رییس دادگاه انقلاب کرمان: یک جاسوس انگلیس را دستگیر کرده‌ایم

رییس دادگاه انقلاب کرمان: یک جاسوس انگلیس را دستگیر کرده‌ایم

دادخدا سالاری، رئیس دادگاه انقلاب کرمان

رییس دادگاه انقلاب کرمان گفته است ماموران وزارت اطلاعات فردی را در این شهر دستگیر کرده‌اند که برای سرویس اطلاعاتی بریتانیا، (ام آی۶) جاسوسی می‌کرد.

دادخدا سالاری، رییس دادگاه انقلاب کرمان به خبرگزاری‌های ایران گفت که این فرد پس از "چندین ماه فعالیت اطلاعاتی پیچیده" شناسایی و دستگیر شده است.

آقای سالاری گفت: "متهم مذکور در ۱۱ نوبت در داخل و خارج از کشور به صورت حضوری با افسران اطلاعاتی کشور انگلیس ارتباط برقرار کرده و در هر ملاقات نیز اطلاعات مورد نظر سرویس جاسوسی مذکور را تحویل داده و البته یک‌سری راه‌کارهایی را علیه منافع جمهوری اسلامی ایران از سرویس اطلاعاتی انگلیس اخذ کرده است."

وی همچنین گفت فرد دستگیر شده با چهار افسر اطلاعاتی در ارتباط بوده که اطلاعات مورد نظر آنها را جمع آوری و منتقل می‌کرده است.

به گفته رییس دادگاه انقلاب کرمان، محاکمه این فرد در جریان است.

رییس دادگاه انقلاب کرمان اواسط مرداد نیز خبر داده بود که فردی به ظن جاسوسی برای اسرائیل در کرمان دستگیر شده است.

آقای سالاری در آن زمان گفته بود که این متهم قبلا به کسب و کار تجارت در کشورهای جنوب شرق آسیا مشغول بود و در آخرین سفر خود به عنوان یک سفر تفریحی به کشور تایلند ، "یک سری اطلاعات کشور را از طریق تماس با افسر اطلاعاتی سفارت اسرائیل در کشور تایلند به او تحویل داد."

طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران، اشد مجازات محکومان به جاسوسی اعدام است. در سال های گذشته چندین نفر به جرم جاسوسی در ایران، اعدام شده‌اند.

از جمله، روز ۲۹ اردیبهشت امسال دو نفر که به گفته دادستانی تهران برای موساد و سیا جاسوسی می‌کردند، به دار آویخته شدند.

در آن زمان، دادستانی تهران اعلام کرد که یکی از این دو متهم به نام محمد حیدری "اطلاعات امنیتی و اسرار کشور" را به عوامل سازمان اطلاعات اسرائیل، موساد در خارج از ایران تحویل داده و در ازای آن پول دریافت کرده بود.

نفر دوم، کوروش احمدی، هم متهم بوده که "اطلاعات کشور " را در اختیار عوامل سیا، سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، قرار می‌داده است.

+20
رأی دهید
-25

baas - روتردام - هلند
باز به‌‌‌ ارباب بی‌ احترامی؟؟؟؟؟؟؟؟
شنبه 23 آذر 1392 - 13:24
فارسان - مرکزی - ایران
نه بابا !چی می گی!خاک برسر اون مامور و جاسوسی mi6که به دام شما بیفته !نخندون مارو زرنگگگگگ
شنبه 23 آذر 1392 - 16:00
بهرام2012 - تهران - ایران
قسمت اول از دو قسمت = اگه فرض بر صحت افاضات این آقا باشد آیا جمهوری اسلامی ضد ایران و ایرانی و همه مقامات بی رگ و بی ریشه آن نمیباید جواب بدهند اگر یک ایرانی را به چنان دلایلی به دار میاویزید چگونه شد وقتی داماد رهبر معظم انقلابتان جناب شیخ تهرانی درست وسط جنگ تحمیلی از کشور گریخت و به عراق رفت و صدام حسین معدوم هم بلافاصله یک ویلای مجهز همراه با راننده و ماشین و ماهیانه کلی حقوق به دلار برایش فراهم آورد و یک رادیو هم به او داد تا هرچه دل تنگش میخواهد علیه بنیانگزار فاجعه1357 بر زبان جاری کند و همه اسرار مگو و سری و محرمانه رژیم را هم بر روی دایره بریزد آنهم دایره دشمن جنگی و در زمان جنگ ویا آن پسرک معدوم فرزند پاسدار دکتر سرلشکر و... محسن رضائی بنام احمد
شنبه 23 آذر 1392 - 16:38
بهرام2012 - تهران - ایران
قسمت دوم از دو قسمت = که به آمریکا پناهنده شد و همه اسرار مگو را همراه کلی مدارک و اسناد مهم سری و بکلی محرمانه مملکت را در اختیار آمریکا گذاشت و بعد هم هر دو یعنی هم شیخ تهرانی و هم احمد رضائی به کشور بازگشتند اما فقط بعلت وابستگی به از ما بهتران درون رژیم ضدایران ، وزارت اطلاعات و یا آن دادگاه انقلاب منحوس هم هیچکدام نتوانستند حتی یک بازجوئی ساده از آنها بعمل آورند ویا حتی یکساعت هریک از آنها را بازداشت کنند.....شکنجه و زندان و اعدام پیشکششان...... درحقیقت میخواهم بگویم آن عدالت علی و آن کشور امام زمان که به دست نایب برحقش سیدعلی خامنه ای دزد غارتگر ضدایران افتاده عدالتش هم نباید بیشتر از سلاخی کردن ملت شریف ایران و نابود ساختن تدریجی میهن عزیز ما باشد.
شنبه 23 آذر 1392 - 16:38
massoudoslo - اسلو - نروژ
شما بسکه جاسوس گرفتید نسل تمام جاسوس ها ور افتاد !!!
شنبه 23 آذر 1392 - 17:54
Azadi-Namur-Belgique - نمور - بلژیک
بهرام2012 - تهران - ایران , همانطور که یک دزد 70 هزار تومانی را اعدام کردند ولی دزد های میلیاردی دارند آزادانه می چرخند این مسئله که شما عنوان کردید هم به همین صورت هست یعنی اینکه وقتی شما پشت تان محکم هست هم میتونی دزدی کنی هم جاسوسی ........
شنبه 23 آذر 1392 - 18:46
smart292 - ونکوور - کانادا
شما آخوندها هر چی‌ سرمایه گذار و هر ایرانی که فکر میکند میتواند برای ایران کاری انجام بدهد با این کارها میترسانید و هر چی‌ توریست که میخواهد برود ایران هم باید بگویم خداحافظ . تا حالا فکر کرده اید که شما آخوندها و آقازاده‌ها در لیست خیلی از ایرانی‌‌ها هستید که دیر یا زود نوبت شما آخوندها هم خواهد رسید ، به امید نابودی اسلام زوری و دروغی و آخوند آن
یکشنبه 24 آذر 1392 - 07:27
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.