کی‌روش: صعود ایران به مرحله دو جام جهانی 'ماموریت غیر ممکن' است

تیم ملی ایران به گفته آقای کی‌روش قرار است پیش از اعزام به برزیل، دو مرحله اردوی آماده سازی در آفریقا و اروپا داشته باشدسرمربی تیم ملی ایران معتقد است که صعود ایران به مرحله دوم جام جهانی برزیل درست مثل فیلم " ماموریت غیر ممکن" است.

کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی ایران که برای حضور در مراسم قرعه کشی جام جهانی به برزیل سفر کرده بود، پس از بازگشت از برزیل درباره هم گروهی با آرژانتین، نیجریه و بوسنی و هرزگوین گفت: "با تیم‌هایی از سه قاره همگروه شدیم. این سه تیم، سه سطح مختلف و سه مکتب متفاوت دارند. یکی از آفریقا، یکی آمریکای جنوبی و یکی هم از اروپا. البته اگر بخواهیم از لحاظ تکنیکی صحبت کنیم، باید بگویم گروه بسیار سختی است. می‌شود کار ما را به فیلم "ماموریت غیرممکن" تشبیه کرد اما اگر با گروه‌های دیگر مقایسه کنیم می‌بینیم در گروه‌های دیگر هم این شرایط وجود دارد."

در همین حال برای سرمربی تیم ملی ایران همگروهی با این سه تیم "هدیه" و "پاداش" دانسته، او در این رابطه توضیح داده است: "چون هدف ما حضور در جام‌جهانی بود و این رویایی است که به آن رسیده‌ایم. هدف حضور در کنار بهترین‌های دنیا بود. حالا زمانی است که باید از بازی در کنار بهترین‌ها لذت ببریم."

کی روش با تاکید بر اینکه همه "خانواده فوتبال" باید در این زمان باقیمانده متحد باشند، گفت: "از ماه ژوئن تا حالا را از دست دادیم و حالا نیز در حال از دست دادن فرصت ها هستیم. ما شش ماه دیگر پیش رو داریم و باید در این مدت باهوش باشیم و به سختی کار کنیم تا زمان از دست رفته را جبران کنیم."

کارلوس کی روش برنامه آماده سازی تیم ملی ایران برای حضور در جام جهانی برزیل را به دو مرحله تقسیم کرده است، او در این‌باره گفته است: "تیم ملی فروردین ۹۳ و در پایان لیگ برتر سیزدهم نخستین اردوی آماده سازی خود را در آفریقای‌جنوبی برپا خواهد کرد. هدف‌مان این است که در این اردو بازیکنان داخلی را در اختیار داشته باشیم. نام این اردو اردوی توسعه و پیشرفت است. در آنجا با باشگاه‌هایی از آفریقا بازی خواهیم کرد."

گفته می‌شود با توجه به توافق تیم ملی کویت برای برگزاری زودتر از موعد، ایران در روز فیفا و پیش از برگزاری اردوی آفریقای جنوبی با یک تیم آفریقایی بازی خواهد کرد.

به گفته سرمربی تیم‌ملی ایران مرحله دوم آماده‌سازی تیم ملی قرار است در اروپا انجام شود، کارلوس کی‌روش درباره اردوی آماده سازی اروپا گفت: "پس از بازگشت از اردوی آفریقا و چند روز استراحت در ایران، به اروپا می‌رویم و در آنجا سه یا چهار بازی دوستانه خواهیم داشت. دوباره به تهران بازخواهیم گشت و تلاش داریم با یک تیم آفریقایی در تهران بازی کنیم؛ دیداری که بازی خداحافظی تیم ملی با هوادارانش خواهد بود. پس از این بازی به برزیل سفر خواهیم کرد تا اردوی نهایی‌مان را برگزار کنیم."

سرمربی سابق تیم ملی پرتغال در توضیح اینکه تیم ملی ایران در اروپا با چه تیم‌هایی بازی خواهد کرد گفته است: "در اروپا سعی می‌کنیم چهار بازی داشته باشیم: سه بازی با تیم‌های اروپایی که سبک بازیشان با آمریکای جنوبی، اروپای شرقی و تیم‌های آفریقایی نزدیک باشد. سعی می‌کنیم در اروپا بازی‌های دوستانه‌ای داشته باشیم که با ردیف بازی‌هایمان در جام‌جهانی برابری کند. اول با یک تیم افریقایی، دوم با یک تیم آمریکای جنوبی و سوم با یک تیم اروپایی."

تیم ملی ایران به گفته آقای کی‌روش قرار است روز دوم ژوئن، به برزیل برود.

+62
رأی دهید
-10

کوین پارسی - تورنتو - کانادا
بهترین های فوتبال سه قاره هم از بازی با تیم فوتبال ایران لذت میبرند. بهتر که تیم ایران زنگ تفریح تیم های دیگه باشه تا اینکه یکی مثل علم الهدی صعود یا قهرمانی تیم رو به پای علی چلاق بنویسه. مطمئنم ملی پوشها هم چیزی بیشتر از صعود به جام جهانی نمیخوان.
دوشنبه 25 آذر 1392 - 05:05
آزاد10 - آلمان - المان
این کی روش هم واقعا حرفه ایه. با این حرفها فشار روانی رو از رو بازیکنان بر میداره. اگر تیم رو به مرحله دوم ببره من تعجب نخواهم کرد.
دوشنبه 25 آذر 1392 - 11:15
آزاد10 - آلمان - المان
کوبن پارسی تیم ایران هیچوقت زنگ تفریح هیچ تیمی نبوده حتی تیمهایی مثل آلمان و مکزیک و برزیل. متاسفم برات که مثل یک عقده ای آرزوی شکست تیم رو میخوری که مثلا رژیم خوشحال نشه.
دوشنبه 25 آذر 1392 - 11:14
Behdin - آمستردام - هلند
قدیمی‌تر‌ها میدونند که ترجمه این سریال ماموریت غیرممکن بالاتر از خطر بود. خداد عزیزی خوب گفته، تیم ما صعود میکنه به شرطی که هر ۴ تا تیم صعود کنند
دوشنبه 25 آذر 1392 - 11:23
zagheneshin - ایژوسک - روسیه
کوین پارسی واست متاسفم
دوشنبه 25 آذر 1392 - 12:01
tony_3344 - بوخارست - رومانیا
زاغنشین - ایژوسک - روسیه- درود بر شما و وطن دوستان .آیا ایران پیشرفت داشته باشد ایرانی‌ وطن دوست بایستی خوش‌حال شود .یا نشانگر آن باشد که( ضد ایرانی‌ و دشمنی با ایرانیها دارند) نظرات با شماها
دوشنبه 25 آذر 1392 - 13:38
eshgeman iran - ایران - ایران
بعضی ها دوست دارند نام ایران را با خفت وخواری ببرند یا اینکه خودشون چون هیچ تخصصی ندارند واینکه درجامعه حذف شده اندفقط دنبال بدوبیراه گفتن وآیه یأس خواندن هستند. اولا ایرانیان انسانهای باغیرت ودارای انگیزه هستندواگر بخواهند حقا می توانند همچنانکه تاالآن انجام داده اند.فقط داشتن انگیزه وغیرت وتعصب ایرانی بودن است. ثانیا بعضی هاآنقدر لاابالی هستند مثل - کوین پارسی - تورنتو - کانادا- دوست دارد عقده اش را به هرطریقی خالی کند چاره ای هم ندارد چون ایشان اصلا ایرانی نیستند. ضمنا بازستی ازبهترین بازیکنان درلیگ باشگاهی مثل سپاهان ، تراکتور، فولاد و.. ازبازیکنان این تیمها استفاده شود نه ازیک مشت اکسانی که اسمشان ایرانی است ولی حتی بلدنیستندفارسی صحبت کنندوهی به آنها می نازند. مسئولین ورزشی باد به بازیکنان ایرانی اصیل کشوربهابدهند نه کسی که فقط نام ایران راشنیده ولی رفتاروکردارش بااین مرزو بوم اززمین تاآسمان فرق می کند. به امیدروزی که فهم ها وعقل ها دوباره بکارافتد واز بکارگرفتن تخم وتره های فرنگی اجتناب شود. زنده بادایران زنده باد ورزشکاران اصیل ایرانی
دوشنبه 25 آذر 1392 - 14:37
RAZMANDE - بروکسل - بلزیک
کوئین پارسی‌ نمیدونم شما ایرانی‌ یا نه ولی‌‌ای کاش یه کم شعور داشتی .
دوشنبه 25 آذر 1392 - 16:05
کوین پارسی - تورنتو - کانادا
آزاد10 - آلمان - المان: دوست عزیز من هیچ وقت از پیروزی تیم ملی ایران ناراحت نمی شم. شما بهتر بود توجه بیشتری به کامنت من می کردید. متاسفم میبینم که صفت خودت رو که توی طرز نوشتنت کاملا مشخصه به من نسبت دادی. ترجیح میدم اونچه لایق هستی رو اینجا ننویسم. (جیره بگیر). zagheneshin - ایژوسک - روسیه: دوست عزیز برای خودت متاسف باش. جواب شما رو هم بالا نوشتم. اول به حرف کمی توجه کن بعد دهنت رو باز کن.
دوشنبه 25 آذر 1392 - 16:56
siliconvalley - مالمو - سوئد
الان سریع بدوید بیاید به کی روش فحش بدید ! برید تو صفحه فیس‌بوک بکشیدش به فحش ! بدویید تا دیر نشده! دوباره حماسه خلق کنید!‌ ای ملت همیشه صحنه دار زود باشید صفحه فیسبوک کی روش رو پیدا کنید فحش بدید الان از ایرانیا اندازه مورچه آبرو مونده اون یه ذره رو هم ببرید خیال همه راحت شه!
دوشنبه 25 آذر 1392 - 18:00
کوین پارسی - تورنتو - کانادا
eshgeman iran - ایران - ایران: وقعا برات متاسفم که اوون چه لیاقت خودت هست رو به من نسبت میدی. من ایرانی هستم و اگر نبودم اخبار ایران رو دنبال نمی کردم. از کجات فهمیدی من فارسی بلد نیستم. از طرز نوشتن و حرف زدنت معلومه از همون قماشی که خودت توضیح دادی. غیرت و تعصب. حتما تو هم زیاد داری. من عقده چی رو دارم ... من نظر خودم رو نوشتم. به فوتبال ایران هم اصلا علاقه ای ندارم. تو عقده های ناگشاده داری و عمری تحقیر شدی که اینجور واسه فوتبال بردی سر نیزه. دلت به تیم فوتبال خوش باشه تا اموراتت بگذره. غیرتی هاش همه رفتن سینه خاک.
دوشنبه 25 آذر 1392 - 23:35
Afshin London - لندن - انگلستان
اینجور که از کامنتها معلومه کارلوس کی روش بیشتر از ما به فکر فوتبال ایرانه !!
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 03:56
aram.01 - کردستان - ایران
تیم ایران احتمال داره صعود کنه به شرطی که با عقل بازی بکنند نه اینکه زیر پیراهن یاابولفضل بنویسن که موقع گل نزده شون جلوی دوربین نشونش بدن...
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 18:54
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.