بوسیدن پلیس ضد شورش توسط دختر معترض ایتالیایی؛ تجاوز جنسی یا اعتراض بی‌خشونت؟

تقاطع: پلیس ایتالیا اقدام یکی از دانشجویان معترض در بوسیدن یکی از نیروهای پلیس ضد شورش را نوعی «آزار و تجاوز جنسی» دانسته و از وی به دادگاه شکایت کرده است.

نینا دو شیفر (Nina de Chiffre) دانشجوی ۲۰ ساله، در جریان اعتراضات ماه نوامبر به احداث قطار سریع‌السیر در شمال ایتالیا، یک لحظه از فرصت استفاده کرد و به یکی از نیروهای پلیس نزدیک شد و ابتدا وی را بوسید و سپس کلاه‌خود او را لیسید.

تصویر این اقدام وی، توسط دوربین‌ها شکار و به سرعت پخش شد و از سوی گروهی، به عنوان نمادی از عشق، صلح و اعتراض غیرخشونت‌آمیز مورد ستایش قرار گرفت؛ اما هم‌زمان گروهی دیگر نیز این اقدام را مصداق تجاوز جنسی دانسته‌اند.

از جمله پلیس ایتالیا که به همین دلیل، علیه این دانشجو به دادگاهی در شهر تورین شکایت کرده است.فرانکو ماساری، رییس پلیس ایتالیا به “لا رپابلیکا” گفته است: «ما این دختر را به آزار جنسی و توهین به مقامات دولتی متهم کرده‌ایم و تحقیقات در این خصوص آغاز شده است.»

وی با دفاع از طرح شکایت علیه این دانشجو ادامه داده است: «حالا اگر یکی از افراد پلیس، این خانم را بوسیده بود، جنگ جهانی سوم شروع می‌شد یا اگر من با آو تماسی پیدا می‌کردم، او به شدت خشمگین می‌شد؛ اما حالا که او با یکی از نیروهای پلیس در حین انجام وظیفه چنین رفتاری کرده، باید تحمل شود؟»

این مقام پلیس حمایت برخی از افراد از اقدام این دختر دانشجو را «تنها یک ژست صلح‌جویانه» توصیف کرده و گفته است: «این رفتار بیشتر تحریک‌آمیز بود تا صلح‌جویانه. بله، بوسه یک چیز مثبت است اما در این مورد، تنها یک توهین بود.»این در حالی است که خانم شیفر در صفحه شخصی‌اش در فیسبوک با تایید گفته‌های رییس پلیس ایتالیا نوشته است: «هیچ پیام صلحی در کار من نبود. من تمام این خوک‌های منزجرکننده را از بالا آویزان می‌کنم.»

وی همچنین در گفتگو با “لا رپابلیکا” نیز گفته که این عمل را به دلیل عصبانیت و در اعتراض به ضرب و شتم یکی دیگر از معترضان توسط نیروهای پلیس در اعتراضات ماه جولای انجام داده است. عملی که حالا می‌تواند به عنوان یک جرم در کارنامه‌اش ثبت شود.

+74
رأی دهید
-11

perser68 - فلوریدا - امریکا
همه جور شکایت و خلاف دیدیم و شنیدیم،اما این مدلش خیلی‌ جدید و مامانمینایی بود. چی‌ میشد همه تجاوز‌ها این مدله بود،همه جا بهشت میشد((:
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 23:58
seyed ali geda - لندن - انگلیس
این آقای پلیس هم انگار بدش نیومده که بوسیده بشه و حتی مورد تجاوز این خانم قرار بگیره. البته شنیدم که پلیس ایتالیا خیلی‌ گنده. شاید حق با این خانم باشه چون این خانم اونجا زندگی‌ میکنه و این جونور‌ها را بهتر میشناسه.
‌پنجشنبه 28 آذر 1392 - 02:59
raha1984 - هامبورگ - المان
وای اعدام باید بشه به پلیس تجاوز کرده !! همه کار میکنند برای مطرج شدن و جهانی شدن خبر !!
‌پنجشنبه 28 آذر 1392 - 08:07
mahshahr - ونکوور - کانادا
دوستان 45 ساله هم مثل اینکه هنوز اهل شیطونی هستن ها,
‌پنجشنبه 28 آذر 1392 - 11:59
odin - انتورپن - بلژيك
ای کاش من هم یک پاسدار بودم!!! نه ببخشید ای کاش منهم یک پلیس ایتالیا بودم، اخه پاسدارهای ما خودشون نزده میرقصن، نیازی نیست کسی ماچشون کنه ( البته غیر از فاطمه رجبی) خودشون شیش تا شیش تا دخترها رو میبرن تا براشون نماز سکسی اجرا کنن.
‌پنجشنبه 28 آذر 1392 - 12:29
sepherdad - سیدنی - استرالیا
در اینکه تجاوز هست حرفی‌ نیست، نمیشه چون زن هستی‌ هر کاری که دلت می‌خواد بکنی.
‌پنجشنبه 28 آذر 1392 - 16:18
shivaa - تهران - ایران
یک زن حق نداره مردی رو هرطورکه خواست لمس کنه....اینم تجاوزه.
‌پنجشنبه 28 آذر 1392 - 21:16
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.