چاقوکشی در مدرسه ابتدایی تهران!

روزنامه شرق :هفته گذشته در حیاط یکی از مدارس ابتدایی منطقه 16 تهران، دعوا و کشمکش میان دو دانش‌آموز پسر بالا می‌گیرد و در پی آن، یکی از آنها چاقوی همراه خود را درآورده و به پهلوی دیگری فرو می‌برد که همین امر موجب به «کما»رفتن دانش‌آموز مضروب می‌شود.   وقتی دانش‌آموز پایه چهارم و ششم ابتدایی در حیاط مدرسه شهید چنگیزی با هم درگیری لفظی پیدا می‌کنند، کار به زدوخورد فیزیکی هم می‌رسد و به این‌ترتیب دانش‌آموز پایه چهارم چاقوی همراه خود را درآورده و ضربه‌ای به پهلوی دانش‌آموز پایه ششم می‌زند که همین امر موجب آسیب شدید این دانش‌آموز و انتقال وی به بیمارستان شده است.

این اتفاق در حیاط مدرسه و در حالی که دانش‌آموزان دیگر شاهد ماجرا بودند رخ داده و مشخص نیست که در آن زمان معاون و مسوولان دیگر مدرسه در صحنه حضور داشته‌اند یا خیر.  به‌گفته مادر یکی از دانش‌آموزان این مدرسه، حال دانش‌آموز مجروح خوب نیست و گفته شده دانش‌آموز ضارب به قید وثیقه آزاد است و مراجع قضایی درحال پیگیری قانونی آن هستند.

البته سلطانی، کارشناس روابط‌عمومی آموزش‌وپرورش شهر تهران گفت که این حادثه بیرون از مدرسه رخ داده و مربوط به چندروز پیش است. او اطلاعات بیشتری از این حادثه را در اختیار خبرنگاران قرار نداد.

دعوا و کشمکش در بین دانش‌آموزان به‌ویژه در بین پسران امر متداولی است اما زدوخورد تا این حد که دانش‌آموزی سلاح سردی همچون چاقو همراه خود داشته باشد و بعد بتواند آن را در حیاط مدرسه دربیاورد و آن را در پهلوی دانش‌آموز دیگری فرو ببرد جای اماواگرهای زیادی را باقی می‌گذارد، حتی اگر به‌گفته مدیر روابط‌عمومی آموزش‌وپرورش شهر تهران این حادثه بیرون از مدرسه هم رخ داده باشد.

این اتفاق خطرناک و قابل‌تامل آن هم در یک مدرسه ابتدایی در حالی رخ داده که طبق آیین‌نامه دانش‌آموزی، آوردن هرگونه سلاح و وسیله دفاعی توسط دانش‌آموزان به مدرسه ممنوع است و جزو تخلفات قابل پیگیری محسوب می‌شود.

همچنین حضور یکی از معاونان، در حیاط مدرسه و در زنگ‌های تفریح بین دانش‌آموزان الزامی است تا اتفاقاتی همچون بازی‌های خطرآفرین و مشکل‌ساز در حیاط مدرسه رخ ندهد، چه برسد که دانش‌آموزی چاقو روی دیگری بکشد.

+86
رأی دهید
-23

ernakola - کرمان - ایران
در دبیرستانها (سراسر دنیا ) کم و بیش اتفاق می افتد ولی چاقو کشیدن یک پسر 10 ساله خیلی عجیب است !!!
دوشنبه 2 دي 1392 - 04:34
garmsari - یورک - بریتانیا
ما شما را به کمالات مى رسانیم،نسل انقلاب و پرورش یافته در جمهورى اسلامى فقیه،به قول خامنه اى شیره اى،ما رکورد زدیم،واقعا هم که رکورد زدید ،
دوشنبه 2 دي 1392 - 04:45
فرشاد1020 - لندن - انگلستان
به به همینو کم داشتیم بازم بگین ایرانیها مایه افتخارن.از فضل پدر من و تو را چه شاید!!!!!!
دوشنبه 2 دي 1392 - 07:08
azadi-iran - وین - لااتریش
هر وقت جواب ندارند، میگویند در بیرون از مدرسه یا در کوهها یا در بیرون از زندان یابیرون بیمارستان اتفاق افتاده یا توسط نیروهای لباس شخصی‌‌ها انجام شده و ما منسول نیستیم. عجب حکومت ریایی به مردم حکومت می‌کند.
دوشنبه 2 دي 1392 - 07:56
zagheneshin - ایژوسک - روسیه
همین یکی رو کم داشتیم دیگه ! رکورد سن چاقوکشی هم شکسته شد . بچه مدرسه ای های ابتدایی هم تو دعواهاشون چاقو فرو می کنن تو شکم هم دیگه . جمهوری اسلامی عزیز با این اعدام کردناش به هیچ جا نرسید . حالا باید یه فکریم واسه اعدام بچه مدرسه ای ها کنن .
دوشنبه 2 دي 1392 - 08:13
Nasimebahari - اودنسه - دانمارک
دوره من که حتىٰ جرات اوردن یه سنجاق رو هم نداشتیم چه برسه به چاقووووووو
دوشنبه 2 دي 1392 - 08:20
persiangulf2535 - لند‌ن - انگلیس
اینها بخاطرنبودن ملا به اندازه کافی درمدارس هستش که انهم درطرح جدید اموزش وپرورش بزودی رفع میشه.
دوشنبه 2 دي 1392 - 08:25
aram.01 - کردستان - ایران
این بزرگ بشه چی میشه؟ فکر نکنم با مرگ طبیعی بمیره.
دوشنبه 2 دي 1392 - 09:24
marg bar doshman - لندن - انگلستان
بازم جای شکر هست تو اون امریکا کثیف بچه ها با مسلسل همدیگرو میکشن
دوشنبه 2 دي 1392 - 13:42
دایی جان - والنسیا - اسپانیا
چهار روز دیگه خبر میاد که در کودکستان فلان جا قمه کشی شده در جمهوری اسلامی همه چیز امکانش هست.
دوشنبه 2 دي 1392 - 14:31
oghab - هلسينكي - فنلاند
ﻣﻦ ﺑﻴﺸﺘﺮاﺯ ﺑﻴﺴﺖ ﺳﺎﻝ ﻫﺴﺖ ﺩﺭ ﻓﻨﻼﻧﺪ ﻫﺴﺘﻢ .ﻭﻟﻲ ﺑﺨﺪا ﺳﻮﮔﻨﺪ ﺗﺎ ﺑﺤﺎﻝ ﺩﻭ ﻳﺎﺳﻪ ﺑﺎﺭ ﺑﺮﺧﻮﺭﺩ ﻓﻴﺰﻳﻜﻲ ﺩﻳﺪﻡ ﻭﺁﻥ ﻫﻢ ﺧﻴﻠﻲ ﺳﻂﺤﻲ ﻳﻚ ﻣﺸﺖ ﻳﺎ ﺣﻮﻝ ﺩاﺩﻥ .....اﻳﺮاﻥ اﺻﻼ ﺟﺎﻱ ﺯﻧﺪﮔﻲ ﻧﻴﺴﺖ .ﺗﻮﺧﻴﺎﺑﺎﻥ ﻓﻘﻄ ﻓﺤﺎﺷﻲ .ﭼﺎﻗﻮ ﻛﺸﻲ ﻭﻭﻭﻭﻭ ....ﺩﺭ ﻧﻬﺎﻳﺖ ﻫﻤﻪ ﺩﺭ ﻃﻮﻳﻠﻪ ﻭﻻﻳﺖ ...ﺑﻊ ﺑﻊ ﺑﻊ ﺑﻊ ...ﻓﻘﻄ اﺩﻋﺎ ﻋﺠﺐ ﻣﻠﺘﻲ ﻫﺴﺘﻴﻢ ﺩﻭﺯاﺭﻱ
دوشنبه 2 دي 1392 - 13:38
dara20 - تهران - ايران
این هم از دستاوردهای انقلاب پلید و کثیف اسلامی است. سقوط اخلاقی‌ و عادی شدن نابهنجار‌های اجتماعی در جامعه نشان بارز شکست همه جانبه سیاست‌های بیمار و ضدّ بشری رژیم فاسد اسلامی میباشد.
دوشنبه 2 دي 1392 - 16:16
siliconvalley - مالمو - سوئد
oghab - هلسینکی - فنلاند موافقم
دوشنبه 2 دي 1392 - 17:57
shahab46 - هانوفر - المان
marg bar doshman - لندن - انگلستان - خریت در حد تو شاهکاره والا
دوشنبه 2 دي 1392 - 18:46
mir1976 - واشنگتن - آمریکا
اینجا آمریکا، هفت تیر کش هستند. شما کجای کارید. در مقایسه با تیراندازی ها در آمریکا یک امر جزئی است. زیاد جوش نکنید، آمریکا و سایر کشور ها هم به مراتب از این دستاوردها دارد. همه مردم دسته گل نیستند.
دوشنبه 2 دي 1392 - 19:37
biparva-jan - تهران - ایران
dara20 در امریکا هم هر از گاهی بچه مدرسه ای با مسلسل همکلاسی هاشو به خاک و خون میکشه. یا اینکه اونها از نظر جناب عالی نابهنجار‌های اجتماعی به حساب نمیاد؟
دوشنبه 2 دي 1392 - 21:03
persiangulf2535 - لند‌ن - انگلیس
marg bar doshman - لندن - انگلستان- حتی خرهم فهمید که دیگه مرگ برامریکا تموم شد ولی تونفهمیدی. اسمت روعوض کن بزارخردارنقدی.
دوشنبه 2 دي 1392 - 21:37
Madjid aramesh - پاریس - فرانسه
marg bar doshman - لندن - انگلستان. biparva-jan - تهران - ایران. نمیدونم شماها چرا در این موارد ایران اسلامى رو با قبل از انقلاب مقایسه نمیکنید؟ کى قبل از انقلاب تو دبستانها و دبیرستانها چاقو کشى میشد؟ کى تو روز روشن با قمه زور گیرى میشد؟
‌سه شنبه 3 دي 1392 - 00:04
seyed ali geda - لندن - انگلیس
marg bar doshman - لندن - انگلستان . حالا نوبت مدارس رسیده که به گند آخوندی کشیده بشند. خجالت بکش مزدور جاسوس.
‌سه شنبه 3 دي 1392 - 03:04
senator x - تهران - ایران
دانش آموز ضارب باید اعدام شود . چـرا؟ حداقل این جانور 8 یا 10سال دیگر اعدام میشود. چون فطرتا قاتل است .کار امروز را بفردا نیافکن
‌سه شنبه 3 دي 1392 - 08:40
alborzi - کرج - ایران
oghab - هلسینکی - فنلاند..... این رفتارها میتواند بعلت تراکم زیاد جمعیتی باشد باید دید در فنلاند کلاسها و در کل یک مدرسه چند دانش آموز دارد تراکم جمعیتی خود هلسینکی چقدر است ؟ معمولا در جوامع متراکم و شلوغ درصد پرخاشگری بالاست .
‌سه شنبه 3 دي 1392 - 21:16
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.