روحانی از احمدی‌نژاد بیاموزد!

رضا ساکی در طنز روز ایسنا نوشت:


آقای روحانی اگر ذره‌ای به روش آقای احمدی‌نژاد توجه می‌کرد، درمی‌یافت که نباید بودجه را سر وقت قانونی به مجلس بدهد. اگر روحانی مثل احمدی‌نژاد هفته‌ها صبر می‌کرد و بودجه را با تأخیر و در یک دفتر چهل‌برگ به مجلس می‌داد، این‌طوری نمایندگان محترم به فکر استعفا کردن نمی‌افتادند!

راستش از دیشب دارم برای سلامتی آقای احمدی‌نژاد دعا می‌کنم و دائم می‌گویم خدا خیرت بدهد مرد با آن کار‌هایی که می‌کردی! از دیروز که خبر استعفای نمایندگان را خواندم، با خودم گفتم اگر آقای روحانی نخواهد از احمدی‌نژاد چیز بیاموزد، کلاهش پس معرکه مجلس است. به نظرم الآن وقت آن است که آقای روحانی دست‌کم یک جلسه با احمدی‌نژاد بگذارد و از تجربیات ارزشمندش درباره چگونه رفتار کردن با مجلس، بویژه مجلس نهم، استفاده کند. آقای روحانی اگر ذره‌ای به روش آقای احمدی‌نژاد توجه می‌کرد، درمی‌یافت که نباید بودجه را سر وقت قانونی به مجلس بدهد. اگر روحانی مثل احمدی‌نژاد هفته‌ها صبر می‌کرد و بودجه را با تأخیر و در یک دفتر چهل‌برگ به مجلس می‌داد، این‌طوری نمایندگان محترم به فکر استعفا کردن نمی‌افتادند!

آقای روحانی باید بپذیرد آقای احمدی‌نژاد در برخی مسائل استاد کامل هستند و همه باید شاگردی‌ ایشان را بکنند. مثلا الآن ممکن است آقای روحانی خیلی از دست نمایندگان ناراحت باشند یا هول کرده باشند و ذهن‌شان درگیر مخالفت‌های مجلس باشد، ولی اگر دیگران در شرایط آقای روحانی بودند، لابد می‌گفتند بگذارید آن‌قدر استعفا بکنند تا استعفادان‌شان بترکد!

به هر حال الآن دو پرونده در مجلس هست که خیلی مهم است؛ یکی پرونده کارت‌های هدیه سازمان تأمین اجتماعی و دیگری همین بودجه. پس بهتر است به جای این‌که صدای کارت‌های هدیه بیرون بیاید، صدای استقلال و غیرت و شجاعت و جسارت نمایندگان از مجلس به گوش برسد.

راستی می‌دانید برخی پرداخت‌هایی که به‌صورت کارت هدیه برای کمک به مردم محروم به نمایندگان داده شده، کدگذاری شده‌اند؟ آیا شما هم حدس می‌زنید یک نسخه‌ کدگذاری‌نشده‌ آن لیست یک جایی باشد؟ می‌دانید کجا؟ می‌دانید چه کسی ممکن نسخه‌ کدگذاری‌شده را داشته باشد؟ آیا شما هم به همان چیزی فکر می‌کنید که من فکر می‌کنم؟

+165
رأی دهید
-6

هستیا - شیراز - ایران
گویند ادب از که اموختی از بی ادبان
‌پنجشنبه 21 آذر 1392 - 14:41
Knappenaal - زوریخ - سوئیس
حتما دست خامنه‌ای. ۴ روز دیگه میاد میگه موضوع را کشش ندین. فساد از در و دیوار این مملکت بالا میره. لعنت بر خائنین.
‌پنجشنبه 21 آذر 1392 - 17:07
Knappenaal - زوریخ - سوئیس
شاید هم به احمقی نژاد.
‌پنجشنبه 21 آذر 1392 - 17:13
رجب علی - تگزاس - امریکا
هرجند استعفای این نمایندگان مثل استعفای دوم خرذاذی ها دروغی بیش نیست . اما این کار نمایندگان از اختیازات آنان است و ما نباید کار خوب آقای روحانی را با کار بد و اشتباه آقای احمدی نژاد مقایسه کنیم دمکراسی هزینه دارد این هزینه را باید پرداخت موقعی که انتخابات مجلس را تحریم کردیم نتیجه اش همین مجلس است که میبینیم باید پذیرفت بد بهتر از بدتر است الان تجربه باید داشت و تحت هیچ شرایطی انتخابات مجلس آینده را تحریم نکنیم . پیش به سوی مشق دمکراسی
‌پنجشنبه 21 آذر 1392 - 16:34
تیردادسورنا - ایران - ایران
از محمود آموز اخلاص عمل ...شیر کشک را دان‌ صاحب دغل‌
‌پنجشنبه 21 آذر 1392 - 18:17
سرسره - اهواز - ایران
گل گفتی اقای ساکی
‌پنجشنبه 21 آذر 1392 - 19:56
invincible - مینستا - آمریکا
روحانی دجال در اعدام مردم بیگناه از همه جلو زده فقط در چند روز ۲۲ ایرانی بیگناه در کرمانشاه، اهواز، تهران و دیگر شهرها!! دنیا باید تمامی کشورهایی که با رژیم کثیف آخوندی روابط دارن-درود بر شهدا-و اسیران--
‌پنجشنبه 21 آذر 1392 - 18:14
potatis - مالمو - سوئد
رجب علی - تگزاس - امریکا-جناب رجب علی, اگر چنانچه اطلاع نداری عرض کنم که جناب روحانی از بودجه ی ناچیز استان های محروم کشور از جمله خوزستان کم کرده و به بودجه ی ارگان های نظامی از جمله سپاه افزوده, مش رجب علی خان, بنده تمرین دموکراسی رو با تحریم انتصابات نمایشی میکنم, شما رو نمیدونم!
‌پنجشنبه 21 آذر 1392 - 22:22
biparva-jan - تهران - ایران
دجال تویی مینستا. ایشون الان بسیار محبوب هستند. یاد بگیر به انتخاب مردم احترام بگذاری. اکثر کسانی که در ایران اعدام میشوند یا قاچاقچی مواد مخدر هستند یا قاتل و یا متجاوز.
‌پنجشنبه 21 آذر 1392 - 23:38
kitaro - تهران - ایران
رفتار احمدی نژاد در هر موردی بد بود الا در مورد مجلس که بیکفایت ترین موجودات مملکت به انتخاب شورای نگهبان در اون جای داده شدن و حالا که رفتار احترام امیز روحانی و وزراش در مقابل عده ای رشوه گیر و باجگیر در عمل باعث گستاخی بیشترشون شده و در طول هشت سال مدیریت جهانی محمود که مملکت به باد رفت اینها ساکت بودن و مشغول شمردن پولهای زیر میزی حالا هم که تنها نگرانیشون فقط و فقط و فقط توافقات ژنو هست و شبا تا صبح بیدارن که نکنه تحریما برداشته بشه و مردم نفسی بکشن!!!
جمعه 22 آذر 1392 - 06:59
agha_ehsan - تهران - ایران
kitaro - تهران - ایران - یعنی گل گفتی حاجی. این ریاکارها که از دم همه دله دزد سر گردنه اند و جالبه اسم نماینده های مردم رو هم یدک میکشن رو همه رو یا باید اعدام کرد و یا تو وسط شهر به فلک بست. یعنی انقد حال کردم وقتی احمدی نژاد تو فیلم گفت نماینده ها .. خوردن. دلم خنک شد.
جمعه 22 آذر 1392 - 14:09
ario barzan - ويرجينيا - امريكا
اینوینکیبل - مینستا - آمریکا فرض کن یه گله گوسفند باشه ، چه آدم بچرندشن چه سگ گله چه الاغ .. فرقی به حالشون نداره. گوسفند گوسفند ه دیگه فقط میخوان یه مشت الف بخورن که زندگیشین ادامه پیدا کنه
جمعه 22 آذر 1392 - 17:03
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.