فدراسیون جهانی کشتی، امیر علی‌اکبری را مادام العمر محروم کرد

امیر علی‌اکبری پیش از این دوسال به خاطر دوپینگ از حضور در میادین کشتی محروم شده بودپس از مثبت بودن، آزمایش دوپینگ امیر علی‌اکبری کشتی گیر وزن ۱۲۰ کیلوگرم تیم ملی کشتی فرنگی ایران فدارسیون جهانی کشتی امیرعلی اکبری را مادام العمر از کشتی محروم کرد.

امیرعلی‌اکبری، که در مهرماه ۹۰ از سوی فدراسیون بین المللی کشتی(فیلا) به خاطر استفاده از مواد غیر مجاز دو سال از کشتی محروم کرد. او که به تازگی دوران محرومیت‌اش به پایان رسیده بود در مسابقات جهانی مجارستان قهرمان شد.

فیلا ماده ممنوعه‌ای که در نمونه امیر علی اکبری یافت شده را استروئید آنابولیک اعلام کرده است.

او در مسابقه فینال وزن ۱۲۰ کیلوگرم کشتی فرنگی، ۴ بر صفر مقابل هیکی نابی، دارنده مدال نقره المپیک لندن از استونی به پیروزی رسید و برای اولین بار مدال طلای فوق سنگین تاریخ کشتی فرنگی ایران را کسب کرد.

با توجه به مثبت بودن آزمایش او، مدال طلای مسابقات جهانی بوداپست از امیر علی‌اکبری پس گرفته خواهد شد.

+62
رأی دهید
-7

login - ایران - ایران
توطئه است
‌پنجشنبه 21 آذر 1392 - 02:11
اسکندر ذوالقرنین - اردبیل - ایران
قهرمان جهان هم که دوپینگی از آب درامد یاد فیلمی از بروسلی افتادم که عنوان فهرمان پوشالی در آن تکرار میشد
‌پنجشنبه 21 آذر 1392 - 11:42
Alard - اِدینبرو - اسکاتلند
اسکندر ذوالقرنین - اردبیل - ایران... به‌‌‌ همشهری خودت توهین نکن، یادتون میاد روزی که قهرمان شد ترک ترک میکردید، چون این هم ترکه یادت نره توهم.
‌پنجشنبه 21 آذر 1392 - 20:58
اسکندر ذوالقرنین - اردبیل - ایران
اتفاقا چون همشهری ماست بلندتر میگم قهرمان پوشالی کسی که نامردی کنه و دروغ بگه و دوپینگی بشه را من ترک نمیدانم ترکها با غیرت برنده میشن نه با کلک. یادت باشه ترکها همیشه حرف حق را میزنن ولو به ضرر خودشان چون حق حقه، نه من نه ما نه هیچ نژادی بلکه فقط حقیقته که حق با اوست ترک هم اشتباه میکنه مثل فارس مهم قبول اشتباه و سرافکنگی است نه قر و فر دادن
جمعه 22 آذر 1392 - 10:23
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.