خاتمی: لااقل در انتقال آن چه از من شنود می‌شود صداقت داشته باشند

محمد خاتمی، رییس‌جمهوری اسبق ایران، روز سه‌شنبه ۲۶ آذر در جمع استانداران دولت اصلاحات با بیان اینکه «جوی درست کرده‌اند که همه افراد احساس می‌کنند تحت شنود شدید هستند» گفت: «لااقل صداقت در انتقال آن چه شنود می‌شود داشته باشند».

به گزارش خبرگزاری ایسنا، محمد خاتمی در این باره افزود: «درباره خودم می‌گویم که‌ ای کاش شنود می‌شد یا آنچه بود، همان طور منتقل می‌شد به جاهای دیگر. بنده از بولتن‌ها و مطالبی که علیه من گفته می‌شود باخبرم. چیزهایی گفته می‌شود که اصلاً از سر تا پا دروغ محض است. لااقل صداقت در انتقال آن چه شنود می‌شود داشته باشند و بویژه آنچه را به بزرگان منتقل می‌کنند».

وی در ادامه گفت: «دائماً سعی می‌کنند کسانی را که نمی‌پسندند، بدبینی نسبت به آنها را در سطوح بالای مملکت ایجاد کنند و حتی دوبه‌هم‌زنی کنند. حقوق شهروندی یعنی در این مملکت قانون اساسی وجود دارد».

رییس بنیاد باران افزود: «امروز اگر از حقوق شهروندی سخن می‌گوییم، باید فصولی که مربوط به حقوق ملت است، دقیقاً پیاده و از آن دفاع شود».

وی در ادامه ابراز امیدواری کرد که حقوق شهروندی طبق قانون «بیاید و پیاده شود».

حسن روحانی بنا به وعده‌ای که در دوران کارزارهای انتخاباتی داده بود ۱۰۰ روز پس از شروع به کار دولت خود، متن اولیه منشور حقوق شهروندی را در ۱۵ ماده (ماده ۳ آن در ۱۴۱ بند) در سایت ریاست جمهوری منتشر کرد.

از زمان انتشار این منشور، برخی از فعالان حقوق بشر و جامعه مدنی، انتقاداتی به آن وارد کرده‌اند و مصطفی پورمحمدی، وزیر دادگستری، نیز روز سه‌شنبه در نشست مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک گفت: «دولت ادعایی درباره کامل بودن منشور حقوق شهروندی ندارد».

به گزارش خبرگزاری تسنیم وزیر دادگستری افزود: «منشور حقوق شهروندی با توجه به اشکالات زیادی که دارد نیازمند کار مطالعاتی فراوان برای رفع این مشکلات دارد».

پیش از انتقاد محمد خاتمی به مسئله شنود توسط حکومت جمهوری اسلامی، علی مطهری، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، نیز در پاسخ به پرسشی درباره کار گذاشتن دستگاه شنود در دفترش گفت: «موبایل‌های همه نمایندگان مجلس شنود می‌شود».

وی روز هیجدهم آذر همچنین در مورد «بار دومی» که دستگاه شنود در دفتر کارش کار گذاشته شد توضیح داد که این کار با «تهدید» مسئول دفترش همراه بوده و دستگاه شنود در کولر جاسازی شده‌ بوده‌ است.

تاکید خاتمی بر طرفداری اصلاح‌طلبان از نظام

محمد خاتمی روز سه‌شنبه در ادامه سخنان خود در جمع استانداران دولت اصلاحات کار اصلاح‌طلبان را «نصیحت و نقد» عنوان کرد و تاکید کرد که «ما طرفدار نظام هستیم و تقویت نظام را می‌خواهیم».

رییس دولت اصلاحات ادامه داد: «یکی از ترفندها برای ضربه زدن به اصل نظام و انقلاب، مسیر تخریب و براندازی است. ما در مقابل آنها همچنان مقاوم هستیم و مواضع ما روشن است».

وی در پایان بار دیگر تاکید کرد: «ما می‌خواهیم اصل نظام باشد و دنبال همین هم هستیم».

+43
رأی دهید
-22

سلطنت طلب - ابوظبی - امارات متحده عربی
ای فریبا خانم مکار . هیچکی به اندازه تو و اصلاح طلبها برای ماندن این نظام مکر و حیله نکرد
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 16:08
شنگول و منگول - لندن - انگلیس
بد از ۳۵ سال یادشون افتاده ملت حقی‌ دارند ، حالا ۳۵ سال هم طول میکش که یک‌ کوچولو از این حق رو بدن به ملت ، گوش شیطون کار !
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 17:15
kamran631 - لیون - فرانسه
یکی‌ به این مارمولک بگه که ماهیت نظام در همین بی‌ قانونی‌ خلاصه میشه، اونوقت شما هم طرفدار این نظام هستی‌ و هم ازش انتقاد میکنی‌ !؟؟
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 16:51
Knappenaal - زوریخ - سوئیس
دروغ بخشی از اسلام هست. مگه بدون دروغ می‌شه زندگی‌ کرد؟. دوستانی که میخواهند مخالفت کنند توجه داشته باشند که اسلام تنها دینی هست که اجازه داده در شرایط خاصی دروغ گفته بشه! مگر امام نگفت که خدئه کردیم!.
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 16:50
babak.ae - تهران - ایران
ساکت شو، تو هم مترسک نظام آخوندی هستی
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 18:22
uk.ali - لیورپول - انگلیستان
از تفاله‌های حرکت سبز !
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 19:54
عقاب سرخ - پرسپولیس - پرشیا
وی در پایان بار دیگر تاکید کرد: «ما می‌خواهیم اصل نظام باشد و دنبال همین هم هستیم». پس .... بی‌ شرف
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 18:51
KARKAS - اصفهان - ایران
صداقت در چی‌ بدبخت میترسه شنود شه به رهبر بگن ملیجک گفتا ........................................برو بمیر
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 23:59
سلطنت طلب - ابوظبی - امارات متحده عربی
ناپنال زیوریخ سویس دینی که در اون دروغ رواج داره دین تشیع رافضی هست لطفا اسلام رو بد نام نکنید . این اخوندا هم هر کاری میکنند به نام دین و اسلامه ولی حرفهاشون هیچ ریشه ای در اسلام نداره و همینطور که بارها گفتم موسس این دین شخصی یهودی به نام عبدالله بن سباء بود که تظاهر به اسلام نمود ولی تفکری در جهت تخریب دین اسلام داشت
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 21:25
Freedom-is-not-free doom - ملبرن - استرالیا
متأسفانه هموطنان آزادیخواه ولی‌ کم خرد ما هم دنبال امثال این آقا راه افتادن!!
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 06:27
Azadikhah - تكسل - هلند
خوب باز خوب شد راستشو گفت.حکومت سوریه اگر اصلاح طلبانی همچون جمهوری اسلامی داشت این وضعیتش نبود.سر ملت رو این آقایان خوب شیره میمالند
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 15:17
kamran631 - لیون - فرانسه
سلطنت طلب - ابوظبی - امارات متحده عربی - طالبان پاکستان، و سنّی‌ها عربستان که از اینها هم بد تر هستند !؟ پس مسلمان واقعی‌ کی‌ هست !؟؟
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 15:40
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.