خلبان قلابی طعمه‌هایش را در سایت همسریابی شناسایی می‌کنداو خودش را مهندس هوا‌وفضا و خلبان جا می‌زند و با دادن وعده ازدواج به دختران دم‌بخت، از آنها کلاهبرداری می‌کند. مأموران پلیس این مرد را مدتی قبل دستگیر کردند اما وی توانست با سپردن وثیقه از زندان فرار کند و کلاهبرداری‌هایش را از سر بگیرد.
نخستین طعمه این مرد دختر جوانی بود که پس از آشنایی با مرد کلاهبردار، تصور می‌کرد به مرد رویاهایش رسیده و می‌تواند در کنار او خوشبخت باشد. این دختر جوان اردیبهشت امسال وقتی برای شکایت از خلبان قلابی به اداره پلیس رفته بود، به مأموران گفت: چند روز پیش در یکی از سایت‌های همسریابی عضو شدم. مدتی پس از این عضویت، با مردی به اسم کسری آشنا شدم. او می‌گفت که لیسانس مهندسی هوا‌وفضا دارد و خلبان جت جنگی است. کسری با چرب‌زبانی اعتمادم را جلب کرد و برای همین شماره موبایلم را به او دادم تا بیشتر با هم آشنا شویم.

وی ادامه داد: چند روز بعد کسری با من تماس گرفت و قرار ملاقات گذاشت. بعد از اینکه چندبار همدیگر را دیدیم، کسری برای خواستگاری نزد پدرم آمد. پدرم مثل من باورش شده بود که او خلبان است و برای همین با ازدواجمان موافقت کرد. در آن لحظات تصور می‌کردم که در کنار کسری زندگی خوبی خواهم داشت؛ غافل از اینکه او یک کلاهبردار بود. این مرد چند روز بعد از خواستگاری با من تماس گرفت و مدعی شد که از طرف محل کارش خانه‌هایی با قیمت ارزان در اختیارشان قرار داده‌اند که اگر بخواهم می‌توانم با پیش‌خرید آنها، سرمایه‌گذاری کنم.

آن روز وسوسه شدم که یکی از واحد‌ها را خریداری کنم. قرار شد در مرحله اول 7میلیون تومان به کسری بپردازم تا کارهای خرید آپارتمان را انجام دهد اما بعد از پرداخت این مبلغ بود که دیگر کسری را ندیدم. او به طرز عجیبی ناپدید شد و دیگر موبایلش را هم جواب نمی‌داد. وقتی راهی محل کارش شدم و فهمیدم که کسی با مشخصات کسری در آنجا کار نمی‌کند، فهمیدم که فریب یک کلاهبردار را خورده‌ام و تصمیم گرفتم از وی شکایت کنم.

کلاهبرداری سریالی

با این شکایت، به دستور قاضی مقدسی، بازپرس شعبه دهم دادسرای ناحیه 4تهران، تیمی از مأموران اداره آگاهی پایتخت رسیدگی به این پرونده را آغاز کردند. درحالی‌که ردیابی‌ها برای شناسایی خواستگار فراری ادامه داشت 2زن دیگر نیز راهی دادسرا شدند و از خلبان قلابی شکایت کردند. یکی از آنها به قاضی پرونده گفت: در سایت همسریابی با جوانی به اسم کسری آشنا شدم. او خودش را خلبان معرفی کرد و به خواستگاری‌ام آمد.

من تصور می‌کردم بالاخره مرد رویاهایم را پیدا کرده‌ام تا اینکه یک روز کسری گفت با ارتباطاتی که دارد می‌تواند برای من وام 20یا 30میلیون تومانی بگیرد. من که برای خرید جهیزیه نیاز به پول داشتم از او خواستم که این وام را برایم تهیه کند. کسری هم مدعی شد که برای گرفتن این وام باید حساب باز کنم و 3میلیون تومان موجودی آن باشد. من هم این مبلغ را به وی دادم تا کارهای گرفتن وام را انجام دهد اما او بعد از گرفتن پول، ناپدید شد. او حتی به بهانه تعمیر لپ‌تاپم، آن را همراه خود برد و ناپدید شد.

در تعقیب کلاهبردار

سومین شاکی نیز اظهاراتی مشابه شاکیان دیگر داشت. همه شاکیان مشخصات یکسانی از کسری ارائه می‌کردند و این نشان می‌داد که تمامی کلاهبرداری‌ها از سوی یک نفر صورت گرفته است. کارآگاهان با بررسی سرنخ‌های به‌جامانده از کسری و اطلاعاتی که شاکیان از او داده بودند، توانستند محل زندگی این مرد را شناسایی و او را دستگیر کنند. متهم که نام واقعی‌اش رضا است، بعد از دستگیری اعتراف کرد که هیچ‌گونه تحصیلاتی در زمینه مهندسی هواوفضا و خلبانی ندارد و از این ترفند برای فریب و کلاهبرداری از دختران دم بخت استفاده می‌کرده است. با اعتراف او به فریب شاکیان، برای وی قرار قانونی صادر و مرد جوان راهی زندان شد.

فرار از زندان

مدتی از دستگیری این مرد گذشته بود که وی با سپردن وثیقه از زندان ‌مرخصی گرفت و به محض خروج از آنجا، دیگر به زندان برنگشت. او بعد از آزادی بیکار ننشست و با همان روش کلاهبرداری از دختران دم بخت را از سر گرفت. بررسی‌ها نشان می‌داد که وی بعد از آزادی، 2دختر را با این ترفند سرکیسه کرده است که شاکیان مدتی قبل به دادسرای ناحیه 4تهران رفتند و از خلبان قلابی شکایت کردند.

به گزارش همشهری، با توجه به فراری‌بودن متهم، قاضی دستور چاپ عکس او را صادر کرده و از کسانی که از مخفیگاه او خبر دارند خواسته است تا اطلاعات خود را به شعبه دهم بازپرسی دادسرای ناحیه 4تهران اطلاع دهند.

+48
رأی دهید
-2

کبالت3 - کرج - ایران
از هول حلیم افتادی تو دیگ آخه دیگه خلبان جنگنده که دکتر و مهندس نیست که فراوونی باشه یه تحقیق ساده یعنی همون کاری که بعد از اینکه فهمیدی گول خوردی انجام دادی چه زحمتی داشت؟ از این نوابغ اگه فردا خوندی که یکی رفته و با ادعای اینکه من رئیس جمهور ایرانم گولش زده تعجب نکن کبلائی.
‌پنجشنبه 21 آذر 1392 - 21:51
dkdk - اسلیس - دانمارک
چقدر آدم کثیف و حرام لقمه‌ای بوده.آخه آدم لجن راه دیگری برای کلاه برداری پیدا میکردی.بیشرف خیلی‌ نامردی و پستی است که با احساسات دختران بی‌گناهی که به تو آدم آشغال اطمینان کرده اند بازی کنی‌ و آن بیچاره‌ها را امیدوار کنی‌.این بی‌ شرف‌ها را اعدام کنید که دیگر کسی‌ از دختران بیچاره سواستفاده نکند.
‌پنجشنبه 21 آذر 1392 - 21:57
raha1984 - هامبورگ - المان
ها ها مهندس هوا و فضا یاد سریال مدیری افتادم ویلای من !!!
‌پنجشنبه 21 آذر 1392 - 22:49
واقع بین ایرانی - هامبورگ - المان
جالب اینجاست این دختران که همه دم بخت هم هستند و ضمنا هم میخواهند خوشبخت بشوند برای بدام انداختن خر مورد نظر دنبال وام هستند و مسلما باید در موقع مقرر اقساط وام ذا بدهند و از طرفی کار و در امدی ندارند . میدانید این دختران دم بخت قسط را باید از کجا بدهند به گمان خودشان از شوهر ایند ه خودشان. باور کنید خون بمفز این طایفه نمیرسه . فقط در فکر خوشبخت شدن هستند و البته با توهم و حسابهائی که در عالم رویا با ان مشفولند. واقعا باید گفت ضعیف هستند و الله
‌پنجشنبه 21 آذر 1392 - 23:42
senator x - تهران - ایران
اگر این قاضی احمق بمحض دسگیری دستور چاپ عکس مجرم را میداد, چند دختر هالو دیگر بدامش نمی افتادند.عجیت هست پدر دختره قبل از بررسی محل کارخواستگار, باازدواج دخترش موافقت کرده که هیچ 7ملیون هم داده.این بی شوهری چه بلا هائی سر این مردم مشنگ درنمی آره.
جمعه 22 آذر 1392 - 00:45
apocryphal - اورلاندو - ایالات متحده
هر دو طرف کلاه بردارن, هر دو به زعم خودشون میخواستن یه مورد پروارو به دام خودشون بندازن
جمعه 22 آذر 1392 - 06:24
kolah-ghermezi - ونکوور - کانادا
آخه داشتن یه کم عقل هم بد نیست،، کدوم احمقی با این تحصیلات میاد تو سایت همسر یابی‌!!!؟؟؟ اون کسی‌ که واقعاً این تحصیلات رو داشته باشه که غصه اینجور چیزها رو نداره. بندگان خدا!!! امیدوارم که هر چه زودتر دستگیر بشه تا بیشتر از این گند نزده و به سزای اعمالش برسه.
جمعه 22 آذر 1392 - 09:13
khalkobi - فرانکفورت - آلمان
موقعی که فقط ملاک انتخاب همسر فقط شغلش باشه همین می‌شه دیگه.
جمعه 22 آذر 1392 - 18:57
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.