نجات معجزه‌آسای یک خانواده از صخره‌های یخی نوادا

خانواده شش نفره‌ای که با جیپ شخصی‌شان در ارتفاعات نوادا و در میان برف‌ها گیر افتاده بودند در سرمای شدید با آتش‌زدن تایر خودروی‌شان یک هفته‌ای زنده ماندند و به سلامت نجات یافتند.
گزارش ناپدید شدن این خانواده یک روز پس از تأخیر آن‌ها در بازگشت به خانه از سوی بستگانشان به پلیس رسید. باتوجه به این‌که سرمای هوا در این ارتفاعات بسیار مرگبار است 200 نفر برای پیدا کردن این خانواده به ارتفاعات رفتند ضمن این‌که عملیات جست‌وجو تا ارتفاع ممکن با هلیکوپتر ادامه یافت. این جست‌وجو چند روزی ادامه داشت تا این‌که گروه‌های حاضر در کوه، نور ضعیفی را دیدند. این نور که روزنه امیدی برای آن‌ها بود، افراد بسیاری را به آن منطقه کشاند و در نهایت جیپ ناپدیده شده با شش سرنشین‌اش در میان برف و بوران پیدا شد.
در شرایطی که گروه‌های پلیس و امداد و نجات از زنده بودن این خانواده ناامید شده بودند، در کمال شگفتی همه آن‌ها را زنده یافتند. به گفته سخنگوی پلیس، در این جیپ یک زوج و 4 کودک 6 تا 10 ساله بودند که با استفاده از امکانات کم‌ درون خودرو با کمترین میزان آسیب نجات یافتند.

جیپ واژگون شده ای که خانواده در کنار آن تایر آتش زده و خود را گرم می کردند


در حال حاضر این خانواده در بیمارستان تحت درمان قرار گرفته‌اند.
به گزارش پلیس، این خانواده در طول این روزها با آتش‌زدن تایرهای خودرو در میان صخره‌های پوشیده از برف خود را گرم نگه داشته و با جیره‌بندی موادغذایی خود زنده مانده بودند.

+107
رأی دهید
-1

shooshtari - اهواز - ایران
4 چرخش که سر جاشه زاپاس رو فقط اتیش زدند
‌پنجشنبه 21 آذر 1392 - 15:47
ایرانی غیور - کرج - کرج - ایران
چه زن و شوهر بی عقلی. آخه آدم عاقل، 4 تا بچه 6 تا 10 ساله رو با جیپ میبره توی این ارتفاع و این وضعیت خطرناک؟ نزدیک بود خودشون که هیچ بچه بی گناه رو هم به کشتن بدن
‌پنجشنبه 21 آذر 1392 - 20:51
malek khorshid - روتردام - هلند
اگه یه هفته اونجا بودند و شبی هم یک دونه تایر می‌‌سوزاندند که باید ماشین لخت بود، داستان جور در نمیاد. با یک تایر یک هفته سر کردند.عجیب است
‌پنجشنبه 21 آذر 1392 - 21:45
compatriot - تورنتو - کانادا
منظر نویسنده آتش زدن صندلیها بوده، لطفا ببخشیدش! lol :)
جمعه 22 آذر 1392 - 05:17
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.