فرزندان سه وزیر دولت ترکیه بازداشت شدند

منابع خبری ترکیه روز سه شنبه از بازداشت شمار زیادی از فعالان اقتصادی و تجاری این کشور از جمله فرزندان سه وزیر دولت رجب طیب اردوغان به دلیل سوءاستفاده مالی خبر دادند.

به گزارش ایرنا، پایگاه خبری حریت در این ارتباط اعلام کرد: فرزندان معمر گولر وزیر کشور، ظفر چاغلیان وزیر اقتصاد و اردوغان بایراکتار وزیر شهرسازی ترکیه در بین بازداشت شدگان امروز در استانبول هستند.

منابع خبری ترکیه صبح امروز از بازداشت شمار زیادی از فعالان اقتصادی و تجاری معروف این کشور از جمله فرزند وزیر اقتصاد و رضا ضراب همسر ایرانی ابرو گوندش خواننده ترکیه ای خبر دادند.

ظفر چاغلیان وزیر اقتصاد ترکیه ساعتی پیش پس از دریافت خبر دستگیری پسرش در استانبول برنامه خود در آنکارا را لغو کرد.

پایگاه خبری خبر 7 نیز نوشت: این افراد به دستور دادستان استانبول به اتهام سوء استفاده و پرداخت رشوه در مناقصه های بزرگ دولتی بازداشت شده اند.

بر اساس آخرین گزارش ها، احتمال می رود با ادامه تحقیقات پلیس مبارزه با مفاسد مالی و شبکه های سازمان یافته ترکیه ، این عملیات به شهرهای دیگر این کشور نیز گسترش و شمار افراد بازداشت شده، افزایش یابد.

علی آقا اوغلو صاحب بزرگترین شرکت ساختمانی ترکیه که با دولت این کشور روابط نزدیکی دارد نیز در بین بازداشت شدگان است .

برخی از منابع خبری مدعی شدند که این عملیات از سوی افرادی در داخل دولت که هوادار طریقت نور و جماعت فتح الله گولن هستند، صورت گرفته است.

جماعت فتح الله گولن که از 10 سال پیش از دولت اردوغان حمایت می کرد، اخیرا با دولت آنکارا دچار اختلاف شده اند.

هاکان شوکور فوتبالیست سابق و نماینده مجلس و پرفسور ادریس بال نماینده مجلس از حزب اردوغان که طرفدار فتح الله گولن هستند، از حزب حاکم ˈعدالت و توسعهˈ استعفا دادند.

+68
رأی دهید
-4

compatriot - تورنتو - کانادا
معمولا هر که بیشتر دم از اسلام و اسلام خواهی میزنه پشتش از همه کثیف‌تره است! تجربه ۳۴ ساله جمهوری اسلامی اینو نشان داده.
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 12:10
shahab46 - هانوفر - المان
دولت اسلامگرا از این بهتر نمی‌شود، مگر چیز دیگری انتظار داشتید
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 10:40
agha_ehsan - تهران - ایران
دمشون گرم. تخم دموکراسی رو که اتاتورک تو اون کشور کاشت سالهاست که داره رشد می کنه و ثمر میده. ای کاش رضا شاه که اونهمه به کشور خدمت کرد وقتی به دیدن اتاتورک رفت ازش یاد می گرفت و پایه دیکتاتوری رو تو ایران سفت تر نمی کرد. امروز تو ایران دانه درشت ها به هیچ کسی پاسخگو نیستن و حتا کار مردم عادی فقط با رشوه دادن حل میشه.
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 09:57
عاشق تبریز - تبریز - ایران
خوبه یواش یواش عثمانئ به درک واصل میشه..کشور بئ فرهنگ و 300 ساله...
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 12:56
dena11 - تهران - ایران
عاشق تبریز»یه کم فکر کن ،عثمانی زنده میشه،واقعا تو ترکیه همه چی حساب کتاب داره ،نه مثل ایران که دزدی میشه صدای کسی هم در نمیاد
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 19:18
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.