روسپیان هلند خواهان مزایای بازنشستگی فوتبالیست‌ها هستند

روسپیگری در هلند قانونی است و روسپیان ملزم به ثبت نام نزد اتاق بازرگانی محلی هستند

روسپیان هلند خواستار برخورداری از تسهیلات بازنشستگی مشابه فوتبالیست ها شده‌اند.

به گفته وکیل یک روسپی‌خانه هلندی، از آنجا که روسپیان هم مانند فوتبالیست‌های حرفه‌ای، در عنفوان جوانی یک حرفه از نظر جسمی پر تلاش را آغاز می‌کنند و به زودی مجبور به کناره‌گیری از آن هستند، لازم است از مزایای بازنشستگی معمول برای فوتبالیست‌ها برخوردار شوند.

ویل پوست، وکیل شرکت فریا، که در نظر دارد یک عشرتکده فعال در شهر اوترخت، در مرکز هلند را خریداری کند، گفته است که "فوتبالیست‌ها و روسپیان هر دو در حرفه‌هایی اشتغال دارند که مستلزم کار جسمی دشوار برای مدتی کوتاه است و نمی‌توانند برای تمامی طول عمر در این مشاغل بمانند."

این شرکت اقداماتی سراسری را در هلند سازمان داده که هدف از آن، تلاش برای کسب مزایای بازنشستگی بهتری برای روسپیان است.

خانم پوست در توضیح نظر خود افزوده است که "البته بعضی مشتریان، زنان مسن‌تر را می پسندند اما در مجموع، مردها زنان جوانتر را ترجیح می‌دهند و در نتیجه، همه روسپیان به سرعت به سنی می‌رسند که دیگر متقاضی ندارند و باید این حرفه را کنار بگذارند و بازنشسته شوند."

او گفته که "روسپیگری هم مانند فوتبال، شغلی مناسب برای جوانترهاست" و افزوده است که روسپیان "به حرفه‌ای سخت اشتغال دارند و وقتی به سن حدود چهل سالگی می‌رسند، به احتمال زیاد باید این کار را کنار بگذارند."

وی از نهادهای مالیاتی هلند خواسته است تا ترتیبی بدهند تا کارکنان شرکت فریا از همان مزایای بازنشستگی برخوردار شوند که برای فوتبالیست‌ها منظور شده است.


وضعیت قانونی


وکیل شرکت هلندی سختی کار روسپیان را با فوتبالیست‌ها مقایسه کرده استدر صورت قبول این درخواست، روسپیان خواهند توانست هر ماه تا پنجهزار یورو را در یک صندوق بیمه بازنشستگی معاف از مالیات ذخیره کنند.

در سال ۲۰۰۲، هلند حرفه روسپیگری را قانونی کرد و طبق قوانین این کشور، زنانی که به این حرفه اشتغال دارند، باید نزد اتاق بازرگانی محل ثبت نام کنند و مالیات بر کسب بپردازند.

بعضی از روسپیان هلند دراستخدام شرکت‌های روسپیگری هستند و به عنوان کارمندان حقوق بگیر، از مزایای مشابه کارکنان سایر موسسات تجاری، از جمله حقوق و مزایای بازنشستگی برخوردار می‌شوند.

در عین حال، طرفداران اصلاحات در مقررات بازنشستگی روسپیان گفته‌اند که حقوق و مزایای بازنشستگی منظور شده برای روسپیان، زندگی آنان در دوره بازنشستگی را تامین نمی‌کند.

به گفته آنان، این وضعیت باعث می‌شود تا بعضی از فعالان در این حرفه، بیش از مدتی که مایل هستند به کار ادامه دهند زیرا در صورت بازنشسته شدن، از تسهیلات بازنشستگی کافی برخوردار نخواهند بود.

خانم پست افزوده است: "برخلاف فوتبالیست‌ها که پس از بازنشستگی هم از امکان ادامه کار در مشاغلی مانند مربیگری یا فروش وسایل ورزشی برخوردارند، پایان کار حرفه‌ای روسپیان به منزله از دست رفتن فرصت‌های شغلی مناسب برای آنان است."

موقعیت قانونی روسپیگری در کشورهای مختلف اروپایی یکسان نیست. در بعضی از این کشورها، روسپیگری به خودی خود غیرقانونی نیست اما اقدامات مرتبط با آن، مانند واسطه گری حرم محسوب می شود.

در بعضی از این کشورها هم، خودفروشان مجرم محسوب نمی‌شوند بلکه قانون، مشتریان روسپیان را مجرم می‌داند.

+55
رأی دهید
-18

بت شکن - مونترال - کانادا
یکی‌ نیست بپرسد تلاش و فعالیت 100 تا از شما به اندازه تلاش یک فوتبالیست است؟!! شما هم میتوانید بعد از بازنشستگی کلاس‌های آموزشی بگذارید!![lol]
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 18:05
raha1984 - هامبورگ - المان
واقعا زحمتشون زیاده کار مشقت باری رو دارنند اخه !!!
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 18:47
Rezanl - امستردام - هلند
خیلی‌ به گردن ما حق دارن، خدا حفظ‌شون کنه
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 18:53
مهم - بروكسل - بلزيك
قانون و کشور به این هلند میگن بجای تعصب مذهبی‌ یا تعصب کمونیستی به صنعت سکس این صنعت رو قانونی می‌کنه هم پول درمیاره هم روسپیها و کسانی‌ که تو این صنف میخوان کار کنند سود و اشتغال زای می‌شه عقل که باشه هم جون در عذاب نیست و همه راضی‌ هستن حالا کشورای مسلمون فحشا غوغا می‌کنه ولی‌ حاکمان این کشورها حاضر نیستن اینو به زبون بیارن که تو کشورشون فحشا نیست و با زور میخوان سکس رو نابود کنند
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 17:57
آزاد10 - آلمان - المان
لطفا اینها رو مسخره نکنید. روسپیها بدبختترین مردم دنیا هستند که مجبورند تن خودشان را بفروشند. من متاسفم به خاطر این دنیایی که توش زندگی میکنیم و دردناکتر اینکه چطور خیلیها این پلیدیها رو به مسخره میگیرند.
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 19:36
rahaei - تهران - ایران
مهم - بروکسل - بلزیک. خودت فهمیدی چی گفتی؟ پورن و سکس و فحشا و ...اصلا فرق اینها رو میدونی؟
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 21:37
بی غم - تهران - ایران
اگه روسپی ها در استخدام شرکت های خصوصی هستن و از مزایای بیمه برخوردار هستن که خود به خود از مزایای بازنشستگی هم برخوردار می شن. البته قانون باید شغل اونها رو جز مشاغل سخت وزیان آور تشخیص بده تا بتونن بازنشستگی پیش از موعد بگیرن و در سن 40 سالگی خودشون رو بازنشسته کنن.
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 21:45
klopatra7 - دوسلدورف - آلمان
آزاد10 - آلمان - المان در اروپا کسی مجبور نیست تن خودش رو بفروشه. اینها خودشون هم میگن که برای این به این کار روی آورده اند که ما به ازای کار و زحمت کم پول خیلی زیادی می گیرند.
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 22:03
مهم - بروكسل - بلزيك
لرزنل - امستردام - هلند حال کردم با گامنتت واقعا هم حق دارن به گردن ما
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 23:58
مهم - بروكسل - بلزيك
آزاد۱۰ - آلمان - المان آخ آخ آخ دلم کباب شد برای دل کوچولوت دوست عزیز آدم اینقدر دل‌ نازک این روسپیها هماشون کاسب هستن و از این طریق زندگی‌ میکنند و هزینه زندگیشونو پرداخت میکنند خیلی‌ هم راضی‌ هستن خیلی‌‌هاشون شوهر و بچه هم دارن مثل روسپیهای بلغار تو بلژیک زیاد هستن همسرش جای دیگه کار می‌کنه زن هم تو روسپی خونه کار می‌کنه راضی‌ هم هستن مشکلی‌ نیست و دولت هم حمایت می‌کنه شما انگار تازه بدنیا آمدید با این دل نازک و کوچولوت به خودت بیشتر برس فکر اینجور مسائل رو هم نکن حالتو بکن اون روسپی شغلش است اینو برای خودت هضم کن چییییییییی جون داش اون شغلش است مراقب دلت باش دودست بچسب که نشکنه
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 23:52
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.