باهنر: اعطای بن و کارت هدیه به نمایندگان موضوعی معمولی است

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی می‌گوید دریافت کارت هدیه سازمان تامین اجتماعی «موضوعی معمولی» است و تاکید کرده است که مبالغ داده شده به نمایندگان «برای استفاده شخصی مصرف نشده است».

محمدرضا باهنر در گفت‌و‌گو با خبرگزاری دانشجویان ایران٬ ایسنا که ۲۵ آذرماه منتشر شد٬ گفته است: «این که به ۳۷، ۱۵۰ و یا اصلا ۲۹۰ نماینده بن دو یا سه میلیونی فروشگاه رفاهی یا مواردی از این دست داده شود٬ موضوعی معمولی است و همیشه نمایندگان این بن‌ها را برای توزیع بین مردم در حوزه انتخابیه‌شان می‌گیرند.»

وی  اگرچه تاکید کرد که این مبالغ مورد مصرف شخصی قرار نگرفته٬ افزود: «اگر سوء‌ استفاده شخصی یا حتی سیاسی در این قضایا پیدا شود٬ ما حتما پیگیری می‌کنیم. منظور از سوء‌استفاده سیاسی این است که مدیری مبلغی را بردارد و برای خود خرج نکند ولی ملا خرج انتخابات کاندیدایی کند که این هم به معنای تصرف غیرقانونی است. طبیعتا این نوع مصارف و برداشت‌های غیرقانونی قابل پیگیری است.»

پیش از این، سعید مرتضوی در واکنش به گزارش مجلس از فساد مالی سازمان تأمین اجتماعی، در نامه‌ای به ریاست کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی مدعی شد که ۲۸۵ نفر از نمایندگان دوره پیشین مجلس، کارت هدیه و بن خرید این سازمان را دریافت کرده‌اند.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس این نامه را «غیرمستند» و راهی برای «تشویش اذهان عمومی» توصیف کرده است.

با این‌حال احمد توکلی٬ نماینده مجلس پیشتر توزیع این کارت‌ها از سوی مرتضوی را «یارگیری و آلوده‌ساختن مسئولان» ارزیابی کرده و گفته است: «حتی در صورت این‌که پول به افراد نیازمند داده شده باشد٬ باز هم غیرقانونی بوده است.»

این در حالی است که نایب رئیس مجلس در گفت‌و‌گو با ایسنا با اظهار این‌که مجلس ممکن است در طول سال مبالغی را در اختیار نمایندگان قرار بدهد تا صرف «هزینه‌های ضروری و کمک به مردم» شود٬ گفته است: «حال فرض بر این است که علاوه بر این مبلغ٬ مثلا کمیته امداد یک میلیون تومان بن کالا به نمایندگان بدهد تا بین مردم نیازمند تقسیم شود.»

او افزوده است: «طبیعتا نمایندگان نیز این پول‌ها را در حوزه انتخابیه‌شان تقسیم می‌کنند٬ مثلا به این شیوه که به هیئتی رفته و پول صد کیلو برنج را تقبل می‌کنند. مجلس نمی‌تواند در این‌گونه موارد ورود پیدا کند و پیگیری کند که آیا آن نماینده بن کالا را برای خانه‌اش یا مردم استفاده کرده است.»

+8
رأی دهید
-41

compatriot - تورنتو - کانادا
این حرفها فقط برای خود حـ...‌ات قابل قبول است. هر چه باشه یه آخوند زاده هستی‌ و برای هر چیزی یه راه شرعی پیدا میکنی‌ که گوشت حرامی را که به گوشت تن خودت, خانواده و خویشاوندانت چسبیده مقبولیت ببخشی . پول حرام پول حرام است شما به کدام مردم نیازمند کمک کردید یا کدام بن کالا را بین نیازمندان تقسیم کردید. به موقعش باید در دادگاه ملت به آنها پاسخ گو باشی‌. حـ... ناکس!
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 02:58
smart292 - ونکوور - کانادا
حق و حساب گیری ، سیبیل چرب کردن،زیر میزی گرفتن،خودی یا غیر خودی ،صدقه دادن مردم به جیب مساجد و حسنییه‌ها و در نهایت جیب آقایان ،کمسییون دادن، یا حق و زحمه دادن، پول شیرینی دادن ، یا پول عروسی دخترم را دادن یا چندین دستگاه ماشین هدیه دادن، یا چند صد هکتار زمین هدیه‌ دادن و... همه اینها را اسلام حلّال کرده است اصلا چپاول مردم از نظر اسلام حلّال است تازه این نماینده‌ها هم اسمش را گذاشتند بذل و بخشش مردم این امر بسیار عادی است. به امید نابودی این اسلام زوری، و دروغی و آخوند انگل آن
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 05:20
omidvaran - نورکل - امریکا
سو استفاده از اموال عمومی دخل وتصرف و خرج کردن ان وچاپیدن مملکت همه اینها برای شماها یک کار عادیست وجزاین انتظاری از شما ها نمی رود
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 05:25
كمال كميلي - تهران - ایران
جناب اقای باهنر نان به ساعت خور و هزار چهره اگر گرفتن کارت هدیه و بن و... کار معمول است و ایرادی ندارد پس به همین دلیل کاندیداها و نمایندگان مجلس و شورا قبل از ورود به مجلس وشورا و....هزینه های هنگفت وسنگینی میکنند وبعد ازورود از همین طریق وطرق دیگر که آنهم لابد به نظر جنابعالی و هم کیشانت اشکالی ندارد جبران میکند و چهار نسل بعد از خود را تامین میکنند وازطرف دیگرخیلی ازمردم بدبخت ونادان ایران نان وهزینه خانواده رابایدیا ازدرون سطل زباله ها یاازراههای دزدی قاچاقکلاهبرداری وسرکوب مردم تامین کنند/
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 06:38
سلطنت طلب - ابوظبی - امارات متحده عربی
اصلا دزدی و خیانت و اختلاس امری معمولی تو دستگاه و نظام شما اقای باهنر . خیالتون راحت به وظایفی که بهتون محول شده برسید . خدا رو شکر که برادرتو اوایل انقلاب فرستادن هوا وگر نه شاید برداشت پول و مال مردم از داخل خونه هاشون هم امری عادی میشد .
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 06:58
khan.khan - تهران - ایران
مردک فرو مایه راست میگی تو جمهوری اسلامی..!! دزدی و رشوه وجنایت و....هزار فسق و فجور دیگه خیلی عادیه....ملت حالی شون نیست..!!
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 10:18
ari jojeh - تهران - ایران
وقتی‌ که رشوه گیری و رشوه خوری تا بیت رهبری هم نفوذ کرده باشد البته که برای شما‌ها یک چیز معمولی‌ میشود.
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 11:19
copenhagen - مالمو - سوئد
یه طوری صحبت میکنه انگار از پول تو جیبی خودش داره خرج میکنه . واقعا خدا رحمتت کنه همون زمون که گارد جاویدان میتونست شبانه همه این گدا گشنه های پست رو جمع کنند نباید رحم میکردی که حالا از هزارتا بشن ده میلیون
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 12:28
Hojati 47 - استکهلم‌-سوئد - استکهلم‌-سوئد
حتما این پلهای که گرفتین رو با رسید گرفتین و با رسید هم به بقیه دادین..رسیدشو که که کی‌ دادین رو بیارین و به روزنامها بدین تا بقیه بدون شماها چه دزدای هسیتین ؟برای هر دزدی یه فتوا بدین
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 12:41
shahramareia - تهران - ایران
چرا برای دیگران برای مردم برای کارمندان عادی نیست معلوم است که آنقدر میگیرند که هدیه کارت چندمیلیون تومانی مبلغی عادی و معمولی است این است نظام جمهوری اسلامی یا نظام جیببری اسلامی ؟؟!!! البته حرف این مفسده ها از بحث دین و اسلام جداست اینان اسلام را ابزار دزدی های خود قرار داده اند هیهات که جگرم آتش میگیرد از این همه بی عدالتی و ظلم و صدا در گلویم خفه میماند
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 12:53
kabootar - لاهور - پاکستان
اگر این پولها قانونی هست چرا قانونمند نیست؟ به این صورت که به تمامی نماینده ها از هر جناحی که باشند به صورت مساوی داده شود . به نظر میرسد در مقابل امضای لوایح داده شده است.
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 17:32
کبالت3 - کرج - ایران
این قبیل هدیه ها عادیه و بین مردم حوزه انتخابیه توزیع میشه یه نوع هدیه دیگه هم هست که عادی تره اونم وامهای میلیاردی معروف به بگیر و پس نده هستش که اون دیگه قابل توزیع بین مردم شریف نیست چون اون هدیه الهیه و شأن نزولش مشخصه کبلائی.
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 18:15
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.