دیدار ولایتی و جان کری

انتخاب : روزنامه فرانسوی  لیبراسیون گزارشی در مورد دیدارهای مخفی طی سال‌ها اخیر، میان نمایندگان ایران و آمریکا در عُمان منتشر کرده است.

به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب» ؛ لیبراسیون، به شرح این دیدارها می پردازد که حتی در برخی از آنها علی اکبر ولایتی و جان کری- سناتور آن زمان، از سوی آمریکا شرکت داشته‌اند ولی بطور کلی مسیر مذاکرات را ویلیام برنز دیپلمات برجسته آمریکائی هدایت می‌کرده است.

این دیدارها بین سال‌های ٢٠١٠ و ٢٠١٣ انجام گرفته و علی‌اکبر صالحی- رئیس انرژی اتمی ایران، در این دیدارها ولایتی را همراهی کرده است.

لیبراسیون می افزاید : درآن زمان آمریکائیان متوجه شدند که این بار تماس‌ها کاملاً متفاوت است زیرا ریاست هیئت مذاکره کننده درعُمان را علی اکبر ولایتی برعهده داشته است.

+51
رأی دهید
-12

ذک گرجی - فررارا - ایتالیا
ما ایرانیان از اول می دانستیم که ولایتی به امریکا رفت و همه قول وقرار را داده اسن وحالا روحانی و ظریف چوب کبریت ولایت هستند ونه کس دیگه وایندو بدونه اجازه ولایت فقه اب هم نمی توانند بخورند .
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 19:19
سلطنت طلب - ابوظبی - امارات متحده عربی
این نظام تظاهر به اسلامی بودن میکنه و از این طریق تا حالا تونسته بر مردم ساده دل شیعه حکم رانی کنه به خدا قسم اینها از حیوان هم پست تر هستند
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 20:37
کبالت3 - کرج - ایران
یواش یواش معلوم میشه اوباما هم شبای جمعه با اهل بیت آبگوشت بزباش میخورده کبلائی.
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 22:13
Geelongcat - سیدنی - استرالیا
ولایتی مشاور امور خارجی‌ خامنه‌ای است. یعنی‌ آقای خامنه‌ای در حالی‌ که مشت محکم دیگری ظاهرا به آمریکایی‌ها میزده - ولایتی را میفرستاده که معامله بکنند با آمریکایی ها.
‌پنجشنبه 28 آذر 1392 - 06:52
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.