دایی:می خواهند با قربانی کردن من پرسپولیس را نابود کنند/با این حکم نمی توانند من را ساکت کنند

 

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس نسبت به رای کمیته استیناف واکنش های تندی داشت.

به گزارش خبرگزاری فارس، علی دایی پس از رأی کمیته استیناف فدراسیون فوتبال مبنی بر دو جلسه محرومیت و هفت میلیون تومان جریمه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: واقعاً برای من جای سؤالات زیادی است اما می‌دانم که چرا این اتفاقات افتاده است. متأسفم که در فوتبال و ورزش چنین اتفاقاتی را شاهدیم و متأسفم که چنین اتفاقاتی را می‌بینیم. به نظرم همیشه بی‌قانونی را ترویج می‌دهند و اگر قانون وجود دارد باید برای همه باشد نه برای یک نفر.

دایی افزود: ما نباید فقط به دنبال یک قانون «من درآوردی» باشیم و فقط این قانون برای علی دایی باشد اگر من مصاحبه‌ای انجام دادم شما اجازه بدهید تا همه چیز آن مشخص و کارهایش انجام شود و سپس درباره پرونده نظر بدهید. هنوز پرونده‌ها را بررسی نکرده و نظرات را گوش نکرده‌اند. کسانی که پیگیر این ماجرا هستند در حال بررسی ماجراها هستند اما آقایان حکم صادر می‌کنند.

دایی ادامه داد: چرا نمی‌گذارید به نتیجه نهایی برخی ارگان‌ها برسید و سپس درباره همه چیز قضاوت کنید و راجع به همه مسائل حرف بزنید. من گفتم آقایان، قانون فقط نمی‌تواند برای علی دایی باشد. اگر قرار باشد قانون اجرا شود،من بدون اینکه بخواهم اسمی بیاورم به همکاران عزیز خودم اشاره می‌کنم، برخی مدیرعاملان محترم و حتی سرپرستان مصاحبه‌هایی انجام داده‌اند که بخشی از آنها را می‌خوانم تا خودتان درباره همه چیز قضاوت کنید.

دایی تأکید کرد: آقایان گفته‌اند «داوران با سوت تیم ما را زیرورو کردند» یا «قهرمانی به سمت پرسپولیس غش کرده بود».«داوران بازیکن جابه‌جا می‌کنند» «با یک جفت کفش بازی را در می‌آورند» «اتفاقات داوری بازی با پرسپولیس عمدی بود» «حق‌وردی راه قهرمانی را می‌رود» «یک جفت کفش گرفتند علیه ما سوت زدند» «آقای اصفهانیان می‌دانید داورانتان بازیکن سفارش می‌کنند» «فغانی بازی را برای سپاهان درآورد»

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس ادامه داد:اینها حرف‌هایی است که برخی از دوستان زده‌اند و اگر این حرف‌ها را با حرف های من که گفتم «قهرمانی به سمت سپاهان غش کرد» مقایسه کنید به چه چیزی می‌رسید؟ جمله عمدی سوت زدن بدتر است یا اینکه با یک جفت کفش داوران را می‌خرند و نتایج جابه‌جا می‌شود و هزار حرف دیگر که گفته‌اند؟!

وی تاکید کرد:چرا تا الآن واکنشی نسبت به این حرف‌ها نداشته‌اید. آقایان محترم کمیته استیناف! شما انواع و اقسام رأی‌های عجیب را برای من دادید و من هم به خاطر آرامش فوتبال و پرسپولیس سکوت کردم اما شما نمی‌توانید به هیچ عنوان سلیقه‌ای عمل کنید.در پرونده‌ای که اگر بخواهید من آن را رسانه‌ای می‌کنم و به همه نشان می‌دهم علی دایی را محکوم می‌کنید اما با مربی دیگر کاری ندارند و تازه تخلف در تخلف می‌کنند.

وی یادآور شد: زمانی که قانون سقف قرارداد بود  آقایان رای می‌دهند که سقف قرارداد را رعایت نکردند و خودشان رأی یک میلیارد و دویست‌میلیون تومانی می‌دهند و سپس سریع از سازمان لیگ مبلغی بالغ بر 160 الی180میلیون را واریز می‌کنند و به آقایان می‌دهند. شما تخلف در تخلف می‌‌کنید. رأی و تخلف را کسی کرده و به آن از حساب سازمان لیگ پول می‌دهید؟! مگر سقف قرارداد نداشتیم؟ کدام مربی می‌توانست اینطور قرارداد ببندد و شما هم اینطور رسیدگی می‌کنید؟ بعد از آن شما اگر رأی خوب داده‌اید و درست عمل کردید چرا پای سازمان بازرسی وسط آمد  فوری رأی را بر می‌گردانید و عوض می‌کنید؟ آن هم در حالیکه در این مدت خیلی راجع به اینجانب رأی‌های عجیب و غریب داده‌اید. باید به عرض شما برسانم راجع به این موضوع و پرونده جدید من تجدید نظرخواه بودم.

سرمربی قرمزپوشان بااشاره به رأی جدید گفت: من به کمیته استیناف از طریق وکیلم خواستار تجدیدنظرخواهی شدم و به نظرم اینجا باید از این عزیزان تشکر کنم که کاری کردند که من بیشتر در خصوص برخی مسائل مطالعه کنم و از دوستان حقوق‌دانم و دوستان خوب و قاضیان مجرب یکسری مسائل را بپرسم و خدا را شکر اطلاعات حقوقی من هم در این مدت بالا برود.

دایی افزود: موقعی که تجدیدنظرخواه بودم طبق آئین‌ دادرسی کیفری ایران  به هیچ عنوان آقایان نمی‌توانند رأی من را تشدید کنند، این اصلاً در حوزه آقایان نیست. باشگاه سپاهان در رابطه با من شکایتی داشته سپس کمیته انضباطی من را 7میلیون تومان جریمه کرد. من «تجدیدنظرخواه» بودم نه باشگاه سپاهان. آقایان محترم! زمانی که علی دایی تجدیدنظرخواه است  ما می‌آییم علی دایی را تشدید مجازات می‌کنیم؟ مگر شما می‌توانید برای خودتان قانون تصویب و تصمیم‌گیری کنید؟

وی افزود: تجدیدنظرخواه اگر باشگاه سپاهان اصفهان بود می‌آمد و می‌گفت رأیی که برای دایی در نظر گرفته‌اید کم است و آقایان می‌توانستند آنها را تشدید کنند اما وقتی «تجدیدنظرخواه» خود من بودم شما بر طبق قانون به هیچ عنوان نمی‌توانید رأی من را تشدید کنید و واقعاً نمی‌دانم این قوانین را شما از کجا می‌آورید؟ البته در خیلی از موارد قوانینی علیه علی دایی وضع می‌کنند و می‌گنجانند. اما آقایان راجع به این مسائل حتماً اگر توضیحی دارند بدهند.

دایی تاکید کرد: من گفتم در پرونده قبلی که راجع به من و مربی دیگر بود ببینید آقایان چطور سلیقه‌ای عمل می‌کنند در حالیکه هر دوتا پرونده به یک شکل بود.  باز هم می‌گویم اگر آقایان دوست دارند همه چیز با قانون پیش برود شما باید در قبال همه قانون را اجرا کنید. پس از آن می‌توانید اظهارنظر و صحبت کنید. شما باید کاری را انجام دهید که در حوزه اختصاصی خودتان است. تجدیدنظرخواه من هستم و باید طبق قانون شما این رأی را یا تعدیل کنید و یا اجرا کنید. نه اینکه این حکم را شما تشدید کنید. من شاکی خصوصی داشتم نه شاکی عمومی،که شما نظر بدهید.

دایی افزود:من یک سؤال دارم، تمام رأی‌هایی که صادر می‌شود یا باید دبیرکل محترم فدراسیون آن را امضاء کند یا رئیس فدراسیون تا آقایان بتوانند آن را ابلاغ کنند شما چطور می‌توانید در کمیته استیناف محترم این رأی‌ها را امضاء کنید؟ شما که به جای حق، کار غیرقانونی انجام می‌دهید و در رسانه‌ها اعلام می‌کنید و حرف‌هایتان را قبل از اینکه رأی اعلام شود می‌زنید  آیا این کارتان درست است؟ اگر قانون است باید برای شما هم اجرا شود.  مگر می‌توانید هنوز رأیی که به علی دایی ابلاغ نشده آن را رسانه‌ای کنید؟‌  یکسری افراد سودجو هم متأسفانه هزار حرف و حدیث دنبال این رأی درست کنند؟ شما به چه جرمی علی دایی را اینطور محروم می‌کنید چون حرف حق زده‌ام.

وی خاطرنشان کرد: قبلا هم گفته ام از همان ابتدا که می‌خواستم برخی صحبت‌ها را مطرح کنم آمادگی چنین جریاناتی را داشتم. من می‌دانستم باید برای زدن حرف حق تاوان پس بدهم اما چرا می‌خواهید با قربانی کردن علی دایی پرسپولیس را نابود کنید؟ اینجا من حرف از حق پرسپولیس می‌زنم اگر خودم علی دایی بودم بر روی سکوها بازی‌ها را نگاه می‌کردم و کیف می‌کردم اما الآن در این موقعیت حساس که پرسپولیس در کورس قهرمانی است چرا چنین مسائلی را 48 ساعت قبل از بازی مطرح می‌کنید و دنبال مسائل غیرقانونی هستید؟ اگر قانون بود گردن ما از مو نازکتر است بیایید هرکاری دوست دارید با من انجام دهید. مگر می‌شود همکاران و دوستان زحمتکش من با حرف‌های خیلی تندتر مسائلی را به زبان آوردند آنطور برخورد شود و یا اصلاً برخورد نشود اما فقط با علی دایی اینطور رفتار کنید.

وی تصریح کرد:مطمئن باشید با حرف‌های من خیلی چیزها مشخص می‌شود و خیلی مسائل را مردم خوب ما متوجه می‌شوند حالا چون حرف حق زده‌ام به نظر شما و مردم باید تاوان بدهم تا کی؟ چرا به قیمت قربانی کردن علی دایی می‌خواهید پرسپولیس را قربانی کنید. مگر می‌شود این کار را انجام داد؟

سرمربی قرمزپوشان خطاب به کمیته استیناف باز هم گفت: اگر کارتان قانونی است درباره‌اش توضیح دهید، مطمئن باشید من به دنبال واخواهی هستم البته باید راجع به پرونده‌های گذشته هم که کمیته محترم استیناف درباره آن علیه من رأی صادر کرده باید این را بگویم از روز شنبه فعالیت‌های خودم را از طریق فیفا انجام می‌دهم تا همه چیز را قانونی جلو ببرم و مطمئن باشید به حقم می‌رسم. انشالله آن موقع مشخص می‌شود علی دایی حق می‌گوید یا آقایان فقط برای علی دایی این رأی‌ها را درمی‌آورند. خیلی دوست دارم تک تک این مردم بدانند که این مسائل وقتی از طرف من مطرح می‌شود آقایان دوست دارند اینطور با من برخورد کنند و فقط قوانین برای علی دایی نوشته شده است.

وی افزود: من با حرف‌هایم فقط می‌خواهم ذهن مردم را روشن کنم اگر دوست دارید 20 جلسه من را محروم کنید اصلاً کاری کنید من از فوتبال بروم. چیزی در زندگی من تغییر نمی‌کند شما فکر کردید امثال علی دایی آویزان این فوتبال هستند؟ راحت عین آب خوردن از  تیم ملی 9ماه رفتم و کار نکردم و با توجه به اینکه بهترین پیشنهادها را از همین سپاهان داشتم یا از خیلی از تیم‌ها بزرگ و کوچک دیگر عین آب خوردن رفتم و هیچ مصاحبه و حرفی هم نزدم. اما الآن پای حق وسط است و مطمئن باشید تا آنجایی که بتوانم از حقم دفاع می‌کنم و به هیچ عنوان ساکت نمی مانم حتی با احکام عجیب و غریب آقایان. شما نمی‌توانید با این احکام علی دایی را به سکوت وادار کنید من همیشه حرفم را می‌زنم حتی کار به جایی برسد که از این فوتبال بروم. من به این فوتبال چسبیده نیستم و همه عالم و آدم این را می‌دانند یک نفر نمی‌تواند در این مملکت ادعا کند که من پیش فلان مسئول رفته‌ام تا پست، تیم و مسئولیت و یا جایگاه بگیرم. من افتخار می‌کنم که همیشه دنبال من آمده‌اند آن هم به خاطر توانایی فنی یا هرچیزی که شما روی آن اسم می‌گذارید.

به گزارش فارس دایی تاکید کرد:خدا را شکر همیشه به خواسته آن بالاسری دنبال من آمده‌اند و باز هم می‌گویم اگر یک نفر بگوید که علی دایی فلان جا آمد تا پستی را بگیرد و یا فلان کار را خواسته به او جایزه می‌دهم. من افتخار می‌کنم که اینطور در ایران بزرگ زندگی کرده‌ام وافتخار می‌کنم که این مردم پشت من بوده‌اند حالا هم اگر لازم باشد مطمئن باشید طبق مدارکی که دارم در واکنش به رأی‌های عجیب و غریب آقایان اقدام خواهم کرد. البته خوشبختانه با وساطت سازمان بازرسی برخی رأی‌ها وتو شد و آقایان رأی‌های خود را برگرداندند. مطمئن باشید من تا آخر راه هستم و موضوع را پیگیری و حرف‌هایم را می‌زنم.

سرمربی قرمزپوشان در پاسخ به سؤالی که قهرمانی اعلام کرده که اگر من بروم و غرق بشوم خیلی‌ها غرق می‌شوند، گفت: من علم غیب ندارم، من نمی‌توانم راجع به این مسائل حرفی بزنم اما نمی‌شود برخی مسائل را منکر شویم. من از شماها یک سؤال دارم زمانی که محسن ترکی مصاحبه‌ای به تندی و تیزی علیه کمیته داوران انجام می‌دهد چرا تا الآن کسی این موضوع را پیگیری نکرده است؟ موقعی که علناً در مصاحبه خود و در یک برنامه تلویزیونی  می گوید که اگر حرفم را بزنم خیلی‌ها باید با خاک یکسان شوند  چرا کسی دنبال حرف‌های ترکی نرفت که به او بگوید آقای محسن ترکی عزیز که راجع به من هم هزار حرف زدی و جبهه گرفتی این مسائل چیست که اگر دهنت را باز کنی خیلی اشخاص با خاک یکسان می‌شوند؟

سرمربی پرسپولیس که گفت و گویش با خبرنگاران به نشست خبری تبدیل شده بود در ادمه تاکید کرد:شما به برنامه 90 این هفته توجه کنید چه مسائلی در آن وجود دارد که عابدینی با آن صراحت می‌گوید مظفری‌زاده اگر روی خط بیاید کاری می‌کنم که دیگر داوری نکند! پس حتماً چیزهایی در این بین وجود دارد. زمانی که خود داوران این حرف‌ها را می‌زنند و موقعی که هیچ‌کس روی خط جوابی نمی‌دهد پس مشکلات و یکسری مسائل وجود دارد.

وی افزود: من همینجا می‌گویم با اینکه اگر قهرمانی را محکوم کنیم هیچکدام از این مشکلات حل نمی‌شود. مشکلات متأسفانه خیلی زیاد است و تقریباً باید در اینباره ضرب‌المثلی را بگویم چون این ضرب‌المثل همیشه در ذهن من وجود دارد. «مردم شهری که همه در آن می‌لنگند به کسی که راست راه می‌رود می‌خندند». مطمئن باشید به غیر از این چیز دیگری نیست. در شهری که همه می‌لنگند و همه شاید مشکل داشته باشند وقتی راست راه می‌روی همه به او می‌خندند و این اتفاق‌ها پیش می‌آید. این را هیچ موقع خواهش می‌کنم از یاد نبرید. به قول افشین پیروانی که حرف خیلی خوبی زد و چندین بار من آن را تکرار کردم، آدم می‌تواند کسی را که خوابیده بیدار کند اما نمی‌تواند کسی را که خودش را به خواب زده به هیچ عنوان بیدار کند.

سرمربی قرمزپوشان با اشاره به اینکه من نمی‌دانم برخی‌ها به دنبال چه هدف و چه چیزی هستند در ادامه صحبت‌هایش تأکید کرد: شما چرا به احساسات هواداران که چند سال است نتیجه نگرفته‌اند توجه نمی‌کنید و به جای یک بار دو بار رأیی را اعلام می‌کنید و بی‌قانونی دیگری را رواج می‌دهید که این تیم ضربه بخورد. مطمئن باشید آنقدر بچه‌های من حلال‌زاده، با تعصب و با غیرت هستند که این مسائل عزم و اراده آنها را خیلی بیشتر می‌کند. پرسپولیس راهی را که پیش گرفته محکم‌تر با علی دایی یا بدون علی دایی  جلو می‌رود و مطمئن باشید این بچه‌ها تمام سعی و تلاش خودشان را می‌کنند واز روز اول با خیلی از کم و کاستی‌ها من را مدیون خودشان کرده‌اند.نه اردوی خارجی داشتیم و به جای خارج از کشور به اردبیل، رامسر رفتیم و با نداری‌ها ساختیم. اگر از مسئولان باشگاه سؤال کنید تیمی را ساخته‌ایم که 40 درصد از هزینه‌هایش نسبت به قبل کم شده  و این رادروغ نگفتم. ما نسبت به سال قبل هم هزینه‌ها را در پرسپولیس پائین آوردیم و با کمک مدیران و بچه‌ها این کارها را انجام دادیم و خدا را 100 هزار مرتبه شکر تا آلان نسبت به سال‌های قبل هم حتی بهتر بازی کردیم و نتایج خوبی هم گرفتیم. تیمی را که ما داریم ظرف 2 و 3 سال دیگر انشالله قهرمان آسیا می‌شود هدف من در روز اول که دوباره به پرسپولیس آمدم این بود، حالا اگر برخی‌ها دلشان نمی‌خواهد ما باشیم بسم‌الله، رک و بدون هیچ رودربایستی صاف و پوست کنده آن را اعلام کنند. من می‌گویم رک و روراست بگویید دوست نداریم دایی در این فوتبال باشد. و اگر من باشم به ضرر خیلی‌ها است آن وقت مطمئن باشید من هم می‌روم و در اینجا نمی‌مانم.

سرمربی قرمزپوشان با اشاره به مدارکی که در نشست امروز آورده بود در ادامه صحبت‌هایش گفت: من پرونده‌های مختلفی دارم هر موقع آقایان خواستند نظر بدهند من هم پرونده‌ها را در اختیار شما رسانه‌ها قرار می‌دهم.این پرونده رأی‌هایی است که آقایان داده‌اند هم به من  و هم نسبت و مربی عزیز دیگری که خیلی او را دوست دارم. شما می‌توانید در داشته‌های من رأی‌های سلیقه‌ای را راحت بفهمید، من این رأی‌ها را به موقع نشان همه می‌دهم.شما اگر نگاه کنید وقتی رأی صادر می‌شود مدت خیلی کوتاهی طول می‌کشد که مقداری از پول رأی به حساب دوستان واریز می‌شود.

وی باز هم با اشاره به زمان سقف قراردادها یادآور شد: مگر می‌شود زمانی که در این فوتبال سقف قراردادها وجود داشت شما برای یک مربی رأی یک میلیارد و دویست و خورده‌ای صادر کنید. این کجای قانون است که من آن را نمی‌دانم. آقایان شما تخلف در تخلف می‌کنید، اگر راجع به قانون حرف می‌زنید و مجری آن هستید پس قانون را اجرا کنید مگر شماها سقف قرارداد تعیین نکردید، البته من می‌گویم شاید 90درصد به بالا این قانون را اصلاً رعایت نکردند. من آن موقع هم مخالف 100درصد این قانون بودم شما نمی‌توانید برای توانایی برخی افراد سقف مشخص کنید. من همان موقع هم این حرف را زدم اما شما قوانینی را وضع کردید که متأسفانه بدون کارشناسی فوتبال ما را به این وضعیت انداختید. قبل از آن مگر قراردادها چقدر بود؟ مگر قراردادها مثل زمانی بود که قانون سقف قراردادها اعلام شد. من باز هم تأکید می‌کنم فوتبالیست‌های ما نسبت به کشور های دیگر از همه کمتر پول می‌گیرند و نباید از این موضوع گذشت حتی کمتر از فوتبالیست‌هایی که در همین کشور همسایه ما بازی می‌کنند اما به نظرم این فوتبالیست‌ها استحقاق بیشتری دارند.

 

سرمربی قرمزپوشان در پایان در پاسخ به سؤالی که بعد از بازی پرسپولیس و داماش یک امتیاز از قرمزپوشان کم کردند و کمیته استیناف آن را بررسی کرد اما در بازی فولاد و سپاهان چشم داور را مجروح کردند ولی حکم و تصمیمی گرفته نشد، گفت: ببینید شما باید سلیقه‌ای بودن آرا را با حرف‌های من بدانید. داور را می‌زنند اما به هیچ عنوان حرفی از کسر امتیاز و هزاران حرف و حدیث نمی‌زنند. هزار حرف و حدیثی که فقط در مملکت ما درآمده است. متأسفانه مشکلات زیاد است و باید بروید و به صحبت من در آن شهر برسید که همه کج کج راه می‌رفتند و وقتی که یک نفر راست راه می‌رفت همه به آن می‌خندیدند. امیدوارم با حرف‌هایم بتوانم با مردم و هواداران عزیزم صحبت کرده باشم و آنها هم درددل‌های علی دایی را بشنوند.

+62
رأی دهید
-24

ENSAN-ZAMIN - تبریز - ایران
واقعا بهت افتخار میکنم. در ایران اگرTفقط یک مرد باشد او علی دایی است.
‌پنجشنبه 21 آذر 1392 - 21:37
dkdk - اسلیس - دانمارک
هر کسی هر چی‌ میخواد بگه این حقیقتی است که تو باعث افتخار ایرانیانی و بازم این حقیقتی است که خیلی‌ از کشورها ایران و فوتبال ایران را با دایی شناختند.ضمنا مهم نیست که به چه کشورهایی گًل زدی مهم اینه که آوای گًل دنیایی‌ و این خیلی‌ بزرگ است.در دنیا اول باشی‌ خیلی‌ حرفه.خلاصه درود به غیرت و شرفت.حالا کمی‌ هم بد اخلاقی‌ قبول.گًل بی‌ عیب خداست.اما منتقدانت مرد باشند و این حقیقت‌ها را بپذیرند.
‌پنجشنبه 21 آذر 1392 - 22:06
ommolfesad - تهران - ایران
دمت گرم ، جرات یعنی این ، فقط فیفا درمان این سرطان هست
‌پنجشنبه 21 آذر 1392 - 23:49
nirvana_s - تهران - ایران
اگر شخص دیگه ای جز مربی تیم محبوبتون بود اون داور مظلومترین و پاکترین شخص توی دنیا میشد و شخص تهمت زننده باید به اعدام محکوم میشد !!!! اینجا بحث رنگ و تیم محبوب نیست صحبت زندگی یک انسانه که تا اخر عمر باید با ابروی به نا حق ریخته زندگی کنه !!! اونهایی که راحت تهمت میزنند و با ابروی دیگران بخاطر منافع شخصی بازی میکنند چیزی بنام وجدان میدونند چیه !!!!!!
جمعه 22 آذر 1392 - 01:52
nirvana_s - تهران - ایران
مگر ادعا نمیکردند مدرک دارند چی شد ؟!!! با 7 میلیون و 2 جلسه محرومیت میشه به یک شخص تهمت فساد و تبانی زد و زندگی حرفه ای و اجتمایی یک شخص رو نابود کرد !!! طرف رو به خاک سیاه نشوندن میگن ما حرفی نزدیم اینهمه دم از مدرک میزدید کجاست ؟!! اقای دایی شما که گرین کارت امریکا داری اگه همچین کاری رو اونجا میکردی الان اب خنک میخوردی و اینجور قلدر بازی نمیتونستی در بیاری!!
جمعه 22 آذر 1392 - 02:10
bamboosabz - ایران - ایران
علی آقای دایی تو اسطوره ای
جمعه 22 آذر 1392 - 03:33
tobayemohabbat - تهران - ایران
چون علی دایی مربی تیم محبوبتون هستش پس حتما حق با اونه نه حضرات پرسپولیسی ؟ عجب
جمعه 22 آذر 1392 - 09:29
sheys - توکیو - ژابن
تو از روز اول نابود شده به دنیا اومدی خیلی ادعات می‌شه ولی‌ خداییش هیچی‌ نیستی‌ همه گلهات رو هم شانسی زدی علی‌ خر شانس
جمعه 22 آذر 1392 - 11:08
problem - تهران - ایران
بهت افتخار میکنم
جمعه 22 آذر 1392 - 13:16
عقاب سرخ - پرسپولیس - پرشیا
اسکندر مقدونی با اینکه پرسپولیس را به آتش کشید اما باز پرسپولیس مثل ققنوس از خاکستر خود پر کشید بال گشود و قلبها را از ایران تا آسیا و سر تاسر جهان به تسخیر خود در آورد پرسپولیس هزاران سال است که پا برجا و استوار و در قلب بیش از ۳۰ ملیون انسان می‌باشد .پرسپولیس در طول این هزاره‌ها ظلم‌ها و نامردی‌های زیادی دیده عجیب نبود که فقط در دوره نکبت احمدی‌ نژاد بود که به ناا حق و نا داوری بازی‌هایش را به اس‌ دق لال واگذار کرد اما شرف و آبرو و عزت خود را به نامردی و ناجوانمردی نفروخت و برای همین است که با بازیکن‌ها و اسطوره‌های خویش مانند ستون‌های سر بر افراشته و پر غرور تخت جمشید پر صلابت و محکم ایستاده و خواهد ایستاد
جمعه 22 آذر 1392 - 15:30
شاهپور شاهرخی - تهران - ایران
علی آقا .. همین که کلی یرقان ذهنی و ضد حال شدی برای این کیسه کش های شیششش تایی کافیه . دمت گرم ، اخرت ایول دارایی .
جمعه 22 آذر 1392 - 16:06
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.