پدر کودک ربوده شده ایرانی: بعد از پنج ماه، نمی‌دانم او زنده است یا نه

محمد امین کودک ربوده شده و پدرش

علی اصغر وکیلی، پدر محمد امین، کودک پنج ساله‌ای که روز ششم مردادماه امسال در شهرستان جوین در استان خراسان رضوی ربوده شد، گفت که "پنج ماه است هیچ اطلاعی از اینکه فرزندم زنده است یا مرده، ندارم. همه پیگیری‌هایم تا الان بی‌نتیجه بوده است."

آقای وکیلی در گفت و گو با بی‌بی‌سی فارسی گفت: "ساعت ۴ بعداز ظهر روز ششم مرداد، مصادف با ۱۹ ماه رمضان، فرزندم را از نزدیک منزلم دزدیدند. در کمتر از یک هفته نیروی انتظامی توانست متهم را دستگیر کند، اما متاسفانه به دلایلی که نمی‌دانم، متهم در بازداشت پلیس فوت کرد و از آن زمان اطلاعی درباره وضعیت محمد امین نداریم."

به گفته پدر این کودک، ماموران نیروی انتظامی همچنان پیگیر پرونده هستند، اما این اقدامات هنوز باعث آزادی محمد امین پنج ساله نشده است.

به نظر می رسد که مرگ متهم اصلی بدون اینکه در مورد محل نگهداری کودک ربوده شده اطلاعی به پلیس بدهد، باعث بی نتیجه ماندن جستجوها تاکنون بوده است.

محمود ملایجردی، رئیس شورای شهر نقاب در ۲۲ آذر ماه در این مورد به خبرگزاری ایسنا گفت: "این احتمال وجود دارد که مظنون اصلی تنها بوده و بچه را در جایی زندانی کرده، اما به دلیل فوت شدن مظنون در بازجویی و ناتمام ماندن اعترافاتش، کودک هم [ممکن است] تا الان از بین رفته باشد."

پلیس علت مرگ متهم را "سکته قلبی" اعلام کرده است.

بهمن امیری مقدم، فرمانده نیروی انتظامی استان خراسان رضوی، دو ماه پس از ربوده شدن این کودک به روزنامه خراسان گفت: "متهم اصلی این آدم ربایی دستگیر شد، اما بر اساس مستندات پزشکی قانونی به دلیل ایست قلبی فوت کرد. پس از دستگیری او، در فاصله کوتاهی که ماموران انتظامی و دادستان پرونده برای اقامه نماز مراجعه می کنند، متهم سکته قلبی می کند و قبل از رسیدن اورژانس جان باخت و ما نتوانستیم از محل نگهداری کودک ربوده شده مطلع شویم."

عبدالصمد خرمشاهی، جرم‌شناس و وکیل دادگستری با اشاره به اینکه وظیفه به نتیجه رسیدن این پرونده تنها بر عهده پلیس است، در ۱۴ آذرماه به روزنامه اعتدال گفت: "پلیس در کشورها از لحاظ تجربه و سابقه ضعیف نیست و می‌تواند برای پیگیری این موضوع از هر ابزار و وسیله‌‌ای استفاده کند."

در پی رسانه‌ای شدن این پرونده، فاطمه معتمد آریا و مهتاب کرامتی (بازیگران سینما) و تهمینه میلانی (فیلمساز) برای کمک به پیدا شدن این کودک اعلام آمادگی کردند و در این راستا از پلیس خواستند که از هیچ اقدامی دریغ نکند.

خانم معتمد آریا به خبرگزاری مهر گفت: "اتفاقی که برای این خانواده افتاده و رنجی که پدر و مادر این کودک متحمل شده‌اند قلب هر انسانی را به درد می‌آورد. شاید حضور من و همکارانم در روند قضایی چنین پرونده‌هایی موثر نباشد، اما شخصا برای این مردم، برای آن خانواده و مشخصا آن مادر منتظر هر جا که بگویند می روم و هر کاری انجام خواهم داد، شاید از این کودک چند دقیقه زودتر خبری برسد."

+138
رأی دهید
-3

m.noor - شارجه - امارات
با درود. بشرفها زدن اون نامرد رو کشتن و نگذاشتن بچه پیدا بشه .امیدوارم که بچه پیدا بشه امین.م.ن
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 16:45
azadeh11 - آمستردام - هلند
عجب بدبختی؟ حتما پلیس یارو آنقدر زدن که سکته کرد. و رفت. حال برن ببینن این بچه دزد‌ دوستی‌ فامیلی داره از طریق اینها شاید این بچه را به خانواده بتونن برگردونن.
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 16:07
تورج - لندن - انگلیس
آخه اینها چه ماموران انتظامی و دادستان پرونده ای هستند که بعداز دستگیری مجرم بجای بازپرسی و پیدا کردن بچه رفتن برای اقامه نماز!!! ای مرده شور این دین و مذهب تون رو ببره که مردم رو 35 ساله بدبخت کردید.
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 18:02
عقاب سرخ - پرسپولیس - پرشیا
مامور‌های نیرو ی انتظامی به جز رشوه و فساد اخلاقی‌ شدیدی که دارن خیلی‌ خیلی‌ عقده‌ای هستن و اکثرا دق دلی‌‌های روزگار و فشار‌های اقتصادی خود را بی‌ دلیل با گیر دادن به مردم و یا سر متهم خالی‌ میکنن یک دوست داشتیم که خیلی‌ فضول و قد و حاضر جواب بود و اکثرا هم با مامور‌ها درگیری لفظی و فیزیکی‌ میکرد یک روز که با چند تا دوستان قلیون میوه‌ای میکشدیم و شوخی‌ تفریح میکردیم دوست ما یک افسر آگاهی را حسابی‌ با حاضر جوابی‌ جلوی مامور‌ها و مردم خیط کرد بعد از چند روز دوستم ناپدید شد و ماه‌ها بعد پدرش عکس تنها پسرش را بین معتادین بی‌ هویت و دفن شدگان بی‌ نام و نشان شناسایی کرد و چند ماه بعد هم سکته کرد الان گوشه اتاق افتاده با یک زن پیر و مریض و چند تا دختر محصل و فقیر که با کمک‌های دوستان و یکی‌ دوتا خیّر محلی زندگی‌ می‌کنن دوست ما به جز مشروب حتی سیگار هم نمیکشید. جوان مردم را بردن زدن وکشتن داستان هم مختومه شد. به همین راحتی‌
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 18:03
arash_eindhoven - آیندهوون - هلند
اگه یه خرسو دست اینا بدن، اعتراف میکنه که خرگوشه !من فکر می‌کنم که شایدم طرف بی‌ گناه بوده و چیزی هم نمیدانسته اینقدر زدند تا به لقالله پیوسته !
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 18:48
nousheen - نانت - فرانسه
در فاصله کوتاهی که ماموران انتظامی و دادستان پرونده برای اقامه نماز مراجعه می کنند. اون نماز خوندن به کمرشون بزنه ، که یارو رو بی‌ مراقب ول کردند رفتند ، یعنی‌ اصلا یک کلمه بازجویی نکردند ، فقط یارو رو تا میخورده زدند و رفتند نماز !!!! .
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 19:00
سرسره - اهواز - ایران
خدایا التماست میکنم بچه رو سالم به دست این پدرومادر رنجدیده برگردون الهی امین
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 20:26
perser68 - فلوریدا - امریکا
دیگه این یکی‌ رو نتونستن جا بدن!!!آنچنان طرف رو شکنجه دادن که سکته کرد!!!همون کاری که با ستار بهشتی‌ و خیلی‌‌های دیگه کردن!!!حالا ۲ تا خونواده بدبخت شدن!!!ننگ به رژیم آدمکش!!!
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 19:50
raha1984 - هامبورگ - المان
ای اون نمازتون تو کمر رهبرتون و دار و دسته اش بخوره
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 20:55
مدافع حق - مادرید - اسپانیا
متهم رو ول کردن به امان خدا! بعد از گرفتن اعتراف اونم نیمه کاره ؟رفتن اقامه نماز!....دادستان بازجو نگهبان همگى..حتماًمتهم سر و ته اویزون بوده ؟
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 21:02
دنیای وحشی - تهران - ایران
آهاااااااااااااااااااااااااااااااااااای ملت بی غیرت که کم کم بی وجدان هم شدید .حداقل به خاطر خودتون به پاخیزید و ریشه این حکومت منفور و دیکتاتوری و عصر حجری آخوندی رو از ریشه کنده و به فاضلابها بسپارید تا بلکه بعداز سالها تلاش شبانه روزی همگی مان بتوان ایران را دوباره ساخت و بعد پنجاه سال تازه به دوره قبل از انقلاب اسـ... رسید .وگرنه امروز اگر بچه هارامیدزدند فردا نیز والدین و فامیل بچه ها را خواهند دزدید.چرا که فقر و فقیر ایمان ندارند
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 00:58
senator x - تهران - ایران
تو کلانتری رفتی؟ از سرباز گرفته تاریئس کلانتری طوری باتو حرف میزنند, که ناصرالدین شاه با آشپزش حرف نمیزد.از نهاد رهبری گرفته تا وزارت کشور,بمامورین انتظامی ابلاغ شده (شما مالک جان و ناموس مردم هستید).واین رفتار آنها از بی غیرتی و زبونی ماست. حق با (دنیای وحشی-تهران هست.
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 03:13
raha1984 - هامبورگ - المان
دنیای وحشی اینقدر پوستشون کلفت شده و بی عار و درد شده اند که دیگه هیج رو احساس نمیکنند !! عادت شده براشون تحقیر شدن و توسری خوردن متاسفانه !!
‌پنجشنبه 28 آذر 1392 - 10:57
امرزش - ارومیه - ایران
این خارج نشین ها عجب شجاعتی دارند بابا شما که اینقدر نترس بودید خب میماندید ایران و یک کاری هم برای ما بیچارگان میکردید.................زرشک
‌پنجشنبه 28 آذر 1392 - 17:45
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.