تلاش مرتضوی برای دریافت پاداش 60 میلیون تومانی خود از سازمان تامین اجتماعی

رئیس هیات تحقیق و تفحص از تامین اجتماعی با انتقاد از ادعاهای مطرح شده از سوی مرتضوی، تمام حرف‌های وی را دروغ و کذب خواند و گفت: وی متهم به فساد مالی و تخلفات غیر قانونی در انتصاب‌ها است و برای فرار از این اتهامات به هر دستاویزی چنگ می‌زند.

علیرضا محجوب در گفت وگو با خانه ملت،‌ درباره اظهارات جدید مرتضوی رئیس سابق سازمان تامین اجتماعی مبنی بر اینکه عدد اعلامی درباره تعداد نمایندگان دریافت کننده کارت هدیه از سوی محجوب دروغ است و به منظور ابهام آفرینی، عدد 37 ذکر شده است،‌ افزود: مرتضوی به دنبال مطرح شدن است؛ تحقیق و تفحص جنبه شخصی ندارد و انجام این کار به دلیل دعوای من با وی نبوده است.

نماینده مردم تهران،‌ ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی،‌ ادامه داد: اکنون تنها باید راه دادگاه را به مرتضوی نشان داد و از هرگونه پاسخ امتناع کرد تا در دادگاه به این گونه‌ اکاذیب رسیدگی شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم،‌ با انتقاد از اینکه مرتضوی به نشر اکاذیب روی آورده است، درباره اظهارات مرتضوی مبنی بر تلاش محجوب برای در اختیار گرفتن اسنادی از یکی از نمایندگان با هدف تخریب وی،  تاکید کرد: رئیس سابق تامین اجتماعی تاکنون هیچ سندی برای ادعاهای خود مطرح نکرده است، ما حتی نمی‌دانستیم در لیست‌هایی که  در اختیار مرتضوی قرار دارد چه کسانی هستند که بخواهیم به خاطر یک نفر از آنها، از برخی تخلفات تحقیق و تفحص چشم پوشی کنیم.

زونکن اسناد دوره مجلس ششم هیچ‎گاه مورد بررسی قرار نگرفت

این نماینده مردم در مجلس نهم،‌ درباره انتقاد مرتضوی مبنی بر آنکه هیچ گزارشی از تحقیق و تفحص از دوره‎‎های گذشته به دلیل منافع شخصی تنظیم نشده و  زونکن اسناد دوره مجلس ششم هیچ‎گاه مورد بررسی قرار نگرفت، تصریح کرد: در دوره هشتم مجلس، تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی از سال 80 تا 88 به تخلفات سازمان تامین اجتماعی رسیدگی کرد به گونه‌ای که در این گزارش همه پاداش‌ها و مبالغ را بررسی کردیم اما درباره زونکن‌های مجلس ششم سندی ارایه و مشاهده نشد.

وی، یادآور شد: مرتضوی برای انتخاب نزدیکان خود در انتخابات از جیب این سازمان هزینه‌هایی را پرداخت کرده که بهتر است به این واقعیات پاسخ دهد؛ وی متهم به فساد مالی و تخلفات غیرقانونی در انتصاب‌ها بوده و بهتر است در دادگاه به روشنی به این موارد پاسخ دهد.

وی یادآور شد: اگر مرتضوی به حرف‌های خود اطمینان دارد پس چرا طی جلساتی که اعضای تحقیق و تفحص با وی برگزار کردند چنین ادعاهایی را مطرح نکردند و حال که می‌داند تحقیق و تفحص به پایان رسیده است می‌خواهد با حاشیه سازی،  تخلفات وی محو گردد.

آماده رسیدگی به تخلفات خود در دادگاه هستم

 محجوب، در رابطه با واگذاری خانه‌ای از سوی تامین اجتماعی به  اعضای تفحص‌کننده،‌ افزود: این‌ حرف‌ها مفهوم ندارد؛ اگر همه این ادعاها واقعیت داشته باشد هیچ ایرادی ندارد به تخلفات من نیز در دادگاه رسیدگی شود؛ به طور حتم تکیف یاعدم تکلیف و ارائه سند یا عدم سند برای وی تفاوتی ندارد و آنچه که مسلم است مرتضوی نه قانع می‌شود و نه پاسخ‌ها را معتبر می‌داند.

وی تاکید کرد: وقتی هیچ وجهی به من داده نشده و مدیر وقت نیز آن را تایید می‌کند بنابراین لزومی ندارد مرتضوی مرتب از موضوعاتی حرف بزند که سر تا پا دروغ و کذب است؛ اصلا فرض کنید به کار من ایراداتی وارد است این مهم چه ربطی به تحقیق و تفحص دارد، مرتضوی درصدد است با ورود به مسایل فرعی اسناد منتشر شده را نادیده بگیرد.

محجوب با یادآوری اینکه رئیس مجلس شورای اسلامی بارها تاکید کردند در تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی به هیچ‌کس رحم نکنید و تمام تخلفات را اعلام کنید، افزود: مرتضوی در جلساتی که با اعضای کمیته تحقیق و تفحص برگزار شده بود مدعی بودند که اسناد مربوط به کد نمایندگان را به شرطی در اختیار قرار می‌دهد که هیچ‌یک افشا نشود درحالی که اعضا از این شرط امتناع کرده و به صراحت به وی گفتند ما تمامی اسناد را منتشر خواهیم کرد.

نماینده مردم تهران،‌ ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس نهم،‌ گفت: مرتضوی برای فرار از اتهام خود به هر دستاویزی چنگ می‌زند،‌ به طور حتم اگر وی تمایلی به ارایه لیست به من را نداشت می‌توانست لیست را در اختیار دیگر اعضای کمیته قرار دهد. به نظر می‌رسد مرتضوی باید برای دفاع از خود در دادگاه آماده باشد و با مطرح کردن چنین موضوعاتی از اتهامات خود فرار نکند.

تلاش مرتضوی برای دریافت پاداش 60 میلیون تومانی خود از سازمان تامین اجتماعی

وی با انتقاد از پاداش‌هایی که مرتضوی برای خود در نظر گرفته بود،‌ افزود: مرتضوی برای خود پاداشی حدود 60 میلیون تومانی متصور بود که این پاداش نیز ابلاغ شده بود اما اعضای کمیته مانع از پرداخت این مبالغ به وی شدند، با وجود آنکه مرتضوی چنین رقمی را تکذیب کرد اما روز بعد از اعلام این تکذیبیه، پیگیر پرداخت پاداش خود بود.

محجوب، یادآور شد: تمام اتهاماتی که مرتضوی به مجلس نهم وارد می‌کند کذب محض است، زیرا مجلس نهم همواره در صدد برکناری وی بوده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی،‌ گفت: مرتضوی برخی اسناد را در منزل خود دارد در حالی این کار خلاف است،‌ به طور حتم بردن اسناد سازمان به منزل، حتی اگر رونوشت یا کپی آن نیز باشد دارای اشکال است؛ در هر صورت تمام ادعای مطرح شده از سوی وی را در دادگاه جواب خواهیم داد و مرتضوی نیز به جای فرار از اتهامات اسناد خود را در دادگاه منتشر کند

+25
رأی دهید
-3

تیتو تیتو - تهران - ایران
خدا رحم کنه چه زبون درازی داره بیا منم بخور خوش گذشته دیگه کهریزک بازی و تامین اجتماعی بازی و رانت بازیت رو شد ای شیطون
یکشنبه 1 دي 1392 - 20:31
بت شکن - مونترال - کانادا
یک هم چین آدم پر رو یی که زمانی‌ مثلا دادستان بوده به خوبی می‌داند که سیستم قضایی ایران از سیستم قضایی افغانستان هم بی‌ در و پیکر تر هست، پس خیالش از هر گونه محکمه و مجازاتی راحت راحت هست چون تمام سوراخ‌های در رو را می‌داند!!
یکشنبه 1 دي 1392 - 19:31
compatriot - تورنتو - کانادا
ما اخر نفهمیدیم شما نماینده‌های کی‌ هستید؟ شاید هم حالا که جیره‌ها یا بعبارتی هدیه‌ها قطع شده افتادین به جان سعید دزده! تو ۸ سال پیش کجا بودید؟
یکشنبه 1 دي 1392 - 20:35
بابک - سبزوار - ایران
گرگ های دزد مملکت را به لجن کشیدند عین گرگ افتاده اند به جان هم .آیا نباید طبق قوانین اسلامی بدن اینها را زیر ساتور قطعه قطعه کرد وبه شعالان داد؟ تا عبرتی باشد برای فک و فامیل های آن ها . آیا رهبر این گونه مملکت را دست این شغال ها داده است و نظارتی در کار نیست.
یکشنبه 1 دي 1392 - 21:55
فريادزيره آب - اهواز - ایران
من موندم چرا فدای آقا؛ذالفقارعلی؛جنگنده؛مریدبوشهر؛اگزام؛بیداری اسلامی و...نظری نمیدن?!!
یکشنبه 1 دي 1392 - 23:55
کبالت3 - کرج - ایران
فرموده پیامبر مزد کارگر رو پیش از خشک شدن عرقش بدید چرا این سید اولاد پیغمبر رو اذیت میکنید حقش رو بده بره کبلائی.
دوشنبه 2 دي 1392 - 06:20
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.