مدارس دولتی تهران به حوزه علمیه 'وابسته می‌شود'

اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران با "حوزه علمیه برادران استان تهران" تفاهم نامه‌ای را امضا کرده که بر اساس آن مدارس دولتی تحت پوشش این طرح به مدارس وابسته به حوزه علمیه تبدیل می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهران مجیدی نماینده ستاد همکاری حوزه علمیه و آموزش و پرورش با اعلام این خبر گفت: "مدارس دولتی به مدرسه وابسته به حوزه علمیه تبدیل می‌شوند و مدیریت حوزه با استقرار روحانی ثابت در این مدارس مدیریت تربیتی مدارس را بر عهده خواهد داشت، محتوای برنامه‌ها طبق شیوه‌نامه فرهنگی و تربیتی تایید شده کارگروه و توسط مدیر مدرسه اجرا خواهد شد."

آقای مجیدی گفته براساس ظرفیت تعیین شده از سوی مدیریت حوزه، هر ساله مدارسی به این طرح افزوده می‌شوند.

نماینده ستاد همکاری حوزه علمیه و آموزش و پرورش همچنین عنوان کرد که این حرکت "در چارچوب احکام دینی و مقررات نظام جمهوری اسلامی در راستای اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش با محوریت و نشر اندیشه تبعیت از ولایت فقیه، رعایت شئون و نهادینه سازی و ضابطه‌مند کردن تمام فعالیت‌ها از جمله سیاست‌های مدنظر است."

این نخستین بار نیست که بحث واگذاری برخی از مدارس به حوزه علمیه مطرح می‌شود. پنج سال پیش نیز در وزارت آموزش و پرورش ستادی به نام "ستاد همکاری های وزارت آموزش و پرورش و حوزه علمیه" ایجاد شد و این ستاد طرح استقرار دائمی روحانیون در مدارس را تهیه کرد. پس از آن نیز طرح واگذاری مدارس به حوزه علمیه مطرح شد.

هدف از استقرار روحانی درمدارس "پاسخگویی به نیازهای فرهنگی دانش آموزان" عنوان شد و قرار بود در مرحله اول روحانیون در مدارس شبانه روزی، استعدادهای درخشان، استثنایی و مراکز تربیت معلم مستقر شوند.

در همان زمان اعلام شد که مدیریت ۴۲۰۰ مدرسه در سه مقطع ابتدایی، راهنمایی و متوسطه به حوزه علمیه واگذار شده و سایت رسمی وزارت آموزش و پرورش تایید کرد واگذاری مدیریت تعدادی از مدارس کشور انجام شده و مجوز آن زیر نظر حوزه علمیه قم صادر شده است.

+21
رأی دهید
-89

سلطنت طلب - ابوظبی - امارات متحده عربی
قراره کشور یک دست بشه از دم همه اخوند بشن . یه روز خواهد رسید که بچه تو شکم مادر هم به حوزه ربط داره و در شکم مادر در حال تحصیل علوم اخوندیزم هست . خدا اخر و عاقبت این ملت رو به خیر کنه
دوشنبه 25 آذر 1392 - 21:51
شیعه ولایتمدار - مونیخ - آلمان
احمقانس
دوشنبه 25 آذر 1392 - 22:15
سرسره - اهواز - ایران
خدایا کی مارو از دست این نجسها نجات میدی به زور می خوان بچه هارو با فرهنگ اخوندهای کثیف بار بیارن
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 00:12
amir-amir - تورنتو - كانادا
یک انقلاب شیطانى دیگر٫ خداوند به فریاد دانش آموزان برسد
دوشنبه 25 آذر 1392 - 23:37
agha-javad - تهران - ایران
دیگه، چی‌ می‌شه نسل آینده، همه دزد!!!
دوشنبه 25 آذر 1392 - 23:50
azadi-iran - وین - لااتریش
اگر این رژیم اسلامی طالبانی چند سال آینده هنوز در قدرت باشد.حال که به مهد کودک مهد طلبه و به مدرسه حوزه طلبه گفته خواهد شد در آینده نه چندان دور مغازه ها و کوچه و خیابانها زنانه ومردانه خواهد شد شاید کسانی مسخره کنند ولی واقیعتی است غیر قابل انکار است. البته عوام مردم ایران پذیرای این طور سیستم حکومتی هسنتد. 30 سال پیش پیکان 17.000تومان بود ولی الان با آن می توان 2 کیلو گوجه فرنگی خرید. و مثال های بسیار زیاد بیشمار.
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 00:06
senator x - تهران - ایران
خدارا شکر که من بچه مدرسه ئی ندارم. خدارحم کنه بخانواده هائیکه بجه مدرسه رو دارند.از من بشمانصیحت,بچه ات بیسواد بشه خیلی خیلی بهتراز اینه که بچه معصومت را دست این آخوند بیشرف بدی که (نیاز فرهنگی!!!!!)اش رابرطرف کنه.آهای پدر و مادر بفکر آبروی و حثیت خود و فزندانتان باشید.بی ناموسی بیخ گوشتان لانه کرده.
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 03:16
garmsari - یورک - بریتانیا
یک مشت منحرف جنسى وبچه باز را مى خواهند مدیر تربیتى مدارس بکنند،
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 04:16
omidvaran - نورکل - امریکا
اقای دولت باج دادن به حوضچه قم کافیست - اینا اگه غیرت داشتن زمانی که احمدی ابله مملکت رو داشت بفلاکت میبرد وسیاه ترین برنامه ها رو برای مردم اجرا کرد صداشون درحمایت از مردم درمیامد ویک اعتراض ساده میکردن - این چه فکر نسنجیده ایست که مدارس وابسته به حوضچه اونا بشه ؟ این برادران منحوس از امور تربیتی وروان شناختی کودکان چه چیزی میدانند ؟ نکنه میخاین مدارسو به مکتب خونه تبدیل کننین یا مثل اوچیزی که تو پاکسان هست و طالبان بچه هارو برای شهادت تربیت میکنن ؟ یک لحظه فکر کنید که قرن21 است وبچه های این مملکت حق زندگی وبالندگی دارن - این فکر متحجر از مغز پوسیده کدوم ابلهی ترشح کرده که تمام فضا رو نجس کرده
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 06:45
compatriot - تورنتو - کانادا
باویلا! اونوقت دیگه میشیم یه ملت ۱۰۰ در ۱۰۰ دزد و هدیه پذیر، بو گندو، فسیل و کپکزده!
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 07:24
potatis - مالمو - سوئد
ملتی که انقدر شعور ندارند به خبر به این مهمی مثبت بدند لایق همین آخوند هان.
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 22:40
azadeh11 - آمستردام - هلند
پتتیس - مالمو - سوئد. من هم نمیدونم چرا منفی‌ میدان. این خبر مهمی‌ هست. حالا شاهد این بچه بازها در مدارس ایران میشیم. خدا به بچهایمان رحم کنه. تو مدرسه این آخوندها با دختر ۹ ساله و پسر‌های زیبا روا چه کارها که نکنان.
‌پنجشنبه 28 آذر 1392 - 20:02
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.