شیوع بیماری مقاربتی خطرناک‌تر از ایدز در ایران

ویروس پاپیلومای انسانی عامل ایجاد بیماری زگیل تناسلی در انسان است

رئیس انجمن مددکاری از شیوع بیماری خطرناکی به نام زگیل تناسلی خبر داد. به گفته وی؛ تاکنون حدود ۱ میلیون نفر به آن مبتلا شده‌اند و هیچ درمانی برای آن وجود ندارد.

"مصطفی اقلیما"، مددکار اجتماعی و رئیس انجمن علمی مددکاران اجتماعی، در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا؛ در مورد این مسئله که چه بیماری‌های مقاربتی به جز ایدز اکنون در بین مردم رواج دارد؛ گفت: بیماری‌های عفونی وجود دارند اما قابل درمان هستند و بیماری‌هایی مانند سفلیس هم که دیگر تقریبا ریشه کن شده‌اند. بیماری که امروز بسیار رواج پیدا کرده است و از ایدز هم خطرناک‌تر است بیماری زگیل تناسلی است.

وی ادامه داد: در این بیماری زگیل‌هایی روی آلت تناسلی ایجاد می‌شود و در حین مقاربت جنسی به سرعت منتقل می‌شود. این زگیل‌ها سبب عفونت و سرطان می‌شود و افراد مبتلا همچنین نمی‌توانند دیگر بچه‌دار شوند.

اقلیما افزود: این بیماری درمان سختی دارد و تنها راه مقابله با این بیماری پیشگیری است و آن هم فقط توسط واکسن انجام می‌شود. البته حتی یک عدد هم از این واکسن در ایران موجود نیست و افراد باید آن را از خارج از کشور تهیه کنند.

این مددکار اجتماعی گفت: بعضی آقایان برای درمان این بیماری لیزر درمانی می‌کنند اما فایده‌ای ندارد و پس از ۱۰ روز تا یک ماه دوباره باز می‌گردد. بعضی از متخصصین طب سنتی هم می‌گویند که شاید سه بار استفاده از داروی نظافت باعث درمان آن شود که این امر از لحاظ علمی ثابت نشده است.

اقلیما ادامه داد: ظرف یک سال گذشته این بیماری به شدت شیوع یافته است و چون از راه مقاربت انتقال پیدا می‌کند سرعت شیوع آن بسیار زیاد است. سال گذشته روزانه ۱ تا ۲ نفر مبتلا به من مراجعه می‌کردند در حالی که امسال روزی ۱۰ الی ۱۵ آقا که به این بیماری مبتلا هستند به من مراجعه می‌کنند. تاکنون شاید حداقل یک میلیون نفر به این بیماری مبتلا شده باشند. این بیماری در آستانه اپیدمی شدن است.

وی افزود: باید سریعا از خارج واکسن تهیه شود و مثل فلج اطفال به همه زده شود زیرا همه در معرض خطر هستند، همچنین تاکنون در این باره اطلاع رسانی نشده است و باید هرچه زود‌تر آموزش و اطلاع رسانی شروع شود.

رئیس انجمن علمی مددکاران در آخر گفت: من از وزیر بهداشت استمداد طلب می‌کنم و هشدار می‌دهم که برای این مسئله کاری انجام دهد زیرا در آینده خیلی دیر خواهد شد و دیگر هیچ کاری نمی‌توان کرد.

+124
رأی دهید
-3

MartinT - هایدلبرگ - آلمان
این خبر رو من جای دیگه هم خونده بودم ،آیا کسی‌ میدون اسم واکسنش چی‌؟
‌پنجشنبه 28 آذر 1392 - 16:27
Faryade_Khamoosh - آخن - آلمان
خودتونو ببندین به ضریح امامزاده بیژن حله :)))
‌پنجشنبه 28 آذر 1392 - 16:32
Faryade_Khamoosh - آخن - آلمان
ولی‌ خداییش این ملت تو هیچ چیز شانس نداره.. تو اون یک چیز هم بد شانس. البته بهداشت و تمیزی خیلی‌ مهمه که فکر نمیکنم حمصهین امر طبیعی باشه در ایران. باز هم میگم ایران فقط تهران یا شهر‌های بزرگ نیست. شاید باید بیشتر از یک بار در هفته حمام گرفت.
‌پنجشنبه 28 آذر 1392 - 16:48
ekman - شیراز - ‫ایران
این بیماری کاندیلوم نام دارد و بعد از گذشت یکسال ویروس آن از بدن خارج میشود و درمان ظاهری آن سوزاندن محلی که دانه های ویروسی ظاهر شده است.سوراندن به وسیله محلولی که مانند اسید عمل میکند (wartec) انجام میشود،سه روز،روزانه یکبار با شیی قلم مو مانند به محل میمالند،چهار روز صبر میکنند و بعد سه روز دیگر.خیلی دردناک و سوزش آور است.بوسیله برق با دستگاهی شبیه هویه لحیم کاری ،پزشک محل را میسوزاند که بعد از یکماه دومرتبه باید رجوع شود.تا مدت یکسال ویروس در بدن میماند و بر اثر مقاومت بدن از بین میرود.در این مدت هم هنگام آمیزش حتما باید کاندوم استفاده شود که به دیگری سرایت نکند.
‌پنجشنبه 28 آذر 1392 - 20:22
رضا پهلوان - لندن - انگلیس
خطرناک‌تر از ایدز نیست چون روش درمان داره
‌پنجشنبه 28 آذر 1392 - 20:38
alborzi - کرج - ایران
آغا که بیاد همه این مسائل حلللللله ! فقط دعا بخونید هر چه زودتر از اون چاه بیاد بیرون .
‌پنجشنبه 28 آذر 1392 - 21:08
siliconvalley - مالمو - سوئد
Faryade_Khamoosh - آخن - آلمان شما که تو آلمانی‌ پس حتما با اروپاییا رفت آمد داری ، دیدی که بهداشت این اروپایی‌‌های محترم از حیوانات خانگی ایران هم کمتره! دلیل گسترش یک بیماری چه بیماری عفونی‌ چه ژنتیکی‌ نبود آموزش کافی‌ هست، من تو سوئد دارم زندگی می‌کنم تنها چیزی که این اروپایی‌‌های محترم نمی‌فهمن بهداشته! پا برهنه می‌رن توالت با همون پا میرن تو تخت خواب ! توالت رفتن رو هم که نیاز نیست بگم ، هست؟؟
‌پنجشنبه 28 آذر 1392 - 21:44
Faryade_Khamoosh - آخن - آلمان
نه دیگه بی‌ انصاف نباش. اروپایی‌‌هایی‌ که من میشناسم و اغلب مردم در اینجا هر روز صبح دوش می‌گیرن. یعنی‌ مثل مسواک زدن می‌مونه. غیر ممکن صبح از در خونه بیان بیرون بدون اینکه دوش گرفته باشن. آیا % بیشتر مردم ایران هم هر روز می‌رن حمام؟؟ تنها کاری که ملت ما انجام میدن، اینه که باسن مبارک رو بعد از توالت میشورن. اون هم با سر شیری که خدا میدونه چقدر باکتری روش نشسته. از این بیماری همانطوری که در گزارش بعدی در همین سایت آماده، با تمیزی و شستن آلت تناسلی قبل و بعد از عمل سکس می‌تونه جلوگیری بشه. کلا بهداشت در مملکت ما خیلی‌ باید بهش بیشتر توجه بشه. همون محیطی‌ که مردم زندگی‌ میکنند رو ببینید. پر از اشغال و کثافت تو خیابون ریخته. من نمیدونم شما کجای سوئد زندگی‌ می‌کنید، ولی‌ فکر نمیکنم شما کیفیت بهداشت مردم سوئد رو بتونین با مردم ایران مقایسه کنید.
‌پنجشنبه 28 آذر 1392 - 23:05
parsa-cologne - کلن - آلمان
siliconvalley - مالمو - سوئد عزیز، من باهاتون موافق م. دقیقا حرف دل منو هم زدی. البته قصد توهین ندارم به هیچ ملتی ولی خب حقیقت همینه. جناب Faryade_Khamoosh - آخن - آلمان عزیز هم که درست میفرمایند ولی باید در جواب ایشون گفت که متاسفانه توی شهرستان های ایران بدلیل کمبود امکانات حموم و آب و برق و غیره، امکان هر روز حموم کردن برای هموطنان عزیز فراهم نیست، ولی با این وجود بهداشتی تر از اروپایی ها هستن. اروپاییها با وجود همه این امکانات، وضعیت بهداشتشون مناسب نیست، نه اینکه بخوام بگم رعایت نمیکنن، اینا از بهداشت فقط همینی رو که انجام میدن میشناسن.
‌پنجشنبه 28 آذر 1392 - 23:04
ekman - شیراز - ‫ایران
اگر فردی مبتلا به این ویروس شود،چون ویروس در بدن لانه کرده،شستشوی قبل و بعد از آمیزش اثر مثبتی ندارد چون در خانمها در واژن جا خوش کرده این ویروس و در آقایان هم همین طور از مجاری دفع اسپرم به زوج مقابل منتقل میشود و به افراد آلوده از طرف پزشک توصیه میشود تا یکسال از آمیزش بدون پوشش خودداری کنند،شکل و علائم بالینی این ویروس متنوع و به ده ها نوع میرسد.ویروس هم مثل باکتری نیست که با دارو نابود شود و فقط بدن به مرور زمان دفعش میکنه و در اروپا از هر پنج نفر حدّاقل یک نفر مبتلا به کاندیلوم هستند و آنرا خطرناک نمیدانند.
جمعه 29 آذر 1392 - 00:18
parsa-cologne - کلن - آلمان
siliconvalley - مالمو - سوئد و Faryade_Khamoosh - آخن - آلمان، من با یه آلمانی زندگی میکنم، غیر از توآلت که یه چیز شخصیه، باقی کاراش امان م رو بریده. ظرف ها رو آب نمیکشه، سگ رو مبل اجازه داره بشینه، با این که سگ ها ظرف مخصوص خودشون رو دارن، حتی گاهی تو بشقاب خودمون به سگ غذا میده، و با کفش رو فرش میاد، میوه و سبزیجات رو نمیشوره، توی توآلت استاده ادرار میکنه و قطره های ادرار روی توآلت و کف دستشویی میپاشه، طوریکه آدم نمیتونه دیگه ازش استفاده کنه، بعد از شستن خودش، دوش رو کفی رها میکنه، بعد ریش تراشیدن، خمیر ریش رو فقط با حوله ش پاک میکنه، بدون اینکه محل رو آب بکشه، پابرهنه توی کل خونه راه میره و با کف پاهاش از توی توآلت و آشپزخونه هم کثیفی رو با خودش داخل اتاقها میاره و روی مبل پاهاشو میزاره و گاهی با کفش روی مبل و صندلی و حتی تختش و هر جای دیگه میره، بعد دست زدن به کیسه کثیف زباله که از همه جاش زباله سرازیر و در حال چکیدنه، دستاشو نمیشوره و با همون دستا غذا میخوره. خدای من هر چی بگم، کم گفتم، بعد این همه کارایی که میکنه، تازه به من میگه تو بیماری شدید وسواس داری.
جمعه 29 آذر 1392 - 04:40
piki82 - تورین - ایتالیا
siliconvalley - مالمو - سوئد. شاید اون 2 3 نفری که شما باهاشون در ارتباطی کثیف زندگی میکنن ! لطفا بیخودی ربطش نده به همه ! فکر کنم منظورت این بود بعضی حیوانات خانگی اروپایی از خیلی ها تمیزتر هستن نه ??? ضمنا سرویس های اروپا چون مدل فرنگی هست مثل مال ایران کثیف نیست و کف رو مثل بقیه خانه تمیز نگه میدارن , تازه بازهم اگر نگم همه. اکثر مردم کلا داخل خانه دمپایی پاشونه !
جمعه 29 آذر 1392 - 08:00
shirin111 - پاریس - فرانسه
مالمو_ سوئد عزیز من هم با نظر شما موافقم. بیایی توی متروهای پاریس میفهمی تمیزی اروپایی‌ها یعنی‌ چی‌.از هر ۱۰ تا یکیشون بوو گند میده.خدایی ما ایرونیها خیلی‌ تمیز تر از اروپایی‌ها هستیم
جمعه 29 آذر 1392 - 09:39
واقع بین ایرانی - هامبورگ - المان
شیوع اینگونه بیماریها ناشی از عدم رعایت بهداشت و عدم اطلاع از مسائل مقاربتی است. اگاهی و اطلاع سبب نجات انسانها از هر گونه بیماری است
جمعه 29 آذر 1392 - 17:07
Faryade_Khamoosh - آخن - آلمان
والله نمیدونم چی‌ بگم.. آقای پارسا از کلن من نمیدونم شما با کی‌ زندگی‌ می‌کنید. ولی‌ من هم با آلمانی‌ زندگی‌ کردم و دوستان آلمانی‌ زیاد دارم. این شکلی‌ تا حال ندیدم. به هر حال همه جوره آدم همه جا هست. تو پاریس هم تو مترو مطمئن باشید فرانسوی نبوده که بوی عرق میده، بلکه ۱۰۰% خارجی‌‌های مقیم پاریس بودن. به خصوص سیاه پوست‌ها عرق خیلی‌ تندی دارند که اگه دئو دورانت نزده باشند از بوی گند عرق سر درد میگیری. تو ایران هم از بوی گند عرق اگه تو اماکن عمومی‌ بری حال‌ت بهم میخوره. بوی جوراب و عرق و آدم‌های چرک زیاد میبینی‌.
جمعه 29 آذر 1392 - 18:23
kamran-london-calgary - لندن-کلگاری - انگلستان-کانادا
یکی از دوستام 7 سال پیش گرفت تا امسال رفت ایران و خیلی ساده از داروخانه یه محلول مثل استون بود گرفت و یک کرم.مایع رو میگفت مثل اسید سوزنده است.1 ماه استفاده کرد الان 5 ماه که خوب شده.
شنبه 30 آذر 1392 - 19:47
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.