مردی در هرات بینی و لب همسرش را برید

مسئولان در ولایت هرات در غرب افغانستان گفته‌اند که یک مرد بینی و لب همسرش را با چاقو بریده است.

سمیع وفا سخنگوی والی هرات به بی‌بی‌سی گفت این حادثه در نزدیکی ولسوالی انجیل از ولسوالی های مرکزی هرات رویداده است.

پلیس می‌گوید این زن ستاره نام دارد و ۳۰ ساله است به گفته پلیس ستاره به بیمارستان منتقل شده و تحت درمان است.

آقای وفا گفت که شوهر خانم ستاره از همسرش خواسته بود که زیورآلات خود را در اختیار وی قرار دهد اما وقتی ستاره حاضر به این کار نشده همسرش ابتدا او را لت و کوب کرده و سپس بینی و لب او را با چاقو بریده است.

سخنگوی والی هرات همچنین گفت: "طبق گزارش های مقدماتی، چند چاقو به سر ستاره نیز خورده است. شوهر خانم ستاره معتاد مواد مخدر است و تصمیم داشته برای تهیه مواد مخدر زیورآلات همسرش را بفروشد."

این زوج ۳ فرزند دارند و بستگان ستاره گفته اند که پیش از این نیز او با شوهرش مشاجرات لفظی داشتند. دلیل این دعوای خانوادگی آنگونه که بستگان ستاره می‌گویند، تلاش او به منظور ترک اعتیاد همسرش بوده.

تصاویری که از این خانم در شبکه های اجتماعی منتشر شده، دلخراش است.شوهر خانم ستاره، فراری است اما پلیس هرات گفته که تلاش برای یافتن و بازداشت او آغاز شده است.

این سومین رویداد خشونت علیه زنان است که در ۴۸ ساعت گذشته در افغانستان ثبت شده است.

میزان خشونت های خانوادگی به ویژه خشونت علیه زنان در افغانستان بسیار بالاست.

سازمان های مدافع حقوق زنان در افغانستان در گزارشهایی که اخیرا منتشر کرده گفته اند که ثبت موارد خشونت علیه زنان در یک سال گذشته، بین 25 تا 28 درصد افزایش یافته است.

مسئولان در ولایت هرات می گویند که به نظر نمی رسد خشونت علیه زنان در این ولایت بیشتر از دیگر مناطق افغانستان باشد. اما به گفته این مسئولان به دلیل این که در هرات موارد خشونت علیه زنان بیشتر به ثبت می رسد، هرات در صدر ولایت هایی قرار گرفته است که میزان بالای خشونت علیه زنان در آن گزارش شده است.

در حالی که ممکن است، در مناطق دیگر نیز میزان خشونت علیه زنان بالا باشد اما در مراجع رسمی حقوقی و قضایی، پلیس و دفاتر حقوق بشر، ثبت نشوند و کسی از خشونت اعمال شده، مطلع نشود.

همایش اعتراضی در هرات در پی بریده شدن بینی و لب یک زن توسط شوهرش

به دنبال بریده شدن بینی و لب یک زن توسط شوهرش در هرات،صدها تن در همایشیدر میدان مرکزی این شهر، خواستار برخورد جدی با عاملان این گونه خشونت‌ها شده‌اند. خلیل پارسا از برگزارکنندگان همایش روز شنبه (۲۳ قوس/آذر) در هرات گفت کسانی که در این همایش شرکت کرده‎اند، از جامعه می‎خواهند که نسبت به خشونت با زنان حساسیت بیشتری داشته باشد. ستاره زن سی ساله‎ای است که در شهرک انجیل هرات زندگی می‎کند و دیروز وقتی که در برابر تقاضای شوهر معتادش برای فروش زیورآلات خود مخالفت کرد، با خشونت او مواجه شد.

+80
رأی دهید
-32

a.ahooraei - کلن - آلمان
بابا این بی شرفهای وحشی را ببرید شبانه بریزید توی دریا. ایکاش یه مرد با جرأت و جربزه روی قدرت میومد و ترتیب اینارو میداد.
یکشنبه 24 آذر 1392 - 13:32
zavareh - رودسر - ایران
اسلام ناب محمدی ِ امام زمانی‌
یکشنبه 24 آذر 1392 - 13:53
فاطی قاطی - موگادیشو - سومالی
مردی نه باید مینوشتین حیوانی، چون کسی که خودشو مرد حساب میکنه مردانگیش اجازه چنین کاری رو نمیده، حیف که این جور موجوداتی رو مرد حساب کرد، شما با این کارتون به مرد بی احترامی کردین.
یکشنبه 24 آذر 1392 - 14:14
perser68 - فلوریدا - امریکا
زن وقتی‌ تو جامعه جهان سومی‌ بر خلاف جامعه غربی جایی‌ برای پناه بردن و گفتن مشکلاتش نداشته باشه،یا کشته میشه از طرف مرد سالاری و یا خودش می‌کشه!
یکشنبه 24 آذر 1392 - 15:45
azadi-iran - وین - لااتریش
متاسفانه از رژیم های اسلامی دیکتاتوری انتظار دیگه نمی توان داشت. چون اصول این رژیم های دینی پایین نگه داشتن آگاهی مردم بخصوص زنان و دادن قدرت بی نهایت به مردان که همان نهادینه شدن جامعه مرد سالاری !.
یکشنبه 24 آذر 1392 - 16:03
tony_3344 - بوخارست - رومانیا
فاطی قاطی - موگادیشو - سومالی- موافقم با شما .آمریکائی‌ها سالهای سال است در افغانستان مستقر شده‌اند که دمکراسی را به افغانها بیاموزند (ولی‌ بر عکس)می‌شنویم چه اتفاق‌های هولناکی روخ میدهد چرا .تردیدی نیست که هر انسانی از این بیرحم‌ها نفرت دارند
یکشنبه 24 آذر 1392 - 16:51
عقاب سرخ - پرسپولیس - پرشیا
توی افغانستان که بیشترین تریاک جهان در آنت و تولید می‌شه کسی‌ نباید لنگ مواد باشه که برای رفع خماری جنایتی چندش آوار و وحشتناک انجام بده.تن‌ آدم لرزش میگیره آخه قساوت قلب تا کجا. لب و بینی‌ همسر خودش را بریده حتی راحت تر از پوست کندن یک پرتغال
یکشنبه 24 آذر 1392 - 17:08
بی غم - تهران - ایران
واقعا جای تاسف داره!!!به نظر من بهترین راه مبارزه با این افکار پوسیده گسترش مدارس و اینترنت در نقاط مختلف کشور افغانستان است. چون تا زمانی که فقر توی یک کشور ریشه دوانده باشه این جور خشونت ها هم در کنار اون همیشه وجود داره وزنان هیچوقت نمی تونن به حق واقعی خودشون برسن. اگه یه جامعه فقیر از نظر طرز فکر عقب افتاده باشه اون وقت هست که خشونت و بنیادگرایی اسلامی می تونه توی اون جامعه جولان بده. یکی از دلایلی که طالبان با گسترش مدارس بویژه برای دخترها در افغانستان مخالف هستن هم به خاطر همین موضوعه. در کنار گسترش مدارس به سبک نوین باید مدارس مذهبی که طالبان از اونها برای تبلیغ افکار خودشون در جامعه استفاده می کنن هم برچیده بشه. همونطور که طالبان با حکومت بر افکار مردم دارن اهداف خودشون رو پیش می برن دولت هم باید همچین رویکردی رو داشته باشه وگرنه همچین جامعه ای هیچ وقت اصلاح پذیر نیست. جامعه افغانستان به امثال رضا شاه نیاز داره نه افراد وابسته ای مثل حامد کرزای.
یکشنبه 24 آذر 1392 - 18:09
کبالت3 - کرج - ایران
دو نکته مثبت اینکه حق اجتماع و اعتراض دارن و اینکه مردان هم در اعتراض شرکت کردن تو این موارد حداقل از ما جلوترن کبلائی.
یکشنبه 24 آذر 1392 - 18:42
واقع بین ایرانی - هامبورگ - المان
یک طبقه یا یک قومی در افغانستان هستند که نسبت به زن و بچه و افراد فامیل بسیار بی رحم هستند . این ماحرای بی رحمی این افعانیها را من شخصا شاهد بودم. فردی که ادعا میکرد ژنرال ارتش در افغانستان بوده و همراه با 9 فرزند و زن و مادر پناهنده المان شده بود . ضمن دریافت کمک های معمول پناهندگی که رقم چندانی نیست ولی برای 9 نفر ارزنده و زیاد است این مردک پول پناهندگی را از طریق صراف به افغانستان حواله میکرد او همین چندر غاز پول گدائیرا از زن وبچه دریغ میکرد و با خرید یک کیسه ارد و عفته ای چند عدد مرغ این 9 نفر را نگاه میداشت . بسیار پدر بی رحم و بی شرفی بود.
یکشنبه 24 آذر 1392 - 19:34
garmsari - یورک - بریتانیا
اینها دیگر چه ملتى هستند،
یکشنبه 24 آذر 1392 - 23:35
farzad H - کپنهاگ - دانمارک
واقع بین ایرانی‌- هامبورگ- آلمان- دوست عزیز خساست و گدا گشنگی ربطی‌ به طبقه و یا قوم نداره ،،این تو ذات بعضی‌ آدما هست ،،چند سطر بالا رو اگه بخونی نوشته مرد صاحبخانه خودشو به مریضی میزد زمانی‌ که مهمان میومد ،،و حتا مهریه همسرش که ‌یک سکه بود رو هم نمیداد ، پس این ربطی‌ به قومیت نداره، اون آقا هم جنسی‌ از همین قماش
یکشنبه 24 آذر 1392 - 21:13
دوستدار - استهکلم - سوئد
این گونه انسانهای جنایتکار در افغانستان پیدا میشوند , اکثر مردم دنیا فکر میکنند که افغانیها عقب مانده ترین انسانهای این کره خاکی هستند. البته میبایست جامعه افغانستان از این نوع جنایتکاران قبول نمیکردن که چنین اعمال زشت و جنایتکارانه را در افغانستان انجام دهند. انطور که در خبرها میشنویم دادگاه افغانستان همچنان قدرتی ندارد که جنایتکاران و زن کشان را محکوم و مجازات کنند. واقعا متاسفم برای ملت افغانستان که درعقب ماندگی و اسلام زدگی همچنان گرفتار هستند.
یکشنبه 24 آذر 1392 - 20:57
سيروس كمال - دبى - امارات
a.ahooraei - کلن - آلمان . دوست من اینطورى که اینها دریا را هم کثیف میکنند و به نظر من کوره آدم پزی بهتر است .
دوشنبه 25 آذر 1392 - 05:33
alialmas2 - کابل - افغانستان
ووووووووووووووووووووووووووووحشی!!!
دوشنبه 25 آذر 1392 - 08:09
shahab46 - هانوفر - المان
مسلمان از این بهتر نمی‌شه که
دوشنبه 25 آذر 1392 - 11:22
واقع بین ایرانی - هامبورگ - المان
Farzad H کپنهاگ .نازنین من فرمایش شما را در زابطه با حرکت ناپسند یک فرد هیچ ارتباطی با قومین تدارد .قبول دارم. اما پسر همین فرد ژنرال که در ساعتی برای کمک یا یادگیری و شاید مشغول بودن نزد من میامد و این بجه همیشه مینالید و از تفاوت فکری با احساسی ما ایرانیها با افغانها حرف میزد و ان بچه میگفت در منطقه ما اصولا برای کودک یا فرزند ان احترامی که در کابل یا مناطق دیگر قائل هستند قائل نمیشوند. این جوان یا نو جوان از کودکان هم سن خود که در شهر های دیگر افغانستان هستند حرف میزد. بهمین دلیل من گفتم یا نوشتم یک قوم یا یک فامیل هائی هستند که بسیار بی رحم هستند. والا در میان افعانها هم مثل همه ملل ادم های بد یا خوب وجود دارد. موفق باشید
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 11:03
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.