علی مطهری از برکناری یک معاون و یک مدیرکل وزارت اطلاعات ایران خبر داد

به گفته علی مطهری پرونده افراد برکنار شده مطابق قوانین وزارت اطلاعات در دست بررسی است

علی مطهری، از نمایندگان مجلس در ایران که حدود ۵ ماه پیش از کشف دستگاه شنود و دوربین فیلمبرداری در دفتر کارش خبر داده بود گفته است که یک معاون و یک مدیرکل وزارت اطلاعات در ارتباط با این پرونده برکنار شده‌اند.

آقای مطهری روز شنبه ۲۳ آذر (۱۴ دسامبر) در سایت شخصی اش توضیح داده است که طی جلسه ای با حضور محمود علوی، وزیر اطلاعات و یکی از معاونان او و مدیر کل آن معاونت به او اطلاع داده شد که "کارگذاری دستگاه شنود در دفتر کار اینجانب – همان طور که حدس می زدم- با هدایت یکی از معاونان مدیریت قبلی وزارت اطلاعات توسط چند تن از افراد زیر مجموعه او با انگیزه سیاسی انجام شده است."

آقای مطهری اطلاع داده است که "آن معاون و مدیر کل او هر دو از کار برکنار شدند و پرونده آنها مطابق مقررات داخلی وزارت اطلاعات در دست بررسی برای صدور حکم است."

نماینده مجلس ایران گفته "همه این افراد به نادرستی کار خود اعتراف کرده و متنبه شده اند. اسامی این افراد – هرچند مستعار- نزد اینجانب محفوظ است."

به نوشته علی مطهری این جلسه دهم آذر ماه برگزار شده بود. آقای مطهری دو روز پیش از این تاریخ، ۱۰ روز به محمود علوی، وزیر اطلاعات فرصت داده بود تا مشخص کند چرا کسانی که در دفتر وی شنود گذاشتند تاکنون شناسایی نشده‌اند.

آقای مطهری گفته بود "آیا وزارت اطلاعاتی که ریگی را در هوا دستگیر می‌کند، نمی‌تواند با اتکا به مستندات و فیلم‌های ارائه شده این افراد متجاوز و متخلف را دستگیر کند."علی مطهری از محمود علوی، وزیر اطلاعات بابت واکنش‌اش به موضوع نصب شنود، تمجید کردهبه نوشته آقای مطهری در جریان جلسه او با وزیر و معاون و مدیرکل وزارت اطلاعات وسائل شنودی که در دفتر او کشف و ضبط شده بود با یک دستگاه گوشی تلفن همراه و دستگاهی متعلق به دوربین مدار بسته در ورودی ساختمان مبادله شده است.

به نوشته آقای مطهری، وسایل مربوط به دوربین مداربسته ساختمان، روز بعد از کشف وسایل شنود توسط افراد مذکور برای محو تصاویر، به سرقت رفته بود.

در سال های اخیر برخی از رفتارهای نهادهای امنیتی ایران مورد انتقاد چهره های سیاسی و نمایندگان مجلس بوده است. محمود علوی، وزیر اطلاعات دولت حسن روحانی وعده داده که رویه موجود را تغییر دهد.

اواخر اردیبهشت ماه سال جاری در آخرین ماه های فعالیت دولت محمود احمدی نژاد، محمد مطهری و محمدحسین کروبی دو تن از فرزندان مقام های بلندپایه سابق جمهوری اسلامی ایران یکی به صورت مقاله و دیگری در یک نامه سرگشاده، با مقایسه رفتار نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی با ساواک (سازمان اطلاعات و امنیت کشور) که در زمان محمدرضا شاه پهلوی تشکیل شده بود، به طور تلویحی اقدامات دستگاه امنیتی حکومت شاه در برابر اقدامات فعلی را منصفانه تر دانسته بودند.

محمد مطهری نویسنده این مقاله و علی مطهری نماینده مجلس ایران که امروز از برکناری مقام های بلندپایه وزارت اطلاعات خبر داده بود هر دو فرزندان مرتضی مطهری، از نظریه پردازان انقلاب بهمن ۵۷ هستند که به فاصله کوتاهی پس از استقرار جمهوری اسلامی ایران، هدف ترور قرار گرفت و کشته شد.

+28
رأی دهید
-1

compatriot - تورنتو - کانادا
حالا شما خوبه کلی‌ پارتی داری, آخوند زاده و از خواصی. حالا اگه یه ایرانی‌ معمولی و نه‌ آخوند بودی تا حالا شخص خودت را اعدام کرده بودند. چنان ایرانیان را به مرگ گرفتن تا به تب راضی‌ شوند، این قوم زالو و فسیل! ننگشون باد!
شنبه 23 آذر 1392 - 16:14
siavash2a - تهران - ایران
اقای مطهری شیر مادرت حلالت باشه شما با بقیه اخوندزاده ها فرق داری.فکرکنم این برکناری ها یک نوع رد گم کردن باشه
یکشنبه 24 آذر 1392 - 07:03
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.