نمونه ای تکان دهنده از وضعیت وخیم میراث فرهنگی در کشور

مقبره ای که دیگر چیزی از آن نمانده!

با وجود آنکه طی هشت سال گذشته یکی از تبلیغاتی ترین حوزه های عملکرد دولت سازمان میراث فرهنگی بوده است که در آن بر حراست از میراث فرهنگی کشور تاکید می شد، وضعیت این حوزه از سایر بخشهای دولت نه تنها بهتر نبوده بلکه بمراتب بدتر بوده است.

به گزارش خبرنگار «انتخاب»، شرایط نامناسب سازمان میراث فرهنگی وگردشگری که به گواهی بسیاری از کارشناسان، پس از مدیریت مشایی، بقایی، میرحسن موسوی و ملک زاده جز ویرانه ای از آن باقی نمانده به نحوی است که انتشار حقایق درباره آن موجب تاثر افکارعمومی می شود اما با این حال در چهارماه اخیر نیز تحولات چشمگیری در این حوزه رخ نداده است و عملکرد مدیریت جدید نیز انتظارات واستاندارد های دولت اعتدال را محقق نکرده است.

بطور نمونه یکی از آثار ملی کشور مقبره این سیبویه نحوی است که حدود 500 سال قدمت دارد و در بندر سیراف واقع در استان بوشهر ثبت ملی شده است.


در بازدید خبرنگار افتخاری «انتخاب» از این اثر ملی مشاهده شد که بدلیل بی توجهی و عدم نظارت و حفاظت سازمان میراث فرهنگی مقبره که در اتاقی بدون نگهبان و مسئول رها شده بود توسط سارقان میراث فرهنگی به یغما رفته و چیزی از آن باقی نمانده بود.

با اطلاع خبرنگار «انتخاب» به نیروی انتظامی در فردای آن روز مشاهده شد درب این مقبره مسدود شده است.به نظر می رسد در این شرایط مسئولان سازمان میراث فرهنگی وگردشگری بجای سخنرانی و بر زبان آوردن سخنان ابهام آمیز به وضعیت بغرنج میراث فرهنگی کشور وبلایی که طی هشت سال گذشته بر آن نازل شده است رسیدگی کنند تا از باقیمانده میراث فرهنگی بتوان حراست کرد.

+74
رأی دهید
-4

تورج - لندن - انگلیس
اگر میگفتن مقبره امامزاده .. یا زرشکی..... گنبد طلا میکردن و امت صف میکشیدن برای حاجت.
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 18:07
denxik - لندن - انگلستان
تف تو گور اون ایرانی که دانشمند صرف و نحو شده
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 16:13
raha1984 - هامبورگ - المان
اگه از ترکه امام های عرب بود حالا گنبد و بارگاهی داشت واسه خودش !
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 20:58
amonbede - تهران - ایران
این چه عکسی گذاشتید ؟؟؟ فقط یه چاله دیده میشه عکاس ، تو که عکس گرفتی یه خورده از عقب تر میگرفتی ما هم میفهمیدیم چی داریم میبینیم
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 22:36
Amoo Ashkan - لوکزامبورگ - لوکزامبورگ
تحفه‌ای هم نبوده یارو ، دانشمند صرف نحو ( عربی‌ ) ؟؟؟؟؟؟؟ اصلا تا الان هم که گوری واسش مونده بود از سرش هم زیادی بوده
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 00:01
دنیای وحشی - تهران - ایران
برو بابا خدا پدرت رو بیامره عجب حرفی میزنی واللله .!!! مگه وضعیت میلیونها جمعیت زنده ایران خوبه که وضعیت فرهنگی و آثار تاریخی و غیره شان خوب باشه ؟؟؟!!!! ملتی که اکثریتشون فقط زنده هستند و بس وگرنه زندگی نمی کنند. وفقط یک تعداد به نسبت جمعیت کثیر ایران است که با دزدی و پدرسوخته بازی پولهای بادآورده آن چنانی که دراصل از بیت المال همین ملت رنج کشیده است دارند ولخرجی می کنند مثل بابک زنجانی ها و امثالهم .مرگگگگگگگگگگگگگگگگگ بر آخوندها و عواملینشان .آمین
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 01:52
مهم - بروكسل - بلزيك
این قبر بهتر است که خراب بشه ارزشی ندارد که نگهداری بشه قبر یه عرب به چه درد می‌خوره
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 15:19
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.