ملی‌پوش سابق تکواندوی زنان ایران در تیم ملی بلژیک

تقاطع: عضو پیشین تیم ملی تکواندوی زنان ایران پس از عزیمت به بلژیک، در قالب تیم ملی این کشور با ورزشکار اسراییلی مبارزه کرد.

وب‌سایت “خبرآنلاین” روز شنبه (۱۶ آذر-۷ دسامبر) گزارش داد که “راحله آسمانی”، ملی‌پوش پیشین وزن ۶۲ کیلوگرم تیم ملی تکواندوی ایران «حدود هشت ماه است که بی‌ سروصدا در قالب تیم ملی بلژیک در مسابقات شرکت می‌کند» و در این مدت توانسته سه مدال طلا و یک برنز برای این کشور کسب کند.

این گزارش اضافه کرده که خانم آسمانی در این مدت «بدون پوشش اسلامی» برای تیم ملی بلژیک به میدان رفته و در یکی از چهار تورنمنتی که با تابعیت جدیدش شرکت کرده با ورزشکاری از اسراییل نیز مبارزه کرده و او را شکست داده است.

این گزارش با استناد به شنیده‌ها افزوده که فدراسیون تکواندوی ایران «رنکینگ راحله آسمانی در لیست المپیکی‌ها و جهانی را که به واسطه حضور در تیم ایران به دست آمده بود»، در اختیار بلژیک قرار نداده است و از این رو، ملی‌پوش سابق ایران نمی‌تواند در تورنمنت منچستر که دو هفته دیگر برگزار می‌شود، برای تیم ملی بلژیک به میدان برود.

راحله آسمانی نخستین زن ایرانی است که موفق شد به فینال بازی‌های آسیایی راه یابد. او در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۰ گوانگجو در کشور چین پس از کسب سه پیروزی، در بازی نهایی به تکواندوکاری از کره جنوبی باخت و به مدال نقره وزن منفی ۶۲ کیلوگرم دست یافت.

کسب مدال طلای تورنمنت بین‌المللی منچستر انگلیس در سال ۲۰۱۰ و مدال طلای مسابقات بین‌المللی “جام فجر” در سال ۸۹ از دیگر افتخارات خانم آسمانی در تیم ملی تکواندوی ایران محسوب می‌شود.

وی هم‌چنین در قالب تیم ملی بلژیک در سال ۲۰۱۳ به مدال طلای مسابقات آزاد هلند، آلمان و تاپیا و مدال برنز مسابقات آزاد بلژیک دست یافته است.

گفتنی است ورزشکاران ایرانی به دلیل دشمنی جمهوری اسلامی با اسراییل اجاره رویارویی با نمایندگان این کشور را ندارند.

شهریور ماه سال ۱۳۸۹ خبرهای ضد و نقیضی مطرح شد مبنی بر اینکه علی سعیدلو، رییس وقت سازمان تربیت بدنی با ارسال نامه‌ای به رهبر جمهوری اسلامی از وی خواسته تا در خصوص مواجهه ورزشکاران ایران و اسراییل «تعیین تکلیف کند».

آخرین رویارویی ورزشکاران دو کشور به سال ۱۹۸۳ بازمی گردد که “بیژن سیف‌خانی” کشتی گیر فرنگی‌کار وزن ۷۴ کیلوگرم در مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان در شهر کیف اوکراین مقابل “رابینسون کوناشویلی” اسراییلی قرار گرفت و به پیروزی رسید.

بلافاصله بعد از اعلام این پیروزی، علی‌اکبر ولایتی، وزیر خارجه وقت جمهوری اسلامی دستور داد که کاروان کشتی ایران هرچه زود‌تر به کشور بازگردد.

در زیر تصاویری از راحله آسمانی در لباس هر دو تیم ایران و بلژیک را ببینید.

+303
رأی دهید
-24

harfe hesab - آنتورپن - بلژیک
کار خوبی کردش. هر که با هدف درست از ایران مهاجرت کرده موفق میشه.
یکشنبه 24 آذر 1392 - 21:20
تورج - لندن - انگلیس
آفرین به این دختر کار بسیار عاقلانه ای کرد.
یکشنبه 24 آذر 1392 - 21:25
مدافع حق - مادرید - اسپانیا
عاقبتش بخیر شد
یکشنبه 24 آذر 1392 - 23:49
Hamid411 - لس آنجلس - آمریکا
نوش جونش!!. أصلا اسلام رو چه به مدال؟! همون زنگوله شتر بسه. لیاقت اینها بیشتر از همون زنگوله شتر نیست!. واقعاً طرز فکر این آشغالا رو باید بدن روانشناسان آنالیز کنن، میخوان اسرائیل رو از صحنه روزگار محو کنن، ولی نمیخوان تو میدان ورزش پوزش رو بزنن!! حتما میترسن اگر یه دفه بهشون ببازن بیضه اسلام به خطر میوفته و آبروی مسلمین و مسلمات میره!!. یعنی یه طویله بسازن از تهران تا مشهد و این جماعت رو توش بندازن (أعم از آخوند، مقلد مرجع تقلید، ولایتمدار و غیره!!) سرشون از مشهد میزنه بیرون دمشون از تهرون!!
یکشنبه 24 آذر 1392 - 23:12
razmandeh - استکهلم - سوئد
آفرین کار خوبی کرده وقتی توی کشور خودش کسی‌ براش تره هم خورد نمیکنه باید بره و در جایی که برایش ارزش قائل میشوند کار کند دمت گرم تا بسوزد آنجا کسانی‌ که نمیتونند ببینند
یکشنبه 24 آذر 1392 - 21:57
Boogie Nights - لندن - انگلیس
دمش گرم.که حجاب نکبت (یوغ بردگی ) رو دور انداخت و رفت بلژیک حالا با آزادی و افتخار و درآمد مکفی آزاد زندگی میکنه و ورزشش رو هم ادامه میده.میموند ایران با اون حجاب احمقانه میرفت مسابقه میداد که خودش و بقیه ایران رو مزحکه بقیه دنیا کنه؟ و به زور بخاطر طرفداری یک مشت احمق از بوگندوهای فلسطین با اسراییل مسابقه نده و یه آبروریزی دیگه بیاره برای ایران؟ منکه خوشحالم این دخترهای خیره سر فوتبال و ..که با حجاب مسابقه میخوان بدن رو محروم و حذف میکنن.با اون حجاب نکبت آبروی ایرانیا رو میبرن چون دنیا فکر میکنن حجابشون اختیاری و از عقب موندگیشونه.
دوشنبه 25 آذر 1392 - 01:55
سلطنت طلب - ابوظبی - امارات متحده عربی
کار بسیار خوبی کرده بزرکترین خوبیش اینه که برای برجم ننکین اخوندا تلاش نکرده
دوشنبه 25 آذر 1392 - 05:56
aram.01 - کردستان - ایران
چی شد بالاخره علت این تصمیمش چی بود؟
دوشنبه 25 آذر 1392 - 08:22
Hojati 47 - استکهلم‌-سوئد - استکهلم‌-سوئد
وقتی‌ با این همه زحمت به اینجا رسیده و مقام برای کشور آورده واگن حیفه که کشور ثالث استفادش رو ببره اما از طرف دیگر وقتی‌ امکانات بهش نمیدن و باید با روسری مبارزه کنه یا با تیم اسرائیل مبارزه نکنه بهتر از این نمی‌تونه انجام بده
دوشنبه 25 آذر 1392 - 08:48
آزاده هبوط - ملبورن - استرالیا
کار عاقلانه و بسیار پسندیده . آفرین که از مملکت بی در و پیکر رفتی . وگرنه باید مثل فاطمه کماندو تو نماز خونه بخوابی و هر لحظه جواب پس بدی
دوشنبه 25 آذر 1392 - 09:46
سبز کم رنگ - آمریکا - آمریکا
خوشبخت شد. تیری به چشم آخوندا
دوشنبه 25 آذر 1392 - 10:16
shady_sho - تهران - ایران
آفرین منم بودم همین کاررو میکردم به امید قهرمانیت در المپیک و جهان خواهر عزیز
دوشنبه 25 آذر 1392 - 10:44
eshgeman iran - ایران - ایران
خاک عالم بسرت با اون ریخت وقیافه زشتت. همون بهتر که مثل اون هنرپیشه ایرانی که درد لخت شدن و دردزقص عربی داشت بری تو هم رقص عربی یادبگیری. زنده بادایران زنده باد مردم با فرهنگ ومتعصب ئغیرت مدارایران
دوشنبه 25 آذر 1392 - 12:40
Knappenaal - زوریخ - سوئیس
آرزوی موفقیت تو مراحل بعدی زندگیت.
دوشنبه 25 آذر 1392 - 14:17
time-to-say-goodbye - تورنتو - کانادا
آفرین، جونتو بر داشتی‌ و رفتی‌، حتما در بلژیک ۱۰۰ برابر موفقتر از ایران خواهی‌ بود
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 05:56
*پسر شجاع* - تهران - ایران
حکومت آخوند همه رو عقده ای کرده !..خیلیها که میگن خوب کاری کرده واقعا از ته دل راضی نیستن ولی آب که از سر گذشت چه یک وجب چه صد وجب..همه ثروت این کشور که داره غارت میشه اینم روش..دلارها رو عربها و آخوندا ببرن استعداهای ایران رو هم غربیها!..با این وضع همون بهتر که اصلا ایرانی،وجود نداشته باشه قسمتی ملحق بشه به ترکیه و آذربایجان قسمتی هم به عربها و بقیه هم مستعمره آمریکا و اروپا بشه..اینطوری دیگه چیری نیست که بخوای بخاطرش اعصابتو خراب کنی!
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 11:07
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.