اظهارات یک شاهد عینی : «رابرت لوینسون شش سال پیش توسط ماموران ایرانی دستگیر شد»

داوود صلاح‌الدین٬ که یکی از مخالفان جمهوری اسلامی را در آمریکا کشته بود و بنا بر گزارش‌ها اکنون در ایران به سر می‌برد می‌گوید رابرت لوینسون شش سال پیش توسط مقام‌های جمهوری اسلامی در کیش دستگیر شد. او می‌گوید آخرین کسی است که آقای لوینسون را دیده است.

به گزارش ۲۵ آذرماه خبرگزاری فرانسه٬ آقای صلاح‌الدین در گفت‌و‌گو با مجله‌ «کریستین ساینس مانیتور» گفته است که رابرت لوینسون٬ کارمند پیشین اف‌بی‌آی که به تازگی اعلام شده است در زمان مفقود شدنش در ایران برای سازمان سیا کار می‌کرده٬ سال ۱۳۸۵ در جزیره کیش توسط ماموران جمهوری اسلامی بازداشت شده است. آقای صلاح‌الدین می‌گوید آقای لوینسون در جریان دیدار با او٬ بازداشت شده است.

به گفته آقای صلاح‌الدین٬ لوینسون در این دیدار قصد داشته او را به عنوان خبر‌رسان استخدام کند که ماموران از راه رسیده‌اند. او می‌افزاید: «آن‌ها من را بردند. ما طبقه پایین هتل در لابی بودیم و زمانی که آن‌جا را ترک می‌کردم٬ لوینسون توسط چهار پلیس ایرانی احاطه شده بود.»

مقام‌های آمریکایی مدت‌ها تاکید داشتند که آقای لوینسون تنها به منظور فعالیت تجاری به ایران سفر کرده بود٬ اما اخیرا برخی رسانه‌های آمریکا در گزارش‌هایی آوردند که آقای لوینسون درواقع در ماموریتی تایید نشده و مخفی برای سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا٬ سیا٬ اطلاعات جمع می‌کرده است.

داوود صلاح‌الدین که پیش از گرویدن به اسلام نامش «دیوید تئودور بلفیلد» بود٬ سال ۱۹۸۰ علی‌اکبر طباطبایی٬ از مقام‌های نزدیک به شاه و مخالفان جمهوری اسلامی را به ضرب گلوله در آمریکا به قتل رساند. آقای صلاح‌الدین می‌گوید با حکم آیت‌‌الله خمینی آقای طباطبایی را «ترور» کرده است.

او که پس از این قتل از آمریکا فرار کرد بنا بر گزارش‌ها بیش از ۳۰ سال است که در ایران زندگی می‌کند. صلاح‌الدین به «کریستین ساینس مانیتور» گفته است که رابرت لوینسون ۱۸ اسفند ۱۳۸۵ توسط ماموران ایرانی در «هتل مریم» کیش بازداشت شده است.

جمهوری اسلامی در این مدت همواره تاکید کرده است که نقشی در ناپدید شدن آقای لوینسون نداشته و از محل نگهداری او نیز اطلاعی ندارد.

در همین زمینه محمد جواد ظریف٬ وزیر خارجه ایران نیز ۲۴ آذرماه گفت که هیچ اطلاعی در این مورد ندارد و با تاکید بر این که سرنوشت آقای لوینسون یک «راز» است تاکید کرد که او توسط مقام‌های ایران زندانی نشده است.

داوود صلاح‌الدین که پیشتر در فیلم سفر قندهار محسن مخملباف ایفای نقش کرده نظر دیگری دارد. او می‌گوید شواهد اخیری که از همکاری آقای لوینسون با سازمان سیا حکایت دارد٬ امکان دارد به ایران این امکان را بدهد که آقای لوینسون را آزاد کنند.

او گفته است: «[این شواهد] به ایرانیان اجازه می‌دهد تا برای تمامی دروغ‌هایی که در طول این سال‌ها [درباره آقای لوینسون] گفته‌اند٬ توجیهی داشته باشند٬ این توجیه که دستگیری آقای لوینسون در قالب یک عملیات اطلاعاتی بوده که کاملا قانونی است.»

آقای صلاح‌الدین افزوده است که اگر در روزهای آینده رابرت لوینسون با کت و شلوار و جلیقه٬ ریش تراشیده و کفش‌های کاملا نو٬ به ناگهان از «مسقط» (پایتخت عمان) سر در بیاورد٬ اصلا تعجب نخواهد کرد.

کاخ سفید ایالات متحده می‌گوید که آقای لوینسون در زمان مفقود شدنش کارمند دولت آمریکا نبوده است٬ اگرچه مستقیما همکاری او با سازمان سیا را نیز رد نمی‌کند.

در عین حال جان مک‌کین، سناتور ارشد جمهوری‌خواه آمریکا سازمان سیا را به «گمراه» کردن کنگره آمریکا درباره رابرت لوینسون متهم کرده است.

+49
رأی دهید
-16

siavash2a - تهران - ایران
تو ایران چندین سازمان اطلاعاتی و امنیتی از حمله سپاه بسیج وزارت اظلاعات و غیره ...فعالیت میکنه تحت امر خامنه ایه.و رئیس جمهور هیج قدرتی برای نظارت بر انهارو نداره
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 08:53
MartinT - هایدلبرگ - آلمان
برادران قاچاقچی سپاه میدونن این یارو کجاست!
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 09:45
compatriot - تورنتو - کانادا
سران امریکا هم مثل سران جمهوری اسلامی یه روده راست توی شکمشون نیست. غافل از اینکه مردم رفتارها و گفتارهای آنها را تجزیه تحلیل میکنند و عاقبت حقیقت آشکار میشود!
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 12:07
بهرام2012 - تهران - ایران
قسمت اول از سه قسمت= خیلی جالب است ، یک تروریست آدمکش جنایتکار آمریکائی که در سال 1980 میلادی یکی از ایرانیان میهن پرست بنام مرحوم علی اکیر طباطبائی را در واشینگتن و در پوشش مامور پست با مراجعه به درب منزلش به قتل رسانیده و سپس با برنامه دقیقا از قبل تدارک شده به دامن جمهوری اسلامی میگریزد و در آنجا طی سی و چند سال اخیر از همه مواهب و امکانات بهره میبرد و همه گونه همکاری با جنایتکاران گمنام امام زمانی میکند اما امروزه برخلاف نظرات اربابان امام زمانیش که مدعیند از سرنوشت لوینسون آمریکائی خبر ندارند ادعا میکند خودش شاهد عینی بوده که لوینسون توسط مامورین جمهوری اسلامی در هتل مریم کیش دستگیر شده
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 16:46
بهرام2012 - تهران - ایران
قسمت دوم از سه قسمت= از آن جالب تراینکه نامبرده هنوز در ایران است و میتواند به اروپا سفر کند به افغانستان برود ولی مقامات آمریکائی که بن لادن را در خانه اش در پاکستان آنگونه به درک فرستادند برغم همه این ترددها و مصاحبه های او در اروپا و در استانبول و غیره کمترین اقدامی برای دستگیری این قاتل بالفطره نمیکنند و همزمان جنایتکاران امام زمانی جمهوری اسلامی هم برغم این ادعاهای وی که عملاً دروغ گوئی آنها را نسبت به بیخبری از سرنوشت لوینسون آمریکائی اثبات میکند اما کمترین اقدام در خفه کردن او نکرده اند
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 16:46
بهرام2012 - تهران - ایران
قسمت سوم از سه قسمت= درحالیکه اگر هر ایرانی دیگری فقط یکصدم اینگونه حرفها و مصاحبه هارا میزد ویا اقدامات را میکرد تابحال بدست کوماندوهای آمریکائی ویا به دست سربازان امام زمانی جمهوری اسلامی هفت کفن هم پوسانیده بود و قبرش هم مشخص نمیشد.....نکند این جانی آمریکائی همان امام زمان موعود است که میتواند به این راحتی در اقصی نقاط عالم ظاهر شده و عرض اندام بکند ولی در عین حال از امنیت کامل هم از سوی دستگاه های جاسوسی و پهپادها و خبرچینان و کوماندوهای آمریکائی ها و هم از سوی سربازان امام زمانی جمهوری اسلامی برخوردار باشد؟؟؟
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 16:46
عقاب سرخ - پرسپولیس - پرشیا
یکی‌ از فاسد‌ترین و بی‌ رحم‌ترین وزارتخانها است که به خاطر پوشش امنیتی و توجیه امنیتی پاسخ گوی هیچ ارگان و مجلس و این جور چیز‌ها نیست خدا می‌داند که چند هزار قتل و تجاوز سازمان یافته دارند از قاچاق مواد مخدر و اسلحه بگیر تا قاچاق ارز و زنان و دختران به خارج برای فحشا و جاسوسی ،تو محل ما یک خانواده هست که در طول ۲۴ ساعت انواع مواد را میفروشند روزها زن و دختر‌ها و شبها هم پسر‌های خانواده به امّت همیشه نشئه سرویس میدهند و شایع است که برادره/ مادر خانواده اطلاعاتی است و تا به الان یک بر دستگیر هم نشدن و هر کسی‌ به جز اینها در روز دوم مواد فروشی دستگیر میشوند و همه نوع مواد مخدر از تریاک و حشیش بگیر تا کراک و شیشه و شیره و هروئین و قرص و متادون
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 18:26
senator x - تهران - ایران
اگثر نمازهای جمعه شعار (مملکت امام زمانی)بگوش میرسد.این امام زمان کیست؟که35ساله نگهداراین همه قاتل و چپاولگر فاسد و خائن ومتجاوز ودروغگو و خدانشناس, هست. ودر پناه(او)ملت و مملکتی را بباد دادند.ازاینجا روی سخنم با امام زمان هست, تـرا باون خـدا و جد وآبادت قسم اگر تو چاه یا هرکجای دیگر که هستی بیا بیرون و بعداز 700 -800سال تکلیف خودت و با ما واین آخونـد های بی آبرو, روشن کن.
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 01:58
دوستدار - استهکلم - سوئد
رژیم ایزان و امریکا می خواهند از اقای لوینسون پلی بسازند برای برقراری ارتباط دوطرف. قرار است در روزهای اینده یک سناتور امریکایی به ایران سفر کند تا در مورد سرنوشت لوینسون تحقیق کند. البته لوینسون یک بهانه است برای سفر این سناتور, در اصل او به ایران میاید تا بصورت مخفی مذاکره با سران رژیم ایران انجام دهد, و پیام ریس جمهور امریکا را نیز به رهبر رژیم ایران برساند.
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 10:26
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.