وزیر ارشاد ایران: ۷۱ درصد مردم تهران ماهواره می‌بینند

وزیر ارشاد توضیح بیشتری در باره طرح پژوهشی مربوط به استفاده از برنامه‌های ماهواره‌ای در تهران و نحوه اجرای آن نداده است

علی جنتی، وزیر ارشاد ایران گفت نتایج یک "طرح پژوهشی" نشان داده است که ۷۱ درصد مردم در تهران بیننده شبکه های تلویزیونی ماهواره‌ای هستند.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا، آقای جنتی امروز سه شنبه ۲۶ آذر (۱۷ دسامبر) گفت محدودیت هایی که تاکنون برای جلوگیری از استفاده شهروندان از تکنولوژی‌های ارتباطی و رسانه ای جدید وضع شده، نتایج مورد نظر حکومت را به بار نیاورده است.

وزیر ارشاد ایران بدون توضیح بیشتر، برخی اقداماتی که در گذشته در زمینه های فرهنگی صورت گرفته را "خنده دار" توصیف کرد و هشدار داد: "کاری نکنیم که ۵ سال دیگر به اقدامات خود بخندیم."

علی جنتی ماه پیش هم با انتقاد از نتایج مقابله با شبکه های ماهواره ای گفته بود: "ایجاد پارازیت و ممانعت از دسترسی به شبکه‌های ماهواره‌ای نمی‌تواند تاثیرگذار باشد و باید به فکر راه حل باشیم و با تولید محتوای جذاب و مفید، مانع استفاده از تلویزیون بیگانه و رسانه‌های دیجیتال خارجی شویم."

پارازیت‌اندازی روی برنامه تلویزیون های ماهواره ای فارسی زبان از زمان تظاهرات اعتراضی نسبت به نتیجه اعلام شده انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری، به طور متناوب ادامه داشته است.

نهادهای جمهوری اسلامی ایران متهم شده‌اند که با انگیزه جلوگیری از دسترسی آزادانه مردم این کشور به اخبار و اطلاعات، اقدام به پارازیت اندازی می‌کنند.


هشدر در مورد 'سقوط اخلاقی'وزیر ارشاد ایران در بخشی دیگر از اظهارات امروز خود، با یادآوری اینکه "بیش از سه دهه در کشور در زمینه حجاب و عفاف تلاش شده است تا برای جامعه مصونیت ایجاد کنند" گفته: "با این وجود باید بررسی کنیم که از این نظر نسبت به ۱۰ سال قبل در چه شرایطی قرار داریم."

وی با ابراز نگرانی از اینکه "جامعه ما به تدریج دچار سقوط اخلاقی می شود" افزوده است: "باید دلایل رواج دروغ گویی، ریاکاری و خیانت در امانت را در جامعه بررسی کنیم و راهکارهای مقابله با آنها و جایگزینی راستگویی، امانت داری و وفای به عهد را بیابیم."

علی جنتی همچنین به برگزاری جلسات مختلف "شورای فرهنگ عمومی" در کشور اشاره کرده و افزوده است: "در این شورا ۳۱ نفر عضو هستند و نظیر چنین جلساتی در تمام استان‌ها هم برگزارمی شود که در مجموع حدود ۱۰ هزار نفر درگیر آن هستند."

وی تاکید کرده: "باید ببینیم خروجی این جلسات چه بوده است و تا چه حد در راستای اهداف و راهبردهای ما و کشور تاثیر گذار بوده است".

شورای فرهنگ عمومی، از شوراهای عالی حکومتی ایران به ریاست وزیر ارشاد است که وظیفه سیاست گذاری های کلان فرهنگی را بر عهده دارد و از مسئولان ارشد دستگاه های متولی مسائل تبلیغاتی، فرهنگی و امنیتی تشکیل شده است.

آقای جنتی پیش از این خواستار کاهش محدودیت های حکومتی بر سر راه دسترسی به سایت‌های اینترنتی و استفاده از شبکه‌های اجتماعی شده و از ممیزی سختگیرانه کتاب‌ها در وزارت ارشاد انتقاد کرده بود.

این مواضع وزیر ارشاد، با انتقاد گسترده عده ای از محافظه کاران مواجه شده است.

+116
رأی دهید
-3

بت شکن - مونترال - کانادا
آقا فرموده اند (تنها اشتباهی که تا به حال کردیم حمایت از شعار اولاد کمتر زندگی‌ بهتر بود، ولی‌ الان قاطعانه میگوئیم که این فرهنگ اشتباه بود و خانواده‌ها هر چه میتوانند بچه دار شوند)، ولی‌ یکی‌ نیست که دست این آقا را بگیرد ببرد مراکز نازایی تا به چشم خود ببیند که چقدر از زنان و مردان جوان دچار بیماری نازأی شده اند که طبق گفته پزشکان و مرکز تحقیقاتی‌ یکی‌ از عوامل اصلی‌ ناازایی در کشور وجود پارازیت‌ها و آلودگی تنفسی است!!
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 18:05
pars_iran - دوسلدرف - آلمان
پس انتظار داشتی قیافه کثافت شما هارو ببینند ؟؟؟؟
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 18:19
arash_eindhoven - آیندهوون - هلند
۷۱ در صد ،چه آمار دقیقی‌ !!!! خدائیش قیافش عین اورانوس نیست؟ فکر کنم اون میمون زنده‌ای که از مریخ برگشته این آمار رو داده.
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 18:41
تن‌ تن‌ و میلو - دویسبورگ - آلمان
وی با ابراز نگرانی از اینکه جامعه ما به تدریج دچار سقوط اخلاقی می شود افزوده است: باید دلایل رواج دروغ گویی، ریاکاری و خیانت در امانت را در جامعه بررسی کنیم و راهکارهای مقابله با آنها و جایگزینی راستگویی، امانت داری و وفای به عهد را بیابیم. این موارد که تمامش شخصیت آخوند رو تداعی می‌کنه یا بهتره بگیم ولایت وقیح را!!!
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 19:13
کبالت3 - کرج - ایران
اون 29 درصد هم میرن خونه همسایه و فامیل میبینن کبلائی.
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 19:23
azadeh11 - آمستردام - هلند
پس می‌خواستی پشمو شیشه نیگا کنن. یا به دروغ‌هایتان گوش کنن. خجالت هم نمی‌کشن
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 19:40
azadi-iran - وین - لااتریش
خیلی اخمقانه است که یک انسان با شعور فکر کند که این آفای بدون یقه بدون اجازه بیت رهبری این سخنان را عنوان می کند. همه این حرفها برای عوام فریبی می باشد و هثچ ازرشی ندارد. دوباره 4 سال دیگر با این ریا کاری مردم را سرگرم می کنندتا اینکها خود به نام اسلام جنایتات دیگری را مرتکب می شوند.
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 19:07
شنگول و منگول - لندن - انگلیس
با این کار‌هاشون .. زدن به مملکت ، به فکر مردمید ؟! یأ به فکر بقای حکومت ؟! اگر به فکر مردم بودید هیچ وقت جونشون رو به خطر نمینداختید ! به فکر بقای حکومت خودتونید ! پس حکومتی که از مردم باشید نیستید چون از مردم می‌ترسید ! فرق شما با قذافی چیه ؟ مردمی که موش صداشون میکرد کاری کردند که مثل موش رفت تو سوراخ ! یأ همین صدام آخه اونم تو سوراخ بود وقتی گرفتنش ! شماها کجا می‌خواهید برید !؟ چون تعداد زیاده تو سررخ جا نمیشد ! به فکر یه‌ تونلی چیزی باشید تا دیر نشده !
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 20:03
saeid_021 - تهران - ایران
خندم گرفت باز این مرتیکه با اون بابای گور به گور شدش حرف زد 90 درصد تهران ماهواره دارن اون 10 درصد هم بدبختا دوست دارن داشته باشن فقط جیره خور هستن
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 20:40
مانفرد - ایران - ایران
پس نه بیاند مزخرفات شما رو نگاه کنندو صورت وصدای نحس باباتو ببینند؟
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 20:30
samsam.aus - سیدنی - استرالیا
71.9876786555 ﺩﺭﺻﺪ.
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 22:31
سلطنت طلب - ابوظبی - امارات متحده عربی
همین ماهواره یکی از بزرگترین نعمتهاست که سبب شده بسیاری از مردم تهران و علی الخصوص فرزندان روحانیان تشیع با دیدن شبکه های ماهواره ای توحیدی وصال نور کلمه وصال حق به دین اسلام مشرف بشن چند روز پیش هم خبر رسید یکی از روحانیون سرشناس عراق که داماد خانواده ی حکیم هست مذهب خرافه را رها کرده و به دین اسلام مشرف شد که این از برکات ماهواره هست
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 21:29
senator x - تهران - ایران
اولا هسته مرکزی فساد اخلاقی ,1-نمایندگان فقیه در مجلس اسـ...2-وزارت خانه ها ودر راس وزیر3-کل سپاه قاچاقچی(دیگه بسه)علی جون , برای کم بیننده کردن ماهواره, کاری که دیگران نکردن بکن. اول .سازمان تلویزیون اززیر سلطه خامنه خارج شود.دوم. یک استاد جامعه شناس مدیریت تلویزیون را عهدار شود.بحث مذهبی توسط آخوند,تعطیل.سوم. یک همپرسی واقعی.چطور؟ بمدت یکماه فرمی در 10تا روزنامه مردمی هر روز چاپ شود و مردم آنچه را که از تلویزیون انتظار دارند , درآن درخواست بنویسند و بدون تمبر درصندوق پست بیاندازند.تلویزیون هم خواسته اکثریت را برآورده کند. بجان خودت اگر دیش و ریسور بانصب بشه 5هزارتومن, کسی سراغش نمیره.امتحانش که خرجی نداره!
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 05:30
shahab46 - هانوفر - المان
خوب دقت کنید این میمون گفته ۷۱درصد می‌بینند منظورش الان دارند می‌بینند بقیه هم ماهواره دارند ولی‌ الان خاموش کردند چون صبح باید بروند دنبال بد بختیشون.
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 10:20
senator x - تهران - ایران
بقرار اطلاع دقیق آون 29% بقیه اصلا تلویزیون ندارند.
‌پنجشنبه 28 آذر 1392 - 04:18
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.