حیدری: دلیل نیامدن تماشاگران، خداحافظی مجیدی است/ در جام‌جهانی‌ باید منتظر معجزه کروش باشیم

خبر آنلاین : خسرو حیدری می‌گوید استقلال با این سبک بازی در آسیا با مشکل مواجه می‌شود.

خسرو حیدری مدافع - هافبک ملی‌پوش استقلال که یک مصدومیت سخت و نسبتاً طولانی را پشت ‌سر گذاشت، بعد از پشت ‌سر گذاشتن این آسیب‌دیدگی در بازی با فجرسپاسی نمایش بسیار خوبی داشت. در حالی که کار استقلال برای پیروزی گره خورده بود، این سانتر خسرو حیدری بود که با ضربه سر هاشم‌ بیک‌زاده تبدیل به گل شد تا استقلال 3 امتیاز باارزش بگیرد. این در حالی است که خیلی‌ها معتقدند این تیم خوب فوتبال بازی نمی‌کند و خسرو حیدری هم این موضوع را قبول دارد. البته او تأکید می‌کند در فوتبال ایران اکثر تیم‌ها خوب فوتبال بازی نمی‌کنند. خسرو در مورد شرایط استقلال و مسائل مختلف دیگر به سؤالات پاسخ می‌دهد.

*خیلی‌ها معتقدند وقتی استقلال از لحاظ تاکتیکی به بن‌بست می‌رسد، چشم به سانترهای تو دارد. در این خصوص چه صحبتی داری؟

برای من خیلی خوب شد در اولین مسابقه‌ای که 90 دقیقه بازی کردم، نمایش خوبی داشتم و توانستم بازی قابل قبولی را ارائه بدهم. در این مدتی که مصدوم بودم، بدنسازی خوبی داشتم و باید بگویم که مقابل فجر خیلی راحت بازی کردم. خدا را شکر می‌کنم که سانتر من تبدیل به گل شد.

*قبول داری استقلال باید از راه‌های دیگر به گل برسد؟

دقیقاً همین‌طور است و ما باید برای گل زدن دنبال راه‌های دیگر هم باشیم. البته سانتر از جناحین هم یک تاکتیک است که کروش هم در تیم‌ملی تأکید ویژه‌ای روی آن دارد ولی استقلال باید از طریق حرکات عمقی، شوت از راه دور و کارهای ترکیبی نیز به گل برسد. ما نباید فراموش کنیم که در لیگ قهرمانان آسیا حضور داریم و کارمان هم در ادامه لیگ‌برتر سخت است.

*چرا استقلال خوب بازی نمی‌کند؟

در این مسابقه نسبت به بازی مقابل کاسپین عملکرد بهتری داشتیم ولی در مجموع قبول دارم که خوب بازی نمی‌کنیم و این سبک بازی برای تیم ما کافی نیست. البته باید این را در نظر گرفت که در طول فصل جاری هیچ‌وقت استقلال تیم کامل خودش را در اختیار نداشت و ما نتوانستیم در شرایط ایده‌آل تمرین و بازی کنیم. در مجموع معتقدم که در حال حاضر فقط یکی، دو تیم در لیگ‌برتر هستند که کمی خوب بازی می‌کنند. اکثر تیم‌های لیگ‌برتری الان خوب فوتبال بازی نمی‌کنند.

*وقتی وارد زمین چمن ورزشگاه آزادی می‌شوید و می‌بینید که تیم‌تان کمتر از 1000 نفر تماشاگر دارد، چه احساسی پیدا می‌کنید؟

واقعاً خیلی بد است. البته ما چه زمانی که صدرنشین باشیم و چه زمانی که در رده پنجم باشیم، شرایط همین‌طور است و هواداران استقبال نمی‌کنند.

*دلیلش چیست؟

یکی از دلایل مهم این موضوع خداحافظی فرهاد مجیدی است و خیلی‌ها به خاطر او به استادیوم می‌آمدند. یکی دیگر از دلایل کم‌تماشاگر بودن تیم ما سرمای هواست و البته دلیل مهم دیگرش این است که خوب بازی نمی‌کنیم. من معتقدم کل فوتبال ایران ایراد دارد و این موضوع فقط به استقلال مربوط نمی‌شود. زمان بازی‌ها هم مناسب نیست، هرچند که برنامه‌ریزی برای سازمان لیگ هم سختی‌های خاص خودش را دارد. با این حال بهتر است بازی‌های پرسپولیس و استقلال در آخر هفته برگزار شود.

*قبول داری استقلال با این سبک بازی به مشکل می‌خورد؟

با این سبک بازی در آسیا به مشکل می‌خوریم. به نظر من تیم ما باید برای لیگ قهرمانان تقویت شود و یکی، دو بازیکن خوب خارجی بگیریم.

*قبول داری جای خالی مجتبی جباری تا الان پر نشده است؟

جباری بازیکن بسیار خوبی است که برای استقلال تأثیرگذار بود ولی به نظر من یک تیم نباید فقط به یک بازیکن متکی باشد. اگر مجتبی بود، خیلی خوب می‌شد ولی حالا که نیست، نباید غیبت او را بهانه کنیم. استقلال به اندازه کافی بازیکن خوب دارد که بتواند از لحاظ سبک بازی هوادارانش را راضی کند و همچنین جای خالی جباری پر شود. البته در مجموع باید بگویم که فوتبال ما خیلی عقب است. ما اینقدر عقب هستیم که دل‌مان به این خوش است که در جام‌جهانی‌ جلوی مسی بازی کنیم. واقعاً از فوتبال روز دنیا عقب هستیم.

*در مورد مشکلات مالی استقلال چه صحبتی داری؟

الان مشکلات طوری است که بازیکنان به هیچ عنوان نمی‌توانند روی پول باشگاه حساب باز کنند. واقعاً همه بازیکنان تحت فشار قرار دارند و این مشکلات همیشه برای استقلال و پرسپولیس وجود داشته است. به نظر من این مشکلات فقط در شرایطی حل می‌شود که استقلال و پرسپولیس به صورت خصوصی اداره شوند.

*فکر می‌کنی چرا امسال رقابت مدعیان قهرمانی فشرده است و از حالا نمی‌توان پیش‌بینی کرد که چه تیمی قهرمان می‌شود؟

دلیلش این است که در لیگ امسال یک تیم شاخص و پرقدرت نداشتیم. اگر یک تیم شاخص داشتیم، شک نکنید که آن تیم الان با اختلاف 10 امتیاز در صدر جدول بود. شما می‌بینید که هر چند هفته یک‌بار صدرنشین لیگ تغییر می‌کند. با این حال مطمئن باشید که استقلال در ادامه بازی‌های خوبی را انجام خواهد داد.

*راستی از اینکه در پست دفاع راست بازی نمی‌کنی، ناراضی نیستی؟

قرار است در ادامه بازی‌ها هم به عنوان دفاع راست بازی کنیم و همچنین در پست هافبک راست هم به میدان بروم. این موضوع حل شده است.

*فکر می‌کنی استقلال چند درصد شانس قهرمانی دارد؟

در نیم‌فصل دوم بازی‌های خانگی زیادی داریم و می‌توانیم از این امتیاز استفاده کنیم. البته این دلیل نمی‌شود که فقط به این موضوع دل خوش کنیم و منتظر شانس باشیم. در فوتبال یک روز بدشانس هستی و یک روز خوش‌شانس، بنابراین ما باید در نیم‌فصل دوم قوی باشیم و حرفه‌ای بازی کنیم.

*اصلی‌ترین رقیب استقلال چه تیمی است؟

من فکر می‌کنم تیم‌های بالای جدول همه شانس قهرمانی دارند ولی تراکتور، پرسپولیس و سپاهان را رقیبان اصلی استقلال می‌دانم.

*در مورد گروه ایران در جام‌جهانی‌ چه صحبتی داری، آیا واقعاً باید توقع داشت که تیم‌ملی صعود کند؟

من فکر می‌کنم حرف‌های آقای کروش که گفته صعود ایران مثل فیلم مأموریت غیرممکن است، درست بود. ما کار سختی داریم و شما می‌بینید که تیم‌هایی مثل کره و ژاپن چقدر بازی دوستانه انجام می‌دهند. سابقه حضور آنها در جام‌جهانی‌ بیشتر است و اتفاقاً به مراحل حذفی هم صعود کرده‌اند. به نظر من کار برعکس شده، عوض اینکه ما بازی‌های دوستانه انجام دهیم و تجربه خودمان را بالا ببریم، آنها این کار را انجام می‌دهند.

*با این شرایط تیم‌ملی فقط باید برای دیدن مسی به جام‌جهانی‌ برود و برگردد. درست است؟

شاید این‌طور باشد. ما حداقل باید از زمان باقیمانده استفاده کنیم تا آماده شویم. در مجموع باید بگویم که خیلی عقب هستیم و در جام‌جهانی‌ هم باید منتظر معجزه کروش باشیم. او در 3 بازی آخر مقدماتی جام‌جهانی‌ تیم را خیلی خوب جمع کرد و باید انتظار داشته باشیم که در جام‌جهانی‌ هم چنین کاری را انجام دهد. خیلی‌ها از قدرت آرژانتین حرف می‌زنند ولی باید بگویم که نیجریه و بوسنی هم فوق‌‌العاده هستند و ما بازی معمولی نداریم.

*راستی از توهین کاربران ایرانی به مسی تعجب نکردی؟

فکر می‌کنم آنهایی که توهین کردند، به اصطلاح هوادارنما بودند. ما ایرانی‌ها خیلی مواقع کارهایی می‌کنیم که جالب نیست و آن‌وقت از فرهنگ غنی خودمان حرف می‌زنیم.

+50
رأی دهید
-9

Knappenaal - زوریخ - سوئیس
دمت گرم به خاطر جمله اخرت.
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 10:00
sheys - توکیو - ژابن
چه خوب بازی کنید چه بد سرور لنگیأید …..۴۴۴۴۴۴۴۴۴۴۴۴۴۴۴۴۴۴۴۴۴
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 11:10
راهجو - فریدونکنار - ایران
چه تیم پی پایه و ریشه ای که تماشاگراش فقط دل به یه دوپینگی محبوب اعراب بستن!!!! نه تیم شیشششش تایی شون!!!
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 13:11
tony_3344 - بوخارست - رومانیا
اینجانب طرفدار استقلال نیستم( ولیکن اشخاصی‌ مثل حیدری‌ها با ادب هستند)واقعا دوست داشتنی هستند درمورد تیم ملی‌ و جمله اخرت جالب بود
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 14:51
کوین پارسی - تورنتو - کانادا
من که کارشناس فوتبال نیستم. ولی جهت اطلاع اوونائی که عقده ای نیستند، اوونائی که لااوبالی نیستند، اوونائی که برای گرفتن پناهندگی تحقیر و سرخورده نشدند،اوونائی که عیرت و تعصب دارند، اوونائی که خودشوون رو وطن پرست میدوونند و هر ایرانی خارج از کشور رو وطن فروش میدوونند، اوونائی که راحت در گونی زباله رو باز می کنند، اوونائی که فارسی رو خوب صحبت می کنند، اوونائی که تحمل حرف دیگران رو ندارند، اوونائی که مخالف رژیمند ولی خشتک خودشون رو برای فوتبال پرچم می کنند، به نظرات این بازیکن فوتبال توجه بفرمائید. ایشوون گفته: شاید این‌طور باشد. ما حداقل باید از زمان باقیمانده استفاده کنیم تا آماده شویم. در مجموع باید بگویم که خیلی عقب هستیم و در جام‌جهانی‌ هم باید منتظر معجزه کروش باشیم. او در 3 بازی آخر مقدماتی جام‌جهانی‌ تیم را خیلی خوب جمع کرد و باید انتظار داشته باشیم که در جام‌جهانی‌ هم چنین کاری را انجام دهد. خیلی‌ها از قدرت آرژانتین حرف می‌زنند ولی باید بگویم که نیجریه و بوسنی هم فوق‌‌العاده هستند و ما بازی معمولی نداریم.
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 14:18
کوین پارسی - تورنتو - کانادا
اما اگر آقایون از این حرف یک فوتبالیست خوشحال نیستند به این خبر توجه کنند. سرمربی تیم ملی آرژانتین در یک مصاحبه گفته که یکی از سخت ترین بازی های آرژانتین در مقابل تیم ایران بوده و تیم ایران شانس صعود به مرحله بعدی رو داره. تیم ایران شگفتی این دوره از بازی های خواهد بود. تیم ایران غیر قابل پیش بینی و کابووس همه تیم ها در این دوره از بازی های جام جهانی اشت. و دست آخر اینکه تیم ایران در یک هشتم نهائی حضور خواهد داشت. من فوتبالیست نیستم، از رژیم متنفرم، ولی از موفقیت هر ایرانی خوشحال می شم. امیدوارم که تیم ایران هم بازی های آبرومندانه ای داشته باشه.
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 14:18
janahi - دبی - امارات عربی
متآسفم برای بعضی ها که عقده و کینه استقلال در دل دارند . حالا هر بازیکنی که میخواهد باشد به نحوی او را زیر سئوال میبرند . .. استقلال تاج ایرانه و پایه و ریشه و افتحارش از پرسپولیس هم بالا تره و این برای تمام اهالی فوتبال مشخضه
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 04:04
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.