قالیشوهای قلابی فرش و قالی می‌دزدیدند

اعضای باند با راه‌اندازی ۲شرکت صوری قالیشویی، فرش‌های ابریشمی و گرانقیمت مردم را به بهانه شستن به سرقت می‌بردند.

اعضای این باند خردادماه امسال و با شکایت تعدادی از مالباختگان تحت تعقیب پلیس قرار گرفتند. بررسی‌های پلیس نشان می‌داد که سارقان پس از راه‌اندازی 2شرکت خیالی، اقدام به چاپ آگهی در روزنامه‌ها کرده و مدعی شده بودند که شرکت آنها، فرش‌ها و قالی‌های گرانقیمت را با استفاده از تجهیزات پیشرفته می‌شوید. به این ترتیب، کسانی که قصد شستن فرش‌هایشان را داشتند با شماره تلفن‌های این دو شرکت تماس می‌گرفتند و دقایقی بعد، اعضای باند با خودروی ویژه حمل فرش و قالی، در مقابل خانه مالباخته‌ها حاضر می‌شدند. آنها بعد از تحویل گرفتن فرش‌ها، آنها را می‌بردند اما پس از آن هر چه مالباخته‌ها با تلفن شرکت تماس می‌گرفتند تا فرش‌شان را پس بگیرند، کسی جواب تلفن را نمی‌داد.

از آنجا که هیچ آدرسی از 2 شرکت قالیشویی در آگهی ثبت نشده بود، مأموران به بررسی شماره تلفن این دو شرکت پرداختند و متوجه شدند که شماره‌ها به اسم زن جوانی به نام مریم ثبت شده است. این زن شناسایی شد اما در تحقیقات گفت که مدتی قبل مدارک شناسایی وی سرقت شده و او از ماجرای شرکت‌های قالیشویی قلابی خبر ندارد.

اظهارات زن جوان در ادامه بررسی‌ها تأیید و مشخص شد که قالیشویان قلابی با استفاده از مدارک مسروقه اقدام به خرید خط‌های تلفن ثابت کرده بودند تا با درج آنها در آگهی، هم اعتماد طعمه‌هایشان را جلب کنند و هم اینکه ردی از خودشان باقی نگذارند.در شرایطی که هیچ ردی از اعضای باند نبود، کارآگاهان بررسی‌های خود را ادامه دادند و سرانجام توانستند مشخصاتی از خودروی حمل فرش‌ها به‌دست آورده و یکی از اعضای باند به نام حسن را شناسایی کنند. این مرد پیش از این به اتهام کلاهبرداری با استفاده از چک‌های مسروقه و حمل سلاح غیرمجاز دستگیر و راهی زندان شده بود.

عکس این مرد در اختیار مالباختگان قرار گرفت و همه آنها تأیید کردند که حسن یکی از کسانی بوده که با مراجعه به خانه آنها، فرش‌ها را تحویل گرفته بود. در ادامه تحقیقات مخفیگاه حسن در اسلامشهر شناسایی شد و مأموران در یک عملیات غافلگیرانه او را دستگیر کردند. با کشف چند تخته فرش مسروقه در مخفیگاه این مرد، وی به اداره آگاهی منتقل شد و در بازجویی‌ها گفت که با همدستی مردی به اسم احمد دست به سرقت فرش‌ها می‌زده است. احمد نیز در عملیاتی ضربتی دستگیر و در تحقیق از او مشخص شد که وی از سال 1384به اتهام کلاهبرداری 500میلیون تومانی تحت تعقیب پلیس است.

سرهنگ محمدرضا ذاکراستقامتی، معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران با اشاره به اینکه ارزش فرش‌های سرقت شده از سوی این باند صدها میلیون تومان است، گفت: تا‌کنون ده‌ها مالباخته که در یک سال گذشته با این شگرد هدف کلاهبرداری و سرقت قرار گرفته‌اند شناسایی شده‌اند و شاکیان احتمالی دیگر نیز می‌توانند برای پیگیری شکایت خود به اداره 14پلیس آگاهی تهران مراجعه کنند

+12
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.