اوباما: نیازی به تحریم جدید علیه ایران نیست

باراک اوباما، رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا گفت نیازی به تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران وجود ندارد.

باراک اوباما که در سخنرانی پایان سال ۲۰۱۳ خود سخن می‌گفت با اشاره به تلاش‌های سناتورها و نمایندگان آمریکایی برای تصویب تحریم‌های تازه، گفت متوجه می‌شود که برخی می‌خواهند در برخورد با ایران سختگیر جلوه کنند، اما تحریم‌های جدید اکنون ضرورتی ندارند.

آقای اوباما گفت توافق هسته‌ای اخیر با ایران فرصتی برای حل مشکلی است که دهه‌ها بر جای بوده است و باید این فرصت را به آزمون گذاشت. او گفت: "باید ببینیم آیا ایران می‌تواند از مسیری قابل قبول با جامعه جهانی همکاری کند و نگرانی‌ها را درباره برنامه هسته‌ای خود برطرف سازد یا نه."

ایران و شش قدرت جهان ماه گذشته در ژنو به توافقی دست یافتند که محور عمده آن محدودیت برنامه غنی‌سازی اورانیوم ایران در ازای رفع محدود تحریم‌ها و عدم اعمال تحریم‌های جدید بوده است.


'تحریم کاری ندارد'

او با تاکید بر ضرورت پیگیری دیپلماسی گفت ممانعت از دستیابی ایران به جنگ‌افزار هسته‌ای یکی از اهدافش بوده و برای رسیدن به این هدف همه گزینه‌ها را مد نظر دارد.

باراک اوباما گفت در این زمینه بدیل مسیر دیپلماتیک "نوعی درگیری با همه عواقبش است."

او با دفاع از توافق اخیر با ایران گفت که به واسطه این توافق هم اکنون اطلاعات بیشتری درباره برنامه هسته‌ای ایران وجود دارد و اگر این توافق شش ماهه وجود نداشت برنامه هسته‌ای آنها بیشتر پیش می‌رفت.

آقای اوباما گفت: "برای ما کار سختی نیست که فشار بیشتری به ایران وارد کنیم. می‌توانیم تحریم های بیشتر را یک روزه تصویب کنیم. اما این به تردیدهای ایران درباره ما دامن می‌زند."

او با اشاره به اینکه همچنان تحریم‌های سنگین نفتی و بانکی علیه ایران در حال اجرا است گفت: "با مذاکرات چیزی را از دست نمی‌دهیم."

+33
رأی دهید
-3

omidvaran - نورکل - امریکا
یک عده سناتور کله پوک که از لابیهای جهودا پول هنگفت میگیرن دارن اخرین تلاشهارو میکنن تا اسرائیل رو ازین فضاحت وابروریزی که براش پیش امده نجات بدن - اینا همون گروهای بی کله ای هستن که با جاروجنجال سلاح کشتارجمعی بوش رو تو دام جنگ عراق انداختن و چند صد میلیارددلار رو بیهوده وبدون نتیجه بباد دادن وتعدادی زیاد ازمردم بیگناه رو بکشتن دادن - جالب اینجاست که طبق اخرین نظر سنجیها غالب مردم امریکا معتقد به حل مسائل از طریق مذاکره وپرهیز از جنگ هستند ورئیس جمهورهم مبتکر سیاست مذاکره واشتی است -بنظر میاد که این گروههای رادیکال درسنا روزبروز دارن ازمردم وانتظارات وخواسته های مردم دور میشن وخوشبختانه شانس انتخاب مججدشون هم داره کم رنگ تر میشه
شنبه 30 آذر 1392 - 04:13
رضا پهلوان - لندن - انگلیس
تحریم بیشتر باعث اتحاد بیشتر مردم و گسترش امریکا ستیزی یشه چون ایران کوبا نیست که مردم فقط رژیم رو گناهکار بدونن و تحریم بیشتر باث میه بلندگوی تبلیغات ج.ا بیشتر کار کنه. پس آمریکا با رژیم کنار میاد
شنبه 30 آذر 1392 - 05:47
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.