رسول عبداللهی٬ نوکیش مسیحی٬ روانه زندان اوین شد

منابع آگاه به رادیو فردا گفته‌اند که رسول‌عبداللهی٬ مسیحی نوکیشی که به اتهام «اجتماع و تبانی و تبلیغ مسحیت» به سه سال حبس تعزیری محکوم شده بود٬ به زندان اوین منتقل شده است.

به گفته این منبع آگاه آقای عبداللهی به بند ۳۵۰ زندان اوین فرستاده شده است.

رسول عبداللهی که زمستان ۱۳۸۹ همزمان با شماری نوکیش مسیحی دیگر توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. او فروردین ماه ۱۳۹۰ موقتا از زندان آزاد شد.

در نهایت آقای عبداللهی از سوی دادگاه انقلاب اسلامی به اتهام «اجتماع و تبانی و تبلیغ مسیحیت» به سه سال حبس تعزیری محکوم شد.

به گفته منابع خبری آقای عبدالله ۱۱ آذر ۱۳۹۲ برای سپری کردن دوران محکومیتش٬ به زندان اوین منتقل شده است.

در سال‌های اخیر تعداد زیادی از افرادی که از اسلام به مسیحیت تغییر دین داده‌اند، دستگیر و به حبس های طولانی محکوم شده‌اند. همچنین در مواردی کلیساهای مسیحیان تعطیل شده و از فعالیت‌های دینی آنها جلوگیری به عمل آمده است.

در این زمینه از جمله مردادماه سال جاری دستکم سه نوکیش مسیحی در تبریز بازداشت شدند و در موردی دیگر٬ یک نوکیش مسیحی به ۱۰ سال حبس محکوم شد.

اردیبهشت‌ماه سال جاری نیز چهار نوکیش مسیحی در اهواز که پیشتر از سوی دادگاه انقلاب به حبس محکوم شده بودند٬ با تایید حکمشان در دادگاه تجدید نظر٬ برای گذراندن دوران محکومیتشان به زندان فراخوانده شدند.

جمهوری اسلامی تغییر دین از اسلام به مسیحیت را به رسمیت نمی‌شناسد و در عین حال همواره با مبلغان مسیحیت٬ از جمله مسیحیان تبشیری و نوکیشان میسیحی برخورد کرده است.

+17
رأی دهید
-4

ordak - بن - المان
اوستا علم علم، راستش یاد سریال مثلستان افتادم. ببینم چند هزار فرزند خلق تو زندان یا زیر کابل اطلاعات رژیم، چند نفر امروز تو بلوچستان یا کردستان اعدام شدند؟! چند تا بچه امروز تو اران از بی داروی مردن !؟ چند تا خانواده مجبور شدند ناموسشون به خاطر یک وعده نون بفروشند؟ اینها مهم نستند ولی این تن لش که کسی تا هالا اسمشو نشنیده تو ردیف اول اخباره......راستی بر ما چه گذشت و بر ما چه میگزرد ....که این همه مصبت بی اهمیت شده ؟ بی اهمیت تر از این تن لش که به خاطر اینکه بگه منم هستم افتاده زندان؟ وقعا اخوندها ملت و خوب شناختن ته با یین اراجیف مشغولشون میکنن که سوار بمونن!!!!!ببینم بودن یا نبودن این تن لش از روزمرگی فرزندان خلق مهمتره
یکشنبه 1 دي 1392 - 13:50
mina minavand - هانور - آلمان
چه جرم بزرگی‌
یکشنبه 1 دي 1392 - 13:54
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.