کی‌روش برای سرمربیگری تیم تاتنهام ابراز علاقه کرد

کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی ایران برای سرمربیگری تیم تاتنهام ابراز علاقه کرده است.

تیم تاتنهام که از تیم‌های لیگ برتر انگلستان است، روز دوشنبه آندره ویلاش-بوآش، سرمربی سابق خود را اخراج کرد و اکنون به دنبال یک سرمربی جدید است.

کارلوس کی‌روش که ۶۰ سال دارد و اهل پرتغال است، پیش از آمدن به ایران، سرمربی تیم‌های پرتغال، آفریقای جنوبی و رئال مادرید بوده و دستیار آلکس فرگوسن در منچستر یونایتد بوده است.

او در مصاحبه با بی‌بی‌سی گفته است که بازگشت به فوتبال انگلستان، آرزوی اوست و در پاسخ به این سوال که آیا به سرمربیگری تیم تاتنهام علاقمند است یا نه، گفت: "کاملا. تاتنهام از جمله تیم‌هایی است که من واقعا به آن علاقه دارم و آن را تحسین می‌کنم."

وی گفت که "در گذشته با دانیل لوی، مدیر باشگاه تاتنهام در ارتباط بوده است."

ایران با مربیگری کارلوس کی‌روش در مسابقات مقدماتی جام جهانی، صدرنشین گروهش شد و به جام جهانی سال آینده برزیل راه یافت. این چهارمین حضور ایران در تاریخ جام جهانی خواهد بود.

آقای کی‌روش گفت که حضور در جام جهانی برزیل، انگیزه اصلی او برای آمدن به ایران بوده است. او با آفریقای جنوبی به جام جهانی ۲۰۰۲ راه یافت اما پیش از شروع مرحله نهایی استعفا داد و چهار سال بعد با پرتغال در جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان حضور یافت.

آقای کی‌روش گفت: "وقتی این فرصت را داشته باشید که در چنین مسابقاتی رقابت کنید و از آن لذت ببرید، طعمش زیر زبانتان می‌ماند و همیشه برایتان جذاب خواهد بود که آن را دوباره بچشید و هروقت فرصت دوباره‌ای بود به این مسابقات بازگردید."

او گفت مربیگری تیم ملی ایران، این فرصت را برای حضور مجدد در جام جهانی به او داده است و چشم انداز هدایت تیمی که به گفته او با کره جنوبی، ژاپن و استرالیا فاصله دارد، انگیزه تازه‌ای در او ایجاد کرده است.

او درباره حضور ایران در جام جهانی گفت: "ما در رقابت‌های مقدماتی، از جهنم به سلامت گذشتیم و الان، به بهشت رسیده‌ایم. اکنون زمان لذت بردن، پیشرفت کردن، و اعتبار بخشیدن به ایران و هواداران فوتبالش است."

آقای کی‌روش گفت انتظار او و هواداران فوتبال ایران از تیم ملی در جام جهانی بسیار زیاد است و هدف تیم ملی رسیدن به مرحله دوم جام جام جهانی و صعود از مرحله گروهی است. ایران در سه حضور پیشین خود در جام جهانی، هیچگام از مرحله گروهی صعود نکرده است.

+56
رأی دهید
-10

hamed-irooni - سیستان - ایران
سال ۲۰۰۶ که مربی پرتغال اون یارو برزیلیه بود
جمعه 29 آذر 1392 - 17:49
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.