مصباح یزدی: اسلام در خطر بیفتد با جدیت وارد صحنه می شویم

عملکرد مصباح یزدی در انتخابات ریاست جمهوری اخیر مورد انتقاد برخی اصولگرایان قرار گرفته استمحمدتقی مصباح یزدی گفت که اگر در شرایط جدید کشور احساس کند "باورها و ارزش های اسلام در معرض خطر است"، با "کمال جدیت" وارد صحنه خواهد شد.

آقای مصباح یزدی در مصاحبه با شماره جدید هفته نامه "۹ دی" اظهار داشت: "اگر کار به جایی رسید که پرده برداشته شد و معلوم شد که این تعابیر [رایج در فضای جدید] به دنبال مواجهه با ارزش‌های ریشه‌ای اسلامی است، ما هم ناچاریم که صریح تر با آن برخورد کنیم."

وی با اشاره به وجود "ابهاماتی" در شعارهای دولت حسن روحانی و از جمله مفهوم "اعتدال"، تاکید کرد که فعلا از طریق واکنش های فرهنگی "ساده و نرم" به نقد این شعارها می پردازد و افزود: "در مرحله اول صحیح نمی‌دانیم که آدم شمشیر را از رو ببندد."

این مدرس حوزه علمیه قم، از نظریه پردازان نزدیک به آیت الله خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران و پدر معنوی گروه اصولگرای موسوم به "جبهه پایداری" محسوب می شود. وی در میان بخشی از نیروهای سپاه و بسیج نیز دارای طرفدار است.

محمدتقی مصباح یزدی در انتخابات ریاست جمهوری خرداد ماه ۱۳۹۲، ضمن مخالفت با حمایت جبهه پایداری از هیچ یک از دیگر کاندیداهای جناح اصولگرا، به پشتیبانی از سعید جلیلی به عنوان نامزد اختصاصی اصولگرایان تندرو پرداخت که نهایتا، حدود ۴ میلیون رای به دست آورد.

با این حال، او در مصاحبه اخیر با نشریه ۹ دی، وابسته به جبهه پایداری، تاکید کرده که از رویکرد خود در انتخابات ریاست جمهوری اخیر "هیچ احساس پشیمانی نمی‌کند".

این روحانی در طعنه ای غیرمستقیم به برخی از دیگر کاندیداهای اصولگرا گفته است: "خدا را شکر می‌کنیم که فهمیدیم و عمل کردیم و تحت تأثیر جوسازی‌ها و فشارها و تهمت‌ها واقع نشدیم، ولی برخی ها که رأی نیاوردند احساس خسران زیادی کردند."

محمدتقی مصباح یزدی با رد کردن تلقی های رایج از "میانه روی" در فضای سیاسی افزوده است: "در مواردی که پای حق و باطل در میان است، یا این است یا آن، باید یک طرف را انتخاب کرد و عمل کرد، میانه معنا ندارد."

آقای مصباح یزدی پس از انتخابات، از سوی برخی حامیان سابق خود به ایجاد مانع در مسیر وحدت اصولگرایان و نقش آفرینی در شکست انتخاباتی آنها متهم شد.

وی در دوره اول ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد، از سرسخت ترین حامیان وی بود ولی در دوره دوم به خاطر حمایت آقای احمدی نژاد از مواضع اسفندیار رحیم مشایی، بانفوذترین مشاور رئیس جمهور وقت، به منتقد او تبدیل شد.

+3
رأی دهید
-73

nimaaa - نیویورک - امریکا
اسلام اگر دین خوبی بود حال و روز مردم ایران الان این نبود اخوندها لطف کنن ارزشهای دینی رو برای خودشون نگه دارند مردم نیاز به ارامش شغل و دمکراسی دارند مردم دیگه از دین بیزار شدند مردم ارزشهای دینی رو نمیخان
دوشنبه 2 دي 1392 - 02:23
compatriot - تورنتو - کانادا
آ تقی‌ بنگی تمساح یزدی: اسلام در خطر بیفتد با جدیت وارد صحنه می شویم?! با چی‌؟ با نعلینت، قبات و یا عبات؟ شرم کن!
دوشنبه 2 دي 1392 - 04:46
omidvaran - نورکل - امریکا
من حیرونم که چطور درقرن 21 هنوز ممکنه کسانی باشن که به اراجیف وبافته های این ادمهای متحجر ومنجمد شده درتاریخ دوره صفوی توجه نشون بدن یا به این حرفها اهمیت بدن - این اقای تمساح مفتخر بداشتن یکی از سیاه ترین وشرم اورترین سوابق درتاریخ حکومت معاصرست - حمایت های بیدریغ اواز احمدی ابله اتصال دادن او به حکومت غیب !! واوردن لیست دولت ومجلسیان براساس وحی از عالم غیب - تائید وپشتیبانی از اقدامات مملکت برانداز احمدی - نبرد لفظی با مخالفان احمدی متوهم صدور فتوا برای کشتن ادمهای بی گناه - پشتیبانی از فسادهای بزرگ مالی وموارد دیگر درپرونده او ثبت شده - لعتنت خدابراو باد که راه خدارا برمردم بستند و و دین اویمان مردم رو بباد دادن
دوشنبه 2 دي 1392 - 05:07
razmandeh - استکهلم - سوئد
اسلام در زبان حوزوی یعنی‌ پول و ثروت !!!!یعنی‌ جیب گشاد ملایان!!!! به خطر افتادن اسلام یعنی‌ جیب ملایان خالی‌ !!!! وا‌ مصیبتا
دوشنبه 2 دي 1392 - 05:47
azadeh11 - آمستردام - هلند
نیماا - نیویورک - امریکا. ۱۰۰% درست نوشتی‌
دوشنبه 2 دي 1392 - 07:26
raha1984 - هامبورگ - المان
این دبن سست سالی ۱۲ ماه در خطر است !! من تا حالا نشنیده ادیان دیگر به غیر از اسلام این تازیان در خظر باشد !!!
دوشنبه 2 دي 1392 - 08:01
persiangulf2535 - لند‌ن - انگلیس
اروم باش جو٬عکس العمل نشون نده٬
دوشنبه 2 دي 1392 - 08:39
انقلاب دوم - هامبورگ - آلمان
برو بمیر بابا، مرتیکه جلبک
دوشنبه 2 دي 1392 - 10:48
pasargad2 - شیراز - ایران
..مفنگی گدا گشنه دو زاری جمع کن. مسلمه کسی که دو زاری جمع میکرده تو مسجدا حالا میلیاردی بول تو حسابشونه باید بترسن از موقعیتشنون کثافتای عوضی.
دوشنبه 2 دي 1392 - 12:06
فارسان - مرکزی - ایران
می گویند این آقا در زمان طلبگی برای خود (....) بوده !خدا به داد این امت خواب زده و حپروتی برسه که سر نوشت خود را به دست یک مشت... سپرده است.خود کرده تدبیر نیست!!!
دوشنبه 2 دي 1392 - 08:40
تن‌ تن‌ و میلو - دویسبورگ - آلمان
در زمان حیات ضحاک قرن بیستم، خمینی دجال، روزی زن این تمساح یزدی به خمینی شکایت میبرد که آقا تکلیف منو با این مرتیکه همجنس باز روشن کن!!! این خبیس ، یه اخوند جوان رو آورده خونه و رسما باهاش زندگی‌ میکنه !! ظاهراً به دستور خمینی، تمساح مجبور می‌شه اون آخوندک رو از خونه بیرون کنه تا سر و صداها آروم بگیره!!! حالا این اشغال میگه اگه اسلام به خطر بیفته، ما وارد صحنه می‌شویم!!
دوشنبه 2 دي 1392 - 12:39
azirooz - تهران - ایران
تو خودت اند خطری...باید مواظب باشیم تو تله تو نیفتیم
دوشنبه 2 دي 1392 - 14:50
همسایه دکتر شریعتی - ایران - ایران
فقط مواظب باش وارد صحنه منشوری نشی شیخک!
دوشنبه 2 دي 1392 - 20:00
دلمرده - تهران - ایران
ببخشید حاج اقا مگه چیزی از دین و اعتقادات مذهبی باقی مونده جز یک مشت خرافات؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
‌سه شنبه 3 دي 1392 - 19:08
dara20 - تهران - ايران
خدای روزی را فرا برسان که این حیوانات وحشی عمامه بسر یکمرتبه نابود شوند و سایه شوم و نکبت‌شان از سر ایران و ایرانی‌ کوتاه شود.
‌چهارشنبه 4 دي 1392 - 12:06
Knappenaal - زوریخ - سوئیس
. نیماا - نیویورک - امریکا. ۱۰۰% درست نوشتی‌
‌پنجشنبه 5 دي 1392 - 20:53
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.