جمع کنید این بساط میمون هوا کردن ها و فرزند بیشتر زندگی بهتر را !

سهیل محمودی شاعر و مجری سابق تلویزیون در صفحه شخصی خود درباره بیلبوردهای "فرزند بیشتر،زندگی بهتر" در فیس بوک نوشت:

جمع کنید این بساط ماهواره ی میمون هوا کردن و تابلوهای " فرزند بیشتر زندگی شادتر " و "با یه گل بهار نمیشه" و خُرده فرمایش های اینگونه را...!

همین امشب ،ساعت حدود بیست و دو و سی دقیقه بود. برای خرید خُرده ریزهای خانه و مقداری مواد غذایی و چهارتا خِرت و پِرت یخچالی ، ماشین را روشن کردم که بروم فروشگاه شهروند میدان آرژانتین. باید از چند تا خیابان و چهارراه و ... گذر می کردم. بدون استثنا پشت هر چراغ قرمزی که ایستادم ،تعدادی مرد و زن و دختر بچه هایی ده یازده ساله یا داشتند فال حافظ می فروختند یا گُل ... و یا گدایی می کردند !

اشک امانم نمی داد پشت فرمان. من شاعرم و نویسنده و صدای این مردم. شریک غم و شادی هایشان. و مردم اعماق - که از میان آنها برخاسته ام و از همانهایم - با این رنجها و دشواری هایشان، طلبی کلان از همچو منی دارند . چه باید می کردم جز لعن و نفرینی به این اوضاع ؟ لعن و نفرینی که نهایتا از شعرهایم سر برخواهد آورد و روسیاهی این روزگار را ثبت و ضبط خواهد کرد برای آیندگان ...
اما فعلا اینجا در گوشهایی - اگر شنوا باشند - فریاد می کنم :
جمع کنید این بساط ماهواره ی میمون هوا کردن و تابلوهای " فرزند بیشتر زندگی شادتر " را...!

+912
رأی دهید
-18

سرسره - اهواز - ایران
دمت گرم
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 20:22
darih - کالیفرنیا - امریکا
گل گفتید آقای محمودی...با عرض معذرت از تمام کاربران...والا به یه خر داده بودن این مملکت تا خرخره پول و نفت و معدن و... اداره میکرد...ایران به این روز نمی افتاد...ای لهنت به اون بنیان گزار احمق...
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 20:30
Arash_Barcelona - بارسلونا - اسپانيا
فرزند بیشتر یعنی‌ غرق شدن در تکاپوی زندگی‌ ..دویدن و دویدن و به هیچ جا نرسیدن.تلاش و خردشدن در مشکلات.نان آوری به خانواده.شکم سیر کردن.لباس خریدن ،لوازم مدرسه.کفش.شلوار.شهریه..و بالاخره جدال خانواد‌گی...طلاق.آواره شدن بچه ها..معتادی..دزدی..این هدف جمهوری زوری اسلامی...
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 20:31
baas - روتردام - هلند
قشری در خواب و قشر دیگر در حال نوشیدن سا ندیس !!!!!!!!!!!!
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 20:35
ordak - بن - المان
رفیق چرا اشک تو چشمات باید حلقه بزنه؟، مگر نمیدونی تو مملکت امام زمان احساس هر گونه درد حتی در بیمارستانها ممنوع است؟،یا واقعاً فکر میکنید ملت این چیزها حالیشونه؟،هنوز یا حسین میر حسین میکنن!، و یا امسال کروبی براشون سمبل آزادگی شده؟!
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 20:42
*Fanoos* - ایران - ایران
درووووووود به آقای سهی محمودی
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 20:53
caroline - تهران - ایران
. دلخوش از آنیم که حج میرویم، غافل از آنیم که کج میرویم کعبه به دیدار خدا میرویم، او که همینجاست کجا میرویم.
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 20:59
دایی جان - والنسیا - اسپانیا
لابد الان تو اوینه
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 21:04
مرد خوشتیپ - تهران - ایران
نماینده مجلس. مدیران دولتی هر کس که قدرت دسته اش داره این مملکت و داغون میکنه امیدوارم زندگیشون داغون شه با لاخره اونام زن و بچه خانواده دارن و یه روز از قدرت میرن کنار. پیری هم هست افا کار بلد نیستید برید کنار .....
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 21:16
بی غم - تهران - ایران
اگه پولی که توی این مملکت صرف تحقیقات می شد در جهت درست هدایت می شد الان ایران قدرت اقتصادی منطقه بود. متاسفانه 90 درصد بودجه های تحقیقاتی در دست سپاه است که یا صرف موشک هوا کردن و میمون هوا کردن به قول این دوست ما می شه اونوقت برای تولید داروهای مایحتاج بیماران یا یک توربین نیروگاه باید بریم دست به دامان خارجی های بشیم.
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 21:17
کاکوو بی خیال - شیراز - ایران
گل گفتی.مردم تا کی بکشن از این بدبختیا؟؟؟؟
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 21:20
perser68 - فلوریدا - امریکا
صبر کن آقاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!باید بگردیم دنبال یه آخوند خوب،اگه پیداش کنیم هممممممممممممممممممممممممممممممممممه مشکلات حل میشه!!!
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 23:05
ari jojeh - تهران - ایران
این جمهوری پوشالی جهل و جور و فساد که دست نشانده انگلیس کثیف و مجری اوامر انگلیس می‌باشد کارش به جایی خواهد رسید که فیل هم هوا خواهد کرد.
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 23:15
delmorde - یوتوبوری - سوئد
چی بگم این اخوندها و اطرافیانشان مسئولین و دست اندرکاران جمهوری پرفساد انقدر بی غیرتند که هرچه به انها بگویید کم است کثیفترین و بی شرافتترین مردمند مشتی ددمنش دزد چپاولگر بی شرافت بی ناموس و ناموس فروش. حاضرند برای چند صباحی بیشتر در مسند قدرت ناموسشان را هم بفروشند چه برسد به خاک کشور عزیزمان ایران. انچه برایشان مهم نیست اسایش مردمست. اما بیایید اینجا ببینید بزمچه هایشان تو دیسکوها چگونه پول ملت را خرج میکنند پوله که میتواند اشتغال افرین در کشور باشد یا ماشینهای اخرین مدلی که شما در اروپا کمتر می بینید زیر پای فک و فامیلشان است چه اینجا یا در ایران. چنان سر در اخور دارند که از مردمیکه به انها رای دادند بی خبرند. وضع بیمارستانهای ما اسف انگیزست. از کجا باید گفت که همه افتضاحست.
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 21:00
caroline - تهران - ایران
شعارهای جدید برای قیام بهمن. بیکاری و تورم // شکسته پشت مردم . سفره خالی ز نانه // نظام فکر لبنانه . سالهای ظلم و فساد // نابود کرده اقتصاد . چی شد همه ثروت ما // اندوخته ی ملت ما . حق و حقوق کارگران // شده نصیب ستمگران
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 21:02
داماهی - بندرعباس - ایران
آخه این بیشرفها وپست فطرتها کدام حرف بدردبخوری زدند که این دومیش باشه حالاخوبه که مردم این چرت وپرتها را.... هم حساب نمیکنند.
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 21:03
بی غم - تهران - ایران
اگه پولی که توی این مملکت صرف تحقیقات می شد در جهت درست هدایت می شد الان ایران قدرت اقتصادی منطقه بود. متاسفانه 90 درصد بودجه های تحقیقاتی در دست سپاه است که یا صرف موشک هوا کردن و میمون هوا کردن به قول این دوست ما می شه اونوقت برای تولید داروهای مایحتاج بیماران یا یک توربین نیروگاه باید بریم دست به دامان خارجی های بشیم.
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 21:17
bineshaan - لندن - انگلیس
وقتی هر چند سالی یکبار اجبارا ۵-۴ روزی رو برای مراسم ازدواج یا فوت نزدیکان میرم تهران بعد از برگشتنم تا ۳-۲ ماهی حتی غذا خوردن یه جورایی برام گناه احساس میشه. وقتی مردم گرسنه٬ بچه های کوچیک رو که تو اون سن بجای تفریحات بچگانه تو خیابون باید دنبال یه لقمه نون باشن رو میبینم اعصابم داغون میشه. وقتی میبینم یه مملکت با اون همه ثروت باز بچه بیگناه ۸-۷ سالش بین ماشینها جونش روبرای نون شب خود و خانوادش بخطرمیندازه ۱۰۰۰ بار از رفتن پشیمون میشم. والدینم میگن چرا تا کسی نمیره ایران نمیایی... وقتی فقر اقتصادی و فرهنگی و عقب رفت انسانیت رو تو اون خاک میبینم اگه مجبور نبودم دلم نمیخواست هیچ وقت برم ایران که این همه بیچارگی رو نبینم.
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 21:31
سرلشکر فیروزابادی - تبریز - ایران
افرین به شرفت. حقیقت رو گفتن یعنی این.
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 21:44
ukguy4u - لندن - بریتانیا
خامنه ای ارتش شیعه میخواد!
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 00:09
دنیای وحشی - تهران - ایران
آقای محمودی الهی زنده باشید کاشکی اکثریت مردم ایران که درخواب خرگوشی خود به سر می برند مثل شما بیدار بودند و مثل شما واقعیت هارا می دیدند و مثل شما به اطرافشان بادقت و منطق می نگریستند که اگر چنین می شد قطعا وضع طور دیگری می بود .به هرحال دمتون گرم .
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 01:01
سلطنت طلب - ابوظبی - امارات متحده عربی
دوست عزیز اقای محمودی دیگه دارن یواش یواش بساط حکومت جعلیشون رو هم جمع میکنند دیگه رفتنشون حتمی شده
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 21:32
mehdi12 - انگلیس - بریتانیا
دلم شکسته تر از شیشه های شهر شماست. شکسته باد کسی کاینچنینمان می خواست.. سهیل محمودی
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 02:08
compatriot - تورنتو - کانادا
دوست عزیز بهتر بود میفرمودی: جمع کنید این بساط ماهواره ی مموتی هوا کردن و تابلوهای فرزند بیشتر زندگی شادتر را...! بازم خوبه ملت همیشه در صحنه کم کم دارن از خواب خرگوشی بیدار میشن!
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 03:04
razmandeh - استکهلم - سوئد
داداش همین فردا میری فضا !!! به مییمون رهبری توهین کردی!!!! این جرمش خیلی‌ سنگینه!!! یک شعری یئری چیزی بگو رهبر خوشش بیاد !!! بگه آورین آورین
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 04:20
کبالت3 - کرج - ایران
نمیخوام بدبین باشم اما آخه سهیل محمودی و این حرفا اما عجیب هم نیست اگه روزنامه های ایران رو بخونی حتی برنامه های مثلا انتقادی زررغام تی وی رو ببینی متوجه میشی خط قرمز ها (بصورت کاملا فرمایشی) کمی جابجا شده عین دریچه سد که برای کنترل سطح آب پشت سد گاهی بازش میکنن و بعد میبندنش..به هر حال انچه باید حفظ بشه اصل نظامه شاخ و برگ رو میشه فدای تنه کرد کبلائی.
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 04:52
senator x - تهران - ایران
مردم,, بی لیاقتی وبی حالی و چیزهای دیگرتون راپای آخوندها نذارید.این کسانیکه نماز جمعه میرن و 50تا خیابان اطراف دانشگاه جای پارک یه ماشین پیدا نمیشه همش مال آخوندهاست؟مال بازاریهای حرام لقمه تعدادی اداره ای که اگه نره از پست خبری نیست. هم خره و هم خرماکه نمیشه.خیانت این نماز جمعه رو از ده تا آخوندبیشتره.زمانیکه (بعضی ها)برای پست و وزارت از ناموس خود هم میگذرند,میخواهی ایران بشه سویس؟آشی که سال 57خوردی حالا حالا ها سوزش داره.ای براون خمینی
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 04:34
smart292 - ونکوور - کانادا
آن خمینی گور به گور شده هم نظرش فرستادن میمون به آسمان نبود ،او میخواست همه ایرانی‌ها را به معنوییت برسند تا چپاول ایران راحت تر باشد . اصلا هر جایی که اسلام رفته بدبختی و مصیبت بوجود آورده است. نابود باد اسلام زوری و دروغی و آخوند انگل آن.
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 05:35
aram.01 - کردستان - ایران
خوبه تو این سرزمین آدم بااحساس هنوز مونده.
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 08:06
شادمهر عقیلی - تهران - ایران
کارهای این رژیم بیشتر شبیه فیلم سرزمین میمون ها می باشد. The apps lands . اگر شبکه من و تو و یا هر شبکه دیگری سرمایه گذاری در ترجمه این فیلم و مرتبط کردن میمون ها به سران رژیم آخوندی انجام دهد / مخصوصا یکی از شخصیت های اصلی که سردار سپاه میمون است بسیار شبیه احمد نژاد می باشد. مطمئن باشید یکی از پر فروش ترین فیلم ها بین ایرانیان و حتی مورد توجه کشورههای خارجی قرار می گیرد
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 08:27
sankari - هلسينكي - فنلاند
درود بر شما انسان باشرف. در ضمن بچه‌ها دقت کردید، تعداد کسانی‌ که به این مطلب مثبت داده اند چقدر زیادتر است از منفی‌ ها؟ این دقیقا مشخص می‌کنه که حکومت ولایت وقیح چقدر طرفدار داره.
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 08:54
babak.ae - تهران - ایران
دم شما گرم
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 09:01
marg bar doshman - لندن - انگلستان
درود بر جمهوری اسلامی ایران و مرگ بر بدخواهان
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 09:05
persiangulf2535 - لند‌ن - انگلیس
دم شما گرم جناب محمودی کاش بقیه اهل قلم هم چشمهاشون روبازکنن وببینن که چه به سراین مملکت اوردن.
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 10:50
shahramareia - تهران - ایران
کجان آن ساندیس خورهای رهبر که بیان شرو ور بنویسند برای این شاعر مردمی تنها راه نابودی این حکومت برخاستن و جنگ با این نظام شیطانی است یا اینکه دست بدعا بشیم و منتظر اقا امام زمان انتخاب با همه ماست
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 12:21
Hojati 47 - استکهلم‌-سوئد - استکهلم‌-سوئد
از میون ۷۰ میلیون یه نفر یه حرف درست و حسابی‌ زد...
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 13:23
compatriot - تورنتو - کانادا
marg bar doshman - لندن - انگلستان - ظاهرا جات گرم و نرمه. نمی‌خوای بری ایران هوات کنند!
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 17:01
afshin8 - لوس انجلس - امریکا
بر شجاعت و انسان‌دوستیت درود
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 20:31
time-to-say-goodbye - تورنتو - کانادا
دژمن،ساندیس خور باز که سرو کالات پیدا شد؟؟ بر گرد برو مملکت امام زمانت داره از دست میره، بیشتر از این پول مفت مردم ایرنتو تو انگلستان خرج نکن برای این کفّار، خدا لعنتتون کنه که مثل زالو چسبیدین دارین با پول مفت مردم ایران تو خارج صفا می‌کنید، یه روز از دماغتون در میاد، خودتون هم خوب میدونید که این پول حرومه
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 20:52
m_h_gol - تهران - ایران
marg bar doshman - لندن - انگلستان>> امیدوارم موقع خوردن ساندیس قسمتی از اون بره تو حلقت و خفه بشی ! تو الان باید تو مملکت آقا امام زمان باشی نه تو بلاد کفر ! ننگ و نفرین ملت ایران نثار شما ماله کشان باد ! اکثر جوون های تحصیل کرده این مملکت فلک زده بیکارن - فقر و فحشا بیداد میکنه و پول نفت خرج سوریه و لبنان و فلسطین و آنگولا و .. میشه ! خبر جدید : قراره آموزش و پرورش هم زیر نظر حوزه علمیه(!!!)اداره بشه ! درود بر ملت گیج ایران!
‌پنجشنبه 28 آذر 1392 - 09:59
دانشجوی ایرانی - تهران - ایران
جناب محمودی هنرمند متعهد که مجیزگوی دربار نیست حرفی زده که حرف دل بسیاری از ایرانیان هستش!من ترجیح میدم سکوت کنم و حرف ایشون هم حرف من باشه...
جمعه 29 آذر 1392 - 11:59
siavash2a - تهران - ایران
دروذ بر تو و مرگ بر خائنین به این خاک پاک
جمعه 29 آذر 1392 - 17:21
cyrus-doost - شهرکرد - ایران
میمون هوا کردن پروپاگاندایی بیش نبود. این کارها در حد تحقیقات دانشجویان ژاپنیست. اینها این کارهای حقیر رو انجام میدن و تو صدا و سیما منفجرش میکنن.بعد چندتا آدم بی سواد فکر میکنند ایران هم واقعا مثل شوروی میمون فرستاده فضا.
یکشنبه 1 دي 1392 - 09:41
sobheomid - تهران - ایران
آقای محمودی بهتر بود اول این ویدئو را نگاه می کردید بعدا این چنین نظرات غیرکارشناسانه و مغرضانه و از سر تسویه حساب سیاسی می دادید:. https://farsi.khamenei.ir/ndata/news/24604/13920912_961.mp4
دوشنبه 2 دي 1392 - 18:48
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.