مرد مطلع ماجرای «لوینسون» در کرج: او در جایی مثل مسقط با ریش ها تیغ زده و تر و تمیز، پیدایش می شود!/ هرگز به خاطر خدمت به ایران پشیمان نیستم

تایم نوشت: داوود صلاح الدین که در امریکا دیوید بلفیلد نام داشت می گوید هرگز به خاطر خدمت برای ایران پیشمان نیست.

به گزارش سرویس بین الملل انتخاب، او زمانیکه جوان بود مسلمان شد و در لباس یک پستچی به سخنگوی شاه ایران در بثدا تیراندازی کرد و او را کشت. صلاح الیدن سپس به ایران فرار کرد و از آن زمان این کشور را ترک نکرده است. اما چیزی بر روی دوش این فراری امریکایی مانده است: سرنوشت رابرت لویسنون، مامور سابق اف بی ایران که از سال 2007 ناپدید شده است.

انتشار اخباری در رسانه های آمریکایی در هفته گذشته مبنی بر اینکه لویسنون از سوی سیا مامور تبدیل صلاح الدین به نیروی این آژانس را داشته، باعث عصبانیت وی می شود.

او می گوید: ممکن است محرمانه هایی در چنته داشته باشم اما هرگز برای دولت امریکا کار نمی کنم.

وی که به صورت تلفنی از خانه اش در کرج مصاحبه می کرد ، اضافه کرد: من حاضر به تجارت بر سر این موارد نیستم. ممکن است چیزی از این مسائل بدانم، اما خبرچین نیستم.

«صلاح الدین» می افزاید: لویسننون به من گفت که برای مشتریان خصوصی و نه دولت کار می کند. او گفت که از سوی «تنباکو بریتانیا امریکا» اینجاست و می خواست با مسئولان ایران در مورد قاچاق سیگار در خلیج فارس گفتگو کنید.

وی اضافه کرد: ما با هم گفتگو کردیم، او ادم بسیار خوب و راحتی بود.اما هرگز فکر نمی کردم که مامور سیا باشد.اخبار چند روز گذشته مرا شوکه کرد.

او می گوید: فکر می کنم که اگر لویسنون زنده باشد دیگر باید پیدایش شود. براین باورم، زمانیکه روحانی رئیس جمهور شد، در مورد این مسئله در پشت پرده گفتگو کنند و راهی را برای ازادی این مرد بیابند. التبه من اطلاعاتی از این موضوع ندارم اما این تنها چیزی است که معقولانه به نظر می رسد: اجازه به طرفین برای حفظ آبرو و برداشتن مانعی در راه مذاکرات هسته ای.

صلاح الدین گفت: خب، من معتفدم که این مرد در جایی مثل مسقط خیلی تمیز، با ریش ها تیغ زده، کت و شلوار جدید، یک چفت کفش گوچی حاضر می شود و این پایان داستان خواهد بود.

وی گفت: برای نخستین بار آمریکایی ها و ایرانی ها واقعا به یکدیگر نیاز دارند. ایرانی ها به دنبال رهایی از تحریم و امریکایی ها و اوباما به دنبال یک میزاث هستند. این موارد ممکن است باعث ظاهر شدن لوینسون شود.

+41
رأی دهید
-45

compatriot - تورنتو - کانادا
برای نخستین بار آمریکایی‌ها و ایرانی‌ها واقعا به یکدیگر نیاز دارند. ایرانی‌ها به دنبال رهایی از تحریم و امریکایی‌ها و اوباما به دنبال یک میزاث هستند. این موارد ممکن است باعث ظاهر شدن لوینسون شود. کاملا درسته. جمهوری اسلامی برای حفظ بقا نیاز به برداشتن تحریمها دارد و آمریکا برای عبور از بحران اقتصادی نیاز به بازارهای جدید و استعمار دارد!
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 02:42
paksan - آمریکا - آمریکا
این طرف رو باید مثل سگ کشت . یک ایرانی رو کشته و به عنوان یک قاتل داره تو ایران راحت زندگی میکنه . روزش میرسه و این عکس هم عکس جوانی هات هستش و میشه گیرت آورد
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 02:53
paksan - آمریکا - آمریکا
اینها همون افرادی هستند که سال 88 مردم رو می کشند و از کشتن مردم ابایی ندارن چون اصلا ایرانی نیستند فقط نگران این هستند که اگر این حکومت مشکل پیدا کنه اینها کجا می تونند فرار کنند ؟ پس باید فیلمهای قتل ندا و و سهراب و کسانی که بصورت تک تیراندازی کشته شدند رو دوباره بازبینی کرد به نظرم میشه رد پای این آدم رو به دست آورد
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 02:54
senator x - تهران - ایران
ایران بهشت تبهکاران.خب معلوم است کهاز آدمکشی برای ایران پشیمان نیست.یکنفر راکشته, یک عمر دارد راحت با پول این ملت گندیده , دررفاه زندگی میکند.القاعده هم در ایران است.فقط خدا میداند در جای جای ایران , چقدر مراکز پرورش و تعلیم تروریست ایجاد کردند.همینقدر میدانم 700 الی800نفر غول بیبونی و گردن کلفت بچه های (جمشید)با حقوق بالای 1ملیون در استخدام هستند تا اگر شورش یا راهپیمائی مردمی پیش آمد, آنها باموتور بریزند بجان مردم .آی خاک عالم برسر ما.
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 03:41
marg bar doshman - لندن - انگلستان
درود بر جمهوری اسلامی ایران و مرگ بر بدخواهان
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 09:09
سرسره - اهواز - ایران
لعنت خدا نثار تو وتمام خاینان ومزدوران کثیفی که با خون مردم ایران برای این رژیم ضدابرانی سوداگری میکنند به امید روزی که تک تک شما تقاص اعمال ننگینتان را بدهید
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 11:44
karaji - گتنبرگ - سوئد
بی‌چاره کرج من که پر از اشغال شده !
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 12:27
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.