واکنش فرناندا لیما به اعتراض فیس بوکی ایرانیان: در مراسم"توپ طلا" طوری دیگر لباس می پوشم

فرناندا لیما مجری برزیلی برنامه قرعه کشی جام جهانی 2014 که صفحه فیسبوکش مورد حمله شدید ایرانیان قرار گرفته بود در گفتگو با فرانس24 عنوان کرد:« هر فردی محصول فرهنگی است که در آن زندگی میکند.»

به گزارش سایت خبری تیک ، او افزود: در مورد مردم ایران باید بگویم، نظر من به خاطر کامنت‌های توهین‌آمیز نسبت به آنها تغییر نکرده است. من همچنان به فرهنگ و همه انسان‌ها احترام می‌گذارم.

این مدل و مجری معروف بزریلی افزود: من فارغ‌التحصیل رشته روزنامه نگاری هستم و 15 سال است که در رسانه‌ها مشغول به کارم، در نتیجه معتقدم آماده مجری‌گری چنین برنامه‌هایی هستم. من بسیار خوشحال بودم که مجری‌گری برنامه بین‌المللی دیگری را بر عهده داشتم. برنامه‌ای که در سرتاسر جهان به نمایش در می‌آید و کار من بیشتر دیده می‌شود. این برنامه به نوعی به رسمیت شناختن توانایی‌های من بعد از سال‌ها تلاش در این زمینه بود و البته فرصتی برای به چالش کشیدن خودم.

وی اضافه کرد: زمانی که از من خواسته شد تا مجری برنامه باشم، همچنین از من خواسته شد تا لباسی طلایی رنگ بپوشم که تا زانوی من بود، لباسی که به نوعی مناسب آب و هوای «باهیا» هم بود.لیما گفت: من لباسی را پوشیدم که از من خواسته شد. من یک حرفه‌ای هستم و آنچه را که عرف است دنبال می‌کنم. نه من و نه هیچ کس دیگری در این برنامه فکر نمی‌کرد چنین اتفاقی رخ دهد و گرنه، معتقدم میشد تیپ و ظاهر دیگری نیز انتخاب شود.

مجری مراسم قرعه کشی جام جهانی برزیل افزود: من درمورد حملات و عذرخواهی ها شنیدم، البته شبکه‌های اجتماعی را خیلی دنبال نکردم. هر فردی محصول فرهنگی است که در آن زندگی می‌کند در نتیجه من همانگونه که یک زن غربی در یک برنامه عظیم بین‌المللی لباس می‌پوشد، لباس پوشیدم. باهیا هم جایی است که دمای هوای آن غالبا بالا است.
 
وی ادامه داد: معمولا اظهارنظرهای خشونت آمیزتر باعث جلب توجه بیشتری می‌شوند و این خود به گستاخی بیشتر منجر خواهد شد. اما من ترجیح می‌دهم فکر کنم انسان‌های بیشتری با قصد و نیت خوب و خوش قلب وجود دارند. کسانی که تفاوت را بین انسان ها به رسمیت می‌شناسند و با ذهنی بازتر و هوشمندانه‌تر از کسانی که حمله می‌کنند، به مخالفت و مناظره می‌پردازند.

لیما ادامه داد: در مورد مردم ایران باید بگویم، نظر من به خاطر کامنت‌های توهین آمیز تغییر نکرده است. من همچنان به فرهنگ و همه انسان‌ها احترام می‌گذارم و سعی می‌کنم هیچ کس را قضاوت نکنم تا خودم نیز مورد قضاوت دیگران قرار نگیرم.وی گفت: من انتظار ندارم مورد عشق و علاقه همه قرار بگیرم، اما تلاش می‌کنم عاشق همه باشم و هر روز انسان بهتری نسبت به گذشته شوم. فرهنگ‌های مختلف و نقطه نظرات متفاوت همیشه زمینه‌ای برای گفتگو بین انسان‌هاست، گفتگو و مناظره پدیده‌ای «سلامت» است اما خشونت هیچ گاه اینگونه نخواهد بود.

مدل مشهور برزیلی تاکید کرد: من می‌خواهم بگویم به خاطر تمام اتفاقاتی که افتاده متاسفم. من به هیچ وجه قصد نداشتم هیچ کشور، فرهنگ و یا مردمی را به هر شکلی مورد حمله و بی احترامی قرار دهم. من به هیچ‌وجه قصد نداشتم باعث نوعی از جنجال و یا رفتار خجالت‌آور شوم.

وی گفت: من اطمینان می‌دهم که این اتفاق را به عنوان یک درس یاد خواهم گرفت و در انتخاب لباس برنامه «توپ طلا» آن را در نظر خواهم داشت تا همه بتوانند آن را تماشا کنند.

+293
رأی دهید
-19

آزاد10 - آلمان - المان
بیچاره نمیدونه که باید چادر بپوشه که توی ایران نشونش بدن وگرنه وعده نمیداد یک چیزی میپوشم که همه بتونند ببیننش.
شنبه 23 آذر 1392 - 17:38
azadi-iran - وین - لااتریش
من شخصا حرف های Fernanda Lima را با روح آزادی در متضاد می بیینم. ایشان اگر می خواهد در تلویزیون بیت رهبری شرکت کند می تواند چادر و بورکه سرش. ولی صحبت های ایشان نشان می دهد که چقدر به انسانها احترام می گذارد. بر عکس حکومت ولایت فقیع
شنبه 23 آذر 1392 - 17:43
mehraban1980 - تهران - ایران
هر فردی محصول فرهنگی است که در آن زندگی میکندبله دقیقاحق با شماست به همین دلیل هیچ انتظاری از این جماعت نیست.
شنبه 23 آذر 1392 - 17:49
ARIA_JAPAN - توکیو - ژاپن
عزیز من آخه در کشور ما شغل هایی هست که اگر لباس پوشیدن شمارا نشان بدهان شغل پر درامد آن‌ها کساد میشود .(مفت خوری)
شنبه 23 آذر 1392 - 18:02
raha1984 - هامبورگ - المان
اره دفعه دیگه باید برای این انسانهای کوچک و پر مدعا لچک سرت بنداز و روبنده ببند
شنبه 23 آذر 1392 - 18:05
akhoond shepeshoo - ورونا - ایتالیا
خانم محترم شما حق داری هر طور که دوست داری لباس ببوشی دلیلی ندارد که تسلیم نظر عده ای بیشعور عقده ای که فیسبوک را با طویله اشتباه گرفتند شوید.
شنبه 23 آذر 1392 - 18:11
aram.01 - کردستان - ایران
با چادر بیا یوخده بخندیم...
شنبه 23 آذر 1392 - 18:23
compatriot - تورنتو - کانادا
واقعا بخاطر سطح شعور بالاش بهش تبریک میگویم. امیدوارم روز به روز در کارش موفقتر باشد. امیدوارم این همه استهزا و توهین را ناشی‌ از فرهنگ ایرانیان نداند بلکه تراوشی از سیستم محدود و محصور ایران و حکومت مشتی متهجر مستولی بر ایران محسوب کند.
شنبه 23 آذر 1392 - 18:20
مانفرد - ایران - ایران
ایکاش این خانوم میدونست که عده ای عقده ای و بی فرهنگ دست به این اقدام زدند و نباید این موضوع رو به پای تمام ایرانیها نوشت و اون عده پست چون این برنامه رو نتونستند ببینند کارشون کشید به تیمارستان.البته این خانوم هم در قالب ادب اونچه را که نبایت میگفت گفت /اگر بفهمند که بعید بدونم
شنبه 23 آذر 1392 - 18:26
vurujak - لندن - بریتانیا
آفرین دختر خوب
شنبه 23 آذر 1392 - 18:46
marcopollo - امستردام - هلند
هر فردی محصول فرهنگی است که در آن زندگی میکند
شنبه 23 آذر 1392 - 19:47
زمستان - شکرستان - ایران
چادر سرت کن نمازتم بصورت اول وقت بخون که دفعه بعد استاد ضرغامی بصورت تمام قد نشونت بده
شنبه 23 آذر 1392 - 19:50
benika - برن - سوئیس
هه هه پس حتما یه لچک با یه لباس ۴ . ۵ سایز بزرگتر از سایز خودت بلند و پوشیده انتخاب کن. چادر باشه کار ضرغامی راحت تر می‌شه
شنبه 23 آذر 1392 - 19:51
علي بابا - هامبورگ - المان
چرا اینها از دختر حاج علی براى اجراى برنامه خواهش نکردند اون وقت همه حتی فلسطینی ها هم میتونستن ببینن.
شنبه 23 آذر 1392 - 20:03
saeed scotland - گلاسگو - اسکاتلند
از الان بگم اگر دفعه دیگه دامنت دو وجب بالای زانوت نباشه من یکی نگاه نمیکنم اصلأ توباهیا دامن نمیپوشند اون هم . تا زانو
شنبه 23 آذر 1392 - 20:11
alborzi - کرج - ایران
نهایت شعور و ادبش رو به نمایش گذاشت .واقعا دنیا باید یه فکری به حال کشورهای عقب افتاده بکنه والا با پیشرفت تکنولوژی و ارتباطات بهشت اونا هم رو به نابودی میره .
شنبه 23 آذر 1392 - 20:20
قنشذهق - اصفهان - ا
درود . این افرادی که رفتند و کامنتهای توهین امیز دز صفحه فیس بوک مسی و این خانوم گذاشتند بیشتر همون بسیجی ها و حزب ا.. بودند که ارتش سایبری ایران رو تشکیل میدن و یا اتوبوس اتوبوس دنبال خامنه ای میرن تو مراسم سخنرانی و تظاهرات دولتی . اینا همونهای هستند که خامنه ای رو الگوی خودشون قرار دادن و همون ادبیاتی رو استفاده میکنند که خامنه ای بکار میبره .اینا همونهایی هستند که تو خیابون به لباس مردم گیر میدن و...
شنبه 23 آذر 1392 - 20:37
perser68 - فلوریدا - امریکا
کجای لباسش اشکال داشت!؟این خانم احتمالا جمهوری ضّد زن اسلامی رو با مردم ایران اشتباه گرفته!اگه همه نتونستن ببینند،بخاطر نخواستن نبود،بلکه به خاطر اجازه ندادن بود مثل خیلی‌ چیز‌های دیگه!اینو باید به این خانم گفت!این خانم احتمالا فرهنگ ایرانیها رو در چادر و مقنعه و مانتو و پیرهن زیر مانتو و زیرپوش زیر پیرهن مانتو و دستکش و شلوار و زیر شلوارو جوراب و کفش میدونه!!!عینک یادم رفت!با عرض پوزش((:
شنبه 23 آذر 1392 - 18:05
عشق من کتاب - حیدرآباد - هند
وی گفت: من اطمینان می‌دهم که این اتفاق را به عنوان یک درس یاد خواهم گرفت و در انتخاب لباس برنامه «توپ طلا» آن را در نظر خواهم داشت تا همه بتوانند آن را تماشا کنند.
شنبه 23 آذر 1392 - 21:02
کبالت3 - کرج - ایران
هیچی نپوشی هم خیالی نیست.
شنبه 23 آذر 1392 - 21:36
30metry tolab - لندن - انگلیس
اى پیرزن ترسو. پیر دختر. واسه پول مىمیرىن شما مردم. چه بازار خوب واسه پراستیودها در برزیل. در جام جهانى. محصوصاً این پیر دختر.
شنبه 23 آذر 1392 - 22:47
samsam.aus - سیدنی - استرالیا
ﺧﺎﻧﻢ ﻟﻴﻤﺎ, ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﻬﺮﺑﺎﻥ ﻫﺴﺘﻴﺪ ﻭﻟﻲ اﻥ اﻓﺮاﺩ ﺑﻪ ﻧﻮﻉ ﭘﻮﺷﺶ ﺷﻤﺎ اﻋﺘﺮاﺽ ﻧﻜﺮﺩﻧﺪ.ﺗﻠﻮﻳﺰﻳﻮﻥ اﻳﺮاﻥ اﻳﻦ ﻛﺎﺭ ﺭا ﻛﺮﺩ, اﻭﻧﻬﺎ ﻫﻢ ﺑﻪ ﺟﺎﻱ اﻋﺘﺮاﺽ ﺑﻪ ﺗﻠﻮﺯﻳﻮﻧﺸﺎﻥ, ﺑﻪ ﺷﻤﺎ اﻋﺘﺮاﺽ ﻛﺮﺩﻧﺪ.اﻳﻨﺎ ﻣﻠﺘﻲ اﻧﺪ ﻛﻪ ﻫﻨﻮﺯ ﻓﺮﻕ ﮔﺎﻭ و ﻛﻤﺎﻧﭽﻪ ﺭﻭ ﻧﻤﻴﺪﻭﻧﻨﺪ......
شنبه 23 آذر 1392 - 23:26
zebelkhan - لوس آنجلس - آمریکا
هر فردی محصول فرهنگی است که در آن زندگی میکند. بله دقیقاحق با شماست به همین دلیل هیچ انتظاری از این جماعت نیست. متاسفم که این رژیم دجالان اسلامی باعث شد که فرهنگ بی شعوری و لیچار گویی و لات بازی و لمپنیسم جای فرهنگ اصیل ایرانی را بگیرد. کجا زمان آن خدا بیامرز چنین بساطی داشتیم. این عده ای که در وب سایتها فرهنگ ایرانی را زیر سوال میبرند محصول تمدن اسلامی هستند. یعنی همین نکبت کده ای که آخوند شیاد درست کرده. واقعا برای ایرانی و ایرانی متاسفم. هر ملتی لیاقت همان حکومتی را دارد که پذیرفته. خاک بر سرتان که بیشعور بدنیا آمده اید و بی شعورتر از دنیا میروید!
شنبه 23 آذر 1392 - 21:21
*پسر شجاع* - تهران - ایران
مثلا چه لباسی میخوای بپوشی؟!..استانداردهای صدا و سیمای ایران خیلی بالاست خودتو بکشی حتی نمی تونی برای یه دقیقه هم امیدوار باشی که صدا و سیما تصویرت رو پخش کنه..من جای تو بودم خودمو ضایع نمی کردم..
یکشنبه 24 آذر 1392 - 00:20
razmande - بروکسل - بلزیک
خاک عالم برسر اون عده‌ای که این مجری تلوزیونی بیاد راجع به فرهنگ ایرونی اینطوری قضاوت کنه من معتقدم اینها ایرانی‌ نیستند بلکه یه عده لات بی‌‌سروپا که معلوم نیست زیر کدوم بته بعمل اومدن.
یکشنبه 24 آذر 1392 - 00:31
قهوه تلخ - منجستر - انکلستان
دست یه اخوند بکیر تو دستت بیا رو صحنه ،،،
یکشنبه 24 آذر 1392 - 01:51
AЯMAN 2000 - آستارا - ایران
کاترین اشتون شماره 2 !. بابا ول کن این عقب مانده های اسلامی رو. اینها با هر نوع تیپی که بیایی آخرش سانسورت میکنن بالاخره چیزی که ما تو ایران داریم با چشم خود میبینیم، ولو اینکه مثل خودشون با چادر یا لااقل با مانتو گِلو گشاد که پاچه اش بکشه روی زمین و کلا یه گونی بکشی رو سرتو بیایی. به خدا قسم افراط گرایان اسلامی رو هر چی بیشتر بهشون رو بدیم بیشتر پر رو میش و جدی جدی فکر میکنن یه کسی هستند واسه ماها همون فاضلاب در خونشون هستند مفنگیهای خوددرگیر که فقط و فقط باعث عقب موندگی هستند و نمیدونن واژه تکنولوژی رو چجوری می نویسند.
شنبه 23 آذر 1392 - 23:48
AЯMAN 2000 - آستارا - ایران
قنشذهق - اصفهان - ا. دقــــــــــــــــیقا همینطوره. به قول کاربر محترم akhoond shepeshoo - ورونا - ایتالیا، اینها که شما اشاره کردی چه کسانی هستند فیسبوک و کوچه و ................. و حتی مکانهای خصوصی مردم رو همیشه و به معنای واقعی کلمه با طویله اشتباه گرفتند و میگیرند به امید نابودیشان که همه کسو همه چیزو نابود کردند.
شنبه 23 آذر 1392 - 23:56
vahid.sharifi - ونكوور - كانادا
جمهوری اسـ... از سرتون هم زیاده! بدبخت‌ های ندیده! طالبان به خیلی‌‌ هاتون شرف داره...
شنبه 23 آذر 1392 - 19:47
پنجاه و چهار - ایران - ایران
zebelkhan - لوس آنجلس - آمریکا , غرض طرفداری از فاحشه‌های مغزی ضدّ فرهنگ درون نظام نیست، که اینان با خاکروبه‌ها دیر یا زود به آشغالدونی تاریخ ملحق میشند، ولی‌ خداییش قیاس یک کشور جهان سومی‌ که پیرامونش رو استبداد و فقر و حکومت‌های موروثی فرا گرفته، با کشور‌های پیشتاز در تحقیق و نوآوری و تکنولوژی، کمی‌ یتیم آزاری نیست، فراتر از یک قرن است که تقلا می‌کنیم دموکراسی رو درون بافت و سیستم متولّد کنیم، هر چند کند و ناموفق، ولی‌ در جهت اون نشانه‌ رفته ایم. در این دوران سردر گمی، بهتر است هویتمان را در سعدی و حافظ و فردوسی‌ مزه مزه کنیم، تا سر در گم نشویم، کامنتهای شما مثل همیشه از شعور نشأت میگیره.
یکشنبه 24 آذر 1392 - 00:36
amonbede - تهران - ایران
حداقل پوششی که تلوزیون جمهوری اسلامی نشون بده باید چادر یا مانتو و روسری داشته باشی
یکشنبه 24 آذر 1392 - 02:08
babak.ae - تهران - ایران
خانم محترم اگر شما طوری لباس بپوشی که (فرضا) مورد قبول جمهوری فساد هم باشه، با این کارت به یه سری افراد آموزش میدی که از هر شخص یا از عمل شخصی که خوششون نمیاد بهش هتاکی و بی احترامی کنند. (صرفنظر از افرادی که محترمانه برخورد کردند چیزی که باعث جنجال شد هتاکی به شما و آقای مسی بود)
یکشنبه 24 آذر 1392 - 08:49
samira joon - مشهد - ایران
باید خانم اشتون واستون کلاس بذاره عزیزم
یکشنبه 24 آذر 1392 - 11:52
a.ahooraei - کلن - آلمان
من نمیدونستم که این گر و گوری های دور و بر رژیم ج. ا. اینهمه پیشرفت کردن و از طریق فیسبوک و برنامه های سوسیال نت میتونن افکار متحجرشون را با پرخاش به دیگران ترشح کنن.
یکشنبه 24 آذر 1392 - 13:27
classic - تهران - ایران
تا کی باید این حکومت آبروی ملت رو جلوی همه دنیا ببره و اونها رو انقدر عقب مونده و عقده جنسی نشون بده که حتی با دیدن یه مجری لب و لوچشون آب راه میفته. در ضمن خود این فردوسی پور و مهموناش آزاد بودند که نگاه کنند به علاوه بقیه مسئولان مربوطه. آخه اونا محرمن. مردم دیگه نا محرم. واقعا متاسفم که در این برهه زمانی در کشوری مثل ایران به دنیا آمدم.
یکشنبه 24 آذر 1392 - 21:23
یا علی مدد - منچستر - انگلستان
پاسخ این خانم محترم نشان دهنده سطح بالای فرهنگی یک فرد تحصیل کرده با فرهنگ با افراد بی فرهنگ بعضا بیسواد است. خیلی از پاسخش خوشم آمد . مرحبا به این ادب و شخصیت . آنهائیکه در اینجا به اون و اون بد و بیراه میگن ، چه از اینطرفیها و چه آنطرفیها لطفا کم ادب را از این خانم یاد بگیرند و سعی کنند که کامنتهای مودبانه بگذارند.
دوشنبه 25 آذر 1392 - 09:24
جنگنده - تهران - ایران
از کامنتهایی که به تمسخر، بعضی افراد با سطح فرهنگ پایین که ادعای پوچه حمایت از فرهنگ غربی را هم دارند ، در این سایت درج میکنند، مشخصه که چه افرادی در صفحه این خانوم، اون مزخرفات را ثبت کرده اند. همش در حال تمسخر، دائم لوس بازی ، جفنگ گفتن و مهمتر از همه شعارهای توخالی و پوچ دادنه یک مشت آدم غرب پرست. این شده حال و روزه ایرانیهای مدعی فرهنگ دو هزار و پانصد ساله. شخصی که فرهنگ دو هزار و پانصد ساله داره نمیاد دریک صفحه اجتماعی یا حتی در همین سایت ایرانیان و انگلیس، هرچی تو دهنشه از شوخی جنسی بگیر تا تمسخر افراد بخاطر نژاد یا چهره، بگه. این نشون میده که این افراد دچار خودباختگی فرهنگی هستند و اصلا بویی از چیزی به نام فرهنگ نبرده اند و فقط ادعای فرهنگ و روشنفکری دارند ولی در حقیقت به دنبال آزادی بی حد و حصر جنسی و مشروب خوری و کفر مطلق هستند. اول خودتون رو درست کنید بعد انتظار داشته باشید که دیگران از جمله مسئولین حکومتی، خودشان رو درست کنند چون اگر خودتون رو درست میکردید الان ایران بهشت روی زمین بود.
دوشنبه 25 آذر 1392 - 14:33
time-to-say-goodbye - تورنتو - کانادا
جنگنده‌تهران، الان چادر سرته داری این حرفا رو میزانی‌؟ فکر نمیکنی‌ ممکنه سنگ بشی‌ با فرهنگ؟ روزی که خمینی جلّاد وارد ایران شد همین شما با فرهنگ‌ها بودین که گفتین هر که به خمینی فش بده سنگ می‌شه. یادت رفته آره؟؟
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 00:49
ذوالفقار علی - اسلام - ایران
time-to-say-goodbye شعورت پایینه که به امام خمینی کبیر(ره) که شما را از دست شاه ظالمی که ایاش و زن باز بود نجات داد حالا زناتون باید بی حجاب بودن تا مردای دیگه لذت ببرن امام بیاری مردم آمد تا اقای خودت باشی نه نوکر امریکا و اسراییل دوست داری نوکر باشی برا صهیونیسیتها خوش رقصی کنی
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 08:08
ذوالفقار علی - اسلام - ایران
ما مخالف فاحشه گریم اگه بازم لخت باشه بازم نمیخایم صداسیما نشون بده
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 08:10
جنگنده - تهران - ایران
time-to-say-goodbye - تورنتو - کانادا ............... تو و امثال تو لیاقت دموکراسی ندارید و حکومت جلادان هم از سر شما زیاده. فعلا به وطن فروشی خودت در مستعمره انگلیس استعمارگر ادامه بده تا تکلیفت به موقع روشن شود. چادر هم آن شخصی باید سرش کند که از ترسش کشورش را ترک کرده و به یک مستعمره فراری شده.
‌سه شنبه 26 آذر 1392 - 11:05
azadi2011 - تورنتو - کانادا
ایرانیان مسخ شده! فرهنگ مردم ایران? آه عزیزم آنچه تو دیدی همه ی این ماجرای غم انگیز نبود, فرهنگ ما در حال پوست اندازی است۰ جامعه ای سیاه که شاید در همین آینده ی نزدیک به یک انقلاب بزرگ دیگر دست بزند وآنگاه شاید از درون آن نسلی نو که شایسته ی قرن ۲۱ باشد بیرون بیاید این کار باید بشود۰۰۰۰۰! به پیش ای نسل آینده ساز آزادی خواه!
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 00:03
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.