اعترافات تکان‌دهنده باند «برمودا»

سرهنگ محمدرضا اکبری، رئیس پلیس آگاهی استان گلستان در این باره گفت: در پی شکایت های مردمی از سرنشینان خودروهای پژو پارس، 405، پراید و تاکسی سمند به اتهام ربودن و آزار و اذیت آنان، تحقیقات در این زمینه آغاز و معلوم شد متهمان، مسافران را که عمدتا از زنان بوده اند به جنگل کشانده و پس از کتک زدن و سرقت پول، طلا و اموالشان، تعدادی از آنها را مورد آزار و اذیت قرار داده و با رها کردن مالباخته ها در جنگل متواری شده اند.

وی افزود: با توجه به حساسیت موضوع و دستور ویژه از سوی دادستان استان گلستان، تحقیقات گسترده پلیس برای دستگیری متهمان فراری ادامه یافت تا این که روزهای پایانی آبان امسال ردپای متهمان در مشهد به دست آمد و ماموران در قالب سه گروه برای دستگیری آنها اعزام شدند.

رئیس پلیس آگاهی استان گلستان یادآور شد: در ادامه معلوم شد متهمان در این شهر نیز به بهانه جا به جایی مسافر، دست به دزدی های خشن زده و علاوه بر آن زنی را ربوده و پس از آزار و اذیت، اموالش را سرقت کرده اند. در ادامه ماموران متوجه شدند اعضای این باند مخوف، مشهد را به مقصد استان گلستان ترک کرده اند بنابراین تعقیب و گریز ادامه داشت تا این که خودروی متهمان در ورودی استان گلستان شناسایی شد و ماموران پس از درگیری با متهمان، آنها را که سه مرد و یک زن بودند، دستگیر کردند.

اکبری افزود: متهمان در بازجویی اولیه به ربودن مسافران و سرقت اموالشان و نیز سرقت یک خودروی سمند تاکسی اعتراف کردند. در حالی که تحقیقات از آنها ادامه داشت و تصاویرشان با دستور قضایی در روزنامه چاپ شده بود، تاکنون 30 نفر دیگر که اغلب زن هستند و همچنین چند مرد با حضور در پلیس آگاهی و مواجهه حضوری با متهمان، آنها را به عنوان همان دزدهای خشن آزارگر شناسایی کرده اند.

وی یادآور شد: به این ترتیب تحقیق از اعضای این باند که معروف به برمودا بودند، ادامه داشت تا این که آنها روز گذشته اعتراف کردند این 30 شاکی جدید را هم در دام خود گرفتار کرده اند.سرکرده باند در جدیدترین اظهاراتش گفت، این افراد را در استان مازندران، خراسان رضوی، خراسان شمالی و تهران به عنوان مسافر سوار خودرو کرده و با انتقال به حومه شهرها، پس از کتک زدن و تهدید با قمه و چاقو، اموالشان را دزدیده و تعدادی از آنها را که زن بودند، نیز مورد آزار و اذیت قرار داده اند.

رئیس پلیس آگاهی استان گلستان خاطرنشان کرد: با توجه به اعتراف های تکان دهنده متهمان و هماهنگی قضایی، تصاویر اعضای باند برمودا بدون پوشش چهره چاپ می شود تا چنانچه افراد دیگری در دام آنها گرفتار شده اند، برای شکایت از متهمان به اداره پلیس آگاهی استان گلستان مراجعه کنند.

+79
رأی دهید
-3

agha-javad - تهران - ایران
سیمای تک تک زشت و کریه هست ،فقط یه عمامه کم دارند که بشند قیافه واقعی‌ جنایتکاران و دزدان ایران زمین!!
‌چهارشنبه 20 آذر 1392 - 15:13
persiangulf2535 - لند‌ن - انگلیس
زورگیری ودست درازی به ناموس مردم اونهم با تاکسی ٬یعنی مردم باید باترس ولرزحتی سوارتاکسی بشن٬ اینها رو باید اویزون کنن تا جون بکنن.
‌چهارشنبه 20 آذر 1392 - 15:50
goosfand - نیویورک - آمریکا
ما گفتیم، میگیم، و خواهیم گفت که این انگلها رو از اونجاشون اعدام کنند؛ اینها تفاله‌های جامعه هستند که باید دور ریخته شند
‌چهارشنبه 20 آذر 1392 - 17:33
tony_3344 - بوخارست - رومانیا
بایستی این افراد را زندان ابد . روزانه بدون استراحت .امیدوارم
‌چهارشنبه 20 آذر 1392 - 18:45
raha1984 - هامبورگ - المان
این را باید به دار بیاویزند
‌چهارشنبه 20 آذر 1392 - 20:16
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.