حقوق میلیونی مدیران تامین‌اجتماعی و همسران آنها

ایلنا : عضو هیات تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی گفت: برای خودشان حقوق 17 میلیونی‌ و برای همسرشان حقوق شش میلیونی‌ پرداخت کرده‌اند. چیزی به نمایندگان نداده‌اند. کارت‌های 500 هزار تومانی فرستاده‌اند اما نمایندگان دریافت نکرده‌اند، رسید و سندی ندارند. ‌40 میلیون، 70 میلیون و 120 میلیون را به محافظان و نزدیکان خودشان واگذار کرده‌اند. زمینی که کلا دو میلیارد ارزش داشت را هشت میلیارد تومان قیمت‌گذاری کرده‌اند. ما پیگیر حقوق کارگران و بازنشستگان هستیم. تحقیق و تفحص، دفاع از خون کارگران است.

نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه و عضو کمیته تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی در واکنش به تذکر رسایی در مورد تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی، در نطق پیش از دستور گفت: مجله خورشید با صفحات تمام رنگی با پول کارگران چاپ شده و تماما تبلیغ برای یک نفر بوده، متن تفاهم‌نامه‌هایی که از قراردادهای گلستان و ترکمنچای هم ننگین‌ترند در این مجله چاپ شده است.

قاضی‌پور ادامه داد: کل کارخانه‌های متعلق به تامین اجتماعی 51 هزار میلیارد تومان ارزش داشته است در صورتی که تامین اجتماعی می‌خواست این کارخانه‌ها را با تنها 17 هزار میلیارد تومان واگذار کند. خوشبختانه مجلس اجازه این فروش را نداد.

وی با تاکید بر اینکه تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی، دفاع از خون کارگران است، گفت: 14درصد مجموع کشته‌ها در کشور از همین کارگران هستند. مجلس هشتم و نهم تلاش کرده‌اند تا بیمه کارگران و بخصوص کارگران ساختمانی را تضمین کنند. آن وقت تامین اجتماعی به ما گزارش داد که 80 هزار کارگر ساختمانی بیمه شده‌اند در صورتی که آمار واقعی تنها 470 هزار بیمه شده است. تامین اجتماعی به ما گزارش کذب داده است.

این عضو هیات تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: برای خودشان حقوق 17 میلیونی‌ و برای همسرشان حقوق شش میلیونی‌ پرداخت کرده‌اند. چیزی به نمایندگان نداده‌اند. کارت‌های 500 هزار تومانی فرستاده‌اند اما نمایندگان دریافت نکرده‌اند، رسید و سندی ندارند. ‌40 میلیون، 70 میلیون و 120 میلیون را به محافظان و نزدیکان خودشان واگذار کرده‌اند. زمینی که کلا دو میلیارد ارزش داشت را هشت میلیارد تومان قیمت‌گذاری کرده‌اند. ما پیگیر حقوق کارگران و بازنشستگان هستیم. تحقیق و تفحص، دفاع از خون کارگران است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس با گلایه از بودجه دولتی که به مجلس آمده است، گفت: متاسفانه حمایت از اقشار آسیب‌پذیر در بودجه دیده نشده است. سبد کالا در بودجه دیده نشده است در صورتی که دولت موظف است برای حمایت از همه مردم کشور پنج قلم کالای اساسی را با یک نرخ ثابت در تمام کشور توزیع کند.

قاضی‌پور ادامه داد: متاسفانه در مورد احیای دریاچه ارومیه وزیر نیرو تا امروز هیچ کار اساسی و عملیاتی نکرده است و پروژه‌های آبرسانی به دریاچه را هم متوقف کرده‌اند در صورتی که دریاچه متعلق به کل ملت ایران است. در مورد مسکن مهر فرهنگیان، کارگران و سایر خریداران این مسکن‌ها بلاتکلیف مانده‌اند. این پروژه عملا تعطیل و نیمه تعطیل شده است. خواهش می‌کنیم که اعتبارات این پروژه را در نظر بگیرند.

وی همچنین با گلایه از به ثمر نرسیدن پروژه راه‌آهن ارومیه، گفت: قرار بود سال 88 راه‌آهن ارومیه افتتاح شود اما هنوز هیچ خبری نیست. من و آقای جهانگیرزاده نماینده دیگر ارومیه هر پنج‌شنبه و جمعه در حوزه انتخابیه کارمان شده است سرکشی به خانواده‌های عزاداری که عزیزشان را در تصادفات جاده‌ای در جاده ارومیه از دست داده‌اند. جاده‌ یک طرفه ارومیه قتلگاه است و هیچ کس هیچ اقدامی در این مورد نمی‌کند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس همچنین نسبت به تعطیل شدن عملیات عمرانی سدها در حوزه انتخابیه خودش، بوکان و ماکو اعتراض کرد و گفت: دولت باید برنامه جدی برای کنترل قیمت مواد غذایی و بخصوص لبنی داشته باشد.

این عضو هیات تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی در پایان نطق خود خطاب به نمایندگان گفت: گلایه من از نمایندگان این است که وقتی قانون می‌آوریم که معلولان بتوانند کاندیدای انتخابات مجلس شوند، رد می‌کنید. قوانینی که برای تقویت بهزیستی ارائه می‌شود مورد موافقت قرار نمی‌گیرد، با این اقدامات گران‌فروشی دولت را تایید می‌کنید.

+81
رأی دهید
-7

delmorde - یوتوبوری - سوئد
چیزی به نمایندگان نداده‌اند. کارت‌های 500 هزار تومانی فرستاده‌اند اما نمایندگان دریافت نکرده‌اند، نمی شود نداده باشند نمایندگان رسیدی حتما نداده اند یا بشرط وارد لیست نکرده قبول کرده اند. مسلما تنها نمی توانسته باشد خورده باشند. امیدوارم دولت جدید چنین اعمالی تکرار نکند. اینکه گندکاریها دولت قبلی رو میشود باعث خرسندیست. اما مهم بدست اوردن اعتماد مردم است که انهم با محاکمه علنی مسئولان دزد قبلی ممکن خواهد شد وگرنه ملت نسبت به کل نظام که مسئولش خامنه ایست بی اعتماد میشوند چراکه چگونه ممکن است مقامات اجرایی بالاتر و در راس خود خامنه ای نمیدانسته.مگر خو در این فساد سهیم باشند.
‌چهارشنبه 20 آذر 1392 - 19:40
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
ملتی که از روی حماقت انقلاب بکند و فریب یک مشت دزد و جانی را بخورد باید هم به این روز بیافته.
‌چهارشنبه 20 آذر 1392 - 19:46
raha1984 - هامبورگ - المان
به درک حق مردمی که پوستشون کلفت باشه و عادت به توسری خوردن بکنند همینه و بس !!
‌چهارشنبه 20 آذر 1392 - 20:07
m4ssod - لندن - انگلستان
حالا ۳ سال دیگه به یک اصلاح طلب دیگه رآی بدین بد تا ۸ سال بعدش که رئیس جمهور بود شاید کاری براتون انجام بعده
‌چهارشنبه 20 آذر 1392 - 20:33
paksan - آمریکا - آمریکا
همه کارها رو باید دولت بکنه شما همش باید سخنرانی کنید و کسی از حقوق و مزایای شما سوال نکنه؟.. هنوز یادمون نرفته که اولین جلسه مجلس بجای پرداختن به مردم درباره افزایش بی سابقه دریافتی و حقوق خودتون بود حالا یاد مردم و مستضعفین افتادید؟؟؟
‌چهارشنبه 20 آذر 1392 - 20:39
ari jojeh - تهران - ایران
تمام این گزارش‌ها رد گم کردن از دزدی‌های بی‌نهایت بزرگ و فاجعه بار است.
‌چهارشنبه 20 آذر 1392 - 21:23
tehran_london - لندن - انگلستان
اونوقت من با لیسانس و 32 سال سن تنها منبع درامدم 45 تومن یارانه است...خدایا خودمون که عرضه نداریم حقمون رو بگیریم تو یه کاری بکن..
‌چهارشنبه 20 آذر 1392 - 21:04
فريادزيره آب - اهواز - ایران
نه آقامگه میشه!!فسادورشوه در بین مسئولین جمهوری اسلامی? هرگزهرگز؛این حرفهاروبی بی سی واستکبارجهانی درجهت تضعیف مسئولین ازخودشون درآوردن؛فدای آقا؛ذالفقارعلی؛ مریدبوشهر؛اگزام؛بیداری اسلامی شمایه چیزی بگین؛شما بگیدکه احمدی نژادبه حق این آقارو مسئول حق مردم کرده
‌چهارشنبه 20 آذر 1392 - 21:34
saye20 - تهران - ایران
تمام این حرفها در این مجلس انتصابی سوپاب اطمینانی بیش نیست واکثریت همین نمایندگان مجلس که پشتیبان پرپاقرص احمدی نژاد بودند وبنوعی احمدی نژاد این مجلس را دست انداخته و قوانینی را که مجلس به دولت ابلاغ می کرد را اجرانمی کرد و بایدبگم جسارت و شجاعت این رو نداشتید که عدم کفایت این رئیس جمهور بی کفایت را بزنید ؛کشور که صاحب نداشت حالا کسی مانند حسن روحانی پیداشده با تدبیرش مو رو از ماست بیرون می کشد می خواهید بگید شما طرفدار کارگران و مردم مستضعف هستیم زهی خیال باطل
‌پنجشنبه 21 آذر 1392 - 13:49
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.