دارد نیازی به این ۷۰۰ نفر ندارد یه خلافکار انسان نیست باید از رو زمین حذف بشه این عقیده من است
‌سه شنبه 3 دي 1392 - 15:42
آتیلا قشقایی - کپنهاک - دانمارک
بسیار بیشتر از این‌ها در داخل ایران منتظر اعدام هستند و از دست این رژیم خیلی‌‌ها هم آرزوی مرگ دارند
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 00:15
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.