وزیر پیشین اطلاعات موسوی و کروبی را «مفسد فی‌الارض» دانست

وب‌سایت خبری صلح‌نیوز مصاحبه‌ای با حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات در دولت محمود احمدی‌نژاد، منتشر کرده که آقای مصلحی در آن خواستار «اعدام سران فتنه» شده است.
 
«فتنه» عنوانی است که علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، بر اعتراضات به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ گذاشته و حامیان او نیز به میرحسین موسوی و مهدی کروبی، دو کاندیدای معترض به نتیجه آن انتخابات، «سران فتنه» می‌گویند.
 
در مصاحبه‌ای که ۲۱ آذر ۱۳۹۲ در سایت صلح نیوز منتشر شده، آقای مصلحی گفته است: «جرم سران فتنه کاملا مشهود و مشخص است. آنها به جرم مفسد فی الارض باید اعدام شوند، اما بنا به رافت و عطوفت نظام حق نفس کشیدن دارند.»
 
وزیر پیشین اطلاعات همچنین گفته است که «سران فتنه و عقبه سیاسی آنها در انتخابات سال ۸۸ خیانت بزرگی به ملت ایران کردند و... با بی‌قانونی و سرپیچی از هنجارهای قانونی... کشور را به آشوب کشیدند» و بر این اساس «آنها باید اعدام می‌شدند اما نظام اسلامی به آنها فرصتی داد تا بلکه از کارهای کرده توبه و به آغوش ملت بازگردند».
 
او ابراز امیدواری کرده است که آنها «از این فرصت ارائه شده به خوبی استفاده کنند».
 
میرحسین موسوی به همراه همسرش زهرا رهنورد و مهدی کروبی، از زمستان سال ۱۳۸۹ در خانه خود یا در ساختمان‌های متعلق به وزارت اطلاعات که به «خانه امن» مشهور است محبوس شده‌اند. حبس خانگی آنها بدون تشکیل دادگاه و صدور حکم قضایی بوده است.
 
پیش از حیدر مصلحی، تعدادی دیگر از مقام‌ها و شخصیت‌های بانفوذ در حکومت ایران نیز خواهان اعدام میرحسین موسوی و مهدی کروبی شده بودند و در سخنانی مشابه با وزیر پیشین اطلاعات گفته بودند که زنده بودن آنها ناشی از «رافت نظام» بوده است.
 
از جمله احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان، که در نماز جمعه اول آذر تهران، با بیان این که میرحسین موسوی و مهدی کروبی هم‌چنان بر مواضع خود پافشاری می‌کنند گفت که آنها «حاضر به اظهار ندامت نیستند» و «اگر رأفت اسلامی نبود، آنان باید اعدام می‌شدند».
 
آقای جنتی گفت که «نظام خیلی بر سر اینها منت گذاشته که زنده هستند و در خانه خود محبوس هستند».
 
در واکنش به این سخنان، علی مطهری، نماینده تهران که از منتقدان برخورد با آقایان موسوی و کروبی بوده، احمد جنتی را به «ترس از محاکمه علنی» این دو و «استفاده از کم‌اطلاعی و عواطف مذهبی مردم برای به کرسی نشاندن حرف باطل» متهم کرد.
 
حیدر مصلحی وزیر اطلاعات در دولت محمود احمدی‌نژاد بود که رئیس جمهور وقت، حکم برکناری او را صادر کرد، اما با مخالفت رهبر جمهوری اسلامی، آقای مصلحی در سمت خود باقی ماند.
 
وزیر پیشین اطلاعات یکی از مقام‌های ارشد حکومتی بوده که جز میرحسین موسوی و مهدی کروبی، اظهارات تندی نیز علیه شخصیت‌های دیگر سیاسی از جمله محمد خاتمی و اکبر هاشمی رفسنجانی داشته است.
 
از جمله در ماه آبان که حیدر مصلحی آقایان موسوی و کروبی را «محارب و باغی» دانست.
 
در آن هنگام نیز علی مطهری در واکنش به این سخنان گفت که «اولین کسی که محارب و باغی است آقای احمدی‌نژاد است که بارها قانون‌شکنی کرد و به صراحت گفت قانونی را که خودم منطبق بر قانون اساسی تشخیص بدهم اجرا می‌کنم و بقیه قوانین را اجرا نمی‌کنم».

+24
رأی دهید
-85

vahidtaheri - کوالالامپور - مالزی
تو یکی خفه شو شکنجه گر...
یکشنبه 24 آذر 1392 - 11:15
akhoond shepeshoo - ورونا - ایتالیا
همه شما ریز و درشتتان انگل فی الارض هستید!
یکشنبه 24 آذر 1392 - 11:18
saeid_021 - تهران - ایران
خب جرات دارید اعدام کنید
یکشنبه 24 آذر 1392 - 11:41
سلطنت طلب - ابوظبی - امارات متحده عربی
مفسد فی الارض تو هستی و اون رهبر هندیت خمینی و دار و دسته این نظام فاسد غیر ایرانی که کروبی و موسوی خائن هم جزوشون هستند
یکشنبه 24 آذر 1392 - 12:01
samira joon - مشهد - ایران
گمشو پف.......ز خودتون مفسد هستین با اون آقای چلاق بالا سرتون
یکشنبه 24 آذر 1392 - 12:07
samsad - تهران - ایران
ای خدا فقط روزی را ببینم که آدم های مانند این، دارند دست و پا می زنند که اعدام نشوند.. و بعد عکس جنازه هاشون رو ببینیم...مردیکه آشغال آدم فروش.
یکشنبه 24 آذر 1392 - 12:18
agha-javad - تهران - ایران
همهٔ ایرانی‌‌ها رو به جرم مفسد فی الارض باید اعدام کرد به جز خود حکومت کثیف و جانی که سر دسته تمام مفسد فی الارض‌های بشریت هستند!!!
یکشنبه 24 آذر 1392 - 12:34
shayan_nahavandian - پاریس - فرانسه
واقعا یه مشت آدم مریض میان اینجا فحش میدن و روان پریشی میکنن،حتی خبر را هم نمیخوانن، اسم خودشون را هم گذاشتن آدم و مثالا بافرهنگ و همه چی دان .
یکشنبه 24 آذر 1392 - 11:55
بهرام2012 - تهران - ایران
سلطنت طلب - ابوظبی - امارات متحده عربی با سلام از اینهمه احساسات پاک شما نسبت به مسائل میهنی واقعاً افتخار میکنم و امیدوارم روزی نزدیک شما و امثال شما عزیزان نقش اساسی در آزادی میهن مقدسمان ایرانزمین و اهتزاز دوباره درفش همیشه جاویدان شاهنشاهی ایران برعهده داشته باشید. موفق باشید هموطن.
یکشنبه 24 آذر 1392 - 15:19
azadeh11 - آمستردام - هلند
جای مهر رو پیشانی داره. پس معلوم هست که خیلی‌ .......مال هست.
یکشنبه 24 آذر 1392 - 16:01
siavash2a - تهران - ایران
تو مفت خوره نظامی جز وق وق چه خدمتی به مردم کردی؟
یکشنبه 24 آذر 1392 - 16:33
akhoond shepeshoo - ورونا - ایتالیا
shayan_nahavandian - پاریس - فرانسه. ادمهای مریض کسانی هستند که در سایتهای اجتماعی به ورزشکاران و اشخاص مشهور توهین میکنند نه کسانی که به جناینکاران ادمکش جمهوری اسلامی که ماهیتشان بر همگان مثل روز روشن است از روی خشم ناسزا میگویند. اگر طرفدار یا از وابستگان رژیم هستی حداقل شجاعتش را داشته باش و همانند دیگر سایبری های حقوق بگیر رک و پوست کننده حرف بزن نه تو لفافه.
یکشنبه 24 آذر 1392 - 17:13
سلطنت طلب - ابوظبی - امارات متحده عربی
بهرام2012تهران ایران . دوست عزیزم من ازت سپاسگذارم . من با خودم عهد کردم جانم رو برای میهن عزیزم ایران فدا کنم . و امیدوارم مردم غیور ایران پرست و وطن خواه دست به دست هم تک تک اخوندان رافضی و تمامی حوزه های جهل و خرافات رو خراب کنند تا این کشور از چنگال دروغ و خرافات و خشکسالی نجات پیدا کند
یکشنبه 24 آذر 1392 - 18:21
compatriot - تورنتو - کانادا
اگه این بابا را بتکونید غیر از نیرنگ، ریا، حقّه بازی‌، دروغ، ملاخوری، جنایت، اراجیفگویی، مال مردم خوری و نفرت چیزی از هیکلش نمیریزه با یه جای نعل از پیشونیش!
یکشنبه 24 آذر 1392 - 20:02
paksan - آمریکا - آمریکا
اینها همش با نقشه اس . با این حرفا که می دونه دیکتاتور خوشحال کنه می خواد یه مقامی بگیره و خیلی دلش میخواد جای اون یارو معاون اطلاعاتی سپاه بشه و این گرد و خاکها بیشتر برای این موضوع هستش و شک نکنید اینها فک میکنند دارند محو میشوند و به وزیر اطلاعات جدید هم با اخراج بعضی از معاونان فاسد این آدم داره گزارشی تهیه میکنه از اتهامات بی اساس این آدم که بیشتر شخصی بوده تا واقعیت و مصلحی مجبوره با گرد و خاک فضا رو بهم بریزه وگرنه باید جواب خیلی از اخبار کذبش رو بده و از این موضوع میترسه .این آدم دو سه سال پیش میگفت موسوی و کروبی از عربستان و اسرائیل و آمریکا میلیاردها تومن پول گرفته حتی جنتی فسیل هم تو نماز جمعه حرفهای این آدم رو تکرار کرد ولی حالا یک کلمه از اون حرفهاش که مدتها تکرارش میکرد نمی زنه و از قدیم گفتم دروغگو فراموشکاره و آدم دروغگو برای رسیدن به اهدافش به هیچکس رحم نمیکنه حتی زن و بچه اش و هوای نفس و قدرت طلبی خودش اجازه هرکاری به عنوان مصلحت و هزاران بهانه دیگه رو بهش میده و روزگار این آدم بهتر از ری شهری و سایر جلادان و دروغگوها نخواهد بود
یکشنبه 24 آذر 1392 - 19:33
amir-amir - تورنتو - كانادا
مفسد فى الارض امثال مرتضوى و دستگاه قضائى جمهورى اسلامى است که در غارتگرى اموال مردم ایران گوى سبقت را از تبهکاران عصر خود ربوده اند
یکشنبه 24 آذر 1392 - 18:52
Knappenaal - زوریخ - سوئیس
خب جرات دارید اعدام کنید!
یکشنبه 24 آذر 1392 - 21:04
دنیای وحشی - تهران - ایران
خدایا خداوندا کی از شر این آخوند جماعت شپشو و نادان و دیکتاتور و از خود راضی ولدزنای حـ... و حرام لقمه دزد و چپاولگر و آدم کش و عقده ای و جانی نجات پیدا خواهیم کرد انشاالله و کی همشون رو به درک واصل خواهی نمود .؟؟!!
یکشنبه 24 آذر 1392 - 22:31
كمال كميلي - تهران - ایران
خداوندچهره وظاهرافرادرامتناسب باذات درونیشان خلق میکندبه همین دلیل وقتی به دقت وباچشم بصیرت به ظاهر اشخاص نگاه کنی متوجه هویت درونی وواقعی انها میشوید!مثلاشمابه چهره های افرادی چون احمدخاتمیاحمدجنتیهمین مفتخور مصلحینقدیمصباح یزدی ووووامثال اینهانگاه کنیددقیقاچهره وخوی شیطانی انها محرزاست وبعدبا اشخاص سالم وصالح وراستگو مقایسه کنیدوتفاوت فاحش ان را ببینید/
دوشنبه 25 آذر 1392 - 08:31
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.