سعید مرتضوی : وزارت اطلاعات استعلام بابک زنجانی را تایید کرد، او از طریق دوست هیئتی ام به من معرفی شد

مدیرعامل سابق تامین اجتماعی اتهامات متعدد در پرونده تحقیق و تفحص موجب شده است که در این ‎روز‎ها به‎دنبال تبرئه و دفاع از خود باشد. به‎دلیل پست قضایی که در کارنامه خود دارد، همیشه چند محافظ همراه دارد. چندین و چندبار مکان مصاحبه را عوض کرده و حالا در ساختمانی خالی از سکنه، حوالی خیابان آزادی میزبان ماست.

نسبت به فلش دوربین‎ها حساس است و تمرکزش را از دست می‎دهد. قانون را خوب میداند خیلی برایش زمان مهم نیست. آنچه مهم است دفاع کامل از خود است؛ پس دور از انتظار نیست که مصاحبه با وی پنج ساعت طول بکشد.

سابقه فیلمبرداری از فاضل لاریجانی را نیز در کارنامه دارد و همین امر سبب میشود ناخودآگاهمان در میانه مصاحبه به‎دنبال دوربین جاسازی شده و میکروفون بگردد!

متن پیش رو خلاصه بخش هایی از این مصاحبه ۵ ساعته است که متن کامل آن در هفته نامه پنجره منتشر شده است:

*من با این‎که حکم را سیاسی و غیرحقوقی و غلط می‎دانستم، پس از اعلام قطعیت حکم توسط دیوان عدالت اداری به دولت اعلام کردم که از فردا به‎عنوان مدیرعامل به تأمین اجتماعی نمی‎روم.

*وقتی پاستور رسیدم آقای احمدی نژاد خیلی گرم استقبال کرد و گفتند شما اصلا نگران نباشید، من فردا از شما دفاع میکنم، شما به‎جای آمدن به این‎جا باید میرفتید سرکارتان و وقت خود را برای این کار‎ها هدر نمیدادید. دیدم آقای احمدی‎نژاد اصلا در فضای استعفای من نیست. نامه را به ایشان نشان دادم و توضیح دادم که آقای حداد گفته‎اند مصلحت نظام است که کناره‎گیری کنم. آقای احمدی‎نژاد گفتند من فرد دوم مملکت هستم، مصالح نظام را من بهتر می‎دانم یا نمایندگان تهران؟ الان لازم است که شما برای خدمت به بیمه‎شدگان تأمین اجتماعی آستین بالا بزنید و شبانه روز کار کنید،‎ من هم حمایت می‎کنم. شما در این سنگر خدمت کنید. اگر امروز بر سر شما کوتاه بیاییم این‎ها فردا در رابطه با افراد دیگر مدعی می‎شوند. آقای احمدی‎نژاد خیلی محکم برخورد کردند و من هم بعد از جلسه با آقای احمدی‎نژاد همه وقایع را برای آقای حداد بازگو کردم و صراحتا گفتم که ایشان استعفای مرا نپذیرفتند.

*بابک زنجانی از طرف دولت یا باند و گروه خاصی معرفی نشده بود. بنده یک دوست مذهبی و هیئتی داشتم که با من تماس گرفت و مدعی شد رفیقی دارد که قصد خریداری شرکت‎‎های تأمین اجتماعی را دارد. او گفت که زنجانی در خارج از کشور سرمایه‎‎های کلان و بانک خصوصی دارد که توانایی خرید این شرکت‎ها را نیز دارد و به واسطه تحریم‎ها مجبور است سرمایه خود را به داخل کشور منتقل کند. بعد از این معرفی، ملاقاتی با زنجانی انجام دادم که پیشنهادهای وی منطقی و خوب به‎نظر رسید. بعد از این ملاقات با مسئولین ذیربط در وزارت اطلاعات تماس گرفتم تا ادعای بابک زنجانی را از طریق آن‎ها استعلام کنم. آن‎ها در تماس تلفنی و جلسات حضوری در محل سازمان اعلام کردند که زنجانی برای انجام این معامله مورد تأیید ماست و ارزی که از طریق این قرارداد وارد کشور میشود یک فرصت است که نباید آن را از دست داد. البته مشورت من با بانک مرکزی هم منجر به همین نتیجه شد و آن‎ها هم موافق این تفاهمنامه و انتقال ارز به کشور بودند.

*موضوع غیرشمول اختصاص به سازمان تأمین اجتماعی ندارد و در همه وزارتخانه‎ها و سازمان‎ها این موضوع هست یا مثلا ریاست محترم مجلس در همین سال جاری شنیده‎ایم طبق قانون رقمی در حدود ۳۰ میلیارد تومان بودجه غیرشمول دارد که می‎تواند به اشخاص حقیقی و حقوقی بنا به تشخیص خودشان بدهند. حتی آقای باهنر در جلسه گفت که ماهی ۳۰۰ هزار تومان به نمایندگان می‎دهیم که در حوزه انتخاباتی به آدم‎‎های محروم بدهند که یک نفر از نمایندگان در همان جلسه تکذیب کرد که آقای باهنر، این را به ما نمی‎دهید! چرا توقع ایجاد می‎کنید. پس معلوم است آن‎جا هم این ابهامات وجود دارد.

*طبق قانون مطبوعات، اگر هر بحثی در رابطه با اداره‎، انتشار و تیتراژ روزنامه مطرح شود به عهده مدیرمسئول است. این یک اصل است؛ پس او باید پاسخگو باشد ضمن این‎که برای واحد‎های مختلف تأمین اجتماعی روزنامه همیشه مجانی بوده است. از اول تا به حال مجانی می‎فرستند. زمان آقای نوربخش مدیرعامل فعلی نیز مجانی می‎فرستند. در زمان انتخابات همه روزنامه‎ها به‎طور طبیعی تیراژشان بالا می‎رود. آن هم که دست من نیست که تیراژش بالا رفته یا پایین. خودش می‎داند او باید جواب بدهد. این را باید مدیر مسئول جواب بدهد. اگر تیراژ روزنامه‎ای بالا برود حسن کار اوست و عیبی محسوب نمی‎شود.

*همه پرداختی‎‎های دوره یک و نیم ساله من مربوط به مجلس نهم است. عدد اعلامی توسط آقای محجوب دروغ است و از روی سوء نیت به منظور ابهام آفرینی عدد ۳۷ را ذکر کرده است.

*ما سه تا لیست کلی داریم. علت این‎که اسامی را به آقای محجوب ندادم این بود که کارمند ایشان مطالبی را به من گفت و متوجه شدم ایشان می‎خواهد رقبای خود را تخریب کند. آن‎ها پیشنهاد دادند در رابطه با یکی از نمایندگان، مدرکی به آن‎‎ها بدهم. بعد با من در حذف برخی از موارد همکاری کنند. احساس کردم که می‎خواهند سوء‎استفاده کنند. الان شما می‎بینید مدارک و اسناد داخل سازمان تأمین اجتماعی روی میز رسانه‎‎های ضد‎انقلاب خارج از کشور است و مانور تبلیغاتی خودشان را می‎دهند. مقصر آقای محجوب است و او این اسناد را غیرقانونی منتشر کرده و در اختیار ضد‎انقلاب قرار داده است. پس من حق داشتم و الان هم حق دارم نسبت به آن قسمت از اسنادی که فقط در اختیار خودم است ایشان را محرم ندانم و به او سندی ندهم. البته به دادگاه و مراجع ذیصلاح و امین در موقع خود ارائه می‎کنم.

*پرداخت حقوق هیچ ارتباطی با مدیرعامل ندارد. این حقوق در هیئت امنا و در هیئت مدیره تصویب شده و اجرا میشود و براساس آن، امور اداری و مالی سازمان، حقوق مدیران و کارمندان را محاسبه و ابلاغ میکند. مدیرعامل هیچ دخالتی در تعیین میزان حقوق معاونین خود ندارد.

*برادر خانم بنده کارمند پیمانی سازمان تأمین اجتماعی بوده است. برای این‎که بتوانیم اشراف بهتری به شرکت ایرانول داشته باشیم با درخواست انتقال ایشان از سوی شرکت ایرانول موافقت شد و مصوبه آن نیز هیچگونه خدشه و ایرادی ندارد. مگر آقای روحانی برادر خودشان را به سمت بازرسی ریاست‎جمهوری منصوب نکردهاند؟ مگر آقای ربیعی نزدیکان خود را در بخش‎‎های مختلف مدیریتی وزارتخانه و تأمین اجتماعی منصوب نکردهاند؟ برادر خانم اینجانب در مصوبه هیئت مدیره به شرکت ایرانول به مدت یکسال مأمور به خدمت شده است.

*چرا تحقیق و تفحص از دوره‎‎های گذشته نیمه کاره ر‎ها شد؟ اگر دنبال منافع خود و ساخت و پاخت نبودند چرا در آن دوران هیچ گزارشی تنظیم نشد؟ چرا زونکن اسناد دوره مجلس ششم هیچ‎گاه مورد بررسی قرار نگرفت؟ من آن زونکن را دیدم که همه سران جبهه مشارکت مبالغ بسیار کلانی را دریافت کرده‎اند که پرداختی‎‎های ما در قبال آن هیچ است. الان شنیده ام هیچکس جرأت بررسی و انتشار این زونکن را ندارد و آن را لاک و مهر کردهاند و خارج از مدارک سازمان در گاو صندق نگهداری میکنند. با ورود آقای محجوب، زونکن مجلس ششم حکم هولوکاست را پیدا کرده است و کسی حق دخالت و ورود به آن را ندارد! شنیدهام کلید آن گاوصندوق را به آقای وزیر دادهاند تا کسی در سازمان به اسناد دسترسی نداشته باشد.

*طرف امروز همه کاره رسانه‎ای دولت شده است مرا اتفاقی در مراسم تحلیف دید و گفت یادتان هست مرا بازداشت کردید؟ و من هم گفتم یادم هست. تو هم یادت هست که چه خیانت‎‎هایی انجام دادی که بازداشت شدی؟! من بیصبرانه منتظر برگزاری دادگاه هستم و صحن علنی دادگاه صحنه رسوایی این گروه خواهد شد. من پشت پرده این جریانات را به لطف الهی با ارائه اسناد و مدارک رسوا خواهم کرد.

+16
رأی دهید
-27

همسایه دکتر شریعتی - ایران - ایران
خداییش فاسدتر از این کشور جایی سراغ دارین؟
شنبه 30 آذر 1392 - 15:19
تیتو تیتو - تهران - ایران
دروغ پشت دروغ از این ادم های حرام لقمه که من جوان ایرانی برای یک وام پنج میلیونی باید بیست و هفت درصد سود بدهم اما اقایان رهبری و شرکای حکومتی وام میلیلاردی و کمک بلاعوض را جز لاینفک حقوق خود میدانند رانت رانت رانت
شنبه 30 آذر 1392 - 18:22
agha-javad - تهران - ایران
هر چی‌ نفهم و دزد و قاتل و لات و پوت هیئتی بوده و هستند!!
شنبه 30 آذر 1392 - 21:46
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
معلومه لانه آدمهای دزد و فاسد در جمهوری اسلامی مسجد و هیئت و تکیه است.
شنبه 30 آذر 1392 - 23:46
alborzi - کرج - ایران
مرده شور اون هیئت و مداح هاتون رو ببره !
یکشنبه 1 دي 1392 - 04:28
paksan - آمریکا - آمریکا
فاسد . تنها کلمه ای که میشه گفت . یک کلمه از اصل ماجرا صحبت نکرد و همش مثال آورد که بقیه این کارها را کردند یا فک میکنه که کردند و او هم انجام داده . چوب خدا صدا نداره و نتیجه ظلم کردن همینه و نمیشه با ادای مذهبی درآوردن همه کار کرد و یه جایی خدا به زمین داغ می زند و خون جوانها و کسانی که در تقلب سال 88 کشته شدند به دست این قاتل انقدر غذابش خواهد داد و بعد به بدترین شکل کشته خواهد شد
یکشنبه 1 دي 1392 - 05:46
sama128 - شیراز - ایران
بسه دیگه همتون دزدید دزدهای کثیف و بی ایمان تنها فرق شما با دزدهای عادی اینه که نقاب نزدید و کت و شلوار تنتون هستش نظام دزد - مسئولین دزد - یه بچه فضرتی زپرتی که تومون خودش را نمیتونه بکشه بالا میفرستید به اسم بابک زنجانی که پشتش حداقل یک گروهان دزد خوابیده یا به قولی گرگ خوابیده . جوجه اصلا دفتر نوربخش نبوده اگه کل پوست گوسفند ها را هم می فروخت و از پشم بز گــــــــر برای احمدی فشار و اسی رحم فشاری شورت درست میکرد هم اینقدر به جیب نمیتونست بزنه که این جوجه زد و به ریش و پشم ملت خندید.
یکشنبه 1 دي 1392 - 10:58
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.