وزیر امور خارجه ایتالیا وارد تهران شد

دیدار اِما بونینو، وزیر امور خارجه ایتالیا،‌ با جواد ظریف در رم

اِما بونینو، وزیر امور خارجه ایتالیا،‌ روز شنبه ۳۰ اذرماه برای سفری دو روزه  وارد تهران شده است.
    
به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا، خانم بونینو در جریان  سفر  خود به تهران قرار است با مقام های ایران، از جمله همتای ایرانی خود، درباره روابط دو جانبه، مسائل منطقه ای و بین المللی گفت و گو کند.
    
قبل از آن، محمد جواد ظریف روز ۲۸ آبان ماه و قبل از آغاز دور سوم مذاکرات هسته ای ژنو، به رم رفت و با همتای ایتالیایی خود دیدار کرد.
    
در همین حال، به گزارش خبرگزاری فرانسه،  وزیر امور خارجه ایتالیا قرار است روز یکشنبه با حسن روحانی،‌ رئیس جمهوری ایران هم دیدار کند.
    
طبق این گزارش، ‌این نخستین بار پس از ۱۰ سال است که یک وزیر خارجه ایتالیا به ایران سفر کرده است. پیش از این و پس از پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری ایران،  لاپو پیستللی، معاون وزیر امور خارجه ایتالیا در مردادماه سال جاری به ایران سفر کرده بود.

سفر وزیر امور خارجه ایتالیا به ایران یک ماه پس از توافق ایران و گروه ۱+۵ برای حل مناقشه هسته ای جمهوری اسلامی صورت  می گیرد.

وزیران خارجه ایران و شش قدرت جهانی بامداد روز  یکشنبه ۳ آذر در ژنو در خصوص مناقشه هسته ای جمهوری اسلامی به توافقی دست یافتند.طبق این توافق در یک دوره زمانی ۶ ماهه، ایران فعالیت های هسته ای خود را گسترش نخواهد داد و بخشی از اورانیوم ۲۰ درصدش را رقیق خواهد کرد. در مقابل تحریم های جدید علیه ایران اعمال نشده و بخشی از تحریم ها نیز  کاهش می یابد.

پیشتر اِما بونینو در جریان دیدار با محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران،‌در ماه گذشته در رم  برحمایت ایتالیا از حل دیپلماتیک مناقشه هسته ای  ایران تاکید کرده بود.

در همین زمینه، اواسط آذرماه سال جاری بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران، و پائولو اسکرونی، مدیر عامل شرکت نفتی انی ایتالیا در وین  دیدار کردند. در این در این دیدار  در خصوص امکان افزایش فعالیت‌های شرکت انی در ایران در صورت لغو تحریم‌های این کشور مذاکره شده بود.

+65
رأی دهید
-9

samuk66 - لندن - انگلستان
ایران داره درست می‌شه ، خدا لعنت کند احمدی نژادِ میمون رو.
شنبه 30 آذر 1392 - 23:24
paksan - آمریکا - آمریکا
خدا لعنت کنه مصلحی و تیم احمدی نژاد رو که کشور رو 50 سال عقب انداختن و با چهارتا پروژه بیخودی که بود و نبودشون چیزی رو عوض نمی کنه 700میلیارد دلار پول کشور رو نابود کردن . مرگ بر دیکتاتور معاویه زمان که با حمایت ها و تقلب سال 88 تنها مسبب واقعی این اوضاع کشور بود و امروز خودش رو قایم کرده منتظره ببینه اگر کشور تکونی خورد بگه من گفتم که اگر که دوباره برگرده به حالت زمان انتر بازم بگه من گفتم که نمیشه .واقعاً این وضعیت امروز رو کی درست کرد؟کسی غیر از کوتوله های دیکتاتور بودن؟ 8سال پیش موقع خاتمی وضعیت کشور اینطوری بود؟ که دیکتاتور همیشه از اون دوران طلبکاره ؟ واقعاً با اینکه خاتمی ادعای اقتصادی نداشت و اساس کارش توسعه سیاسی بود ولی بهترین عملکرد اقتصادی دوران جمهوری بی سودان اسلامی رو بوجود آورد که 9سال انتری نژاد نتونست رشد اقتصادی 6درصدی دوره خاتمی رو تکرار کنه با اینکه درآمد انتری نژاد 5برابر دولت خاتمی بود ولی عملکردش -12 درصد بود یعنی اقتصادی با رشد حدود درصد رو گرفت و با -6 درصد تحویل داد. خاک برسر معاویه خامنه ای
یکشنبه 1 دي 1392 - 04:46
آزاده هبوط - ملبورن - استرالیا
امیدوارم خر نشه روسری سرش بذاره.
یکشنبه 1 دي 1392 - 09:38
واقع بین ایرانی - هامبورگ - المان
کم کم کشور های توانمند دارند حساب مثبت برای ایران ما باز میکنند. خدا کند. مردم خسته شدند. مردم چه گناهی کردند که این همه عذاب بکشند. خدا کند کشور ما هم مانند سابق جایگاه خودش را در بین کشور های متمدن پیدا بکند
یکشنبه 1 دي 1392 - 10:23
طوقی-سوئد - استکهلم - سوئد
به امید روابط بیشتر ایران با کشورهای خارجی ما چه چیزمون از ترکیه کمتره که بدون ویزا میتونن بیان اروپا
یکشنبه 1 دي 1392 - 11:30
ordak - بن - المان
آمدن باز به خلق اران بگن بازاز کوروش وداریوش تمدن چند هزار و امپراتوری ایران بگین، امپراتوری فخییمه بریتانیا یک هزاروم ایران سابقه نداره ولی ۴۰۰۰سال آینده سوار ایران و ایرانیه،نمونش هم همین اخوند جدید روحانی است که مونتاژش کردن و سوار ملت ایران که ۸ اینده ملتو سرکار بزاره، تو این مدت هم حسابی وقت دارن یکی دیگر رو پیدا کنن، بعدش هم به روحانی بگن حالا وقتشه از دستی که سایه ش تا حالا بالا سرت بوده ببوسی و نوکریت را عملا هم ثابت کنی
یکشنبه 1 دي 1392 - 11:48
biparva-jan - تهران - ایران
گویا روابط ایران با اروپا داره از کنترل امریکا خارج میشه.
یکشنبه 1 دي 1392 - 12:56
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.