مطهری: تلفن‌ همراه همه نمایندگان مجلس شنود می‌شود

علی مطهری، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، در پاسخ به پرسشی درباره کار گذاشتن دستگاه شنود در دفترش گفت: «موبایل‌های همه نمایندگان مجلس شنود می‌شود.»

وی همچنین در مورد «بار دومی» که دستگاه شنود در دفتر کارش کار گذاشته شد توضیح داد که این کار با «تهدید» مسئول دفترش همراه بوده و دستگاه شنود در کولر جاسازی شده‌ بوده‌ است.

به گزارش روزنامه «اعتماد» در روز چهارشنبه، بیستم آذر، علی مطهری دوشنبه‌شب در مراسمی در دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اظهار این‌ که تلفن‌ همراه «همه نمایندگان مجلس» شنود می‌شود افزود که «دفتر نمایندگان مجلس محل رفت و آمد بسیاری از سیاسیون است و در دفتر کار من نیز سیاسیون زیادی رفت و آمد دارند».

علی مطهری در ادامه گفت: «در دفتر کار من خانواده‌های دراویش گنابادی رفت‌وآمد دارند و خانواده‌های سیاسیون ۸۸ به دفتر من مراجعه می‌کنند که به دلیل این رفت‌وآمدها برخی‌ها نسبت به این‌ گونه ورود و خروج‌ها به دفتر من حساس شدند.»

وی اضافه کرد: «کسانی که دستگاه شنود در دفتر من کار گذاشتند برای بار دوم اقدام به کار گذاشتن دستگاه در دفتر کارم کرده بودند.»

فرزند آیت‌الله مرتضی مطهری، از بنیانگذاران جمهوری اسلامی، در ادامه گفت که «بار اول به دلیل زیرکی مسئول دفترم موفق نشدند. مسببان این امر حتی مسئول دفترم را تهدید کرده بودند و برای بار دوم رد پای آنها بر روی محل کارم مشخص شد که پس از بررسی دستگاه در کانال کولر جاسازی شده بود که دستگاه لو رفت.»

علی مطهری روز ۲۲ تیرماه سال جاری از کار گذاشتن «دستگاه‌های مختلف استراق سمع و فیلمبرداری» در دفتر کار خود خبر داده و گفته‌ بود که این اقدام از سوی «یک نهاد اطلاعاتی» صورت گرفته و خواستار معرفی عوامل این کار شده‌ بود.

آقای مطهری روز دوشنبه در همین رابطه در ادامه سخنانش در دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: «وزیر اطلاعات اسامی مسببان را به من اعلام کرد.»

علی مطهری روز جمعه، هشتم آذر، از وزارت اطلاعات خواست تا همان گونه که عبدالمالک ریگی را در آسمان دستگیر کرد، افرادی را که در دفتر او شنود گذاشته بودند نیز دستگیر کند.

وی با تعیین مهلتی ۱۰ روزه برای معرفی این افراد تاکید کرده بود که سؤال خود از وزیر اطلاعات در این باره را پیگیری خواهد کرد.

علی مطهری در سال‌های اخیر از منتقدان برخی سیاست‌های امنیتی حکومت ایران بوده، و درباره تبدیل «سرباز گمنام امام زمان به سرباز گمنام شیطان» هشدار داده است.

وی همچنین روز ۲۶ مرداد از دخالت وزارت اطلاعات و نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی در بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی حسن روحانی به مجلس خبر داد.

+38
رأی دهید
-2

عقاب سرخ - پرسپولیس - پرشیا
خودشون خودشون را رسوا میکنند وزیر خارجه همه قدرت و شوکت و همه توان نظامی دفاعی ایران را با یک بمب حل کرد, اینک هم خودشون دارن میگن سربازان خل نام شیطان! قبلا هم که ز‌ر ز‌ر میکردن اگر ما را تحریم نفتی‌ کنید تنگه هرمز را می‌بندیم اگر اسرائیل به سوریه حمله کنه که چندین بار اینکار را انجام داد اما هیچ غلطی نتونستن انجام بدن ،وقتی‌ به یک بمب بند نیستین و با یک بمب دود میشید میرید هوا باید هم با صدای رسا و دشمن شکن گفت روحانی مچکریم
‌چهارشنبه 20 آذر 1392 - 19:06
paksan - آمریکا - آمریکا
چه ساده هستش این مطهری.اینها قطعاً دستگاه دیگری هم گذاشتند ولی برای اینکه توجه شما رو به جایی ساده جلب کنند سعی میکنند یک دستگاه یا دو دستگاه رو در جاهایی بگذارند که شما آنها را با کمی تقلاً پیدا کنید و فکر کنید که مچ آنها رو گرفتید ولی در اصل دستگاه اصلی مخفی می مونه . شک نکنید که باید با دقت بیشتر تمام اطراف را بگردید حتی پریزهای برق و تلفن و حتی گوشی تلفن شهری یا گلدان یا قابهای عکس و حاشیه فرشها .دستگاههای شنود کوچک که وایرلس هستند می تونند خیلی راحت از مسافت 100متری شنود کنند و لازم نیست دستگاه اصلی توی دفتر شما باشه فقط کافیه میکروفن وایرلس رو توی دفتر شما نصب کنند و بقیه چیزهایی که راحت کشف میشوند فقط برای منحرف کردن ذهن شما هستش
‌چهارشنبه 20 آذر 1392 - 20:26
aram.01 - کردستان - ایران
موبایل خودت که سهله موبایل اعضای خانواده و همه کسانی که باهاشون در ارتباطی شنود میکنند.
‌پنجشنبه 21 آذر 1392 - 08:19
saye20 - تهران - ایران
اینها ادعای مسلمان بودنشان می رود درصورتی که طبق نص صریح قران تجسس در اموردیگران حرام است نمی دانم چرا حرام پیامبر را اینها حلال کردند بنظرمن اینها را باید از ولی امرمسلمین ولی فقیه مرجع تقلید جناب آقای خامنه ای پرسید که ایشان حرام را حلال کرده اند یا خیر .
‌پنجشنبه 21 آذر 1392 - 13:58
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.