کشیش ورویر آوانسیان به سه سال و نیم زندان محکوم شد

ورویر آوانسیان

شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی تهران، ورویر آوانسیان، کشیش بازنشسته کلیسای جماعت ربانی، را به سه سال ونیم زندان محکوم کرد.

سایت محبت نیوز که اخبار مربوط به مسیحیان را پوشش می دهد، روز پنجشنبه، خبر حکم زندان آقای آوانسیان را منتشر کرد.
 
یک منبع آگاه نیز در گفت‌وگو با رادیو فردا، صدور این حکم توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی تهران برای ورویر آوانسیان را تایید کرد.
 
بر اساس این گزارش، آقای آوانسیان، شنبه ۱۶ شهریور سال جاری به طور «غیر علنی» محاکمه و حکم محکومیتش، پنج‌شنبه ۱۴ آذر به او ابلاغ شد و همچنین از سوی دادگاه انقلاب به این کشیش ابلاغ شده بود که تا صدور رای نهایی، از برگزاری هرگونه جلسه و تماس با سایر مسیحیان خودداری کند.
 
سایت محبت نیوز نوشته که کشیش ورویر آوانسیان، بیش از ۱۷ سال به عنوان کشیش رسمی در کلیساهای ارامنه و فارسی زبان ایران فعالیت می‌کرده اما در حال حاظر به دلیل «کسالت‌های جسمی و نارسایی شدید قلبی، بیماری دیابت و چندین جراحی که تاکنون انجام داده»، خود را از سمت کشیشی بازنشسته کرده است.
 
سایت محبت نیوز افزوده که پس از پایان نخستین جلسه دادگاه، وقتی قاضی از این کشیش ایرانی - ارمنی خواسته بود تا مجددا به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب مراجعه کند، آقای آوانسیان به او گفته بود به دلیل داشتن وقت قبلی برای انجام دیالیز در بیمارستان قادر نخواهد بود تا در آن تاریخ به دادگاه مراجعه کند و دادگاه نیز از آقای آوانسیان خواسته بود تا برای اثبات صحت سخنانش، گواهی و یا مدارک پزشکی خود را ارائه دهد و او را تهدید کرد در غیر این صورت، دادگاه «اقدام مقتضی» را انجام خواهد داد.
 
کشیش ورویر آوانسیان، هفتم دی ماه ۱۳۹۱ و هنگامی که همراه با تعدادی از نوکیشان مسیحی فارسی زبان، کریسمس را در خانه‌ای در تهران جشن گرفته بودند، بازداشت شد.
 
فشار نهادهای امنیتی و قضایی بر مسیحیان و به خصوص نوکیشان مسیحی ایران در سال های اخیر شدت گرفته است. افرادی که با تغییر دین خود از اسلام به مسیحیت می‌گروند، با اتهام «ارتداد» مواجه می‌شوند که مجازات آن ممکن است مرگ باشد.

+41
رأی دهید
-26

فدای آقا - اودنسه - دانمارک
شریک گرفتن برای خداوند شرک است. شماها که مدعی هستید نعوذبالله، خداوند مرد و بعد از سه روز دوباره زنده شد. مرده که نمی‌تواند مرده را زنده کند. پس خدای دیگری خدای مرده شما را زنده کرد! پس شماها یکتاپرست نیستید و مشرک.
جمعه 22 آذر 1392 - 23:57
دنیای وحشی - تهران - ایران
بیچاره حضرت محمد بتواند بااین آخوندهای حـ... مستقیما گفتگو کند خواهد گفت که قبول ادیان زوری نیست و انسان ها تاوقتی که باعث آزار وتخریب دیگران نشدند آزادند که هرکاری دوست دارند و هردینی را که میخواهند را انتخاب کنند .ولی مگر این ملایان بیسواد و خودخواه و دیکتاتور زبان آدمیزاد میفهمند که این مطلب را نیز بتوانند درک کنند.؟!
شنبه 23 آذر 1392 - 01:00
omide por jalal - لس‌انجلس - آمریکا
خدمتِ دوستان عرض شود که ما مسیحیان به خدا و دینی که باید برای اثباتِ حقانیت ِ آن شمشیر کشید و آدم کشت اعتقاد نداریم، خداوندِ ما عیسی مسیح هست که حافظ ِ ایمانداران است ، چون زنده هست و این خدایانِ مرده هستند که پیروانشان باید از آنها دفاع کنند و شمشیر بکشند و آدم بکشند ! برادرِ عزیز ورویر آوانسیان سالها زندگی‌ِ خود را وهفِ خدمت به چنن خدایی کرده است،، خدایی که این عزیز را از اعتیاد نجات داد و او را تبدیل به کسی‌ کرد که خود به کمکِ چنین افرادی میشتافت ،، برادرِ عزیز جز خدمت به مردم،، کمک به معتادین و سر کشی‌ به بیماران کارِ دیگری نداشت و جالب است مزدِ چنین افرادی در رژیمِ اسلامی زندان است اما آنهایی که میلیارد‌ها دلار پولِ مردمِ مظلومِ ایران را به توبره میزند دائما در حالِ ترفیع گرفتن هستند ! تو خود حدیثِ مفصل بخوان از این دفتر !
شنبه 23 آذر 1392 - 02:31
seyed ali geda - لندن - انگلیس
جیره خور مزدور توی کشور کفّار چکار میکنی‌. حتما جاسوسی برای آخوندا میکنی‌. ننگ بر تو و اون آقای قاتلت.
شنبه 23 آذر 1392 - 03:12
marg bar doshman - لندن - انگلستان
باید یاد بگیرن که به قانون احترام بزارن
جمعه 22 آذر 1392 - 23:52
فريادزيره آب - اهواز - ایران
فدای آقاخیلی تابلوست که داری جنایتهای جمهوری اسلامی روماست مالی میکنی؛از کجامیدونی که این آقانظرش اینی هست که توگفتی?درهردینی آدمهای منحرف وجودداره ولی دلیل نمیشه شماهافکرکنیدهرکسی مسلمون نیست بایدکافرباشه؛دین مسیحیت راخدابوسیله حضرت مسیح ابلاغ نمودپس این دین هم خداپرستی راتبلیغ میکند؛وای برآدمی که خودشوبزنه به خواب
شنبه 23 آذر 1392 - 03:44
شاهپور شاهرخی - تهران - ایران
فدای آقا - اودنسه - دانمارک. ... اخوی اولا طیب الله .. در ثانی چه ربطی داره ؟؟؟ گیریم که مشرک باشه ، بعد از 1400 سال از خود پیغمبرم کاسه داغ تر از آش شدید ؟؟؟ مگه یادت رفته در صدر اسلام اگه حمایت همین مسیحیا و اون پادشاه مسیحی از اصحاب پیغمبر نبود ، الان دینی بنام اسلام وجود نداشت !!! حالا اصلا مشرک ، بی دین یا هرچیز دیگه .. باید به همین جرم دودمانش کن فیکن بشه اونم در نظام مقدس ، اسلام ناب محمدی ؟؟؟؟ !!!!
شنبه 23 آذر 1392 - 05:59
vahid.sharifi - ونكوور - كانادا
این یک مورد را حال کردم، این ارمنی‌ ها خیلی‌ پر رو و نژادپرست هستند.
شنبه 23 آذر 1392 - 09:33
moody - لستر - انگلستان
خداوند پسر خود را فرستاد و پسر خداوند بخاطر گناهان بشر قربانی شد و اکنون در دستراست خداوند نشسته است. امین.
شنبه 23 آذر 1392 - 10:38
REZA404 - آلست - بلژیک
فدای آقا- در حقیقت عیسی مسیح از لحاظ جسمی‌ انسان بود ولی‌ از لحاظ روحی روح خدا در وجودش قرار داشت که این نیاز به توضیح دارد حالا به قول شما مسلمانها اگر فرض کنیم عیسی آنسان بود باید این رو بدانی که تنها کسی‌ که خودش رو آلوده گناه نکرد عیسی بود و تنها کسی‌ که خودش رو اسیر مادیات دنیا نکرد عیسی بود در طول تاریخ شما نمی‌‌توانی‌ از کسی‌ نام ببری که مثل عیسی اسیر گناه و اسیر زیور آلات و مادیات زندگی‌ نشده باشد
شنبه 23 آذر 1392 - 11:03
REZA404 - آلست - بلژیک
فدای آقا- در واقع عیسی مسیح نه چشم به مال دنیا داشت و هرگز اسیر شهوات انسانی شد خوب حالا نیم نگاهی‌ به پیغمبر خودتان بنداز و عقل خودت رو قاضی کن ببین محمد چنین کرد یا نه.از لحاط شهوات دنیوی که طبق کتابهایی خودتان بالای ۲۰ تا زن داشت و از نظر مادیات به یکی‌ از ثروت مندان دوران خودش تبدیل شد اگر یکم قرآن رو بخونی می‌‌فهمی‌ براستی بشتر آیات قرآن به نفع شخص خود محمد نوشته شده
شنبه 23 آذر 1392 - 11:15
رزم جو - لوس انجلس - امریکا
به نظر من کاره درستی نیست بازداشت این هموطن. تو قران اومده لا اکراه و الدین یعنی در دین خدا هیچ اجباری نیست.هر کس مسئول اعمال خودش هست نباید به زور کسی رو به انجام کاری وا داشت.
شنبه 23 آذر 1392 - 12:37
shivaa - تهران - ایران
زمانیکه مسیحیان در روم مورد ازار و شکنجه بودند در ایران ازادی مذهبی بود و امنیت کامل داشتند....حالا دقیقا برعکس شده.حرکت رو به عقب ملت ایران همینطور ادامه داره
شنبه 23 آذر 1392 - 13:40
فدای آقا - اودنسه - دانمارک
رضا 404- نوش جان حضرت محمد ص پیامبر دین راستین. به ما شیعیان (بندگان صالح) هم در بهشت موعود این وعده داده شده. ترویج شرک و خرافات در ولایت ما جرم است. ضمنااسقفهای شما هم در جواب عاجز ماندند.
شنبه 23 آذر 1392 - 16:20
REZA404 - آلست - بلژیک
فدا آقا- خوب باید هم بگی‌ نوش جان محمد بخاطر اینکه اگر بری قرآن را بخوانی که می‌دانم حتی ۴ صفحه به فارسی آن هم نخوندی بد میفهمی که از کّل قرآن ۴۰ درصد احکام در مورد شکم به پایین هست و ۳۰ درصد در مورد جنگ و خون ریزی و جنگ با کفار و بقیه آن هم کپی برداری از تورات می‌‌باشد خوب کتاب آسمانی که این طور باشد معلومه که پیروانی مثل تو دارد که داره تو کشور به قول خودت کفّار و مسحی زندگی‌ می‌‌کنه و از اون‌ها هم بدی میگه
شنبه 23 آذر 1392 - 18:03
REZA404 - آلست - بلژیک
فدا آقا. یه سوال فنی‌ ازت دارم آیا این وعده الهی که به شما شیعیان داده شده که در بهشت با فرشتگان مهشور می‌‌شوید و برای مردان نیکوکار شیعه فرشتگان به صورت زن وجود درنک با آنها مهشور می‌‌شون آیا چنین فرشتگانی برای زنان مسلمان وجود دارد یا نه‌ یعنی‌ مادر و خواهر شماها مسلمانان با فرشتگان الهی مهشور می‌‌شوند یا نه برای این می‌خواستم بدانم وعده الهی فقط برای مردان هست و یا برای خواهران مسلمان هم وجود دارد
شنبه 23 آذر 1392 - 17:54
سرسره - اهواز - ایران
فدای اقا- اگرتلوزیون ما هم ازاد بود ومناظره بدون محدودیت بین یک اخوند ویک کشیش برگزار میشد اونوقت معلوم میشه حق با کی هست نقاط ضعف این دین چه شیعه چه سنی انقدر زیاده که خیلی زود نا حق بودنش معلوم میشه
شنبه 23 آذر 1392 - 21:10
ehsanusa - تهران - ایران
بهترین مذهب، مذهبی است که از تو انسان بهتری بسازد...تمام مذاهبی که خشونت و برخورد خشن رو ترویج میکنند، مذاهبی ساخته دست شیادانی هستند که برای تحمیق مردم و سوار شدن بر آنها ترویج میشوند.. نمونه اش: ولایت فقیه...!!! به جای اثبات خود به حذف دیگران اقدام میکنند...!!! پوول مفت نفت هم که داشته باشند مزدورانی اجیر میکنند که حتی در اقصی نقاط دنیا برایشان تبلیغ کنند.. نمونه اش را در همین سایت میتونید ببینید...!!!
شنبه 23 آذر 1392 - 21:22
فدای آقا - اودنسه - دانمارک
رضا 404-اول برو شبهه مشرک بودن صلیب پرستها را حل کن، بعد سوآل مطرح کن. اکثر مسیحیان بعد از مناظره با علمای شیعه به حقانیت شیعه پی برده و مشرف به دین شریف اسلام میشوند. در یوتوپ زیاد هست.
شنبه 23 آذر 1392 - 22:06
omide por jalal - لس‌انجلس - آمریکا
fadaye agha گیرم که مسیحیان مشرکند !!! آیا باید آنها را کشت ؟! آیا جوابِ اعتقاد شمشیر است؟ اتفاقا بر عکسِ آنچه شما گفتید من معتقدم چون علما شیعه در بحثِ منطقی‌ با مسیحیان کم آورداند لاجرم این احکامِ زندان را صادر میکنند ! ضمنا اگر فضای رعب و وحشت در ایرانِ اسلامی حکم نبود از شنیدنِ آمارِ کسانی‌ که به مسیحیت رو آورداند حسابی‌ شوکه میشدید!
دوشنبه 25 آذر 1392 - 09:33
invincible - مینستا - آمریکا
این رژیم کثیف انسانیت و بشر دوستی‌ رو چنان زیر پا گذشته که در تاریخ سابقه نداشته، هموطنان عزیز ارامنه رو همه هر ماه دستگیر میکنه، تمامی اگلیتهی مذهبی‌ رو به عناوین مختلف شکنجه میکنه-مرگ بر خامنه‌ای-و روحانی دغل-- انسانیت پیش مردم است او بس
دوشنبه 25 آذر 1392 - 16:35
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.