توفان یخ، ۲۵۰ هزار خانه را در تورنتو بدون برق و گرما گذاشت

سقوط درختان سبب قطع برق شده است

بارش برف و یخ بی سابقه در تورنتو باعث قطع شدن برق بیش از دویست و پنجاه هزار خانه در شهر تورنتوی کانادا شد.

مسئولان گفته اند که شاید بیش از هفتاد و دو ساعت طول بکشد تا برق خانه ها بازگردد.

این توفان یخی در تورنتو را بدترین در طی سالها می خوانند.

سیستم قطارهای شهری که روی زمین در حرکت هستند (ترم) در تورنتو از کار افتاده و همین طور بخش هایی از متروی این شهر کار نمی کند.

توفان یخی در دو استان اونتاریو و کبک بیش از چهارصد هزار خانوار را بدون برق گذاشته است.

همچنین بارش و برودت هوا سبب شده که بسیاری از پروازها از فرودگاه اصلی شهر با مشکل روبه رو شود. برخی با تاخیر انجام می شوند و حدود ۲۰۰ پرواز هم لغو شده اند.


چراغ های راهنمایی مختل شدندنمک، یخ سطح خیابان‌ها را آب کرد اما درختان همچنان یخ زده‌اندباران یخ زده برای ۲۴ ساعت در این شهر بارید و باعث به وجود آمدن توده های یخ بر بالای درختان کهنسالی شد که تاب وزن یخ را نداشتند و افتادند.

درختانی که بر خطوط برق افتادند، سبب قطعی نیروی الکتریسیته شده اند و تعدادی دیگر هم روی اتومبیل ها و خانه ها سقوط کردند.

همچنین گزارش شده که سقوط قطعات یخ از بالای ساختمان ها منجر به بروز مشکلاتی برای اتومبیل ها و ترافیک در شهر شده است.

در نقاطی از شهر هم گزارش شده که چراغ های راهنمایی و رانندگی از کار افتاده اند.

پلیس، مقام های شهری و استانی نگران ایمنی مردم هستند و از آنها خواسته اند تا آنجا که می توانند از خانه بیرون نیایند.

بیمارستان ها از ژنراتورهای برق استفاده می کنند و مسئولان شهری گفته اند که می خواهند اول از همه نیروی الکتریسیته را به بیمارستان ها بازگردانند.

+32
رأی دهید
-4

بت شکن - مونترال - کانادا
اولا قطار روی زمین ترم نیست و ترن است و در تورنتو هم به آن [street car] میگویند، ثالثا چرا خدا و امام زمان لطف نمیکنند یک مقدار از این برف و باران‌ها را برای ملت بدبخت اتیوپی، کنگو، گینه و و و که آرزوی آب را دارند ببرند، مگر آنها مخلوق خدا نیستند؟؟
دوشنبه 2 دي 1392 - 11:17
aram.01 - کردستان - ایران
اولا ثالثا اشتباهه باید بگی ثانیا_دوما نباید عربی بگی خوب فارسی بگو دوما
دوشنبه 2 دي 1392 - 15:01
danial nabi - استكهلم - سوئد
بت شکن - مونترال - کانادا اگر کمی‌ فکر کنی‌ میفهمی ک کانادا تو قطب شماله، و کنگو روی خط استوا، خدا را به این چیزها می‌شناسی‌ فقط.
دوشنبه 2 دي 1392 - 16:12
k4970 - تورنتو - کانادا
دیشب مثل زمان موشک باران شده بود، ۲ تا خانواده از دوستانمون اومدن شب پیش ما موندن. ۴ تا پمپ بنزین رفتم یا برق نداشتن یا بنزین آخرش هم که یک جا پیدا کردم کلی‌ صف وایسادم. قطار صبح بیشتر از نیم ساعت تاخیر داشت آخرش هم گفتن کنسل شده!
دوشنبه 2 دي 1392 - 16:13
m.n.s - کرج - ایران
من نمیدانم ثالثا بگم یا رابعا یا بقول شما دوست عزیز aram.01 - کردستان - ایران همون فارسی بگم چهارم براستی ما از دست این برف و باران روز نداریم از یکماه پیش شروع شده تمامی ندارد و بعضی کشور ها که نیاز مندند چرا اونجا نمیبارد خداوند بهتر میداند . داستان همون شعر زلزله آقای ها لو ست که . در اروپا یک زن و ده بای فریند . لرزه هایش بهر سومالی و هند .
دوشنبه 2 دي 1392 - 18:10
Boogie Nights - لندن - انگلیس
بت شکن - مونترال - کانادا. چرا اتفاقا همون ترم tram درسته که به قطارهای روی زنین و داخل شهری میگن و خلاصه شده تراموا هست.streetcar هم بعضی جاها میگن.
دوشنبه 2 دي 1392 - 20:13
mountainman - استکهلم - سوئد
مگه خطوط برق تو کانادا زیر زمین نیستش؟ الان حدود شصت سالی میشه که تو استراتژی سوئد خطوط برق یا زیر زمینه یا دور از اشیا افتادنی مثل درخت و ستون برق و غیره .
دوشنبه 2 دي 1392 - 23:34
فوزولباشی - کزویک - کانادا
72 ملت با 72 رنگ و 72 مذهب و مرام زیر حکومت قانون کانادا زندگی میکنند. اتفاق و مشکلات همه جا هست و پیش خواهد امد مهم این است که وقتی همچین مشکلی پیش امد مردم با حفظ قانون وحریم همسایه مشکلات را پشت سر بگذارند که خوشبختانه در تورونتو شاهد ان بودیم. سر چهارراههای بدون جراغ راهنمایی و یا پلیس مردم خود بخودی رعایت حق تقدم یکدیگر را میکردند بجز اقلیت کوچکی که هنوز مثل کشور زادگاهشان رانندگی مکنندو لایی میکشند که نزدیک بود با هم برخورد کنیم. در هر حال طبق اخرین خبر ها خیلی ها ایام تعطیلات را در تاریکی خواهند گذراند و از مری کریسمس چراغانی خبری نیست با انکه 300 نفر از کارکنان اداره برق مرخصی خود را لغو و در سرمای منهای 30 درجه در شرایطی سخت وخطرناک از خود گذشتگی میکنند. 13 مرکز پلیس به عنوان سرپناه و مراکز زیادی در اختیار مردم قرار گرفته با کلیه امکانات رفاحی و اذوقه رایگان.با سپاس.
‌چهارشنبه 4 دي 1392 - 02:25
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.